Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Διαβασα την τελευταια σελιδα και σας γραφω λιγο την εμπειρια μου ετσι για να εχετε γνωμες!!!

Οσον αφορα τον αιματοκριτη εγω στην πρωτη λογο αναιμιας ειχα οταν ξεκινησε 31 αιματοκριτη μεχρι και τον 4ο ανεβηκε στο 36 γιατι επινα σιδηρο και το μωρο δεν μου επερνε πολυ, μετα αρχισε να πεφτει τρελα εφτασε 28 χεστηκαμε λιγο γιατι ο μπεμπης μου τα επερνε ολα μεχρι τον 7ο επερνα δυο σιδηρους τα πηγαινα καλα και ανεβηκε παλυ στο 34 , στην γεννα ειχα τρελη αιμοραγια και επεσε στο 24 οποτε καταλαβαινεται πηρα αιμα! αλλα καλα μια ιδεα ειναι ολα!!

Για ζαχαρο κανει πολυ καλο το περπατημα ειδικα μετα το φαγητο επισης προσεχετε τους κακους υδατανθρακες.

Τωρα οσον αφορα το ποσο κουνιεται το παιδι, το περπατημα τα κοιμηζει οποτε δεν νοιθεις κατι αν κανεις δουλειες οδηγας και δεν ξερω τι αλλο, αλλα αν κατσεις κρεβατι θα το νοιωσεις καλυτερα! οσο μεγαλωνει θα το νοιθετε και πιο πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ τι ομορφααα σαν ειπαν τιποτα για το φύλο; ζητησα να μου πουν στην αυχενική και τωρα με τρώγομαι με τα ρούχα μου χειρότερα😂

Εμάς στην αυχενική μάς είπε κατα 70% αγοράκι αλλά δεν ήταν σιγουρος. Μεθαύριο έχουμε ξανά ραντεβού οπότε θα μας πει σίγουρα. Εσένα δεν το είδε καθόλου στην αυχενική;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα 🤗 αχ τι ωραία!! Με το καλο και με εναν πονο. Πως αισθάνεσαι; 

Με το καλό και σε σένα! Μια χαρά νιωθω! Έχω περισσότερη ενέργεια! Έχει αρχίσει να φουσκώνει κ η κοιλίτσα! 😁 Εσύ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμάς στην αυχενική μάς είπε κατα 70% αγοράκι αλλά δεν ήταν σιγουρος. Μεθαύριο έχουμε ξανά ραντεβού οπότε θα μας πει σίγουρα. Εσένα δεν το είδε καθόλου στην αυχενική;; 

Εμας μας είπε κορίτσι κατα 60 % αλλά δεν το πε με σιγουριά γιατί κουνιόταν πολυ κ είπε ότι σε αυτην την ηλικία είναι μικρα τα όργανα αύριο βέβαια εχω ραντεβού ίσως φανεί κάτι! Με το καλο κορίτσι μου, γερα να είναι όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με το καλό και σε σένα! Μια χαρά νιωθω! Έχω περισσότερη ενέργεια! Έχει αρχίσει να φουσκώνει κ η κοιλίτσα! 😁 Εσύ;

Και εγω ξεκινησα πλέον να κάνω περισσοτερες δουλειές και οι αναγούλες σταματησαν εκτός από το αυτοκίνητο! Ξεκινάει σιγα σιγα το φουσκωμα και ενθουσιαζομαι 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο και επιτέλους μπορώ να ηρεμήσω κ να απολαύσω κ εγώ!!! Μου είπε ότι δε χρειαζόταν να κάνω ξανά καμπύλη γιατί το ξέραμε εξ αρχής και για αυτό με έβαζε να το παρακολουθώ!! Από τη στιγμή που το ρυθμίζω με τη διατροφή σημαίνει ότι δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω και όλα καλά!! Η δόση που δίνουν για την καμπύλη είναι σαν να τρώω 2 γεύματα μαζεμένα!! Επιτέλους ανασαίνω ξανά...κ αφού είναι όλα καλά θα φάω κ ένα χαλβά το απόγευμα που τον ζηλεψα 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ κορίτσια μίλησα με την ενδοκρινολόγο και επιτέλους μπορώ να ηρεμήσω κ να απολαύσω κ εγώ!!! Μου είπε ότι δε χρειαζόταν να κάνω ξανά καμπύλη γιατί το ξέραμε εξ αρχής και για αυτό με έβαζε να το παρακολουθώ!! Από τη στιγμή που το ρυθμίζω με τη διατροφή σημαίνει ότι δε χρειάζομαι κάτι παραπάνω και όλα καλά!! Η δόση που δίνουν για την καμπύλη είναι σαν να τρώω 2 γεύματα μαζεμένα!! Επιτέλους ανασαίνω ξανά...κ αφού είναι όλα καλά θα φάω κ ένα χαλβά το απόγευμα που τον ζηλεψα 😂😂

