Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Κορίτσια στο πρώτο συνήθως αργεί να τα φανεί η κοιλιά και εξαρτάται πάντα και από τον σωματότυπο! Όταν ήμουν έγκυος στη μικρή μετά τον 6ο άρχισα να φαίνομαι κανονική εγκύος 🤪🤪 στον 4ο είχα απλά ένα καρούμπαλο και κατά τον 5ο μέχρι και αρχές 6ου ήμουν σαν γεματουλα 😂😂 θυμάμαι ότι προσπαθούσα να βρω κάτι να βάλω που να μη με δείχνει χοντρή γιατί κάπως έτσι έδειχνα 😂😂 οπότε μην ανησυχείτε..

Β επιπέδου έκλεισα και εγώ 22+3 νομίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια σε όλες βλέπω κλείσανε για β επιπέδου 22 + βδομάδων..εμένα ο γιατρός μου όταν την έκλεισε θα είμαι 20+3 μήπως είναι νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Nantia26 είπε:

 

Διάβασα ότι η β' επιπέδου γίνεται 20η-24η βδομάδα, εσύ θα είσαι 21η αρα νορμάλ μου φαίνεται! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sofia0294 είπε:

Βρε κορίτσια πως πάτε από κοιλίτσα?? Εγώ σύμφωνα με τους υπολογισμούς διανύω την 17η εβδομάδα κ δεν έχω κανένα συμπτωμα ούτε καν το στήθος ποναει πια, η κοιλιά πιο φλατ δε γινεται κ εννοείται ότι δεν έχω νιώσει τιποτα! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Έχουν περάσει κ 2 εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρηχο κ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα.. δε θα ησυχάσω μέχρι τότε 😓

Είμαστε μαζί.... Και εγώ μια από τα ίδια αν και έχω βάλει 3.5 κιλά δεν έχω κοιλιά και το πρήξιμο στο στήθος υποχώρησε μετά την 13η εβδομάδα. Περιμένω με αγωνία τον επόμενο υπέρηχο που είναι σε μια εβδομάδα, καλό μας κουράγιο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να ρωτήσω κάτι; Υπάρχει κοπέλα που να έκανε αντιπηκτικες και να την διέκοψε στο 2ο 3μηνο;; 

Εγώ!! Έκανα αντιπηκτικές σε συνδυασμό με σαλοσπιρ από την ώρα που βρήκα το θετικό..έκοψα το σαλοσπιρ όταν είχα τα καφέ και παράλληλα έκανα εξετάσεις την 8η εβδομάδα..είδαμε ότι όλα είναι αρνητικά και εφόσον και στην αυχενική υπήρχε καλή αιμάτωση, κόψαμε τις αντιπηκτικές και κράτησα μόνο το σαλοσπιρ γιατί μου είπε ότι ήμουν αρνητική αλλά με υψηλούς τίτλους..έχω το είδος της θρομβοφιλιας που εμφανίζεται μόνο στην κύηση..σου τις έκοψε κ εσένα;; Γιατί τις παίρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Εγώ!! Έκανα αντιπηκτικές σε συνδυασμό με σαλοσπιρ από την ώρα που βρήκα το θετικό..έκοψα το σαλοσπιρ όταν είχα τα καφέ και παράλληλα έκανα εξετάσεις την 8η εβδομάδα..είδαμε ότι όλα είναι αρνητικά και εφόσον και στην αυχενική υπήρχε καλή αιμάτωση, κόψαμε τις αντιπηκτικές και κράτησα μόνο το σαλοσπιρ γιατί μου είπε ότι ήμουν αρνητική αλλά με υψηλούς τίτλους..έχω το είδος της θρομβοφιλιας που εμφανίζεται μόνο στην κύηση..σου τις έκοψε κ εσένα;; Γιατί τις παίρνεις;

Εγώ κάνω μόνο ενεσακια. Τα κάνω περισσότερο προληπτικά λόγο των ατυχίων που είχα. Στην 7η εβδομάδα μου είχε κάνει θρομβοελαστογραμμα και μου είπε ότι συνεχίζουμε τα ενεσακια και να του στείλω τα αποτελέσματα της αυχενικής να μου πει αν θα πρέπει να πάρω salospir. Όταν βγήκε η αυχενική μου είπε ότι στο επόμενο ραντεβού θα δούμε μήπως κόψουμε και τα ενεσακια. Α από θρομβοφιλια έχω μόνο τους παράγοντες της ομοκυστεινης που αυτοί δεν επηρεάζουν την κύηση και με το φιλισιν ρυθμίζονται. 

