Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Για καρότσι θα σας πω δύο πράγματα από εμπειρία,  εγώ πήρα της inglesina τέλειο καρότσι πολύ βολικά αλλλλααααα, πολύ απλά όταν το αγόρασα δεν σκέφτηκα κάποιες παραμέτρους,  

Εάν χωράει σε ανσασερ,  είναι πάρα πολύ βάρη και εγώ μένω σε ισόγειο και έχω σκαλιά που δεν ανεβαίνει με τίποτα, επίσης σε πολλά ανσασερ δεν χωράει ευτυχώς χωράει στις μαμάς μου γιατί πηγαίνω το παιδί εκεί κάθε μέρα λόγο δουλειάς 

Δείτε αν χωράει στο πορτ μπαγκαζ του αυτοκινήτου σος!!!! Εμένα Σεν χώραγε και έχω πόλο 1600 μικρό δεν το λες.

Βασικά σκεφτητε τι ακριβώς θα κάνατε με ένα κορίτσι δηλαδή κάνετε τις κινήσεις θα βγει από την πόρτα του σπιτιού σας και από που θα περάσει μετά και τι εμπόδια θα βρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

Μπορεις να γράψεις πως το λένε αυτό το στρωματακι να το κοιτάξω κι εγώ online;


https://a.aliexpress.com/_m0KJfph

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα ομορφες μανούλες τι κανετε;;; 

Εχθες πηγαμε γιατρο κ μας ειπε οτι το μηχάνημα μετράει το μωρο μια βδομάδα μεγαλύτερο οπότε επισημως ειμαι 16 κ 2 ημέρες οπότε 4ος μηνας 😅. Μου αρέσει παρα πολυ να πηγαινουμε στον γιατρό και να βλέπουμε το μωρο γιατι καθε φορα ειναι και κατι καινούργιο! Μεγαλωνει, κουνιεται! Αλλα ειναι ακομη ντροπαλο και με δυσκολία λεμε οτι ειναι κορίτσι, την σκουνταγε ο γιατρός.. ανοιγε λιγο τα ποδαρακια τα ξανακλεινε 😂 

Εχθες συζητησαμε και για το νοσοκομείο τιμες κλπ. Τα δεδομένα βέβαια αλλαξαν κ θα ξαναλλαξουν πιθανότατα μεχρι τον Αύγουστο. Στην Αθήνα λογω κοβιντ πολλα νοσοκομεία ακομη κ μαιευτηρια γιναν αποκλειστικά κοβιντ. Και το νοσοκομείο που ηθελα να γεννησω εγινε κοβιντ και με εβαλε σε σκεψεις τωρα κ ανησυχιες. Αλλα οι τιμες ηταν πανω κατω σε αυτα που υπολογιζα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα ομορφες μανούλες τι κανετε;;; 

Εχθες πηγαμε γιατρο κ μας ειπε οτι το μηχάνημα μετράει το μωρο μια βδομάδα μεγαλύτερο οπότε επισημως ειμαι 16 κ 2 ημέρες οπότε 4ος μηνας 😅. Μου αρέσει παρα πολυ να πηγαινουμε στον γιατρό και να βλέπουμε το μωρο γιατι καθε φορα ειναι και κατι καινούργιο! Μεγαλωνει, κουνιεται! Αλλα ειναι ακομη ντροπαλο και με δυσκολία λεμε οτι ειναι κορίτσι, την σκουνταγε ο γιατρός.. ανοιγε λιγο τα ποδαρακια τα ξανακλεινε 😂 

Εχθες συζητησαμε και για το νοσοκομείο τιμες κλπ. Τα δεδομένα βέβαια αλλαξαν κ θα ξαναλλαξουν πιθανότατα μεχρι τον Αύγουστο. Στην Αθήνα λογω κοβιντ πολλα νοσοκομεία ακομη κ μαιευτηρια γιναν αποκλειστικά κοβιντ. Και το νοσοκομείο που ηθελα να γεννησω εγινε κοβιντ και με εβαλε σε σκεψεις τωρα κ ανησυχιες. Αλλα οι τιμες ηταν πανω κατω σε αυτα που υπολογιζα 

Μην ανησυχείς κοπέλα μου. Όταν θα γεννήσεις θα είμαστε πολύ χαλαρά...... Μην αγχώνεσαι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα ομορφες μανούλες τι κανετε;;; 

Εχθες πηγαμε γιατρο κ μας ειπε οτι το μηχάνημα μετράει το μωρο μια βδομάδα μεγαλύτερο οπότε επισημως ειμαι 16 κ 2 ημέρες οπότε 4ος μηνας 😅. Μου αρέσει παρα πολυ να πηγαινουμε στον γιατρό και να βλέπουμε το μωρο γιατι καθε φορα ειναι και κατι καινούργιο! Μεγαλωνει, κουνιεται! Αλλα ειναι ακομη ντροπαλο και με δυσκολία λεμε οτι ειναι κορίτσι, την σκουνταγε ο γιατρός.. ανοιγε λιγο τα ποδαρακια τα ξανακλεινε 😂 

