Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κοπέλα μου! Νιώθεις καθόλου καλύτερα?

Ναι σήμερα καπως καλυτερα απο οτι κατάλαβα θέλει ύπνο αρκετά και ξάπλα εσείς πως είστε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Καλημέρα κορίτσια Μίλησα χθες με των γιατρό μ και με είπε οτι είναι συσπάσεις και ότι να είμαι ξάπλα 

Καλημέρα κορίτσι μου..πωπω δυσκολο να είσαι συνέχεια ξάπλα!!Ελπίζω να γίνεις σύντομα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!συμπτώματα κ εγώ έχω ακόμα..έχουν ελαττωθεί βέβαια σε σχέση με την αρχή..εμάς φύλο μας έχει πει ο γιατρός..κ περιμένω αύριο να πάω κ για αυχενικη να δω και εκεί τι θα μας πουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Natasha24 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..πωπω δυσκολο να είσαι συνέχεια ξάπλα!!Ελπίζω να γίνεις σύντομα καλα!!

Πραγματικά είναι πολύ δύσκολο έχει πονέσει ο ποπος μου από το να κάθομαι μακάρι να περάσει γρήγορα κορίτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια!συμπτώματα κ εγώ έχω ακόμα..έχουν ελαττωθεί βέβαια σε σχέση με την αρχή..εμάς φύλο μας έχει πει ο γιατρός..κ περιμένω αύριο να πάω κ για αυχενικη να δω και εκεί τι θα μας πουν..

Άντε κοριτσι μου με το καλο 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια!συμπτώματα κ εγώ έχω ακόμα..έχουν ελαττωθεί βέβαια σε σχέση με την αρχή..εμάς φύλο μας έχει πει ο γιατρός..κ περιμένω αύριο να πάω κ για αυχενικη να δω και εκεί τι θα μας πουν..

Ποσο εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Ναι σήμερα καπως καλυτερα απο οτι κατάλαβα θέλει ύπνο αρκετά και ξάπλα εσείς πως είστε 

Μπράβο, έτσι,  να  βελτιώνεται σιγά σιγά! Εμένα αν εξαιρέσεις μία μικρή ζαλάδα τώρα το πρωί, ακόμα αγνοούνται τα συμπτώματά μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλημέρα κορίτσια!συμπτώματα κ εγώ έχω ακόμα..έχουν ελαττωθεί βέβαια σε σχέση με την αρχή..εμάς φύλο μας έχει πει ο γιατρός..κ περιμένω αύριο να πάω κ για αυχενικη να δω και εκεί τι θα μας πουν..

Θες να μας πεις το φύλο? Λογικά, για να το λέει ο γιατρός από τόσο νωρίς, να υποψιαστώ αγοράκι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Princess1312 κάθισε κορίτσι μου ξάπλα όσο χρειαστεί κ θα πάνε όλα καλά.

@DIAMANTW με το καλο αύριο η αυχενική!! Θα περιμένουμε νεα σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Θες να μας πεις το φύλο? Λογικά, για να το λέει ο γιατρός από τόσο νωρίς, να υποψιαστώ αγοράκι??

Ναι ναι αγοράκι..έχω όμως τοοοσο πολύ άγχος για την αυχενική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Princess1312 κάθισε κορίτσι μου ξάπλα όσο χρειαστεί κ θα πάνε όλα καλά.

@DIAMANTW με το καλο αύριο η αυχενική!! Θα περιμένουμε νεα σου!! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ.. εννοειταιιι θα σας πω νέα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...και εγώ νιώθω κάπως καλύτερα, αν και χθες το βράδυ είχα έντονη αναγούλα και σήμερα ξύπνησα με λίγα πονάκια..ευτυχώς το ροζ σταμάτησε τελείως..είδα μόνο κάτι ίχνη πριν από λίγο αλλά καφέ! Θα με σκάσει αυτό το μωρό..γενικά η αγωνία δεν τελειώνει ποτέ..είτε είναι πρώτο είτε 6ο.. χαχα!! Αύριο πάω να κάνω την Papp-a.. για κάποιο λόγο μου τη ζήτησαν πριν πάω για αυχενική..προφανώς για να έχουν ολοκληρωμένο αποτέλεσμα..την περασμένη φορά την έκανα την ίδια μέρα αλλά μετά την αυχενική! 

@DIAMANTW περιμένουμε νέα σου αύριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Princess1312 κάθισε κορίτσι μου ξάπλα όσο χρειαστεί κ θα πάνε όλα καλά.

@DIAMANTW με το καλο αύριο η αυχενική!! Θα περιμένουμε νεα σου!! 

Κάθομαι αρκετά εσύ πως εισαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Είμαι 12+5..