Τέλος καλό όλα καλά! Καλή όρεξη φάε κι ένα κομματι χαλβά για μένα γιατί εγώ κρατιέται για την καμπυλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρωινές ανησυχίες.. 😂😂

Εσείς οι παλιές μανούλες μπορείτε να μου πείτε τι αρνητικο μπορεί να έχει τέτοιου είδους καροτσι;; εγώ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δε βλέπεις το μωρό... 

Λέει ότι είναι από νεογέννητο.. 

Screenshot_20210310_084202_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πέραν από το ότι οντως δε στρέφεται, μια χαρά μου φαίνεται!

Θα πω τον πόνο μου τώρα: είμαι για την καμπύλη τώρα. Μόνο εγώ ανακατευτηκα με την αηδία τη γλυκόζη??? Παραλίγο να κάνω εμετό! Και η μικρή κάνει τούμπες στην κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πέραν από το ότι οντως δε στρέφεται, μια χαρά μου φαίνεται!

Θα πω τον πόνο μου τώρα: είμαι για την καμπύλη τώρα. Μόνο εγώ ανακατευτηκα με την αηδία τη γλυκόζη??? Παραλίγο να κάνω εμετό! Και η μικρή κάνει τούμπες στην κοιλιά!

Οχι πολλές κοπέλες.. Επίσης πολλές την κάνουν εμετό.. Και δυστυχώς ακυρώνεται η εξέταση. Εγώ γι αυτόν τον λόγο θα πάρω τον χυμό από το φαρμακείο όταν πάω γιατί ακόμα τα πρωινά αν πιω κάτι βαρύ το βγάζω. Και θεωρώ ότι θα έχω πρόβλημα με την σκέτη γλυκόζη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Πέραν από το ότι οντως δε στρέφεται, μια χαρά μου φαίνεται!

Θα πω τον πόνο μου τώρα: είμαι για την καμπύλη τώρα. Μόνο εγώ ανακατευτηκα με την αηδία τη γλυκόζη??? Παραλίγο να κάνω εμετό! Και η μικρή κάνει τούμπες στην κοιλιά!

Κι εγώ έχω ακούσει ότι πολλές κοπέλες δεν την αντέχουν τη γλυκόζη τους φέρνει αηδία! Εγώ την καμπύλη την είχα κάνει χωρίς να είμαι έγκυος αρκετά χρόνια πριν και η γλυκόζη πάλι μου έκατσε κάπως! Και το μωρό εννοείται με τόσο γλυκό θα ρίχνει τούμπες στην κοιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!! 

@Smurf88τέλεια νέα!!! Τσάμπα άγχος για όλα. Θα συνεχίσεις τώρα μετρήσεις;

@Clairy.Όπως το είπε το μόνο που έχει είναι ότι δεν γυρνάει το κάθισμα ώστε να κοιτάει η μαμά το μωρό  παρόλα αυτά έχει παραθυράκια από πίσω κ έτσι μπορείτε να το βλέπετε. Μπορείτε επίσης να τα βλέπετε κ στο you tube που δείχνουν όλο το καρότσι κ τις λειτουργίες.

@Liiidaελπίζω να μην το βγάλεις γιατί θα πρέπει να την επαναλάβεις. Κ εγώ δεν παίρνω σκέτο γλυκόζη πήρα αυτό το χυμό με γεύση λεμόνι. Αν κ να σας πω δεν μπορώ πρωί πρωί τόσο γλυκό,δυσκολευτηκα λιγάκι αλλά τα κατάφερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! 

@Smurf88τέλεια νέα!!! Τσάμπα άγχος για όλα. Θα συνεχίσεις τώρα μετρήσεις;

@Clairy.Όπως το είπε το μόνο που έχει είναι ότι δεν γυρνάει το κάθισμα ώστε να κοιτάει η μαμά το μωρό  παρόλα αυτά έχει παραθυράκια από πίσω κ έτσι μπορείτε να το βλέπετε. Μπορείτε επίσης να τα βλέπετε κ στο you tube που δείχνουν όλο το καρότσι κ τις λειτουργίες.

