Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θα μου τα στείλουν με μέιλ. Ότι έχω κάνει είναι για σήμερα. 

Πήρα τηλ είπα ακριβώς ότι έγινε κ το πρωί κ μου λέει Κοιταχτε να δείτε πολλές φορές λέμε την επόμενη μην τυχόν χρειαστεί να κάνει κάποια επανάληψη ο γιατρός στο αιματακι. Αν έχουν βγει σήμερα θα σας τις στείλουμε. 

Ναι σε κάποιες εξετάσεις και εμείς τραβάμε μέρες.. Όχι στα βιοχημικα όμως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αρα οταν μπω στην 17 θα ειμαι 4. Εγω πρέπει να ειμαι απο τις τελευταίες εδω μεσα που θα γεννησω 

Ναι έτσι πάει. Με βάση τον πίνακα στο είπα. Αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποια 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Παιδί μ πήρα τηλ κ δεν είπα ούτε όνομα. Αφού μου είπε ποτέ βγαίνουν εξήγησα. Κ εγώ είμαι πολύ αφηρημένη!! Σήμερα δεν ξέρω πόσα πράγματα ξέχασα. 

Αχ τι τραβάμε οι έγκυες...😂😂😂 Τάχα ημέρα της γυναίκας σήμερα..θα πεθάνω από την αγωνία μου κ δε θα προλάβω να γιορτάσω γενέθλια 😜😜 γενικά σε αυτή την εγκυμοσύνη κάποιος με μουτζωσε, δεν το εξηγώ αλλιώς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Αχ τι τραβάμε οι έγκυες...😂😂😂 Τάχα ημέρα της γυναίκας σήμερα..θα πεθάνω από την αγωνία μου κ δε θα προλάβω να γιορτάσω γενέθλια 😜😜 γενικά σε αυτή την εγκυμοσύνη κάποιος με μουτζωσε, δεν το εξηγώ αλλιώς!!!

Βρε κορίτσια χρονια μας πολλά!!! Σου είπα μην σκέφτεσαι κ μην στεναχωριέσαι!! Όλα καλά θα πάνε.. Εντάξει κ μια χάλια καμπύλη να έχεις δεν χάλασε ο κόσμος. Με το άλλο να είσαι καλά κ μην σκας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό!! Όλα καλά με το μωράκι μας, έφτασε το 1 κιλό και είμαστε ακριβώς στις ημέρες! Ο τράχηλος σταθερός στα 3 εκατοστά κ η χοάνη σχεδόν ανύπαρκτη..μου είπε ότι πηγαίνουμε πολύ καλά  κ θα τα πούμε σε 1 μήνα! Να μην παίρνω αέρα όμως...για την καμπύλη μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο..του φαίνεται περίεργο γιατί μου βγήκε έτσι!οπότε θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο κ βλέπουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό!! Όλα καλά με το μωράκι μας, έφτασε το 1 κιλό και είμαστε ακριβώς στις ημέρες! Ο τράχηλος σταθερός στα 3 εκατοστά κ η χοάνη σχεδόν ανύπαρκτη..μου είπε ότι πηγαίνουμε πολύ καλά  κ θα τα πούμε σε 1 μήνα! Να μην παίρνω αέρα όμως...για την καμπύλη μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο..του φαίνεται περίεργο γιατί μου βγήκε έτσι!οπότε θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο κ βλέπουμε..

Μπραβο... Αντε και την επόμενη φορά θα είναι ακόμα καλύτερα.. 

Τι του φάνηκε περίεργο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Κορίτσια πριν λίγο γύρισα από τον γιατρό!! Όλα καλά με το μωράκι μας, έφτασε το 1 κιλό και είμαστε ακριβώς στις ημέρες! Ο τράχηλος σταθερός στα 3 εκατοστά κ η χοάνη σχεδόν ανύπαρκτη..μου είπε ότι πηγαίνουμε πολύ καλά  κ θα τα πούμε σε 1 μήνα! Να μην παίρνω αέρα όμως...για την καμπύλη μου είπε να πάω σε ενδοκρινολόγο..του φαίνεται περίεργο γιατί μου βγήκε έτσι!οπότε θα μιλήσω αύριο με την ενδοκρινολόγο κ βλέπουμε..

