Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Η βρώμη γιατί όχι από τον 6ο;

Κοίταξε αν σκεφτεις ότι μόλις κλείσουν τον 6ο ξεκινάει 3ημερη εισαγωγή πατάτα καρότο κλπκλπ μέχρι να βάλεις φρούτα το ίδιο έτσι και αλλιώς θα έχει φτάσει 7ο θέλοντας και μη! Εγώ θα ξεκινήσω με πατάτα γλυκοπατάτα καρότο! Α μου είπε και μπρόκολο κουνουπίδι που είναι εποχής!!! 

Επίσης μου είπε ότι μπορώ να κάνω εισαγωγή λαχανικά αλλά αμα θέλω μπορώ να εναλλασω αυτό το ένα γεύμα και ενώ έχω κάνει εισαγωγή τα φρούτα μπορώ να δίνω δύο μέρες π.χ λαχανικά δύο μέρες φρούτα,την ίδια ώρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Τα παντα κανουν.. Εγω στον γιο μου ειχα βαλει απο νωρις μπαχαρικα, μυρωδικα. 

 

Για θεμα ασφαλείας πρέπει να περιμενουμε μεχρι να εχει στηριξη. 

Στην κόρη μου δεν έκανα καν εισαγωγή κανέλα παίζει να εγινε εισαγωγή οταν έφαγε τιπιτα μπισκότα με κανέλα χαχαχαχ αλλα σεληνο μαϊντανό άνηθο κλπκλπ από την αρχη εννοείται!!!! Π.χ καρύδι και μέλι έφαγε ενός με τα μελομακάρονα δεν ασχοληθηκα να τα κάνω εισαγωγή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Επιτέλους καταφέραμε να στολίσουμε και εμείς ..να εμαστε  καλά και του χρόνου θα κρεμάνε η θα ξεκρέμανε 🤪τις μπάλες τα μικρά μας ζουζουνακια!!

Σημερα είχαμε φουλ πρόγραμμα μάρκετ δουλειές...βγήκαμε και βόλτα...το πρόγραμμα του ύπνου μας στα ίδια επίπεδα.χθες κοιμήθηκε ένα τρίωρο..και μετά ανά μισή ώρα ξυπνούσε!!😴😴τώρα που αύξησα  τη διάρκεια ώρας του θηλασμού άρχισα να παρατηρώ ότι ο μικρός θέλει συνέχεια αγκαλιά...το είχε και στον δεύτερο μήνα αυτό...οπότε βοήθεια μας!!!

 

IMG_20211204_120839.jpg

Και του χρόνου κορίτσι μου υγεία στο σπιτικό σας καλές γιορτουλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Ποσους θηλασμός κάνετε σε αυτη τη φάση;;

Βασικά θηλάζει ελεύθερα, όποτε θελήσει! Στην αρχή που ξεκινήσαμε θήλαζε και πριν και μετά από τις στερεές αλλά πλέον δεν το ζητάει! Πρέπει να κάνουμε γύρω στους 6-8 θηλασμους μαζί με τα βραδινά ξυπνήματα..

Για τη βρώμη που λέγατε, εμένα μου είπαν μετά τον 7ο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αυτό παρατηρώ βρε συ κάνα ανά μία μέρα κ κάνει σαν πολτωδη πολλά και ανχοθηκα.

Της δικης μου παλι ειναι πιο νερουλα. 

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Το δοκίμασα αυτό με το στήθος αλλά το κατάλαβε η μουσιτσα και το εδιωχνε με το χέρι της... Από την έκφραση της κατάλαβα ότι δεν της άρεσε καθόλου η γευση 😂

Με το συγκαμα δεν ξέρω... Δεν έχει γίνει ποτέ εντελώς καλά.. Έχει μια μόνιμη κοκκινίλα στην περιοχή γύρω από τον πρωκτο αλλά τουλάχιστον δεν έχει ξαναγίνει προς το παρών πιο εκτεταμένη. Ζήτησα χτες από τον γιατρό να μου γράψει εξετάσεις για καλλιέργεια κοπράνων να δω για καντιτα, μου έγραψε αλλά μου είπε να πάρω το δείγμα μετά από 48 ώρες μετά το εμβόλιο οπότε περιμένω και αύριο και τη Δευτέρα θα το κάνουμε. 

