Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ίσως μας επηρέασε αυτό τι να πω !!! Το ψάχνω ακόμα 😂 πάντως από ύπνο είμαστε υπέρτελεια δόξα το θεό !!! 8-9 ώρες συνεχόμενα το βράδυ ,ξυπνάει στις 7 το πρωί περίπου τρώει ,κοιμάται άλλες 2-3 ώρες και μετά ξυπνάει κανονικά !!! 

Εντάξει το ζηλεύω είναι η λιγότερη λέξη που μπορεί να περιγράψει αυτό που νιώθω φτου φτου ούτε στα όνειρα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσι μ κ εμένα μετά το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας μου έκανε γουλιες περισσότερο. Έφτιαξε στις 2 μέρες κοιτάξες μήπως την έχει πιάσει πόνος στον οισοφάγο από τις πολλές γουλιές? 

Το σκέφτηκα ! Όμως η παιδογαστρεντερολογος όταν είχαμε πάει μας είχε πει πως αν το παιδί μου κάνει οισοφαγίτιδα,θα το καταλάβω γτ δε θα τρώει καθόλου θα ουρλιάζει σε κάθε γουλια και θα το κάνει σε όλα τα γεύματα ! Η δικιά μου στο βραδυνό της γεύμα δεν το κάνει αυτό γτ είναι φουλ κουρασμένη!  Αλλά μου πέρασε απ' το μυαλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Εντάξει το ζηλεύω είναι η λιγότερη λέξη που μπορεί να περιγράψει αυτό που νιώθω φτου φτου ούτε στα όνειρα μας!!!

Ελπίζω να μείνει έτσι!! Γτ περνάμε πολύ δύσκολα την ημέρα ! Αν σταματήσει να κοιμάται και το βράδυ θα βαρεσουμε διάλυση !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Έχουμε παλινδρόμηση και αλλεργία στο αγελαδινό γάλα οπότε πίνουμε εντελώς υποαλλεργικο συνταγογραφουμενο γάλα ! Δύο μήνες το πίνει και ειμασταν καλύτερα  ,υπάρχει περίπτωση να την ενόχλησε τώρα ξαφνικά μετά το εμβόλιο της γαστρεντερίτιδας ;;; Έχω λαλήσει,κάθε φορά που έρχεται η ώρα να φάει τρέμουν τα πόδια μου!!!

Πω πω Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ πριν αλλάξω γάλα έτσι έλεγα, θα δεινοπαθησουμε πάλι!! Δεν ρωτάς τον γιατρό σου μήπως σου πει καμία λύση ή από τι προκύπτει αυτό; Να είναι από τα άλματα που λένε και οι κοπέλες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα μια από τα ίδια ο άντρας μου όταν αρρωσταίνει 😅 Συμπασχω @Tweema😂😂 Μου θύμησες ένα βιντεακι που είχα δει και ήταν λες και έβλεπα τον άντρα μου: 

Νομίζω εν τέλει ότι όλοι άντρες έτσι είναι 😂😂

Να ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια, χτες πηγα στον οδοντίατρο για καθαρισμό γιατί έχω από πριν την εγκυμοσύνη να πάω αλλά δεν μου έκανε τελικά γιατί θηλάζω λέει και δεν κάνει 🙄 Οποτε θα πρέπει να αποθηλασω για να πάω να κάνω έναν απλό καθαρισμό (αυτό μπορεί να είναι και μετά από 3 χρόνια δηλαδή...). Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα μια από τα ίδια ο άντρας μου όταν αρρωσταίνει 😅 Συμπασχω @Tweema😂😂 Μου θύμησες ένα βιντεακι που είχα δει και ήταν λες και έβλεπα τον άντρα μου: 

Νομίζω εν τέλει ότι όλοι άντρες έτσι είναι 😂😂

Να ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια, χτες πηγα στον οδοντίατρο για καθαρισμό γιατί έχω από πριν την εγκυμοσύνη να πάω αλλά δεν μου έκανε τελικά γιατί θηλάζω λέει και δεν κάνει 🙄 Οποτε θα πρέπει να αποθηλασω για να πάω να κάνω έναν απλό καθαρισμό (αυτό μπορεί να είναι και μετά από 3 χρόνια δηλαδή...). Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; 

Εγώ προχθές μια χαρά έκανα 🤣 μου είπε απλά επειδή έχω θέμα με τα ούλα μου γενικά, κανονικά θα έπρεπε να μου κάνει ένεση για να μπει πιο βαθιά να καθαρίσει αλλά δεν το κάνει λόγω θηλασμού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! 