Τέλεια μια χαρά!! Αυτό είχε μεγαλύτερη σημασία από όλα. Να σου πω όμως κτι πρέπει να σε αφήσει να χαλαρώσεις λιγάκι. 3 εκ για τις εβδ που είσαι είναι μια χαρά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα κορίτσια δεν μου έστειλαν ποτέ τ αποτελέσματα!! Πήρα 20:35 κ μου λέει η κοπελα περιμενω έγκριση από την γιατρό γιατί χρειάστηκαν επαναληπτικες. Κ δεν μου τα εστειλαν ποτέ. Δλδ σε όλα ήθελε επαναληπτική. Κάποια βλακεια έχουν κάνει μου φαίνεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Εμενα κορίτσια δεν μου έστειλαν ποτέ τ αποτελέσματα!! Πήρα 20:35 κ μου λέει η κοπελα περιμενω έγκριση από την γιατρό γιατί χρειάστηκαν επαναληπτικες. Κ δεν μου τα εστειλαν ποτέ. Δλδ σε όλα ήθελε επαναληπτική. Κάποια βλακεια έχουν κάνει μου φαίνεται. 

Τι άλλες εξετάσεις έκανες;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Τι άλλες εξετάσεις έκανες;; 

Γενική αίματος, ουρια, κρεατινινη, ουρικο οξύ, shot, sgpt, tsh, κυταρομεγαλοιο, τοξοπλασμα κ ερυθρά. Ολα βγαίνουν την ιδια. Κ μόλις είδα στην απόδειξη ότι με χρέωσε κ ούρων ενώ είπα ότι δεν θα την κάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Μπραβο... Αντε και την επόμενη φορά θα είναι ακόμα καλύτερα.. 

Τι του φάνηκε περίεργο;; 

Ότι μου βγήκε παθολογική η καμπύλη χωρίς να έχω κάποια ένδειξη!!

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τέλεια μια χαρά!! Αυτό είχε μεγαλύτερη σημασία από όλα. Να σου πω όμως κτι πρέπει να σε αφήσει να χαλαρώσεις λιγάκι. 3 εκ για τις εβδ που είσαι είναι μια χαρά. 

Δεν τον ενοχλεί το μέγεθος αλλά η χοάνη γιατί μου είπε ότι είναι σαν μια ραφή που ξεκίνησε να ξεχειλώνει και μπορεί με λίγο ζόρι να ανοίξει..ξέρει ότι αν μπου δώσει λίγο θάρρος θα πάρω πολύ, οπότε λέει κ αυτός λίγα για να κάνω κ εγώ λίγα 😂😂 τουλάχιστον μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος κ μπορώ να κινούμαι με μεγαλύτερη άνεση, χωρίς άγχος!!

Σε ποιες εξετάσεις ήθελαν επανάληψη; Είχες πολλές;;λογικά αύριο πρωί θα τα έχεις..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γενική αίματος, ουρια, κρεατινινη, ουρικο οξύ, shot, sgpt, tsh, κυταρομεγαλοιο, τοξοπλασμα κ ερυθρά. Ολα βγαίνουν την ιδια. Κ μόλις είδα στην απόδειξη ότι με χρέωσε κ ούρων ενώ είπα ότι δεν θα την κάνω. 

Εμας ας πούμε τα αντισώματα βγαίνουν την άλλη μέρα.. Ίσως να καθυστέρησαν αυτά... Πολλά εργαστήρια τα χρεώνουν. Είναι λάθος βέβαια... Εμείς τα χρεώνουμε όταν μας τα φέρουν και αν τους ρωτήσουμε και μας που ότι δε θα τα κάνουν καθόλου δεν τα περνάμε καν εοππυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ότι μου βγήκε παθολογική η καμπύλη χωρίς να έχω κάποια ένδειξη!!