Οταν λες μικρη, γυρω στα 5εκ;;;ο παιδιατρος την έχει κοιτάξει σε εκεινο το σημειο. Εχει μεινεοξανα τοσο διαστημα χωρις συγκαμα; 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

@Tweemaεσύ που η μικρή σου είναι ίδιας ηλικίας με τη δική μου, πως την απασχολείς μέσα στην ημέρα; Η δική μου έχει βαρεθεί γυμναστήριο και γκρινιάζει και γενικα δείχνει να τα βαριέται όλα τα παιχνίδια της πια, μόνο η βόλτα της αρέσει κι αντε να κάτσει λίγο στο ριλαξ 🙄

2 εβδ σχεδον δεν καθεται πουθενά, εκτος απο 1 μερα. Το αστειο με την δική μου ειναι οτι μολις με χασει απο το οπτικο της πεδίο γκρινιαζει ακομα κ οταν είναι ο μπαμπας μαζι της. Προσπαθώ εστω για λιγα λεπτα να την απασχολω με διαφορα παιχνιδια, παραμύθια κλπ.. Γενικα ειμαι σε δυσκολη φαση εγω γιατι δχω κ αλλο παιδι απο πισω που εχει κ αυτο ανάγκες. Δεν ξερω πραγματικα ειναι μερες που ειμαι απελπισμενη 😔 εκτος απο γυμναστηριο, κουδουνίστρες, εχω κ καποια παιχνιδια απο fisher price με φωτα κ ήχους, της αρεσουν, οπως επισης της αρεσουν κ τα παραμυθακια. Αααα κ της αρεσει πάρα πολυ να τγς τραγουδαω! 

Σημερα παρολιγον να την βαλω να συμμετέχει στη δημιουργια των μελομακαρονων 😂 μετα σκεφτηκα τον χαμουλη κ αναθεωρησα😛

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κοίταξε αν σκεφτεις ότι μόλις κλείσουν τον 6ο ξεκινάει 3ημερη εισαγωγή πατάτα καρότο κλπκλπ μέχρι να βάλεις φρούτα το ίδιο έτσι και αλλιώς θα έχει φτάσει 7ο θέλοντας και μη! Εγώ θα ξεκινήσω με πατάτα γλυκοπατάτα καρότο! Α μου είπε και μπρόκολο κουνουπίδι που είναι εποχής!!! 

Επίσης μου είπε ότι μπορώ να κάνω εισαγωγή λαχανικά αλλά αμα θέλω μπορώ να εναλλασω αυτό το ένα γεύμα και ενώ έχω κάνει εισαγωγή τα φρούτα μπορώ να δίνω δύο μέρες π.χ λαχανικά δύο μέρες φρούτα,την ίδια ώρα 

Επειδη θα κανεις blw καλυτερα να του δίνεις οταν θα τρωτε κ εσεις. Δεν εχουν πρωινο, μεσημεριανό αυτα τα παιδια. 

Εγω πηγα λαικη κ ξεχασα να πάρω μπροκολο, κουνουπιδι, αγγουρια.. Τι πηγα κ εκανα ακομα δεν ξερω. Υπολειτουργω😂

Εγω ελεγα να της δωσω την τεταρτη μπροκολο, απο αυτο που δεν πηρα. Εχω κολοκυθα κ γλυκοπατάτα βεβαια. Θα δειξει βέβαια μεχρι τοτε τι θα κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οσον αφορα υο χριστουγεννιατικο ημερολογιο. 

1 του μήνα ειχαμε μελομακαρονα να φτιαξουμε που τα καναμε σημερα. 

Στις 2 ειχαμε να γραψουμε γραμμα στον αγιο βασιλη, το βαλαμε στο ταχυδρομικο κουτι να έρθουν να το παρουν τα ξωτικα το σκ. Κ η ιδεα που μου γεννηθηκε χθες ειναι να φτιαξω ξωτικο ουτε κ ξερω πως θα το φτιάξω, κ καθε πρωι να ξυπνάει να βρισκει τι σκανταλια εχει κανει το ξωτικο κ να μας αφηνει σημειωμα αν καταφερω να την υλοποιήσω θα σας γραψω νεα. 

