Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ξέρεις ότι για τα δικά μας θέματα έτσι γίνεται, στο χειρότερο πάει το μυαλό, αλλά όταν αφορά αλλο πρόσωπο, με κάποιον μαγικό τρόπο καθαρίζει το μυαλό!

Έτσι ακριβώς.. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Εσένα ντεπον και μπουσκοπαν σε αφήνει να πάρεις;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εσάς κορίτσια πονάει η μέση τόσο γιατί έχω αρχίσει και αγχώνομαι... Το πρωί με το που σηκώθηκα το κατάλαβα.. Και με πονάει πολύ χαμηλά στη μέση.. Είναι σαν πιάσιμο στην "ουρά" της σπονδυλικής.. 

Ναι κ εγώ το παθαίνω αυτό.. ώρες ώρες η μέση με πεθαίνει.. πες στον καλό σου να σε τρίβει στη μέση για να ανακουφίζεται.. 😃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι ακριβώς.. Να σε ρωτήσω κάτι άλλο. Εσένα ντεπον και μπουσκοπαν σε αφήνει να πάρεις;; 

Ντεπόν μου έχει πει μέχρι 4 χάπια τη μέρα, δεν έχω ρωτήσει για τα μάξιμουμ. Για το Buscopan δεν έχουμε πει, αλλά νομίζω ότι παρακεταμολη είναι κι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι όσες ξέρετε? Καισαρική γίνεται κ με επισκληριδιο κ με ολική νάρκωση, σωστά? Έχω ακούσει κ τις 2 περιπτώσεις. Τί είναι αυτό που κάνει τη διαφορά στην επιλογή του χειρισμού??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι όσες ξέρετε? Καισαρική γίνεται κ με επισκληριδιο κ με ολική νάρκωση, σωστά? Έχω ακούσει κ τις 2 περιπτώσεις. Τί είναι αυτό που κάνει τη διαφορά στην επιλογή του χειρισμού??

Εμένα μια φίλη μου θα έκανε επισκληριδιο αλλά από τον φόβο της ανέβασε πίεση κ έτσι της έκαναν ολική νάρκωση. Κάτι άλλο δεν γνωρίζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Μακάρι να γεννήσω φυσιολογικά αλλά λόγω υψηλής μυωπίας υπάρχει πιθανότητα καισαρικής.. θα δείξει.. 

Θα πας κ στον οφθαλμίατρο κ θα σου πει εκείνος. Εμένα μου χε δώσει το οκ... Κ λογικά θα ξανά πάω πάλι τον Μάιο.... Να με ξανά δει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω κατι όσες ξέρετε? Καισαρική γίνεται κ με επισκληριδιο κ με ολική νάρκωση, σωστά? Έχω ακούσει κ τις 2 περιπτώσεις. Τί είναι αυτό που κάνει τη διαφορά στην επιλογή του χειρισμού??

Είναι ανάλογα.... Πχ μια φίλη μου ζήτησε πω ςθελει ολική για καθαρά ψυχολογικούς λόγους. Είχε πιεστεί. Κ μπήκε με επείγουσα καισαρική λόγω προεκλαμψιας. Αλλά κατά τα άλλα όλες τις υπόλοιπες γνωρίζω με επισκληριδιο.... Δηλ μπορείς να πας φυσιολογικά. Να σπάσουν τα νερά κτλ. Σου βάζουν επισκληριδιο εάν είσαι ιδιωτικά. Κ ανάλογα πως θα εξελιχθεί ο τοκετός συνεχίζεις φυσικά η μπαίνεις καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@Alexey ίδια τελευταία περίοδο είχαμε! Κι εγώ από τότε μετράω, δε θυμάμαι να έδειξε κτ διαφορετικό η αυχενική. Καλωσήρθαμε στην 18η 😋

Εμείς θα γεννήσουμε και στο ίδιο μαιευτήριο από ότι θυμάμαι...πλάκα θα έχει να βρεθούμε και στο ίδιο δωμάτιο 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε καμία εμπειρία με τη κρέμα rilastil smagliature για τις ραγάδες; Έχω πάρει bio oil και χρησιμοποιώ εδώ κι ένα μήνα όμως η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι και πολύ υγιεινό στην εγκυμοσύνη και μου πρότεινε αυτή τη κρέμα ως πολύ αποτελεσματική. Την έχει χρησιμοποιήσει καμία από εσάς στο παρελθόν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Την χρησιμοποιώ εγώ την rilastil (είμαι 16η εβδομάδα). Έχω διαβάσει πολύ καλές κριτικές και σαν υφή και μυρωδιά μου αρέσει πολύ. Αποτελεσματικότητα δεν μπορώ να τσεκάρω ακόμα, καθώς είναι πολύ νωρίς :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Εμείς θα γεννήσουμε και στο ίδιο μαιευτήριο από ότι θυμάμαι...πλάκα θα έχει να βρεθούμε και στο ίδιο δωμάτιο 🤣

Έχεις σκεφτεί καθόλου για δωμάτιο? Εγώ όπως βλέπω τις τιμές, για δίκλινο με κόβω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Έχεις σκεφτεί καθόλου για δωμάτιο? Εγώ όπως βλέπω τις τιμές, για δίκλινο με κόβω...