Αχ, κ εγώ πρεπει να παω για καθαρισμό... 

Να σας ρωτήσω... Δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά! Δώρο Χριστουγέννων θα πάρουμε από κάπου; ΕΦΚΑ (ΙΚΑ) κ ΟΑΕΔ; ή από τη δουλειά;

*δεν άρχισα τη συζήτηση γκρινιαζοντας για τα αυπνα βράδια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γεια σας κορίτσια! 

Αχ, κ εγώ πρεπει να παω για καθαρισμό... 

Να σας ρωτήσω... Δε θυμάμαι αν έχει συζητηθεί ξανά! Δώρο Χριστουγέννων θα πάρουμε από κάπου; ΕΦΚΑ (ΙΚΑ) κ ΟΑΕΔ; ή από τη δουλειά;

*δεν άρχισα τη συζήτηση γκρινιαζοντας για τα αυπνα βράδια 🤣

Όλες πρέπει να πάμε για καθαρισμό μετά την εγκυμοσύνη! Έχω την εντύπωση ότι θα πάρουμε από τη δουλειά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Alexey είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😊 Κι εμένα μια από τα ίδια ο άντρας μου όταν αρρωσταίνει 😅 Συμπασχω @Tweema😂😂 Μου θύμησες ένα βιντεακι που είχα δει και ήταν λες και έβλεπα τον άντρα μου: 

Νομίζω εν τέλει ότι όλοι άντρες έτσι είναι 😂😂

Να ρωτήσω κάτι άσχετο βρε κορίτσια, χτες πηγα στον οδοντίατρο για καθαρισμό γιατί έχω από πριν την εγκυμοσύνη να πάω αλλά δεν μου έκανε τελικά γιατί θηλάζω λέει και δεν κάνει 🙄 Οποτε θα πρέπει να αποθηλασω για να πάω να κάνω έναν απλό καθαρισμό (αυτό μπορεί να είναι και μετά από 3 χρόνια δηλαδή...). Έχει κάποια κοπέλα παρόμοια εμπειρία; 

Εγω έκανα και στην εγκυμοσύνη και θα πάω πάλι να κάνω τώρα. Μπορεί κανονικά να σου κάνει ένεση ιδανικά νομίζω χωρίς αδρεναλίνη. Το έχουν συζητήσει πολλές φορές στην ομάδα θηλασμου. 

Όσο για τα χρήματα Χριστουγέννων διάβασα ότι τους μήνες που παίρναμε επιδόματα εγκυμοσύνης από ικα πληρωνόμαστε από δουλειά αν έχει ξεκινήσει ο οαεδ τους μήνες αυτούς που έχεις πάρει μισθό από οαεδ πχ Οκτωβρη έως Δεκεμβρη το ποσοστό του δώρου το παίρνςις από οαεδ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Πω πω Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ πριν αλλάξω γάλα έτσι έλεγα, θα δεινοπαθησουμε πάλι!! Δεν ρωτάς τον γιατρό σου μήπως σου πει καμία λύση ή από τι προκύπτει αυτό; Να είναι από τα άλματα που λένε και οι κοπέλες;

Μίλησα τελικά και με την παιδίατρο μας και με την παιδογαστρεντερολογο δεν άντεξα να το αφήσω ! Το παιδί υπέφερε στο τελευταίο της γεύμα !!  Οισοφαγίτιδα μου είπαν ότι είναι 100% απ' τις αναγωγές ! Nexium πρωί βράδυ και βλέπουμε 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Μίλησα τελικά και με την παιδίατρο μας και με την παιδογαστρεντερολογο δεν άντεξα να το αφήσω ! Το παιδί υπέφερε στο τελευταίο της γεύμα !!  Οισοφαγίτιδα μου είπαν ότι είναι 100% απ' τις αναγωγές ! Nexium πρωί βράδυ και βλέπουμε 😔

Κάνε υπομονή εμενα ο μικρός λίγες μέρες πριν κλείσει τον 4ο ένα βράδυ έβγαλε τόσο πολύ που λέω δε γίνεται. Τόσο πολύ δεν έχει φάει. Από την επόμενη μερα ξαφνικά σταμάτησε να κάνει. Τώρα βγάζει όταν μετά το φαγητό παίξει πολύ έντονα ή τον έχουμε στα χέρια και τον κουνάμε. Φαντάσου από τότε το βράδυ τον θηλάζω ξαπλωτό και δεν θέλει καν να ρευτει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Μίλησα τελικά και με την παιδίατρο μας και με την παιδογαστρεντερολογο δεν άντεξα να το αφήσω ! Το παιδί υπέφερε στο τελευταίο της γεύμα !!  Οισοφαγίτιδα μου είπαν ότι είναι 100% απ' τις αναγωγές ! Nexium πρωί βράδυ και βλέπουμε 😔