3 ειχε να κανει μια χειροτεχνια με ψαλιδι κ κολλα εναν ταρανδο. Του ειχα εκτυπωσει εναν ταρανδο σε κομματια, τα εκοψε κ τα κόλλησε. 

4 σημερα ειχε να φτιαξει ενα χριστουγεννιατικο banner, το οποιο δεν το ολοκληρωσαμε. 

Αυριο εχουμε στολίδια χαρτινα, αν θυμάμαι καλα. 

Επισης του εκανα ενα στολιδι κ για το σχολείο. 

 

IMG_20211204_202350.jpg

a8b82e3a47e4d9157661e30ca3941717.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Της δικης μου παλι ειναι πιο νερουλα. 

Οταν λες μικρη, γυρω στα 5εκ;;;ο παιδιατρος την έχει κοιτάξει σε εκεινο το σημειο. Εχει μεινεοξανα τοσο διαστημα χωρις συγκαμα; 

2 εβδ σχεδον δεν καθεται πουθενά, εκτος απο 1 μερα. Το αστειο με την δική μου ειναι οτι μολις με χασει απο το οπτικο της πεδίο γκρινιαζει ακομα κ οταν είναι ο μπαμπας μαζι της. Προσπαθώ εστω για λιγα λεπτα να την απασχολω με διαφορα παιχνιδια, παραμύθια κλπ.. Γενικα ειμαι σε δυσκολη φαση εγω γιατι δχω κ αλλο παιδι απο πισω που εχει κ αυτο ανάγκες. Δεν ξερω πραγματικα ειναι μερες που ειμαι απελπισμενη 😔 εκτος απο γυμναστηριο, κουδουνίστρες, εχω κ καποια παιχνιδια απο fisher price με φωτα κ ήχους, της αρεσουν, οπως επισης της αρεσουν κ τα παραμυθακια. Αααα κ της αρεσει πάρα πολυ να τγς τραγουδαω! 

Σημερα παρολιγον να την βαλω να συμμετέχει στη δημιουργια των μελομακαρονων 😂 μετα σκεφτηκα τον χαμουλη κ αναθεωρησα😛

 

 

 

Γύρω στα 2 εκ θα έλεγα... Υπάρχει μια κοκκινίλα με λίγα σπυράκια την είδε χτες ο παιδίατρος και την είχε δει και η παιδοδερματολόγος και οι δύο το ίδιο πράγμα μου είπαν... Είναι λέει στο δέρμα του παιδιού και δεν μπορώ να κάνω κάτι διαφορετικό από αυτό που ήδη κάνω 😐 

Εσύ όντως δεν ξέρω πως τα καταφέρνεις με 2...εγω με ένα και δεν μου φτάνει η μέρα, πέφτω ξερή το βράδυ για ύπνο! 😅 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οσον αφορα υο χριστουγεννιατικο ημερολογιο. 

1 του μήνα ειχαμε μελομακαρονα να φτιαξουμε που τα καναμε σημερα. 

Στις 2 ειχαμε να γραψουμε γραμμα στον αγιο βασιλη, το βαλαμε στο ταχυδρομικο κουτι να έρθουν να το παρουν τα ξωτικα το σκ. Κ η ιδεα που μου γεννηθηκε χθες ειναι να φτιαξω ξωτικο ουτε κ ξερω πως θα το φτιάξω, κ καθε πρωι να ξυπνάει να βρισκει τι σκανταλια εχει κανει το ξωτικο κ να μας αφηνει σημειωμα αν καταφερω να την υλοποιήσω θα σας γραψω νεα. 

3 ειχε να κανει μια χειροτεχνια με ψαλιδι κ κολλα εναν ταρανδο. Του ειχα εκτυπωσει εναν ταρανδο σε κομματια, τα εκοψε κ τα κόλλησε. 

