Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είπα και στην άλλο θέμα.. Πήγα στον γιατρό και άκουσα καρδούλα ❤️❤️

Ντράπηκα να βγάλω βίντεο 😂

Μπράβο... τέλεια!!!συγκινήθηκα και εγώ μαζί σου...αχ αυτές οι ορμόνες!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τώρα 💞💞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Μπράβο... τέλεια!!!συγκινήθηκα και εγώ μαζί σου...αχ αυτές οι ορμόνες!!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τώρα 💞💞

Ναι τώρα θα χαλαρώσω...βεβαια οι 3 εβδομάδες που μου είπε να πάω μετά μου φαίνεται αιώνας 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Είπα και στην άλλο θέμα.. Πήγα στον γιατρό και άκουσα καρδούλα ❤️❤️

Ντράπηκα να βγάλω βίντεο 😂

Τέλεια κοριτσι μουυυ ορίστε ολα καλα💕💕💕χαχαχα δεν πειραζειιι🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να εχω κ. Εγώ ένα καλοκαιρινο μωρό! ΠΗΤ 15/6. Αν όλα πάνε καλά σήμερα, σε 2 εβδομάδες θα κάνω την αυχενικη..Ήθελα να ρωτήσω, είναι κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη να με βοηθήσει με κάποιες πληροφορίες? Δυστυχώς από τις φίλες μου μονο μια έχει γεννήσει κ έχω κατά καιρούς διάφορες απορίες κ άγχη, όπως πχ τώρα που να γεννήσω? Επίσης ο γιατρός που έχω δεν ξέρω αν είναι πραγματικα καλός κ του έχω εμπιστοσύνη μιας κ. Δεν έχει γεννήσει κκάποια γνωστή μου εκεί, ουτε κάποιο προβλημα για να μου το λυσει. Όπως καταλαβαίνετε χαωνομαι μίας κ είναι το πρωτο μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας! Κουράγιο κ υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η chaotic είπε:

 Γειά σας κορίτσια! Ελπίζω να εχω κ. Εγώ ένα καλοκαιρινο μωρό! ΠΗΤ 15/6. Αν όλα πάνε καλά σήμερα, σε 2 εβδομάδες θα κάνω την αυχενικη..Ήθελα να ρωτήσω, είναι κάποια κοπέλα από Θεσσαλονίκη να με βοηθήσει με κάποιες πληροφορίες? Δυστυχώς από τις φίλες μου μονο μια έχει γεννήσει κ έχω κατά καιρούς διάφορες απορίες κ άγχη, όπως πχ τώρα που να γεννήσω? Επίσης ο γιατρός που έχω δεν ξέρω αν είναι πραγματικα καλός κ του έχω εμπιστοσύνη μιας κ. Δεν έχει γεννήσει κκάποια γνωστή μου εκεί, ουτε κάποιο προβλημα για να μου το λυσει. Όπως καταλαβαίνετε χαωνομαι μίας κ είναι το πρωτο μου. Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας! Κουράγιο κ υπομονή! 

Καλωσηρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου...έχουμε 4 ημέρες διαφορά!! Είμαι από Θεσσαλονίκη και περιμένω το δεύτερο οπότε με ρωτάς ότι θέλεις!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!με το καλο σε όλες!! 

Εγώ είμαι λίγο παλιά στο φόρουμ, αλλά έχω κάτι χρόνια να γράψω. 

Εχω ένα αγοράκι, τον Γενάρη κλείνει τα 4 κ τώρα είμαι έγκυος στο 2ο με πητ 14/6.. Αυχενική έχω 2/12 κ μου φαίνεται αιώνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Καλωσηρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου...έχουμε 4 ημέρες διαφορά!! Είμαι από Θεσσαλονίκη και περιμένω το δεύτερο οπότε με ρωτάς ότι θέλεις!!