Το πρόβλημα μου είναι ότι αγχώνομαι να κόψω τα ενεσακια αν μου πει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι στα όρια να αγχωθω πολύ..Εντάξει 17η βδομάδα να μη νιώθω το μωρό. Εντάξει η κοιλιά να μην έχει φτάσει στο Θεό. Εντάξει να έχω βάλει 1,5 κιλό, ΑΛΛΑ να χάνω βάρος είναι νορμάλ??? Τρώω κανονικά, δε στερουμαι τίποτα, τις τελευταίες μέρες λόγω κρύου έχω σταματήσει το περπάτημα, τουαλέτα δεν πάω κάθε μέρα ... Σας φαίνεται λογικό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι στα όρια να αγχωθω πολύ..Εντάξει 17η βδομάδα να μη νιώθω το μωρό. Εντάξει η κοιλιά να μην έχει φτάσει στο Θεό. Εντάξει να έχω βάλει 1,5 κιλό, ΑΛΛΑ να χάνω βάρος είναι νορμάλ??? Τρώω κανονικά, δε στερουμαι τίποτα, τις τελευταίες μέρες λόγω κρύου έχω σταματήσει το περπάτημα, τουαλέτα δεν πάω κάθε μέρα ... Σας φαίνεται λογικό???

Καλημέρα κορίτσι πόσο έχασες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι στα όρια να αγχωθω πολύ..Εντάξει 17η βδομάδα να μη νιώθω το μωρό. Εντάξει η κοιλιά να μην έχει φτάσει στο Θεό. Εντάξει να έχω βάλει 1,5 κιλό, ΑΛΛΑ να χάνω βάρος είναι νορμάλ??? Τρώω κανονικά, δε στερουμαι τίποτα, τις τελευταίες μέρες λόγω κρύου έχω σταματήσει το περπάτημα, τουαλέτα δεν πάω κάθε μέρα ... Σας φαίνεται λογικό???

Χάνεις βάρος?? Ευλογια🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Είμαι στα όρια να αγχωθω πολύ..Εντάξει 17η βδομάδα να μη νιώθω το μωρό. Εντάξει η κοιλιά να μην έχει φτάσει στο Θεό. Εντάξει να έχω βάλει 1,5 κιλό, ΑΛΛΑ να χάνω βάρος είναι νορμάλ??? Τρώω κανονικά, δε στερουμαι τίποτα, τις τελευταίες μέρες λόγω κρύου έχω σταματήσει το περπάτημα, τουαλέτα δεν πάω κάθε μέρα ... Σας φαίνεται λογικό???

Μήπως πας τουαλέτα πιο συχνά από πριν;; γιατι και εμένα το βάρος μου μια παίρνω μια χάνω.. Βέβαια στα λέω όλα αυτά για να βρω παρηγοριά γιατί και εγώ σκεφτόμαι όλα αυτά 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@eleni5525 @Starrr @Clairy. 700 γρ. έχασα από χθες και έφαγα μια χαρά, όπως πάντα! Ούτε κιλό δλδ από την αρχή της εγκυμοσύνης, τί πράγμα είναι αυτό???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@eleni5525 @Starrr @Clairy. 700 γρ. έχασα από χθες και έφαγα μια χαρά, όπως πάντα! Ούτε κιλό δλδ από την αρχή της εγκυμοσύνης, τί πράγμα είναι αυτό???

Μήπως πήγες παραπάνω φορές τουαλέτα;; εγώ ας πούμε την προηγούμενη εβδομάδα είχα φάει φακές και η ζυγαριά με έδειξε 3 κιλά πάνω. Που μέσα σε 2 μέρες έπεσε στο 1.5.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@eleni5525 @Starrr @Clairy. 700 γρ. έχασα από χθες και έφαγα μια χαρά, όπως πάντα! Ούτε κιλό δλδ από την αρχή της εγκυμοσύνης, τί πράγμα είναι αυτό???