4 σημερα ειχε να φτιαξει ενα χριστουγεννιατικο banner, το οποιο δεν το ολοκληρωσαμε. 

Αυριο εχουμε στολίδια χαρτινα, αν θυμάμαι καλα. 

Επισης του εκανα ενα στολιδι κ για το σχολείο. 

 

IMG_20211204_202350.jpg

a8b82e3a47e4d9157661e30ca3941717.jpg

Μπράβο σου πραγματικά!!!πολύ όμορφα όλα!Καιτα μελομακάρονα φαίνονται λαχταριστα..🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Γύρω στα 2 εκ θα έλεγα... Υπάρχει μια κοκκινίλα με λίγα σπυράκια την είδε χτες ο παιδίατρος και την είχε δει και η παιδοδερματολόγος και οι δύο το ίδιο πράγμα μου είπαν... Είναι λέει στο δέρμα του παιδιού και δεν μπορώ να κάνω κάτι διαφορετικό από αυτό που ήδη κάνω 😐 

Εσύ όντως δεν ξέρω πως τα καταφέρνεις με 2...εγω με ένα και δεν μου φτάνει η μέρα, πέφτω ξερή το βράδυ για ύπνο! 😅 

 

Ακριβως το ιδιο εχει κ η δικη μου ο παιδιατρος που την ειδε ειπε οτι ειναι μια χαρά. Κ ειναι μελανουρι η δικη μου.  Στα 2α αλλαζουν οι αντοχες. Κ εγω σε αποσυνθεση καθημερινά ειμαι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Οσον αφορα υο χριστουγεννιατικο ημερολογιο. 

1 του μήνα ειχαμε μελομακαρονα να φτιαξουμε που τα καναμε σημερα. 

Στις 2 ειχαμε να γραψουμε γραμμα στον αγιο βασιλη, το βαλαμε στο ταχυδρομικο κουτι να έρθουν να το παρουν τα ξωτικα το σκ. Κ η ιδεα που μου γεννηθηκε χθες ειναι να φτιαξω ξωτικο ουτε κ ξερω πως θα το φτιάξω, κ καθε πρωι να ξυπνάει να βρισκει τι σκανταλια εχει κανει το ξωτικο κ να μας αφηνει σημειωμα αν καταφερω να την υλοποιήσω θα σας γραψω νεα. 

3 ειχε να κανει μια χειροτεχνια με ψαλιδι κ κολλα εναν ταρανδο. Του ειχα εκτυπωσει εναν ταρανδο σε κομματια, τα εκοψε κ τα κόλλησε. 

4 σημερα ειχε να φτιαξει ενα χριστουγεννιατικο banner, το οποιο δεν το ολοκληρωσαμε. 

Αυριο εχουμε στολίδια χαρτινα, αν θυμάμαι καλα. 

Επισης του εκανα ενα στολιδι κ για το σχολείο. 

 

IMG_20211204_202350.jpg

a8b82e3a47e4d9157661e30ca3941717.jpg

Καλε τώρα το είδα. Δεν έκανα αυτους τους ταρανδους εγω 😂😂 εγω ενα εκανα μονο ιδιο αλλα καπου εχω χασει την φώτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ακριβως το ιδιο εχει κ η δικη μου ο παιδιατρος που την ειδε ειπε οτι ειναι μια χαρά. Κ ειναι μελανουρι η δικη μου.  Στα 2α αλλαζουν οι αντοχες. Κ εγω σε αποσυνθεση καθημερινά ειμαι. 

 

Εγω σήμερα νιώθω υπερήφανη..εκτός από τις πρωινές δουλειες +στόλισμα κατάφερα και τελείωσα 4 πλυντήρια σιδερο.μενει ένα ακόμη για αύριο...αλλά είπα να εκμεταλευτω το ότι κοιμήθηκε ο μικρός και ήρθα να ξαπλώσω μαζί του..γιατί πολύ σύντομα είμαστε για  αφύπνιση...🤪😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Επειδη θα κανεις blw καλυτερα να του δίνεις οταν θα τρωτε κ εσεις. Δεν εχουν πρωινο, μεσημεριανό αυτα τα παιδια. 