 

Καλώς σας βρήκα!!Που γέννησες το πρώτο σου κ που σκοπευεις να γεννήσεις το δευτερο μωράκι σου με το καλό; ψάχνω να βρω πληροφοριες για όλα αν κ νωρίς, αλλά θέλω να ξέρω να είμαι όσο γίνεται προετοιμασμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είμαι η μόνη που δεν έχω παιδάκι άλλο; επίσης δεν είναι κάποια άλλη με πητ Ιουλιο;; 

Κορίτσια δεξιά χαμηλά που νιώθω που και που τσιμπήματα είναι άραγε το έντερο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι η μόνη που δεν έχω παιδάκι άλλο; επίσης δεν είναι κάποια άλλη με πητ Ιουλιο;; 

Κορίτσια δεξιά χαμηλά που νιώθω που και που τσιμπήματα είναι άραγε το έντερο;; 

Κι εμένα το πρώτο θα είναι, δεν είσαι μόνη! Είχα κι εγώ τα τσιμπήματα που λες κ είναι απολύτως φυσιολογικά. Δε νομίζω να είναι έντερο, αλλάζουν πολλά στο αναπαραγωγικό μας σύστημα ταυτόχρονα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Κι εμένα το πρώτο θα είναι, δεν είσαι μόνη! Είχα κι εγώ τα τσιμπήματα που λες κ είναι απολύτως φυσιολογικά. Δε νομίζω να είναι έντερο, αλλάζουν πολλά στο αναπαραγωγικό μας σύστημα ταυτόχρονα..

Δεξιά και εσύ;; αα ωραια είμαστε πρωτάρες εμείς 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι η μόνη που δεν έχω παιδάκι άλλο; επίσης δεν είναι κάποια άλλη με πητ Ιουλιο;; 

Κορίτσια δεξιά χαμηλά που νιώθω που και που τσιμπήματα είναι άραγε το έντερο;; 

Κι εμένα το πρώτο είναι....από πονακια άλλο τίποτα....και έχω και γενικά θέμα με δυσκοιλιότητα οπότε έχω και αυτό και πονακια  πάνω κάτω δεξιά αριστερά...

Μια εβδομάδα υπομονή ακόμα για να την αυχενική να δω αν είναι όλα καλά ..μέχρι τότε κοντεύω να σκάσω από το άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Vivi_ είπε:

Κι εμένα το πρώτο είναι....από πονακια άλλο τίποτα....και έχω και γενικά θέμα με δυσκοιλιότητα οπότε έχω και αυτό και πονακια  πάνω κάτω δεξιά αριστερά...

Μια εβδομάδα υπομονή ακόμα για να την αυχενική να δω αν είναι όλα καλά ..μέχρι τότε κοντεύω να σκάσω από το άγχος...

Με την δυσκοιλιότητα τα έχω δει όλα. Η γιατρός μου πρότεινε το innovis fiber, ειναι τελείως φυτικό και με έχει βοηθήσει. Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κι άλλα ανάλογα.

Εγώ που έχω αυχενική μέσα Δεκεμβρίου τί να πω??? Πήρα τη γιατρό κ έβαλα έξτρα υπέρηχο στα μισά του διαστήματος 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Με την δυσκοιλιότητα τα έχω δει όλα. Η γιατρός μου πρότεινε το innovis fiber, ειναι τελείως φυτικό και με έχει βοηθήσει. Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κι άλλα ανάλογα.

