Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!χθες κάναμε τη β επιπέδου,όλα καλά με τις μετρήσεις..μας είχαν πει αγοράκι κ ο γιατρός ήταν κ σίγουρος κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!χθες κάναμε τη β επιπέδου,όλα καλά με τις μετρήσεις..μας είχαν πει αγοράκι κ ο γιατρός ήταν κ σίγουρος κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..🤭🤭🤭

Χαχαχα η σιγουριά τον έφαγε! plot twist ! Να είναι γερό το κοριτσάκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!χθες κάναμε τη β επιπέδου,όλα καλά με τις μετρήσεις..μας είχαν πει αγοράκι κ ο γιατρός ήταν κ σίγουρος κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..🤭🤭🤭

Ανατροπή στο β' ημίχρονο!!! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Ανατροπή στο β' ημίχρονο!!! 😂😂😂

Πραγματικάααα..δν το περιμέναμε...ευτυχώς δεν είχα ψωνίσει τπτ..😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Δεν ξέρω αν θα μπορείς να τα μεταφέρεις. Αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι σε αρκετό ποσοστό οι δίδυμες κυήσεις θεωρούνται υψηλού κινδύνου και πολλοί γιατροί το πάνε μόνο με καισαρική. Πολλές φορές αυτό γίνεται αρκετά νωρίτερα από τη Πητ( νομίζω συνήθως βασικά) οπότε το βασικό νομίζω είναι τι έχεις ανάγκη από τη γέννα σου; Θέλεις το γιατρό σου; Θέλεις να έρθουν όσο φυσικά γίνεται και όταν αυτά νιώσουν έτοιμα; Επίσης ξέρω ότι στα ιδιωτικά ότι μπορούν το χρεώνουν... Οπότε ειδικά αν χρειαστεί κάτι επιπλέον μάλλον θα βγει καλός ο λογαριασμός. Και τέλος ξέρω (κούφια η ώρα) αν χρειαστεί κάτι σημαντικό κανένα ιδιωτικό δεν αναλαμβάνει. Στέλνει νοσοκομείο... Αν θέλεις άποψη ανάμεσα στα δύο νοσοκομεία στείλε μου μήνυμα. Ξέρω κάποια πράγματα :)

Κι εγώ έχω δίλλημα για το που θα γεννήσω, καθώς ο γιατρός που με παρακολουθεί συνεργάζεται με κλινική αλλά πιστεύω στο νοσοκομείο υπάρχει μεγαλύτερη ασφάλεια. Επειδή όμως το πιο βασικό για μένα είναι να αποφευχθούν οι αναίτιες παρεμβάσεις στον τοκετό μου, θα ήθελα να σε ρωτήσω που πιστεύεις ότι αυτό είναι πιο εφικτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης χθες το βράδυ έκανα πρώτη φορά εμετό. Στην 12η εβδομάδα! Δεν είναι αργά για να ξεκινήσουν κι αλλά συμπτώματα; Αυτό μου έλλειπε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η DIAMANTW είπε:

Πραγματικάααα..δν το περιμέναμε...ευτυχώς δεν είχα ψωνίσει τπτ..😂😂😂😂

Απίστευτη ανατροπή...και μετά λένε ότι τα αγόρια δεν αλλάζουν 😂😂 με το καλό κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η eleni5525 είπε:

      Καλημέρα, εμένα το στομάχι μου μετανιώνει το χθεσινοβραδυνό σουβλάκι 😁, εσύ?

😂😂 σουβλάκι?? Τι είναι αυτό?? Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έφαγα! Εγώ σήμερα έκανα καθαριότητα στο σπίτι κ ζοριστηκα λίγο αλλά εντάξει όλα καλά.. 🙂 τι καιρός και σήμερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η DIAMANTW είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!χθες κάναμε τη β επιπέδου,όλα καλά με τις μετρήσεις..μας είχαν πει αγοράκι κ ο γιατρός ήταν κ σίγουρος κ τελικά έχουμε κοριτσάκι..🤭🤭🤭

Μπραβο βρε κορίτσι! Όλα καλά να πάμε! Ωχ μη μου το λες αυτο! Στην Αυχενική μου είχε πει 100% κορίτσι! Δε θέλω να αλλάξει! Λογικά σε 2 εβδομάδες θα κάνω κ εγώ την Β επιπέδου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια πως πάτε από κοιλίτσα?? Εγώ σύμφωνα με τους υπολογισμούς διανύω την 17η εβδομάδα κ δεν έχω κανένα συμπτωμα ούτε καν το στήθος ποναει πια, η κοιλιά πιο φλατ δε γινεται κ εννοείται ότι δεν έχω νιώσει τιποτα! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Έχουν περάσει κ 2 εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρηχο κ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα.. δε θα ησυχάσω μέχρι τότε 😓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

😂😂 σουβλάκι?? Τι είναι αυτό?? Δε θυμάμαι πότε ήταν η τελευταία φορά που έφαγα! Εγώ σήμερα έκανα καθαριότητα στο σπίτι κ ζοριστηκα λίγο αλλά εντάξει όλα καλά.. 🙂 τι καιρός και σήμερα! 