Εγω πηγα λαικη κ ξεχασα να πάρω μπροκολο, κουνουπιδι, αγγουρια.. Τι πηγα κ εκανα ακομα δεν ξερω. Υπολειτουργω😂

Εγω ελεγα να της δωσω την τεταρτη μπροκολο, απο αυτο που δεν πηρα. Εχω κολοκυθα κ γλυκοπατάτα βεβαια. Θα δειξει βέβαια μεχρι τοτε τι θα κανω. 

Ναι σαν ώρες να δίνω ότι ώρα τρωμε και εμείς συμφωνώ αλλά πάντα πρέπει να είναι μαγειρεμένα άρα λογικά μετά τις 12 ότι τρώει γιατί πότε να προλάβω να μαγειρέψω! Κολοκύθα μπράβο ωραία ιδέα! Άρα έχουμε και λέμε γλυκοπατάτα καρότο πατατα μπρόκολο κουνουπίδι και κολοκύθα! Υπολειτουργω και εγώ εννοείται ώρες ώρες είναι σαν να με βγάζεις από την μπριζα ή σαν να έχω πάθει βραχυκύκλωμα!!!! 

Πολυ ωραία τα πραγματακια που κάνετε με τον μεγάλο τα μελομακάρονα τα τσάκιζαν άνετα όλα! Όσο αφορά για το ξωτικό το είχα δει σε κανάλι στο youtube ξένο που η οικογένεια είχε 3δυμα μωρά και ένα πιο μεγάλο κοριτσάκι και κάθε μέρα έκανε και κάτι άλλο το ξωτικό εγώ μόνο που το διαβάζω κουράζομαι δεν ξέρω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Ακριβως το ιδιο εχει κ η δικη μου ο παιδιατρος που την ειδε ειπε οτι ειναι μια χαρά. Κ ειναι μελανουρι η δικη μου.  Στα 2α αλλαζουν οι αντοχες. Κ εγω σε αποσυνθεση καθημερινά ειμαι. 

 

Έχετε κι εσείς την ίδια κοκκινίλα γύρω από τον πρωκτο; Πόσο καιρό το έχετε εσείς; Εμένα η δική μου επιβαρύνεται και από τις πολλές φορές που κάνει κακά την ημέρα μου είπε ο παιδίατρος (κάνει τουλάχιστον 3 καλές κι άλλες 2-3 από λίγο 😅). Όσες φορές μειώνει τις κενώσεις έχω παρατηρήσει ότι βελτιώνεται. Εσενα που δεν κάνει τόσο συχνά κακά, δεν έχεις παρατηρήσει βελτίωση; 

Επίσης συγχαρητήρια για το κουράγιο σου και τη δημιουργηκοτητα σου. Είναι πολύ σημαντικό που προσπαθείς να δημιουργήσεις όμορφες χριστουγεννιατικες εμπειρίες για τον γιο σου. Μας εμπνέεις κι εμάς για το μέλλον 😆❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγω σήμερα νιώθω υπερήφανη..εκτός από τις πρωινές δουλειες +στόλισμα κατάφερα και τελείωσα 4 πλυντήρια σιδερο.μενει ένα ακόμη για αύριο...αλλά είπα να εκμεταλευτω το ότι κοιμήθηκε ο μικρός και ήρθα να ξαπλώσω μαζί του..γιατί πολύ σύντομα είμαστε για  αφύπνιση...🤪😴

Τελεια είσαι!! Μπραβο σου 🤩

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Ναι σαν ώρες να δίνω ότι ώρα τρωμε και εμείς συμφωνώ αλλά πάντα πρέπει να είναι μαγειρεμένα άρα λογικά μετά τις 12 ότι τρώει γιατί πότε να προλάβω να μαγειρέψω! Κολοκύθα μπράβο ωραία ιδέα! Άρα έχουμε και λέμε γλυκοπατάτα καρότο πατατα μπρόκολο κουνουπίδι και κολοκύθα! Υπολειτουργω και εγώ εννοείται ώρες ώρες είναι σαν να με βγάζεις από την μπριζα ή σαν να έχω πάθει βραχυκύκλωμα!!!! 