Ωχ μωρε το ψυχακι μου....περαστικά να είναι γρήγορα...😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κάνε υπομονή εμενα ο μικρός λίγες μέρες πριν κλείσει τον 4ο ένα βράδυ έβγαλε τόσο πολύ που λέω δε γίνεται. Τόσο πολύ δεν έχει φάει. Από την επόμενη μερα ξαφνικά σταμάτησε να κάνει. Τώρα βγάζει όταν μετά το φαγητό παίξει πολύ έντονα ή τον έχουμε στα χέρια και τον κουνάμε. Φαντάσου από τότε το βράδυ τον θηλάζω ξαπλωτό και δεν θέλει καν να ρευτει.. 

Εννοείται υπομονή δεν μπορώ να κάνω και τπτ άλλο !! Αλλά στεναχωριέμαι απίστευτα να τη βλέπω να υποφέρει όταν τρώει !! Και ήταν και φαγανο το ζουζούνι μου !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Έσκασε το δοντάκι του 😂

Άντε ξεκινάμε!!😊😊😊

Της δικιάς μου έχουν φουσκώσει τόσο πολύ τα ούλα νομίζω πως σε μια εβδομάδα θα βγουν όλα!!!(2βγηκαν ήδη!)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εγω έκανα και στην εγκυμοσύνη και θα πάω πάλι να κάνω τώρα. Μπορεί κανονικά να σου κάνει ένεση ιδανικά νομίζω χωρίς αδρεναλίνη. Το έχουν συζητήσει πολλές φορές στην ομάδα θηλασμου. 

Όσο για τα χρήματα Χριστουγέννων διάβασα ότι τους μήνες που παίρναμε επιδόματα εγκυμοσύνης από ικα πληρωνόμαστε από δουλειά αν έχει ξεκινήσει ο οαεδ τους μήνες αυτούς που έχεις πάρει μισθό από οαεδ πχ Οκτωβρη έως Δεκεμβρη το ποσοστό του δώρου το παίρνςις από οαεδ

Εμένα δεν μου κάνει ποτέ ένεση στον καθαρισμό. Εναν απλό καθαρισμό μου κάνει πάντα. Απλα αυτή τη φορά με το που του ανέφερα ότι θηλάζω ενώ είχαμε μπει στη διαδικασία (είχα κάτσει ήδη στη καρέκλα 😅) μου λέει να το αφήσουμε καλύτερα γιατί δεν κάνει όσο θηλάζω γιατί υπάρχει κίνδυνος λέει να μπει μικρόβιο στη Κυκλοφορια αν κατάλαβα καλά..🙄 Οποτε σηκώθηκα αρων αρων... Αλλα δεν μπορώ κιόλας να μείνω χωρίς καθαρισμό μέχρι να αποθηλασω.. Αν όντως δεν κάνει οκ αλλά είναι λάθος και δεν υπάρχει πρόβλημα να πάω σε άλλον οδοντίατρο... Στην ομάδα θηλασμού δηλαδή λένε ότι δεν υπάρχει πρόβλημα; 

@Sofoula28περαστικά κοπέλα μου, να γίνει γρήγορα καλά το μικράκι σου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια... 

Πολυ τρεξιμο κ σήμερα..πήγα με την μικρή τζαμπο να παρω πραγματα για χειροτεχνίες γιατί αυριο μπαίνει ο Δεκέμβρης κ ειναι για εμας γεμάτος μήνας με πολλές εκπλήξεις για τον μικρο. Κ εχω αρκετη δουλειτσα να κανω τωρα το βραδυ.. 

Τσακώθηκα με τον αρρωστο 3-4 φορες, αφου με αφησε να παω κ με τα ποδια, καποια στιγμη ξεσπασα κ ηρθε στα συγκαλα του. Ξεχασε "αρρωστια", φάρμακα, τα παντα ολα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γεια σας κοριτσια... 

Πολυ τρεξιμο κ σήμερα..πήγα με την μικρή τζαμπο να παρω πραγματα για χειροτεχνίες γιατί αυριο μπαίνει ο Δεκέμβρης κ ειναι για εμας γεμάτος μήνας με πολλές εκπλήξεις για τον μικρο. Κ εχω αρκετη δουλειτσα να κανω τωρα το βραδυ.. 