Εγώ τις αμαρτίες μου στο φαγητό τις έχω κάνει από την αρχή της εγκυμοσύνης.. απλά προσπαθώ να προσέχω γενικά γιατί είμαι υποψήφια για διαβήτη κύησης. Χαλαρά με τις καθαριότητες μη ζορίζεις πολύ τον εαυτό σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Βρε κορίτσια πως πάτε από κοιλίτσα?? Εγώ σύμφωνα με τους υπολογισμούς διανύω την 17η εβδομάδα κ δεν έχω κανένα συμπτωμα ούτε καν το στήθος ποναει πια, η κοιλιά πιο φλατ δε γινεται κ εννοείται ότι δεν έχω νιώσει τιποτα! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Έχουν περάσει κ 2 εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρηχο κ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα.. δε θα ησυχάσω μέχρι τότε 😓

Έτσι είμαι ακριβώς και εγώ.. Διανύω την 16η... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Απίστευτη ανατροπή...και μετά λένε ότι τα αγόρια δεν αλλάζουν 😂😂 με το καλό κορίτσι μου!! 

Κ όμως κορίτσια αλλάζουν..αυτή την ανατροπή δν την περιμέναμε..κ το γέλιο είναι ότι έλεγα στον άντρα μου μιλά του να κλωτσήσει..κ του έλεγε: μπέμπη κλωτσά..τπτ αυτό..θα έλεγε από μέσα του τι μπέμπη λένε αυτή???😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Μπραβο βρε κορίτσι! Όλα καλά να πάμε! Ωχ μη μου το λες αυτο! Στην Αυχενική μου είχε πει 100% κορίτσι! Δε θέλω να αλλάξει! Λογικά σε 2 εβδομάδες θα κάνω κ εγώ την Β επιπέδου.. 

Τι να σου πω κ εγώ..όπως βλέπεις ανατροπές γίνονται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:Βρε κορίτσια πως πάτε από κοιλίτσα?? Εγώ σύμφωνα με τους υπολογισμούς διανύω την 17η εβδομάδα κ δεν έχω κανένα συμπτωμα ούτε καν το στήθος ποναει πια, η κοιλιά πιο φλατ δε γινεται κ εννοείται ότι δεν έχω νιώσει τιποτα! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Έχουν περάσει κ 2 εβδομάδες από τον προηγούμενο υπέρηχο κ έχω πάλι την άλλη εβδομάδα.. δε θα ησυχάσω μέχρι τότε 😓

Καλημέρα Σοφία, μαζί είμαστε, κι εγώ τη 17η εβδομάδα διανυω και δεν έχω καθόλου κοιλιά, μαλλιστα είμαι πιο αδύνατη από ότι πριν μείνω έγκυος γιατί λόγω εμετών και ναυτίας είχα χάσει κάποια κιλά. Κι επίσης ούτε εγώ αισθάνομαι τίποτα, σαν να μην είμαι έγκυος... μόνο μερικές φορές καμία ναυτία αν με ενοχλήσει κάποια μυρωδιά η κάποια πρωινά όταν ξυπνάω. Αλλά κάναμε υπέρηχο τη Παρασκευή και είναι όλα καλά, απλά είναι νωρίς ακόμα για κοιλιά μου είπε η γιατρός μου, είναι και πρώτο παιδί και αργεί λίγο. Μην ανησυχείς θα τη κάνουμε κι εμείς τη κοιλιτσα 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, τι εβδομάδα σας έκλεισαν εσάς τη β επιπέδου; Εγώ πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού εκεί που έκανα και την αυχενική διαφάνεια και ο γιατρός με έβαλε να πάω στις 25 Φλεβάρη 🙄 θα είμαι 22 εβδομάδων τότε... μήπως είναι αργά;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofia0294 κι εγώ 17η (προς το τέλος κιόλας), με κοιλιά σαν να έφαγα απλά κτ παραπάνω το μεσημέρι, εχω βάλει μονο 1,5 κιλό, από συμπτώματα τίποτα, ούτε αναγούλα, κ εννοείται δεν έχω νιώσει τίποτα. Κι εγώ έχω 2 βδομάδες να πάω για υπέρηχο κ έχω αρχίσει να τρώγομαι, αλλά θα πάω σε 1 βδομάδα οπότε κάνω υπομονή. Στα ίδια είμαστε λπν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, τι εβδομάδα σας έκλεισαν εσάς τη β επιπέδου; Εγώ πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού εκεί που έκανα και την αυχενική διαφάνεια και ο γιατρός με έβαλε να πάω στις 25 Φλεβάρη 🙄 θα είμαι 22 εβδομάδων τότε... μήπως είναι αργά;;

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα γτ θα την κάνω στο ιατρείο της γυναικολογου μου, αλλά κι εμένα στον 6ο μήνα μου είχε πει. Νομίζω η 22η βδομάδα είναι το ψιλοστάνταρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι είμαι ακριβώς και εγώ.. Διανύω την 16η... 