Εμένα η γιατρός μου πρότεινε να κλείσω τρίκλινο που είναι πιο οικονομικό και ούτως η άλλως δεν βάζουν συνήθως πάνω απο 2 μέσα λέει ειδικά τώρα με τον κορονοϊο...έτσι και χρήματα γλιτώνεις και μεγαλύτερο δωμάτιο παίρνεις στην ουσία. Για δίκλινο τι ποσό είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εμένα η γιατρός μου πρότεινε να κλείσω τρίκλινο που είναι πιο οικονομικό και ούτως η άλλως δεν βάζουν συνήθως πάνω απο 2 μέσα λέει ειδικά τώρα με τον κορονοϊο...έτσι και χρήματα γλιτώνεις και μεγαλύτερο δωμάτιο παίρνεις στην ουσία. Για δίκλινο τι ποσό είναι;

Αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 2000 ήταν στο Ρέα. Δεν ξέρουμε πως θα είναι τα πράγματα με τον κορονοιό μέχρι το καλοκαίρι, αλλά καλή σκέψη αυτή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Έχετε καμία εμπειρία με τη κρέμα rilastil smagliature για τις ραγάδες; Έχω πάρει bio oil και χρησιμοποιώ εδώ κι ένα μήνα όμως η γιατρός μου μου είπε ότι δεν είναι και πολύ υγιεινό στην εγκυμοσύνη και μου πρότεινε αυτή τη κρέμα ως πολύ αποτελεσματική. Την έχει χρησιμοποιήσει καμία από εσάς στο παρελθόν;

Εγώ όχι ούτε την έχω ακούσει. Κ στη προηγούμενη κ τώρα πήρα της frezyderm την σειρά κ για στήθος κ για κοιλιά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ όχι ούτε την έχω ακούσει. Κ στη προηγούμενη κ τώρα πήρα της frezyderm την σειρά κ για στήθος κ για κοιλιά.. 

Σου έκανε δουλειά η frezyderm; Και εγώ αυτήν πήρα αλλά αισθάνομαι ότι θέλω κάτι πιο βαρύ. Είχα μια κεραλοιφη από την αρχή της εγκυμοσύνης και τώρα αυτή δε μου φαίνεται τόσο πολύ δυνατή. Την rilastil smagliature και εγώ δεν την έχω ξανακουσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Αν θυμάμαι καλά, γύρω στα 2000 ήταν στο Ρέα. Δεν ξέρουμε πως θα είναι τα πράγματα με τον κορονοιό μέχρι το καλοκαίρι, αλλά καλή σκέψη αυτή!

Όσο και να βελτιωθούν τα πράγματα δεν πιστεύω να απαλλαχτούμε τελείως από τον ιό μέχρι το καλοκαίρι και ειδικά όσον αφορά εμάς τις εγκυμονούσες που δεν μπορούμε να εμβολιαστούμε ακόμα, οποτε λογικά ακόμα  θα πρέπει να προσέχουμε, μάσκες κτλ. Για τρίκλινο στο ρεα από ότι είδα είναι 1600 για φυσιολογικό και 1800 για καισαρική αν χρειαστεί... οποτε λέω να το ρισκάρω και να γλιτώσω αυτά τα χρήματα, κι ελπίζω όντως να είμαστε τελικά 2 μέσα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εγώ όχι ούτε την έχω ακούσει. Κ στη προηγούμενη κ τώρα πήρα της frezyderm την σειρά κ για στήθος κ για κοιλιά.. 

Είδες αποτελέσματα στη πρώτη εγκυμοσύνη; Όταν λες σειρά για στήθος και για κοιλιά, έχει διαφορετική κρέμα για κοιλιά και διαφορετική για στήθος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι? Σήμερα μπήκα στην 12η εβδομάδα. Γενικά από την αρχή είχα φοβερό θέμα .ς την δυσκοιλιότητα.πηγαινα κάθε 5 μέρες. Με πολύ δυσκολία.