@Liiidaελπίζω να μην το βγάλεις γιατί θα πρέπει να την επαναλάβεις. Κ εγώ δεν παίρνω σκέτο γλυκόζη πήρα αυτό το χυμό με γεύση λεμόνι. Αν κ να σας πω δεν μπορώ πρωί πρωί τόσο γλυκό,δυσκολευτηκα λιγάκι αλλά τα κατάφερα. 

Όντως τσάμπα άγχος πάλι!! Συνεχίζω κανονικά τις μετρήσεις γιατί είμαι σε εβδομάδες που μπορεί να ανέβει, αν ανέβει οπότε πρέπει να είμαστε σίγουροι.. φαντάζομαι κάποια στιγμή θα μου τις μειώσει ή θα τις κόψω! 

Εμένα κορίτσια στο διαγνωστικό μου έδωσαν ένα σκεύασμα με γεύση λεμόνι, ήταν κ λίγο κρύο, σχετικά πιο εύκολο στη γεύση σε σχέση με τη σκέτη γλυκόζη που είχα πιει στην πρώτη εγκυμοσύνη...λογικά είναι αυτό που λέτε από το φαρμακείο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Πρωινές ανησυχίες.. 😂😂

Εσείς οι παλιές μανούλες μπορείτε να μου πείτε τι αρνητικο μπορεί να έχει τέτοιου είδους καροτσι;; εγώ το μόνο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι δε βλέπεις το μωρό... 

Λέει ότι είναι από νεογέννητο.. 

Screenshot_20210310_084202_com.android.chrome.jpg

Κι εγώ τα κοιτάω αυτά τα καρότσια ειδικά αφότου μου δώσατε τα φώτα σας εδώ μέσα ότι με ένα έξτρα στρωματακι στο κάθισμα του καροτσιου μπαίνει άνετα και το νεογέννητο. Πολύ ωραίο φαίνεται και ωραίες ροδες έχει. Ξέρεις τι παρατήρησα όμως, αν μπεις στο πρώτο κατάστημα του Σκρουτζ γράφει ότι είναι έως 15 κιλά παιδί, έχω δει παρόμοια καροτσια που παίρνουν έως 22-25 κιλά, για να μας μείνει και αργότερα το καρότσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ τα κοιτάω αυτά τα καρότσια ειδικά αφότου μου δώσατε τα φώτα σας εδώ μέσα ότι με ένα έξτρα στρωματακι στο κάθισμα του καροτσιου μπαίνει άνετα και το νεογέννητο. Πολύ ωραίο φαίνεται και ωραίες ροδες έχει. Ξέρεις τι παρατήρησα όμως, αν μπεις στο πρώτο κατάστημα του Σκρουτζ γράφει ότι είναι έως 15 κιλά παιδί, έχω δει παρόμοια καροτσια που παίρνουν έως 22-25 κιλά, για να μας μείνει και αργότερα το καρότσι

Α γράφει ως 15;; δεν το είδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ τα κοιτάω αυτά τα καρότσια ειδικά αφότου μου δώσατε τα φώτα σας εδώ μέσα ότι με ένα έξτρα στρωματακι στο κάθισμα του καροτσιου μπαίνει άνετα και το νεογέννητο. Πολύ ωραίο φαίνεται και ωραίες ροδες έχει. Ξέρεις τι παρατήρησα όμως, αν μπεις στο πρώτο κατάστημα του Σκρουτζ γράφει ότι είναι έως 15 κιλά παιδί, έχω δει παρόμοια καροτσια που παίρνουν έως 22-25 κιλά, για να μας μείνει και αργότερα το καρότσι

Ελένη εμένα ο μικρός είναι 4χρονων 20 κιλά σχεδόν κ μπαίνει κανονικά στα καρότσια που είναι έως 15 κιλά. Πότε δεν έδωσα σημασία στα κιλά.  Τα περισσότερα αναγράφουν από 0-36μηνων, δηλ έως 3 χρόνων. Μην έχετε ελπίδες για βολτουλες με καρότσι 3 χρόνων παιδιά,είναι μεγάλα. Αντε να καθίσουν λιγάκι κ μετά περπάτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Πέραν από το ότι οντως δε στρέφεται, μια χαρά μου φαίνεται!

Θα πω τον πόνο μου τώρα: είμαι για την καμπύλη τώρα. Μόνο εγώ ανακατευτηκα με την αηδία τη γλυκόζη??? Παραλίγο να κάνω εμετό! Και η μικρή κάνει τούμπες στην κοιλιά!