Εμένα ακόμα δεν με είπε με σιγουριά 10 του μηνός που θα πάω θα δουμε σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Ναι ναι αγοράκι..έχω όμως τοοοσο πολύ άγχος για την αυχενική..

Ολά καλα θα πάνε 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια...και εγώ νιώθω κάπως καλύτερα, αν και χθες το βράδυ είχα έντονη αναγούλα και σήμερα ξύπνησα με λίγα πονάκια..ευτυχώς το ροζ σταμάτησε τελείως..είδα μόνο κάτι ίχνη πριν από λίγο αλλά καφέ! Θα με σκάσει αυτό το μωρό..γενικά η αγωνία δεν τελειώνει ποτέ..είτε είναι πρώτο είτε 6ο.. χαχα!! Αύριο πάω να κάνω την Papp-a.. για κάποιο λόγο μου τη ζήτησαν πριν πάω για αυχενική..προφανώς για να έχουν ολοκληρωμένο αποτέλεσμα..την περασμένη φορά την έκανα την ίδια μέρα αλλά μετά την αυχενική! 

@DIAMANTW περιμένουμε νέα σου αύριο!!

Ολά καλά θα πάνε κορίτσι μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Princess1312 είπε:

Εμένα ακόμα δεν με είπε με σιγουριά 10 του μηνός που θα πάω θα δουμε σίγουρα 

Έχεις κάνει αυχενική εσύ?πόσο είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η DIAMANTW είπε:

Έχεις κάνει αυχενική εσύ?πόσο είσαι?

Εκανα είμαι 15+4 δεν με είπε σίγουρα για να μην με λέει αλλά και την αλλη αλλά αν και οτι στείλει ο θεός 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Princess1312 είπε:

Εκανα είμαι 15+4 δεν με είπε σίγουρα για να μην με λέει αλλά και την αλλη αλλά αν και οτι στείλει ο θεός 

Καλά να είναι,γερά,κ ότι είναι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο κορίτσια, πολύχαίρομαι που σε γενικές γραμμές είστε καλύτερα 😊 Περιμένουμε τα νέα σας!! Το papp-A γιατί ακριβώς χρειάζεται?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Μπράβο κορίτσια, πολύχαίρομαι που σε γενικές γραμμές είστε καλύτερα 😊 Περιμένουμε τα νέα σας!! Το papp-A γιατί ακριβώς χρειάζεται?

Είναι πακετάκι με τν αυχενική. Σύμφωνα με τις μετρήσεις της αυχενικής και το αποτέλεσμα του αίματος σου λένε αν όλα πάνε καλά. Νομίζω μετρανε την χοριακη πάλι ή κάτι τέτοιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Είναι πακετάκι με τν αυχενική. Σύμφωνα με τις μετρήσεις της αυχενικής και το αποτέλεσμα του αίματος σου λένε αν όλα πάνε καλά. Νομίζω μετρανε την χοριακη πάλι ή κάτι τέτοιο. 

Οκ..νόμιζα πως από κάποια στιγμή κ έπειτα δεν μας απασχολεί η τιμή της χοριακής..Θα τα μάθω κι εγώ στις 15 Δεκεμβρίου που έχω την αυχενική, θα ρωτήσω τη γιατρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Οκ..νόμιζα πως από κάποια στιγμή κ έπειτα δεν μας απασχολεί η τιμή της χοριακής..Θα τα μάθω κι εγώ στις 15 Δεκεμβρίου που έχω την αυχενική, θα ρωτήσω τη γιατρό!

Δεν είναι ακριβώς χοριακή... Κάτσε να σου ψάξω στο ίντερνετ πως το εξηγουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Οκ..νόμιζα πως από κάποια στιγμή κ έπειτα δεν μας απασχολεί η τιμή της χοριακής..Θα τα μάθω κι εγώ στις 15 Δεκεμβρίου που έχω την αυχενική, θα ρωτήσω τη γιατρό!

Το Papp-A είναι πρωτεΐνη που βρίσκεται στο αίμα της εγκύου γυναίκας. Πρόκειται για μια εξέταση αίματος που γίνεται στην μητέρα στα πλαίσια του ελέγχου για σύνδρομο Down. Σχεδόν πάντα μαζί με το papp-a μετράμε  και την ελεύθερη β χοριακή γοναδοτροπίνη.

Η τιμή του Papp-A (μαζί με την τιμή της ελεύθερης β χοριακής) συνδυάζεται με την αυχενικη διαφανεια.

Το τελικό αποτέλεσμα μας δίνει ένα ποσοστό το οποίο μας λέει το «ρίσκο» ή τον «κίνδυνο» να έχει το μωρό σύνδρομο Down (δηλαδή Τρισωμία 21). Ακόμη μετράμε τους κινδύνους να έχει το μωρό Τρισωμία 18 (Σύνδρομο Edwards) και Τρισωμία 13( Σύνδρομο Patau)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...