Δεν τον ενοχλεί το μέγεθος αλλά η χοάνη γιατί μου είπε ότι είναι σαν μια ραφή που ξεκίνησε να ξεχειλώνει και μπορεί με λίγο ζόρι να ανοίξει..ξέρει ότι αν μπου δώσει λίγο θάρρος θα πάρω πολύ, οπότε λέει κ αυτός λίγα για να κάνω κ εγώ λίγα 😂😂 τουλάχιστον μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος κ μπορώ να κινούμαι με μεγαλύτερη άνεση, χωρίς άγχος!!

Σε ποιες εξετάσεις ήθελαν επανάληψη; Είχες πολλές;;λογικά αύριο πρωί θα τα έχεις..

 

Ναι είπες ότι το 60 " ήταν παθολογικο.. Ο μικροβιολογος στη δουλειά πολλές φορές μου έχει πει ότι το 60" δε θα έπρεπε να γίνεται. Θα έπρεπε μόνο το 1 και 120.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες θέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Smurf88 1 ολόκληρο κιλό??? Δεν μπορώωωωω τί συγκινητικό που είναι 🤗 Την πρώτη φορά που τα βλέπουμε είναι ένας πόντος....Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά....Θύμισε μου σε ποιά βδομάδα είσαι!

Θα επαναλαβεις την εξέταση λες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι είπες ότι το 60 " ήταν παθολογικο.. Ο μικροβιολογος στη δουλειά πολλές φορές μου έχει πει ότι το 60" δε θα έπρεπε να γίνεται. Θα έπρεπε μόνο το 1 και 120.

Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη είχες θέμα; 

Τι να πω... περιμένω να μιλήσω με ενδοκρινολόγο! Είχα μόνο οριακό το νηστείας, τπτ άλλο αλλά με έβαλε να κάνω μετρήσεις και ήμουν μια χαρά! Για αυτό κ τώρα πρόσεχα από την αρχή, για να μην έχω θέματα και στις μετρήσεις στο σπίτι ήμουν μια χαρά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Ότι μου βγήκε παθολογική η καμπύλη χωρίς να έχω κάποια ένδειξη!!

Δεν τον ενοχλεί το μέγεθος αλλά η χοάνη γιατί μου είπε ότι είναι σαν μια ραφή που ξεκίνησε να ξεχειλώνει και μπορεί με λίγο ζόρι να ανοίξει..ξέρει ότι αν μπου δώσει λίγο θάρρος θα πάρω πολύ, οπότε λέει κ αυτός λίγα για να κάνω κ εγώ λίγα 😂😂 τουλάχιστον μου έφυγε ένα μεγάλο βάρος κ μπορώ να κινούμαι με μεγαλύτερη άνεση, χωρίς άγχος!!

Σε ποιες εξετάσεις ήθελαν επανάληψη; Είχες πολλές;;λογικά αύριο πρωί θα τα έχεις..

 

Τι ένδειξη θα έπρεπε να έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Smurf88 1 ολόκληρο κιλό??? Δεν μπορώωωωω τί συγκινητικό που είναι 🤗 Την πρώτη φορά που τα βλέπουμε είναι ένας πόντος....Πόσο γρήγορα περνάει ο καιρός τελικά....Θύμισε μου σε ποιά βδομάδα είσαι!

Θα επαναλαβεις την εξέταση λες?