Εγώ που έχω αυχενική μέσα Δεκεμβρίου τί να πω??? Πήρα τη γιατρό κ έβαλα έξτρα υπέρηχο στα μισά του διαστήματος 🤣

Εγώ θα έχω μέσα στις γιορτές αυχενική και ο γιατρός μου έχει κλείσει τον επόμενο υπέρηχο μας σε 3 εβδομάδες.. Σίγουρα θα τον πάρω να πάω πιο νωρίς.. Αυτό το φυτικό γράφεται;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι η μόνη που δεν έχω παιδάκι άλλο; επίσης δεν είναι κάποια άλλη με πητ Ιουλιο;; 

Κορίτσια δεξιά χαμηλά που νιώθω που και που τσιμπήματα είναι άραγε το έντερο;; 

Και εμένα το 1ο μου είναι.. γενικα τωρα θα αρχίσουν πονακια παντου..Κι εγώ είχα δεξιά πόνο και μου ειπε ο γιατρος ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει!Εμένα για την δυσκοιλιότητα μου εδω σε Duphalac και έκανε δουλίτσα..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Natasha24 είπε:

Και εμένα το 1ο μου είναι.. γενικα τωρα θα αρχίσουν πονακια παντου..Κι εγώ είχα δεξιά πόνο και μου ειπε ο γιατρος ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει!Εμένα για την δυσκοιλιότητα μου εδω σε Duphalac και έκανε δουλίτσα..!!

Εγώ είχα μεγάλο θέμα όταν πήρα για λίγες μέρες σίδηρο.. Όχι τόσο δυσκοιλιοτητα πιο πολύ πονο στο έντερο που δεν καταλάβαινα αν είναι από τη μήτρα η από το έντερο. Τελικά ήταν από το έντερο. Του είπα για λιγο να μην παίρνω γτ με πιάνει άγχος και μου είπε οκ για 2 βδομάδες να μην πάρω.. Μου έγραψε πάλι γενική αίματος όπου ο αιματοκρίτης είναι ακόμα υψηλός και θα αρχίσω στις επόμενες εβδομάδες που θα αρχίσει να μεγαλώνει πιο πολύ το σπορακι. 

Μου είπε ότι υπάρχει και ένα είδος σιδήρου που δεν γράφεται είναι λιγο τσιμπημένο σε τιμή αλλά δεν δημιουργεί τίποτα. Θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες στο επόμενο ραντεβού. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Είμαι η μόνη που δεν έχω παιδάκι άλλο; επίσης δεν είναι κάποια άλλη με πητ Ιουλιο;; 

Κορίτσια δεξιά χαμηλά που νιώθω που και που τσιμπήματα είναι άραγε το έντερο;; 

Κ εμένα το πρώτο μου είναι. Το έντερο μου κάνει πάρτυ...κ το πρήξιμο είναι μόνιμο πια. Υπομονή σε όλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vivi_ είπε:

Κι εμένα το πρώτο είναι....από πονακια άλλο τίποτα....και έχω και γενικά θέμα με δυσκοιλιότητα οπότε έχω και αυτό και πονακια  πάνω κάτω δεξιά αριστερά...

Μια εβδομάδα υπομονή ακόμα για να την αυχενική να δω αν είναι όλα καλά ..μέχρι τότε κοντεύω να σκάσω από το άγχος...

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Με την δυσκοιλιότητα τα έχω δει όλα. Η γιατρός μου πρότεινε το innovis fiber, ειναι τελείως φυτικό και με έχει βοηθήσει. Είμαι σίγουρη ότι υπάρχουν κι άλλα ανάλογα.

Εγώ που έχω αυχενική μέσα Δεκεμβρίου τί να πω??? Πήρα τη γιατρό κ έβαλα έξτρα υπέρηχο στα μισά του διαστήματος 🤣

 

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Και εμένα το 1ο μου είναι.. γενικα τωρα θα αρχίσουν πονακια παντου..Κι εγώ είχα δεξιά πόνο και μου ειπε ο γιατρος ότι είναι η μήτρα που μεγαλώνει!Εμένα για την δυσκοιλιότητα μου εδω σε Duphalac και έκανε δουλίτσα..!!