Αχ γλυκουλα υπομονή!! Να μας πεις τα αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ελένη εμένα ο μικρός είναι 4χρονων 20 κιλά σχεδόν κ μπαίνει κανονικά στα καρότσια που είναι έως 15 κιλά. Πότε δεν έδωσα σημασία στα κιλά.  Τα περισσότερα αναγράφουν από 0-36μηνων, δηλ έως 3 χρόνων. Μην έχετε ελπίδες για βολτουλες με καρότσι 3 χρόνων παιδιά,είναι μεγάλα. Αντε να καθίσουν λιγάκι κ μετά περπάτημα. 

Δίκαιο έχεις, η απειρία βλέπεις... Αλλιώς τα φαντάζεσαι κι αλλιώς είναι τελικά. Να σου πω την αλήθεια έχω παρατηρήσει ότι κυκλοφορεί πάρα πολύ και αυτό το ποδηλατακι- καρότσι που έχει λαβή για το γονιό, τέντα και τρεις ροδες. Βλέπω και τώρα χειμώνα ακόμα ότι για βόλτα το προτιμούν, άρα λογικά αρέσει και στα μικρά να είναι πιο δραστήρια και να ανεβοκατεβαίνουν οπότε θέλουν και όχι να είναι δεμένα στο καρότσι σε όλη τη βόλτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Δίκαιο έχεις, η απειρία βλέπεις... Αλλιώς τα φαντάζεσαι κι αλλιώς είναι τελικά. Να σου πω την αλήθεια έχω παρατηρήσει ότι κυκλοφορεί πάρα πολύ και αυτό το ποδηλατακι- καρότσι που έχει λαβή για το γονιό, τέντα και τρεις ροδες. Βλέπω και τώρα χειμώνα ακόμα ότι για βόλτα το προτιμούν, άρα λογικά αρέσει και στα μικρά να είναι πιο δραστήρια και να ανεβοκατεβαίνουν οπότε θέλουν και όχι να είναι δεμένα στο καρότσι σε όλη τη βόλτα

Αυτο σαν ιδεα μαρεσει! Ειμαι υπερ το παιδι να περπαταει κ να μην μενει μεχρι τα 3 σε καροτσι. Ειναι ωραία αυτα τα 3κυκλα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η eleni5525 είπε:

Κι εγώ τα κοιτάω αυτά τα καρότσια ειδικά αφότου μου δώσατε τα φώτα σας εδώ μέσα ότι με ένα έξτρα στρωματακι στο κάθισμα του καροτσιου μπαίνει άνετα και το νεογέννητο. Πολύ ωραίο φαίνεται και ωραίες ροδες έχει. Ξέρεις τι παρατήρησα όμως, αν μπεις στο πρώτο κατάστημα του Σκρουτζ γράφει ότι είναι έως 15 κιλά παιδί, έχω δει παρόμοια καροτσια που παίρνουν έως 22-25 κιλά, για να μας μείνει και αργότερα το καρότσι

Τα στρώματα άραγε πως το επιλέγεις για το καρότσι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Τα στρώματα άραγε πως το επιλέγεις για το καρότσι;; 

Εγώ δεν το έχω καταλάβει ακόμα καλά, το ψάχνω να πω την αλήθεια. Έχω δει πχ ότι η inglesina έχει δικό της στρωματακι για κάθισμα καροτσιου, ακριβό βέβαια, και γράφει στην περιγραφή ότι κάνει άνετη τη βόλτα του μωρού και από τους πρώτους μήνες. Υπάρχουν άλλες εταιρείες που έχουν στρωματακια πασπατρου, ταιριάζουν σε όλα τα καρότσια. Θα πάω σήμερα από ένα κατάστημα να δω ένα καρότσι, θα κάνω και μια ερώτηση να δω τι θα μου πούνε. Αν και η αλήθεια είναι πως αυτό που μου λένε συνήθως είναι ότι το νεογέννητο πρέπει να μπει στο Πορτ μπεμπέ που κουμπουνει στο καροτσι τριλογία για να κοιμάται με ίσια πλάτη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κορίτσια γύρισα, νικήτρια! Δεν έκανα εμετό 🤣🤣🤣 Αύριο τα αποτελέσματα. Η γιατρός μου είπε ότι της 1ης ώρας τους είναι ουσιαστικά αδιαφορο, της 2ης τους ενδιαφέρει να είναι κάτω από 120.