Δεν είμαι η μόνη δλδ.. Κ πως αντιμετωπίζεις αυτές τις ανησυχιες?? Εμένα όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικό στο πρωτο παιδί κ επειδή γενικά από τη μέση κ πάνω ήμουν πάντα αδύνατη κ χωρίς λίπος στην κοιλιά μου λένε ότι γι'αυτό αργεί να φανεί κοιλίτσα κ ότι θα κάνει ένα μπαμ μια μέρα κ θα πεταχτεί απότομα.. αλλά εγώ δεν λέω να ησυχάσω.. τουλάχιστον να το νιώθαμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Sofia0294 κι εγώ 17η (προς το τέλος κιόλας), με κοιλιά σαν να έφαγα απλά κτ παραπάνω το μεσημέρι, εχω βάλει μονο 1,5 κιλό, από συμπτώματα τίποτα, ούτε αναγούλα, κ εννοείται δεν έχω νιώσει τίποτα. Κι εγώ έχω 2 βδομάδες να πάω για υπέρηχο κ έχω αρχίσει να τρώγομαι, αλλά θα πάω σε 1 βδομάδα οπότε κάνω υπομονή. Στα ίδια είμαστε λπν! 

Κάπως ησύχασα με τις απαντήσεις σας.. καλά εγώ έχω πάρει 2-3 κιλακια αλλά άλλο αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Εγώ δεν έχω κλείσει ακόμα γτ θα την κάνω στο ιατρείο της γυναικολογου μου, αλλά κι εμένα στον 6ο μήνα μου είχε πει. Νομίζω η 22η βδομάδα είναι το ψιλοστάνταρ. 

Κι εμένα μου έκλεισε πρώτη μέρα 22 ης βδομάδας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofia0294 είπε:

Κάπως ησύχασα με τις απαντήσεις σας.. καλά εγώ έχω πάρει 2-3 κιλακια αλλά άλλο αυτο

Πιο νορμάλ μου φαίνονται τα 2-3 κιλάκια από το 1,5 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Δεν είμαι η μόνη δλδ.. Κ πως αντιμετωπίζεις αυτές τις ανησυχιες?? Εμένα όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικό στο πρωτο παιδί κ επειδή γενικά από τη μέση κ πάνω ήμουν πάντα αδύνατη κ χωρίς λίπος στην κοιλιά μου λένε ότι γι'αυτό αργεί να φανεί κοιλίτσα κ ότι θα κάνει ένα μπαμ μια μέρα κ θα πεταχτεί απότομα.. αλλά εγώ δεν λέω να ησυχάσω.. τουλάχιστον να το νιώθαμε..

Απλά πιάνω διάφορες εγκυουλες φίλες και από τη δουλειά που είμαστε κοντά και τις ρωτάω αν έχουν νιώσει κάτι. Και όλες είμαστε στην ίδια κατάσταση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia0294 είπε:

Δεν είμαι η μόνη δλδ.. Κ πως αντιμετωπίζεις αυτές τις ανησυχιες?? Εμένα όλοι μου λένε ότι είναι φυσιολογικό στο πρωτο παιδί κ επειδή γενικά από τη μέση κ πάνω ήμουν πάντα αδύνατη κ χωρίς λίπος στην κοιλιά μου λένε ότι γι'αυτό αργεί να φανεί κοιλίτσα κ ότι θα κάνει ένα μπαμ μια μέρα κ θα πεταχτεί απότομα.. αλλά εγώ δεν λέω να ησυχάσω.. τουλάχιστον να το νιώθαμε..

κι εγώ σήμερα 19η βδομάδα και δεν το νιώθω ακόμα το μωρό, είχα μια υποψία χθες προχθές ότι κάτι κουνήθηκε αλλά μετά σιωπή.. και εμένα η κοιλιά από τη 17η και μετά ξαφνικά μεγάλωσε κάπως, μέχρι τότε σαν να παράφαγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, τι εβδομάδα σας έκλεισαν εσάς τη β επιπέδου; Εγώ πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού εκεί που έκανα και την αυχενική διαφάνεια και ο γιατρός με έβαλε να πάω στις 25 Φλεβάρη 🙄 θα είμαι 22 εβδομάδων τότε... μήπως είναι αργά;;

Εγώ έκλεισα 22 και 6.. 11 Μαρτίου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...