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ είχα μεγάλο θέμα όταν πήρα για λίγες μέρες σίδηρο.. Όχι τόσο δυσκοιλιοτητα πιο πολύ πονο στο έντερο που δεν καταλάβαινα αν είναι από τη μήτρα η από το έντερο. Τελικά ήταν από το έντερο. Του είπα για λιγο να μην παίρνω γτ με πιάνει άγχος και μου είπε οκ για 2 βδομάδες να μην πάρω.. Μου έγραψε πάλι γενική αίματος όπου ο αιματοκρίτης είναι ακόμα υψηλός και θα αρχίσω στις επόμενες εβδομάδες που θα αρχίσει να μεγαλώνει πιο πολύ το σπορακι. 

Μου είπε ότι υπάρχει και ένα είδος σιδήρου που δεν γράφεται είναι λιγο τσιμπημένο σε τιμή αλλά δεν δημιουργεί τίποτα. Θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες στο επόμενο ραντεβού. 

Κορίτσια εμενα με βοηθάνε κ τα αποξηραμένα δαμάσκηνα. Δοκιμάστε, δέν έχετε να χάσετε κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλώς σας βρήκα!!Που γέννησες το πρώτο σου κ που σκοπευεις να γεννήσεις το δευτερο μωράκι σου με το καλό; ψάχνω να βρω πληροφοριες για όλα αν κ νωρίς, αλλά θέλω να ξέρω να είμαι όσο γίνεται προετοιμασμένη. 

Στο Γένεσις γέννησα αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη οπότε θα αλλάξω τώρα.. μάλλον για βιοκλινική σκέφτομαι που συνεργάζεται περισσότερο και ο γιατρός μου αλλά έχω χρόνο να το ψάξω! Επίσης ο γιατρός που έχω είναι φανταστικός αν δεν είσαι ευχαριστημένη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια και εγώ στο πρώτο είχα αρκετά πονάκια όταν μεγάλωνε η μήτρα..τώρα δεν καταλαβαίνω τπτ..μόνο όταν έκλεισα την 5η εβδομάδα είχα λίγους πόνους..γενικά θα σας πονάει δεξιά και αριστερά εκεί που βρίσκονται οι σύνδεσμοι της μήτρας, αλλά και διάσπαρτα στην κοιλιά..το έντερο είναι αριστερά και συνήθως στο 2ο τρίμηνο είναι πολύ καλύτερα τα πράγματα! Αν δεν έχετε θέμα με αναγούλα κλπ προσπαθήστε να τρώτε πολλές φυτικές ίνες και φρούτα..ειδικά το ακτινίδιο κάνει θαύματα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κ στο 1ο κ τώρα έχω θέμα με το έντερο, με πιάνουν κολικοι. Στο 1ο μετά το α τρίμηνο ηρέμησα.  Σε αυτό παίρνω  από την αρχή σίδηρο έχω χαμηλό αιματοκρίτη αλλά δεν μπορούσα να το πιω με τίποτα μια το έπαιρνα μια δεν τον έπαιρνα. Άλλαξα γιατρό κ μ άλλαξε κ σίδηρο. Αλλά κ αυτός ξεκίνησε να μου μυρίζει κ έχω αρχίσει να μην τον παίρνω συνέχεια. 

Ξέρει καμία αν οι ζαλάδες μπορεί να οφειλονται κ στον χαμηλό αιματοκρίτη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

Στο Γένεσις γέννησα αλλά να σου πω την αλήθεια δεν έμεινα πολύ ευχαριστημένη οπότε θα αλλάξω τώρα.. μάλλον για βιοκλινική σκέφτομαι που συνεργάζεται περισσότερο και ο γιατρός μου αλλά έχω χρόνο να το ψάξω! Επίσης ο γιατρός που έχω είναι φανταστικός αν δεν είσαι ευχαριστημένη..