Πολυ ωραία τα πραγματακια που κάνετε με τον μεγάλο τα μελομακάρονα τα τσάκιζαν άνετα όλα! Όσο αφορά για το ξωτικό το είχα δει σε κανάλι στο youtube ξένο που η οικογένεια είχε 3δυμα μωρά και ένα πιο μεγάλο κοριτσάκι και κάθε μέρα έκανε και κάτι άλλο το ξωτικό εγώ μόνο που το διαβάζω κουράζομαι δεν ξέρω!!!

Χαχαχα βραχυκύκλωμα, είπες την σωστη λεξη 😜

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Έχετε κι εσείς την ίδια κοκκινίλα γύρω από τον πρωκτο; Πόσο καιρό το έχετε εσείς; Εμένα η δική μου επιβαρύνεται και από τις πολλές φορές που κάνει κακά την ημέρα μου είπε ο παιδίατρος (κάνει τουλάχιστον 3 καλές κι άλλες 2-3 από λίγο 😅). Όσες φορές μειώνει τις κενώσεις έχω παρατηρήσει ότι βελτιώνεται. Εσενα που δεν κάνει τόσο συχνά κακά, δεν έχεις παρατηρήσει βελτίωση; 

Επίσης συγχαρητήρια για το κουράγιο σου και τη δημιουργηκοτητα σου. Είναι πολύ σημαντικό που προσπαθείς να δημιουργήσεις όμορφες χριστουγεννιατικες εμπειρίες για τον γιο σου. Μας εμπνέεις κι εμάς για το μέλλον 😆❤️

Ευχαριστώ 😍

Η μικρη το Σεπτέμβρη ξεκίνησε να κανει λιγο κοκκινιλα μπροστα κ στον πρώκτο. Οκ για κάποιο λογο δεν μοτ κανει εντύπωση αυτο το λιγο μονιμο πισω, με ενοχλει όμως μπροστά. Σήμερα ειχε αρκετα εντονη κοκκινιλα 😒 δεν ξερω τι φταίει. Προσπαθώ να θυμαμαι τι τρωω, μηπως και.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σας συστησω το ξωτικο μας.. Τα καταφερα το εκανα. Δεν εχω κανει ποτε κατι παρεμφερές ξανα,οποτε μπορω να πω οτι χωρις πατρον τα καταφερα καλα για 1η φορα. 

Αυτο το ξωτικο καθε βραδυ θα κανει σκανταλιες. μου αρεσε σαν ιδεα γιατι ο γιος μου εχει μεγαλη αισθηση του χιούμορ κ πιστευω οτι θα του αρέσει πολύ.βέβαια το αυριανο δεν νομίζω να του αρέσει. 

 

IMG_20211205_023801.jpg

IMG_20211205_025610.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Θα σας συστησω το ξωτικο μας.. Τα καταφερα το εκανα. Δεν εχω κανει ποτε κατι παρεμφερές ξανα,οποτε μπορω να πω οτι χωρις πατρον τα καταφερα καλα για 1η φορα. 

Αυτο το ξωτικο καθε βραδυ θα κανει σκανταλιες. μου αρεσε σαν ιδεα γιατι ο γιος μου εχει μεγαλη αισθηση του χιούμορ κ πιστευω οτι θα του αρέσει πολύ.βέβαια το αυριανο δεν νομίζω να του αρέσει. 

 

IMG_20211205_023801.jpg

IMG_20211205_025610.jpg

Ειναι υπέροχος!!!!! Γιατί δεν θα του αρέσει???? Είναι της τάξης? Του αρέσει να είναι συμμάζεμενα,ή να μην του πειράζουν τα πράγματα??? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Ειναι υπέροχος!!!!! Γιατί δεν θα του αρέσει???? Είναι της τάξης? Του αρέσει να είναι συμμάζεμενα,ή να μην του πειράζουν τα πράγματα??? 

 

Καλημερα!! 