Ξαφνικά με έπιασε ένα πόνος στην κοιλιά ότι θέλω τουαλέτα κ πήγα στην αρχή κανονικά κ μετά διάρροια είπα οκ τυχαίο κάτι με πήραξε αυτό έγινε σύνολο 3 φορές ανα 4 μέρες. Έχει τύχει σε καμία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 μήπως ήπιες κανένα duphalac? Αυτό προκαλεί διάρροια καμία φορά. Πάντως επειδή γενικά δεν κάνει να μενεις τόσες μέρες χωρίς τουαλέτα, ρώτα το γιατρό σου για τα υποθετα γλυκερινης, εμένα με έχουν σώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

@Love32 μήπως ήπιες κανένα duphalac? Αυτό προκαλεί διάρροια καμία φορά. Πάντως επειδή γενικά δεν κάνει να μενεις τόσες μέρες χωρίς τουαλέτα, ρώτα το γιατρό σου για τα υποθετα γλυκερινης, εμένα με έχουν σώσει!

Όχι δεν πήρα κάτι. Μ έχει γράψει ότι μπορώ να πάρω κάποια σκεύασματα. Αλλά εγώ δεν έχω πάρει. Φοβάμαι τι μπορεί να είναι έχει γίνει ακριβώς το ίδιο 3 φορές με μέρες ενδιάμεσα όχι συνεχόμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Να ρωτήσω κάτι? Σήμερα μπήκα στην 12η εβδομάδα. Γενικά από την αρχή είχα φοβερό θέμα .ς την δυσκοιλιότητα.πηγαινα κάθε 5 μέρες. Με πολύ δυσκολία.

Ξαφνικά με έπιασε ένα πόνος στην κοιλιά ότι θέλω τουαλέτα κ πήγα στην αρχή κανονικά κ μετά διάρροια είπα οκ τυχαίο κάτι με πήραξε αυτό έγινε σύνολο 3 φορές ανα 4 μέρες. Έχει τύχει σε καμία?

Κοριτσι μήπως παιρνεις μαγνήσιο τα αναβραζων? Γιατί κ μένα μ πείραξαν κ τώρα παίρνω σε χάπια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Θα πας κ στον οφθαλμίατρο κ θα σου πει εκείνος. Εμένα μου χε δώσει το οκ... Κ λογικά θα ξανά πάω πάλι τον Μάιο.... Να με ξανά δει.. 

Πόσους βαθμούς έχεις? Επειδή εγώ εχω -8.50 κ αστιγματισμό.. αλλά ναι λογικά θα μου πει ο οφθαλμίατρος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eleni5525 είπε:

Σου έκανε δουλειά η frezyderm; Και εγώ αυτήν πήρα αλλά αισθάνομαι ότι θέλω κάτι πιο βαρύ. Είχα μια κεραλοιφη από την αρχή της εγκυμοσύνης και τώρα αυτή δε μου φαίνεται τόσο πολύ δυνατή. Την rilastil smagliature και εγώ δεν την έχω ξανακουσει

Ενυδατώνει γενικά... Κοίτα άμα είναι να βγουν ραγάδες θα βγουν. Είναι κ στο δέρμα κ πόσο γρήγορα θα φουσκώσει η κοιλιά... Εγώ ειχ αβγαλει στο στήθος από το θηλασμό. Κ μετά είχα πάρει την καφέ σειρά.. Κ έφυγαν δεν έχω τώρα. Είχα κάτι μικρούλες στο ένα στήθος. Γιατί ο μικρός προτιμούσε περισσότερο το ένα οπότε φουσκώνει παραπάνω... Κ δημιουργήθηκαν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Είδες αποτελέσματα στη πρώτη εγκυμοσύνη; Όταν λες σειρά για στήθος και για κοιλιά, έχει διαφορετική κρέμα για κοιλιά και διαφορετική για στήθος;

Ναι η nipple είναι για στήθος για μετά τον 4ο μήνα... Μετά την κύηση. Στη λοχεια δηλ υπάρχει η καφέ σειρά... Πάλι για στήθος κ κοιλιά... Στο στήθος έβαζα τρεις κρέμες για την ακριβει!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lactaki είπε:

Κοριτσι μήπως παιρνεις μαγνήσιο τα αναβραζων? Γιατί κ μένα μ πείραξαν κ τώρα παίρνω σε χάπια.. 

Όχι κοριτσάκι μου.

Δεν έχω ξεκίνησει τα φάρμακα κ είναι σε χάπι αυτό π Μ έχει δώσει.αργω να πάω κ στο γιατρό. Αν ξανά γίνει θα πάρω τηλ.!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...