Οσες μενετε σε πόλεις με ανοιχτά μαγαζιά είστε πολύ τυχερές. Εγώ σταμάτησα να κοιτάω από το ίντερνετ γτ έπαθα υπερφόρτωση. Εντόπισα 2-3 μαγαζιά κ θα δω τα πάντα από κοντά τον Απρίλιο πια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Λοιπόν κορίτσια γύρισα, νικήτρια! Δεν έκανα εμετό 🤣🤣🤣 Αύριο τα αποτελέσματα. Η γιατρός μου είπε ότι της 1ης ώρας τους είναι ουσιαστικά αδιαφορο, της 2ης τους ενδιαφέρει να είναι κάτω από 120.

Οσες μενετε σε πόλεις με ανοιχτά μαγαζιά είστε πολύ τυχερές. Εγώ σταμάτησα να κοιτάω από το ίντερνετ γτ έπαθα υπερφόρτωση. Εντόπισα 2-3 μαγαζιά κ θα δω τα πάντα από κοντά τον Απρίλιο πια. 

Άντε καλά αποτελέσματα τώρα! Ε εντάξει η εγκυμοσύνη μάλλον μου έκαψε τον εγκέφαλο, πήγα στο κατάστημα με τα βρεφικά και δουλεύουν μόνο με click away, κι εγώ νόμιζα ότι είναι ανοιχτά κανονικά! Θα με φάει το ίντερνετ πάλι. Αν και μάλλον πρέπει να το σταματήσω σαν κι εσένα και να περιμένω πια τα καταστήματα να ανοίξουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida μπράβο καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Ο μικρός μου κορίτσια δεν ήταν φαν του καροτσιού. Του πήραμε στον χρόνο ένα ποδήλατο τρίκυκλο σε αυτό κάθισε αρκετά. Μετά τα 2 ξεκίνησε που κ που να ζητάει καρότσι. Όσον αφορά πορτ μπεμπέ κ καρότσι από νεογέννητο την ίδια δουλειά κάνουν. Απλά εγώ θέλω πορτ μπεμπέ γιατί το θέλω να το βγάζω κ να το ακουμπάω όπου θέλω. Η πλάτη κατεβαίνει κ στα 2 αλλά κ στα 2 σηκώνεται. Κ στο πορτ μπεμπέ σηκώνεται  εκεί που είναι το κεφαλάκι. Αυτό υπάρχει γιατί τα περισσότερα μωράκια βγάζουν γουλιτσες κ το σηκώνουν οι γονείς ύστερα από συμβουλή παιδιάτρου. Κ το κάνουν κ στην κούνια. Γενικά δεν είναι κακό να το έχετε λίγο σηκωμένο. Οσον αφορά το στρώμα εγώ όταν θέλησα να πάρω δεν ήταν βέβαια κ νεογέννητο ο μικρός δεν έβρισκα κάτι χοντρό. Μόνο σαν αυτά που μπαίνουν πορτ μπεμπέ που είχα ήδη. Τώρα βρήκα ένα που μπαίνει στο καρότσι όχι στρώμα αλλά είναι αρκετό χοντρό κ θα το πάρω να το έχω μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

@Liiida μπράβο καλά αποτελέσματα να έχεις!!

Ο μικρός μου κορίτσια δεν ήταν φαν του καροτσιού. Του πήραμε στον χρόνο ένα ποδήλατο τρίκυκλο σε αυτό κάθισε αρκετά. Μετά τα 2 ξεκίνησε που κ που να ζητάει καρότσι. Όσον αφορά πορτ μπεμπέ κ καρότσι από νεογέννητο την ίδια δουλειά κάνουν. Απλά εγώ θέλω πορτ μπεμπέ γιατί το θέλω να το βγάζω κ να το ακουμπάω όπου θέλω. Η πλάτη κατεβαίνει κ στα 2 αλλά κ στα 2 σηκώνεται. Κ στο πορτ μπεμπέ σηκώνεται  εκεί που είναι το κεφαλάκι. Αυτό υπάρχει γιατί τα περισσότερα μωράκια βγάζουν γουλιτσες κ το σηκώνουν οι γονείς ύστερα από συμβουλή παιδιάτρου. Κ το κάνουν κ στην κούνια. Γενικά δεν είναι κακό να το έχετε λίγο σηκωμένο. Οσον αφορά το στρώμα εγώ όταν θέλησα να πάρω δεν ήταν βέβαια κ νεογέννητο ο μικρός δεν έβρισκα κάτι χοντρό. Μόνο σαν αυτά που μπαίνουν πορτ μπεμπέ που είχα ήδη. Τώρα βρήκα ένα που μπαίνει στο καρότσι όχι στρώμα αλλά είναι αρκετό χοντρό κ θα το πάρω να το έχω μετά. 

Μπορεις να γράψεις πως το λένε αυτό το στρωματακι να το κοιτάξω κι εγώ online;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...