Όντως περνάει πολύ γρήγορα ο καιρός!! Είμαι 26+3 σήμερα..το κατάλαβα ότι έφτασε κάπου εκεί γιατί τρώω καλές κλωτσιές 😜😜 γύρισε κ προς τα κάτω αλλά δε μας άφησε να τη δούμε..είχε το χεράκι μπροστά η κυρία και ανοιγοκλεινε το στόμα... Ίσως και να με βάλει επανάληψη ο ενδοκρινολόγος, θα δείξει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμας ας πούμε τα αντισώματα βγαίνουν την άλλη μέρα.. Ίσως να καθυστέρησαν αυτά... Πολλά εργαστήρια τα χρεώνουν. Είναι λάθος βέβαια... Εμείς τα χρεώνουμε όταν μας τα φέρουν και αν τους ρωτήσουμε και μας που ότι δε θα τα κάνουν καθόλου δεν τα περνάμε καν εοππυ 

Με πήραν τηλ σπίτι πριν λίγο να μου πουν ότι μου έχουν στείλει μειλ ενώ ήταν για αύριο τα αποτέλεσματα!!αυτοι θα με τρελάνουν!! Κ ότι γενική αίματος θα μου την στείλουν αύριο γιατί θέλει να δει κάτι ή γιατρός στα αιμοπετάλια! Φυσικά μέιλ δεν είχε έρθει τους το είπα κ μου το έστειλαν. Δεν μου έστειλαν καμπύλη κ την γενική αίματος δλδ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τι ένδειξη θα έπρεπε να έχεις; 

Δεν έχω ούτε μεγάλο μωρό, ούτε έβαλα πολλά κιλά και δεν είχα θέμα με τις μετρήσεις στο σπίτι για να μας προδιαθέσει για κάτι..αν δεν έκανα από πριν τις μετρήσεις θα ήταν αλλιώς αλλά τώρα έχουμε μια βάση για αυτό απόρησα κ εγώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Δεν έχω ούτε μεγάλο μωρό, ούτε έβαλα πολλά κιλά και δεν είχα θέμα με τις μετρήσεις στο σπίτι για να μας προδιαθέσει για κάτι..αν δεν έκανα από πριν τις μετρήσεις θα ήταν αλλιώς αλλά τώρα έχουμε μια βάση για αυτό απόρησα κ εγώ..

Τίποτε από όλα αυτά δεν είναι ενδειξη. Κ το λέω με πολλή σιγουριά αυτό. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη έκανα 2 καμπύλες γιατί στην 1η ταλαιπωρηθηκα δεν έγινε σωστα κ στην 1ωρα ήμουν ακριβώς στο όριο. Εκανα επανάληψη κ ήταν κ πάλι στο όριο η μία ώρα.. μεγάλο μωρό δεν είχα, κιλά έβαλα αλλά αυτό δεν είναι ένδειξη σίγουρα κ οι μετρήσεις μου με το μηχανάκι ποτέ δεν ανέβαιναν. Οπότε πιάστο αυγό κ κουρευτο 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiida στα 60 λεπτά να είναι μέχρι 130 140

Και στα 120  να είναι κάτω από 120. Στο περίπου σου λέω γιατί είναι διαφορετικες οι τιμές στην καμπύλη και δε τις θυμάμαι καλά. Αύριο θα το δω και θα σου πω σίγουρα.

@Tweema εχεις θέμα με τις φλέβες; δηλαδη να γίνεται δύσκολη η αιμοληψία; παίρνεις σαλοσπιρ; τέλεια η καμπυλη σου ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Liiida στα 60 λεπτά να είναι μέχρι 130 140

Και στα 120  να είναι κάτω από 120. Στο περίπου σου λέω γιατί είναι διαφορετικες οι τιμές στην καμπύλη και δε τις θυμάμαι καλά. Αύριο θα το δω και θα σου πω σίγουρα.

@Tweema εχεις θέμα με τις φλέβες; δηλαδη να γίνεται δύσκολη η αιμοληψία; παίρνεις σαλοσπιρ; τέλεια η καμπυλη σου ☺️

Όχι.. Τα βλέπουν τα χέρια μου κ χαίρονται. Σαλοσπιρ δεν παίρνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...