Δεν του αρεσει να του πειραζουν τα πράγματα. Κατενθουσιαστηκε, δεν το περίμενα. Ετρεχε 7 το πρωι σε ολο το σπιτι απο την χαρα του😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/12/2021 at 11:38 ΠΜ, ο/η Lia5 είπε:

Καλημέρα! Κι ο δικός μου έκανε δυσκοιλιότητα μολις του σταμάτησα το μητρικό αλλά από τότε που ξεκινήσαμε frisolac comfort ευτυχώς δεν ξαναείδα καμία ενόχληση. Κι εσείς θα το ξεπεράσετε απλώς σας παίρνει λίγο παραπάνω, όλα θα φτιάξουν. Πάντως λογικό είναι να τα πειράζει τα καημένα αφού δεν είναι ο φυσικός τρόπος σίτισης. Μια σκέψη έκανα για την ποσότητα χωρίς να είμαι γνώστης, επειδή ανέφερες ότι μέχρι ένα σημείο τρωει κανονικά και από εκεί και μετά με το ζόρι.

 

Ο δικος μου αν και κοιμάται όλο το βράδυ όπως πάντα τελευταία ο υπνος του είναι καπως ανησυχος, χθες αρκετά. Φαίνεται να τον ενοχλουν πολύ τα ούλα του. Πριζονται συχνά και γίνονται άσπρα σαν να είναι τα δόντια με μόνο λίγο λεπτό δέρμα από πάνω, δεν ξέρω αν το περιγράφω σωστά. Βάζει την πιπιλα και οτιδήποτε άλλο μπορεί στο πλάι να το μασαει και μετά γκρινιάζει που του πέφτει. 

Και η δικιά μου ξεκίνησε δυσκοιλιότητα όταν σταμάτησα να της δίνω μητρικό (μου κόπηκε το γάλα ) ! Το ιδανικό θα ήταν να θήλαζαμε αλλά η μικρή μας είχε αλλά σχέδια !!  Τι να κάνουμε , υπομονή τουλάχιστον μέχρι να ξεκινήσουμε στερεές να ηρεμήσει λίγο το μικρακι ! Τη λυπάμαι πραγματικά με πιάνει απελπισία κάποιες φορές ! Επίσης για την ποσότητα που λες μπορεί να έχεις και δίκιο γτ πρόσεξα ότι όσο της δίνω παραπάνω ,κάνει περισσότερες αναγωγές άρα ίσως την ενοχλεί ! Θα δοκιμάσω ξανά να την ταιζω μικρότερες ποσότητες πιο συχνά και ελπίζω να ηρεμήσει ! Αν και ήδη έχω δει διαφορά με το νεξιουμ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημερα!! 

Δεν του αρεσει να του πειραζουν τα πράγματα. Κατενθουσιαστηκε, δεν το περίμενα. Ετρεχε 7 το πρωι σε ολο το σπιτι απο την χαρα του😂

Αυτές οι στιγμές είναι οι ομορφότερες!!!! Καλημέρα,καλή Κυριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!Έχω ερώτηση πολύ σοβαρή:Είναι δυνατόν τα μωράκια να χορταινουν αλλά να συνεχίσουν να τρώνε απλως από λαιμαργια;;; Αναφέρομαι στο ξεν

Σημείωση:Δεν τα βγάζει μετά.

Μιλάμε για ποσότητες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!Έχω ερώτηση πολύ σοβαρή:Είναι δυνατόν τα μωράκια να χορταινουν αλλά να συνεχίσουν να τρώνε απλως από λαιμαργια;;; Αναφέρομαι στο ξεν

Σημείωση:Δεν τα βγάζει μετά.

Μιλάμε για ποσότητες!!

Θα απαντήσω αν και δεν πίνει ξένο! Εμενα το κάνει όλη την ώρα αλλά στο τέλος απλά το βγάζει! Θυμάμαι όμως και η κόρη μου με το ξένο έπινε τρελές ποσότητες και δεν το εβγαζε! Η παιδίατρος μου είχε πει να δίνω όσο θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Θα απαντήσω αν και δεν πίνει ξένο! Εμενα το κάνει όλη την ώρα αλλά στο τέλος απλά το βγάζει! Θυμάμαι όμως και η κόρη μου με το ξένο έπινε τρελές ποσότητες και δεν το εβγαζε! Η παιδίατρος μου είχε πει να δίνω όσο θελει