Στο γενεσις μου προτείνει κ εμένα ο γιατρός μου. Συνεργάζεται με γενεσις κ. Διαβαλκανικο, αλλά για διαβαλκανικο δεν έχω ακουσει καθόλου καλά λόγια. Εκείνος μου είπε ότι παλιά πήγαινε σε όλα αλλά κράτησε αυτά τα δυο γιατί έχουν ΜΕΝΝ κ ειναι πιο ασφαλή για μητέρα κ παιδί. Όποτε σσκέφτομαι κ εγώ για γενεσις κ μάλιστα να κάνω κ όλες τις εξετάσεις εκεί ξεκινώντας με την αυχενικη σε 2 εβδομάδες για να έχουν κ το φάκελο μου κ επισης διάβασα ότι κάνουν κ ειδικές τιμές αν κανεις εκεί όλες Τις εξετάσεις.Τί δεν σου άρεσε εκεί? Οι συνθήκες? Οι συμπεριφορές? Θυμάσαι μήπως κ ποσα χρήματα έδωσες? Ο γιατρός σου ποιος είναι? Καλο ειναι να έχω κ κάποιον άλλο υπόψη. Ο δικός μου καλός μου φαίνεται αλλά δεν έχει γεννήσει καμία γνωστή μου εκεί κ δεν εχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη.. Βρέθηκα εκεί για ένα τσέκ κ απλά περασαν κάποια χρόνια κ τωρα είμαι έγκυος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ είχα μεγάλο θέμα όταν πήρα για λίγες μέρες σίδηρο.. Όχι τόσο δυσκοιλιοτητα πιο πολύ πονο στο έντερο που δεν καταλάβαινα αν είναι από τη μήτρα η από το έντερο. Τελικά ήταν από το έντερο. Του είπα για λιγο να μην παίρνω γτ με πιάνει άγχος και μου είπε οκ για 2 βδομάδες να μην πάρω.. Μου έγραψε πάλι γενική αίματος όπου ο αιματοκρίτης είναι ακόμα υψηλός και θα αρχίσω στις επόμενες εβδομάδες που θα αρχίσει να μεγαλώνει πιο πολύ το σπορακι. 

Μου είπε ότι υπάρχει και ένα είδος σιδήρου που δεν γράφεται είναι λιγο τσιμπημένο σε τιμή αλλά δεν δημιουργεί τίποτα. Θα τον ρωτήσω λεπτομέρειες στο επόμενο ραντεβού. 

Πωωω σε καταλαβαίνω στην 6η εβδομαδα με είχε πιάσει πολυ πόνος απο το έντερο.. μιλαμε η κοιλιά ήταν πέτρα!!Εγώ πάντως δεν πίνω σίδηρο ακομη ειναι καλές οι εξετάσεις μου και μου ειπε οτι θα μου δώσει αργοτερα και επειδή του ειχα πει για δυσκοιλιότητα μου ειπε οτι θα μου δώσει ένα που δεν κάνει..!!Τώρα παντως ειμαι καλα με αυτό το θέμα ευτυχως 😂 Εχω ταράξει ολα τα φρούτα και ότι σαλάτα υπάρχει βεβαια αλλα δεν πειράζει χαχαχχαχχαχα😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Πωωω σε καταλαβαίνω στην 6η εβδομαδα με είχε πιάσει πολυ πόνος απο το έντερο.. μιλαμε η κοιλιά ήταν πέτρα!!Εγώ πάντως δεν πίνω σίδηρο ακομη ειναι καλές οι εξετάσεις μου και μου ειπε οτι θα μου δώσει αργοτερα και επειδή του ειχα πει για δυσκοιλιότητα μου ειπε οτι θα μου δώσει ένα που δεν κάνει..!!Τώρα παντως ειμαι καλα με αυτό το θέμα ευτυχως 😂 Εχω ταράξει ολα τα φρούτα και ότι σαλάτα υπάρχει βεβαια αλλα δεν πειράζει χαχαχχαχχαχα😋

Δεν είναι δυσκοιλιοτητα είναι πονακια. Πιστεύω είναι το έντερο και όχι η μητρα γτ όταν πιέζω την κοιλιά μου λίγο χτυπάει εκεί.. Δεν πειράζει θα τα υποστούμε όλα για τα σπορακια μας. 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...