Εχθες συζητησαμε και για το νοσοκομείο τιμες κλπ. Τα δεδομένα βέβαια αλλαξαν κ θα ξαναλλαξουν πιθανότατα μεχρι τον Αύγουστο. Στην Αθήνα λογω κοβιντ πολλα νοσοκομεία ακομη κ μαιευτηρια γιναν αποκλειστικά κοβιντ. Και το νοσοκομείο που ηθελα να γεννησω εγινε κοβιντ και με εβαλε σε σκεψεις τωρα κ ανησυχιες. Αλλα οι τιμες ηταν πανω κατω σε αυτα που υπολογιζα 

Καλημερα. Τι ομορφα που το είδες! Εμείς αύριο θα πάμε. Πόσο εβδομαδων νόμιζες ότι ήσουν; Γιατί νομίζω έχουμε κοντινή ΠΗΤ και εγώ 16+4 είμαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα της καμπύλης κ μου φαίνονται πολύ καλά: νηστείας =78, 1η ώρα= 111, 2η ώρα = 85. Από αυτό τουλάχιστον μπορώ να ησυχάσω πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Μην ανησυχείς κοπέλα μου. Όταν θα γεννήσεις θα είμαστε πολύ χαλαρά...... Μην αγχώνεσαι... 

Αχ μακαρι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημερα. Τι ομορφα που το είδες! Εμείς αύριο θα πάμε. Πόσο εβδομαδων νόμιζες ότι ήσουν; Γιατί νομίζω έχουμε κοντινή ΠΗΤ και εγώ 16+4 είμαι. 

 

Εγω μετρουσα με τελευταία περίοδο κ μου έβγαινε πητ 31/8 αλλα στην αυχενική μου ειπαν 24/8. Μεχρι χθες μετρουσα 15 +2 αλλα μου ειπε ο γιατρός οτι ειναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο, βέβαια ετσι οπως τα μετρησα δεν μου βγαίνει αλλα για να το λεει το μηχάνημα 🤷🏼‍♀️. Εν τελη εχουμε 2 μερουλες διαφορά εμεις οι δυο. Να μας πεις και εσυ αύριο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα της καμπύλης κ μου φαίνονται πολύ καλά: νηστείας =78, 1η ώρα= 111, 2η ώρα = 85. Από αυτό τουλάχιστον μπορώ να ησυχάσω πιστεύω. 

Δεν ξέρω τι σημαίνουν αυτα που έγραψες αλλα ελπίζω να ειναι ευχαριστα! Μπράβο κοπελα μου χαίρομαι που μας εγραψες ξανα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα της καμπύλης κ μου φαίνονται πολύ καλά: νηστείας =78, 1η ώρα= 111, 2η ώρα = 85. Από αυτό τουλάχιστον μπορώ να ησυχάσω πιστεύω. 

Τέλεια η καμπύλη!!! Μπορείς να χαλαρώσεις και να φας τον χαλβά σου.. χαχαχα!! Φάε κ λίγο παραπάνω για μένα γιατί συμβιβάστηκα με μικρό κομμάτι 😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Smurf88 είπε:

Τέλεια η καμπύλη!!! Μπορείς να χαλαρώσεις και να φας τον χαλβά σου.. χαχαχα!! Φάε κ λίγο παραπάνω για μένα γιατί συμβιβάστηκα με μικρό κομμάτι 😜😜

Που το ξέρεις ότι επιτεθηκα στον χαλβά?? Με παρακολουθείς??? 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω μετρουσα με τελευταία περίοδο κ μου έβγαινε πητ 31/8 αλλα στην αυχενική μου ειπαν 24/8. Μεχρι χθες μετρουσα 15 +2 αλλα μου ειπε ο γιατρός οτι ειναι 1 βδομάδα μεγαλύτερο, βέβαια ετσι οπως τα μετρησα δεν μου βγαίνει αλλα για να το λεει το μηχάνημα 🤷🏼‍♀️. Εν τελη εχουμε 2 μερουλες διαφορά εμεις οι δυο. Να μας πεις και εσυ αύριο!! 

Η τελική πητ βγαίνει στην αυχενική εφόσον υπάρχει απόκλιση από την τελευταία περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiidaτέλεια η καμπυλη σου!!

Εγώ χθες πήγα γιατρό μου την έβγαλε 4 μέρες μικρότερη αλλά όλες οι μετρήσεις είναι παραπανω από όσο είμαι εκτός από το κεφάλι που είναι πιο μικρό . Έφτασε σχεδόν το 1κιλο, 992γρ.Βέβαια να πω ότι πηγαίνω στο νοσοκομείο κ μου το είπε κ ο γιατρός να μην δώσω σημασία σε αυτό μας μοιάζουν οι μετρήσεις μόνο. Γενικά σε αυτό το μηχάνημα Δεκεμβρίο, Ιανουάριο κ Μάρτιο που έχω κάνει υπέρηχο μου το βγάζει συνέχεια διαφορετικό οπότε πρεπει να ακούσω τον γιατρό κ να το βάλω στο κεφάλι μου ότι δεν πάει καλά. Σήμερα ζυγιστηκα μετά από 2 εβδ κ δεν έχω πάρει κιλό κ να πω πως δεν προσέχω τρώω όπως έτρωγα. Κ την εβδ που είπα ότι θα προσέχω λογω καμπύλης δεν το κράτησα.😜. Επίσης θα κάνω μια επανάληψη σε καμία 10αρια μέρες γενική αίματος θα μου κανονίσει ο γιατρός με συγκεκριμένο αιματολογο να κοιτάξει λίγο το αίμα μου γιατί έπεσαν τα λευκα μου. Βέβαια τον ενημερώσα ότι έχω χαμηλά λευκά εδώ κ κάτι χρόνια. κακώς βέβαια δεν το έχω ψάξει παραπάνω απλά ξέρω ότι επειδή έχω αυτοανοσο τα ρίχνουν κ υπεθετα ότι οφείλεται σε αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/3/2021 at 9:03 ΠΜ, ο/η Liiida είπε:

Πέραν από το ότι οντως δε στρέφεται, μια χαρά μου φαίνεται!

Θα πω τον πόνο μου τώρα: είμαι για την καμπύλη τώρα. Μόνο εγώ ανακατευτηκα με την αηδία τη γλυκόζη??? Παραλίγο να κάνω εμετό! Και η μικρή κάνει τούμπες στην κοιλιά!

Εμένα η γιατρός μου, μου πρότεινε να πιω ενα lucozade ακριβως για να μην κανω εμετο. Ειναι σα fanta πορτοκαλι οπότε θαρρω ειναι πολυ πιο ευκολοπιοτο απο τη γλυκοζη του φαρμακειου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πήρα κι εγώ τα αποτελέσματα της καμπύλης κ μου φαίνονται πολύ καλά: νηστείας =78, 1η ώρα= 111, 2η ώρα = 85. Από αυτό τουλάχιστον μπορώ να ησυχάσω πιστεύω. 

Σα να περνάμε πίστες είναι η εγκυμοσύνη 😂😂 

Μα καλά;; Χαλβά;; εγώ μετά από τέτοια καμπύλη θα έπαιρνα μια βαφλα με παγωτό και πραλινα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasso_Val είπε:

Εμένα η γιατρός μου, μου πρότεινε να πιω ενα lucozade ακριβως για να μην κανω εμετο. Ειναι σα fanta πορτοκαλι οπότε θαρρω ειναι πολυ πιο ευκολοπιοτο απο τη γλυκοζη του φαρμακειου

Έχει τόση ζάχαρη το lucozade? Πρώτη φορά το ακούω.. Το μόνο που κάνουν οι ενδοκριβολογοι όχι συχνά οι γυναικολόγοι είναι να κανουν μετρήσεις μετά από γεύμα.. Που αυτό συνήθως ειναι ένα σάντουιτς και ένα χυμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σα να περνάμε πίστες είναι η εγκυμοσύνη 😂😂 

Μα καλά;; Χαλβά;; εγώ μετά από τέτοια καμπύλη θα έπαιρνα μια βαφλα με παγωτό και πραλινα 😂

Άσε με κ την πάτησα. Με έχει πιάσει τρελός πονοκέφαλος κ δεν κάνει να φάω γλυκό ☹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!

Κι εγώ έκανα καμπύλη σακχάρου σήμερα το πρωί και αύριο θα ξέρω το αποτέλεσμα! Με ταλαιπωρεί από την Κυριακή ένα μπούκωμα με αποτέλεσμα να έχω χάσει αρκετά από όσφρηση και γεύση και με διευκόλυνε στο να μην πολυκαταλάβω τι πίνω, αν και κάτι μου λέει ότι ήταν πολύ γλυκό! Επίσης με βάλανε σήμερα πρώτη φορά στον καρδιοτοκογράφο και ήταν πολύ ωραία, η μπέμπα είχε πάρει χαμπάρι που ήταν αυτή η "βεντούζα" (όπως λέγεται βασικά) και την κλωτσούσε με μανία! 😄 
Επίσης ότι πόνους, τραβήγματα χαμηλά κλπ που είχα, λύθηκαν με μπόλικο μαγνήσιο! 

Ελπίζω να είστε όλες καλά! Καλή συνέχεια σε όλες! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί;;; 

Γιατί η ζάχαρη "τρέφει" τον πονοκέφαλο. Άσε, ταλαιπωρουμαστε οικογενειακώς κ το έχω ψάξει το θέμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια τέλος και εγω από β επιπέδου.. Όλα τέλεια.. Είμαστε 466 γραμμάρια.. Τράχηλος 3 εκατοστά.. ☺️

Μπράβο κορίτσι! Τετοια να ακουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Εγώ σήμερα απόγευμα έχω β επιπέδου. Είμαι με αλλεργική ρινίτιδα. Δνε μπορώ καθόλου. Τυραννιεμαι... Δεν ξεβουυλωνει με τίποτα αυτή η μύτη. Δνε αντέχω ούτε κοιμήθηκα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Κοριτσια καλησπέρα τι εγινε που χαθηκατε;; Υπάρχουν γνωμες για το μητέρα;; 😊

Την κλινική? Ηρακλείου? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...