Κ μενα όταν θηλάζει πολλές φορές αφού έχει φάει κάποια ώρα,  σταματάει,με κοιτάει κ βγάζει γάλα. Συνήθως μετά χαζολογαει δλδ πιπιλαει λίγο,μου γελάει,φτύνει το γάλα,κοιτάει δεξιά αριστερά,πιπιλαει, βγαίνει, φτύνει κ κάπου εκεί κατεβάζω τη μπλούζα μου κ της λέω ότι το μαγαζί έκλεισε 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια καλησπερα,την Παρασκευή κάναμε το επαναληπτικό εμβόλιο,κλείσαμε τους 4!!! για πρώτη φορα δε μου έκανε πυρετό ,αλλά από χθες δεν έχει όρεξη για φαγητό τρώει ελάχιστα και μάλιστα μου έβγαλε σε τέσσερα γευξαταρ ααρκετή ποσότητα από γάλα κάτι σαν εμετός μ φάνηκε και Όχι αναγωγή.γκρίνια έχει αρκετή χωρίς να ξέρει και η ίδια τ θέλει ολα τα δοκιμαζουμε και εκείνη δείχνει με κάτι να ενοχλείται.ωστόσο πολλές ώρες μεσα στην ημέρα θέλει να εχει κάτι στο στομα της και πιέζει με τα χερια της τα ουλα της σαν να ποναει. η ανορεξια κ οι εντονες αναγωγές να ασχετίζονται με το εμβόλιο; 

@Tweema μένω έκπληκτη ,φανταστικο ότι φτιάχνεις.Εκτός από τις ιδεες που λίγο πολύ έχουμε το θέμα είναι να πιάνουν κ  τα χέρια σου και εσύ απ ότι φαίνεται το έχεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γειά σας. Εμείς γενικά έχουμε γκρίνια.. Σταματάει να μουρμουραει όταν έχουμε κόσμο σπίτι ή είμαστε έξω.. Οταν μένουμε οι 3 μας για κάποιον λόγο τα θυμάται όλα πόνους νύστα... Ερώτηση.. Ερωτήσεις μάλλον. 

1ον το δόντι που έσκασε συνεχίζει να τον πονάει ή γκρινιάζει γιατί έρχεται και το δίπλα. 

2ον γύρω γύρω από το στόμα του είναι κόκκινος.. Θεωρώ ότι είναι από σάλια και επειδή βάζει τα πάντα μέσα στο στόμα. Υπάρχει κάτι να του βάλω άραγε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σήμερα ξύπνησα ήρεμη πάντως και προσπαθώ να τον αποφύγω όσο μπορώ! Όντως ο καιρός θα δείξει. Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!
    • Καλημέρα Αντωνία μου εγώ άλλαξα Γιατρό και τώρα περιμένω την περίοδο Μαϊου για να κάνουμε την διέγερση με προεμφυτευτικό για χρωμοσωμικές και βλέπουμε .Όχι πολύ αισιόδοξα τα πράγματα και λόγω της ηλικίας μου γιατί από ότι μου είπε ο νέος γιατρός ρισκάρουμε να μην βρούμε και κανένα να μεταφέρουμε .  
    • Ναι εννοείται πως πηγαίνουν σχολείο!! 2η χρονιά τώρα. Ο χειμώνας φέτος μας πήγε καλά δεν αρρώστησαν. Τον τελευταίο μήνα μας πάει καροτσάκι.. Καλά είμαι, πλέον που μεγάλωσαν είναι όλα πολυυυυυυ πιο εύκολα!!!! Αφού να σκεφτείς πάμε για 3ο.... Ήμουν έτοιμη να ξεκινήσω πάλι ενέσεις για εξωσωματική αλλά έμεινα έγκυος φυσιολογικά τον Ιανουάριο.. Δεν προχώρησε όμως, βιοχημική. Προς το παρόν δεν προχωράμε σε εξωσωματική λέμε να περιμένουμε λίγους μήνες μήπως κ έρθει πάλι μόνο του.. Εσείς; Σχολείο;
    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...