Κι εγώ σήμερα μισό κιλό κάτω από χθες.. χωρίς να αλλάξω πολύ το φαγητό, απλά έφαγα λίγο πιο ελαφριά το βράδυ.ξέρεις τι υποψιάζομαι μάλλον κάνουμε κάποια κατακράτηση και τα κιλά στη ζυγαριά παίζουν. Όλα μαζί μωρό, μήτρα και τα σχετικά δεν πρέπει να ζυγίζουν παραπάνω από μισό κιλό σε αυτή τη φάση. Ίσως να ενεργοποιήθηκε και ο μεταβολισμός σου λίγο από το περπάτημα που έκανες ως τώρα και να μην βάζεις κιλά. Αν το μωρό αναπτύσσεται όπως πρέπει στις μετρήσεις που του κάνει ο γιατρός μάλλον δεν πρέπει να αγχωνόμαστε. Τα λέω σε σενα να τα ακούω κι εγώ που επίσης έχω ξυπνήσει αγχωμενη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@eleni5525 @Starrr @Clairy. 700 γρ. έχασα από χθες και έφαγα μια χαρά, όπως πάντα! Ούτε κιλό δλδ από την αρχή της εγκυμοσύνης, τί πράγμα είναι αυτό???

Δεν πειράζει. Μην ανησυχείς. Θα τα ξανά πάρεις., 💟

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Κορίτσια τί να πω...μάλλον πρέπει ανά βδομάδα να κάνω υπέρηχο για να μη χτυπάει το άγχος κόκκινο! 😂😂😂

Κ εγώ μετράω τις μέρες. Την τρίτη έχω ραντεβού.... Και θέλω να δω τι γίνεται εκεί μέσα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μην αγχώνεστε ως προς το βάρος, έως τώρα είναι όλα κατακρατήσεις μετά τον 5ο μου είπε η γιατρός μου παίρνουμε κιλά και για το μωρό... προς το παρών δεν ζυγίζει ούτε 300 γραμμάρια το ίδιο και ακόμα και καθόλου κιλά να μην έχεις πάρει μου είπε είναι απόλυτα φυσιολογικό. Είναι αναλόγως με τον μεταβολισμό της κάθε γυναίκας αλλά και τη διατροφή της. Ούτε εγώ έχω πάρει καθόλου κιλά, μου κάνουν όλα μου τα ρούχα κανονικά και αύριο μπαίνω στην  18η εβδομάδα... μόλις γύρισα απο τη γιατρό μου, κάναμε υπέρηχο και όλα αναπτύσονται κανονικά να μην αγχώνομαι καθόλου μου είπε, μαλλιστα να χαίρομαι γιατί κατά 99% θα έχω άψογη καμπύλη σακχάρου που θα κάνουμε σε έναν μήνα, εφόσον βέβαια και η διατροφή μου είναι ισορροπημένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ μη ζυγιζεστε κάθε μέρα.... λογικό είναι να δείχνει άλλα η ζυγαριά! Μια φορά τον μήνα, άντε στις 3 εβδομάδες είναι μια χαρά.. εννοείται πάντα με τις ίδιες συνθήκες, δλδ το πρωί πριν το πρωινό, χωρίς ρούχα ή με ελαφριά! Όπως είπε κ η @Alexey μετά τον 5ο θα αρχίσουν να σταθεροποιούνται..τα μωράκια είναι πολύ μικρά ακόμη..το δικό μου ζύγιζε 260 γραμμάρια την περασμένη εβδομάδα που ήμουν 18+6!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλέ μη ζυγιζεστε κάθε μέρα.... λογικό είναι να δείχνει άλλα η ζυγαριά! Μια φορά τον μήνα, άντε στις 3 εβδομάδες είναι μια χαρά.. εννοείται πάντα με τις ίδιες συνθήκες, δλδ το πρωί πριν το πρωινό, χωρίς ρούχα ή με ελαφριά! Όπως είπε κ η @Alexey μετά τον 5ο θα αρχίσουν να σταθεροποιούνται..τα μωράκια είναι πολύ μικρά ακόμη..το δικό μου ζύγιζε 260 γραμμάρια την περασμένη εβδομάδα που ήμουν 18+6!