Τσακώθηκα με τον αρρωστο 3-4 φορες, αφου με αφησε να παω κ με τα ποδια, καποια στιγμη ξεσπασα κ ηρθε στα συγκαλα του. Ξεχασε "αρρωστια", φάρμακα, τα παντα ολα 😂

Αυτα θέλουν 😂😂😂 

Κάτι άλλο.. Μας έχει πει ο παιδίατρος να μην τον παίρνουμε μαζί στα μαγαζιά... Αλλά βλέπω ότι έχουν τα μωρά κανονικά μαζί.. Όχι για τον κοβιτ για τις άλλες ιώσεις.. Εσάς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Αυτα θέλουν 😂😂😂 

Κάτι άλλο.. Μας έχει πει ο παιδίατρος να μην τον παίρνουμε μαζί στα μαγαζιά... Αλλά βλέπω ότι έχουν τα μωρά κανονικά μαζί.. Όχι για τον κοβιτ για τις άλλες ιώσεις.. Εσάς; 

Οπως νιώθεις κ μπορεις.. 

Εμενα την 1η φορά που πήγαμε μας ειπε να μην πηγαίνουμε σε κλειστους χώρους το μωρο,ηταν ομως νεογεννητο. Απο 8 ημερων την τριγυρναω σε παιδικές χαρες. Ο γιος μου παει προνηπιο οτι ειναι να κολλήσει θα το κολλήσει. Γενικα αποφεύγω κλειστους χωρους γιατι δεν είναι ευκολο με 2 παιδια μονη μου. Αλλα ο γιος μου ηταν σχολείο κ έπρεπε να παω οπωσδήποτε τζαμπο,αφου δεν με πηγε ο ανεπροκοπος να κρατήσει την μικρη εκτος.. Ευτυχως η καημενουλα μόνο οταν ήθελε να θηλάσει παραπονεθηκε μονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οπως νιώθεις κ μπορεις.. 

Εμενα την 1η φορά που πήγαμε μας ειπε να μην πηγαίνουμε σε κλειστους χώρους το μωρο,ηταν ομως νεογεννητο. Απο 8 ημερων την τριγυρναω σε παιδικές χαρες. Ο γιος μου παει προνηπιο οτι ειναι να κολλήσει θα το κολλήσει. Γενικα αποφεύγω κλειστους χωρους γιατι δεν είναι ευκολο με 2 παιδια μονη μου. Αλλα ο γιος μου ηταν σχολείο κ έπρεπε να παω οπωσδήποτε τζαμπο,αφου δεν με πηγε ο ανεπροκοπος να κρατήσει την μικρη εκτος.. Ευτυχως η καημενουλα μόνο οταν ήθελε να θηλάσει παραπονεθηκε μονο. 

Κοίτα και εμείς είμαστε έξω για καφέ από 19 ημερών. Και μάλιστα όταν ήταν 30 ημερών πήγαμε στα factory. Τον ρωτήσαμε μετά και μας είπε καλύτερα όχι. Από τότε δεν τον έχουμε πάρει ξανά. Αλλά βλέπω ένα σορό μωράκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κοίτα και εμείς είμαστε έξω για καφέ από 19 ημερών. Και μάλιστα όταν ήταν 30 ημερών πήγαμε στα factory. Τον ρωτήσαμε μετά και μας είπε καλύτερα όχι. Από τότε δεν τον έχουμε πάρει ξανά. Αλλά βλέπω ένα σορό μωράκια. 

Δουλεύω σε παιδικό σταθμό... μιλά μου για ιώσεις 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμάς μας είπε καλυτερα όχι σε κλειστους χώρους κ τους αποφεύγουμε

@Tweema τρέχεις κ εσυ όλη μέρα! Πόσο δυσκολο με δυο παιδια.... Αχ, υπομονή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κοίτα και εμείς είμαστε έξω για καφέ από 19 ημερών. Και μάλιστα όταν ήταν 30 ημερών πήγαμε στα factory. Τον ρωτήσαμε μετά και μας είπε καλύτερα όχι. Από τότε δεν τον έχουμε πάρει ξανά. Αλλά βλέπω ένα σορό μωράκια. 

Μωρε μια χαρα μπορεί να κολλησει ιωση κ από εσάς. 

Αααα μπήκαμε κ μια φορα στο μετρο.. Καλα με τον γιο μου μπαίναμε παντού!! Κ τότε δεν ηταν ηλεκτρονικα τιποτα. Ικα, οαεδ ειχα πολυ τρεξιμο.. Ειδικα ικα γιατι ημουν σε άδεια με επαπειλουμενη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...