Κι εμένα σήμερα που πήγα για υπέρηχο (16 +6) ήταν 200 μόλις γραμμάρια 😊 Είναι πολύ μικρούλια ακόμα αλλά θα μεγαλωσουν τόσο γρήγορα που ούτε που θα το καταλάβουμε 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ κ δύο πρώτο μου παιδί κάθε Παρασκευή ζυγιζομουν.... Έτσι το χα.... Κ έβλεπα πως πάω... Βέβαια τότε τα έπαιρνα πολλά τα κιλά...... Τώρα το χω λίγο ψιλό αφήσει..... Δεν αγχώνομαι για τα κιλά.... Επίσης στο δεύτερο είσαι λίγο αναίσθητη... Και δεν ξέρεις καν τι εβδομάδα είσαι.... Ευτυχώς που υπάρχουν κ τα προγράμματα κ μπαίνω κ βλέπω που βρίσκομαι!!! 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Είμαστε μαζί.... Και εγώ μια από τα ίδια αν και έχω βάλει 3.5 κιλά δεν έχω κοιλιά και το πρήξιμο στο στήθος υποχώρησε μετά την 13η εβδομάδα. Περιμένω με αγωνία τον επόμενο υπέρηχο που είναι σε μια εβδομάδα, καλό μας κουράγιο....

Τα ίδια ακριβώς κ εγώ.. ούτε το στήθος πλέον ποναει.. καλό μας κουράγιο ναι.. 🥴

στις πριν 6 ώρες, ο/η Liiida είπε:

@eleni5525 @Starrr @Clairy. 700 γρ. έχασα από χθες και έφαγα μια χαρά, όπως πάντα! Ούτε κιλό δλδ από την αρχή της εγκυμοσύνης, τί πράγμα είναι αυτό???

Κ αγχώνεσαι?? Εγώ θα πετούσα από τη χαρά μου κ η γιατρός μου αν σε είχε πελάτισσα!! 😂

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλέ μη ζυγιζεστε κάθε μέρα.... λογικό είναι να δείχνει άλλα η ζυγαριά! Μια φορά τον μήνα, άντε στις 3 εβδομάδες είναι μια χαρά.. εννοείται πάντα με τις ίδιες συνθήκες, δλδ το πρωί πριν το πρωινό, χωρίς ρούχα ή με ελαφριά! Όπως είπε κ η @Alexey μετά τον 5ο θα αρχίσουν να σταθεροποιούνται..τα μωράκια είναι πολύ μικρά ακόμη..το δικό μου ζύγιζε 260 γραμμάρια την περασμένη εβδομάδα που ήμουν 18+6!

Μα πες τα γιατί κάθε φορά που ζυγιζομαι στη γιατρό της λέω αφαίρεσε 2 κιλά γιατί έχω φάει,φοράω ρουχα κ παπούτσια! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια εγώ κ δύο πρώτο μου παιδί κάθε Παρασκευή ζυγιζομουν.... Έτσι το χα.... Κ έβλεπα πως πάω... Βέβαια τότε τα έπαιρνα πολλά τα κιλά...... Τώρα το χω λίγο ψιλό αφήσει..... Δεν αγχώνομαι για τα κιλά.... Επίσης στο δεύτερο είσαι λίγο αναίσθητη... Και δεν ξέρεις καν τι εβδομάδα είσαι.... Ευτυχώς που υπάρχουν κ τα προγράμματα κ μπαίνω κ βλέπω που βρίσκομαι!!! 🤣🤣

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μετράνε οι εβδομάδες.. τελικά η πραγματική ηλικία της κυησης ορίζεται από την τελευταία περίοδο ή από την Αυχενική ή μήπως στην Β επιπέδου?? Έχω μπερδευτεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Εγώ δεν έχω καταλάβει ακόμα πως μετράνε οι εβδομάδες.. τελικά η πραγματική ηλικία της κυησης ορίζεται από την τελευταία περίοδο ή από την Αυχενική ή μήπως στην Β επιπέδου?? Έχω μπερδευτεί.. 

Απι την αυχενική. Γιατί εγώ που δεν έχω κανονικό κύκλο πήγαμε δύο εβδομάδες μετά.... Οι πιο πολλές είναι όμως βάση κύκλου. Όσες έχουν πολυκυστικες συνήθως αλλάζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...