Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κι όμως!! Η αλλη αν θυμαμαι καλα ειναι πολυ χειρότερη απο αυτη που ανέβασα. Κ συμφωνώ μαζι σου σε ολα.!!

Ναι βρε παιδι μ καταλαβαινω... Βεβαια οταν θα ξεκινήσεις δεν θα δοκιμάσει το παιδι μεσα σε 10 μερες τα πάντα...μπορει να μην κανει αλλεργια σε αυτα που θα εισάγεις τις πρωτες μερες κ να σου κανει σε καποιο τρόφιμο στον μηνα πανω.. Μην αγχωνεσαι.. Οτι τροφες εχεις παρατηρήσει οτι τον ενοχλουν αυτες θεωρώ ότι θέλουν κ προσοχη οταν θα τις φαει ο ιδιος. 

Ναι το ξέρω.. Απλα να μου φύγει ο πρώτος φόβος.. Εντωμεταξύ σημερα έλειψα για λίγο και πήγε η μαμα μοθ να του δώσει γάλα με κουταλάκι και δεν ήθελε καθόλου.. Λέω ωχ..

Πλακα πλάκα πλέον από αυτά που έβλεπα ότι έχει ευαισθησία πέρα από γλκ πλέον δεν τον πειράζει τίποτα.. Και κάθομαι και σκέφτομαι λες απλά να μην ήταν ώριμο το έντερο; 

Και εμάς μας πιάνει σαν αγκαλίτσα. Επίσης θέλει να μου δαγκώνει τα μάγουλα και προχθές μου πιπιλησε το λαιμό. Μάλλον το μπέρδεψε για στήθος 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναι το ξέρω.. Απλα να μου φύγει ο πρώτος φόβος.. Εντωμεταξύ σημερα έλειψα για λίγο και πήγε η μαμα μοθ να του δώσει γάλα με κουταλάκι και δεν ήθελε καθόλου.. Λέω ωχ..

Πλακα πλάκα πλέον από αυτά που έβλεπα ότι έχει ευαισθησία πέρα από γλκ πλέον δεν τον πειράζει τίποτα.. Και κάθομαι και σκέφτομαι λες απλά να μην ήταν ώριμο το έντερο; 

Και εμάς μας πιάνει σαν αγκαλίτσα. Επίσης θέλει να μου δαγκώνει τα μάγουλα και προχθές μου πιπιλησε το λαιμό. Μάλλον το μπέρδεψε για στήθος 😂😂

Χαχαχα εμάς πρισπαθει να φαει προσωπο κ τα δαχτυλα μας.. Γιατι;αργείς ακομα να επιστρέψεις στην δουλεια; αυτο με το έντερο ισχύει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Χαχαχα εμάς πρισπαθει να φαει προσωπο κ τα δαχτυλα μας.. Γιατι;αργείς ακομα να επιστρέψεις στην δουλεια; αυτο με το έντερο ισχύει. 

Γιατί σκέφτομαι ότι θα δυσκολευτώ με τις στερεές αφού δε δέχεται κουτάλι. Αν βέβαια δε δεχτεί θα δοκιμάσω κομμάτια. Ναι αργώ πολύ.. Τέλος Ιουλίου θα πάω αν δεν αλλάξει κάτι.

Τα δάχτυλα είναι μαστ... Αφού βλέπει το χέρι μας και χαίρεται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αχ αυτο το κάνει κ μενα ❤️❤️ δεν εχει πολυ καιρο!! Μηπως προσπαθει να σας φαει κιόλας;;; γιατί εμάς θελει να μας φαει ολους. 😂😂😂

Στα λόγια μου ερχεσαι!! Βασικα δεν είναι να μην εμπιστεύεσαι κάποιον 100% εγω εκει ςχω καταληξει.. 

Α ναι, πολλές φορές πάει να μας φάει 😂 Επίσης μου πιπιλαει το μάγουλο ή το πιγούνι οποτε καταφέρνει να με πιάσει 😅 Εντωμεταξύ έχει 2 μέρες τώρα που μου ρίχνει κάποιες απότομες δαγκωματιες στη θηλη ενώ θηλάζει... Πετάγομαι εγώ εννοείται και φωνάζω ααα κι αυτή γελάει! 😳 Δεν μπορεί λέω, επιτιδες το κάνει... Της αρέσει να με πονάει του πιράνχας μου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί σκέφτομαι ότι θα δυσκολευτώ με τις στερεές αφού δε δέχεται κουτάλι. Αν βέβαια δε δεχτεί θα δοκιμάσω κομμάτια. Ναι αργώ πολύ.. Τέλος Ιουλίου θα πάω αν δεν αλλάξει κάτι.

Τα δάχτυλα είναι μαστ... Αφού βλέπει το χέρι μας και χαίρεται 😂

Μέχρι τώρα πως έδιναν το γάλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Γιατί σκέφτομαι ότι θα δυσκολευτώ με τις στερεές αφού δε δέχεται κουτάλι. Αν βέβαια δε δεχτεί θα δοκιμάσω κομμάτια. Ναι αργώ πολύ.. Τέλος Ιουλίου θα πάω αν δεν αλλάξει κάτι.

Τα δάχτυλα είναι μαστ... Αφού βλέπει το χέρι μας και χαίρεται 😂

Θα δυσκολευτεις κ θα καταληξεις να τρωει κομματαρες μονος του 😂😂😂 σε πειραζω 😊😊

Ερωτας τα δαχτυλα ετσι!! Ο αντρας μου δεν της δινει, της λεει εκει ειναι το βυζι.. Τα δικα μου ομως εχει αρχίσει κ τα ποναει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Α ναι, πολλές φορές πάει να μας φάει 😂 Επίσης μου πιπιλαει το μάγουλο ή το πιγούνι οποτε καταφέρνει να με πιάσει 😅 Εντωμεταξύ έχει 2 μέρες τώρα που μου ρίχνει κάποιες απότομες δαγκωματιες στη θηλη ενώ θηλάζει... Πετάγομαι εγώ εννοείται και φωνάζω ααα κι αυτή γελάει! 😳 Δεν μπορεί λέω, επιτιδες το κάνει... Της αρέσει να με πονάει του πιράνχας μου 😂😂

Αυτο με το στήθος μου το κάνει απο την αρχη, αλλα εντονα στα αλματα! Συμβουλη! Μην γελάς οταν στο κανει κ καθε φορά να της λες με λιγο ντονο υφος, να καταλαβαίνει την διαφορα στην φωνη σου, οτι πονάς. Μην αισθάνεσαι οτι την μαλώνεις. Οταν θα βγαλει δοντακια, θα γονατίσεις όταν στο κανει αυτο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θα δυσκολευτεις κ θα καταληξεις να τρωει κομματαρες μονος του 😂😂😂 σε πειραζω 😊😊

Ερωτας τα δαχτυλα ετσι!! Ο αντρας μου δεν της δινει, της λεει εκει ειναι το βυζι.. Τα δικα μου ομως εχει αρχίσει κ τα ποναει. 

Κ εμένα με πονάει στα δάχτυλα το θηρίο. Επίσης εδώ κ δυο βράδια θέλει μια ώρα στο στήθος για να κοιμηθεί.... Σήμερα είναι τουμπανο 🤣 θα σταματήσουν ποτε να γίνονται έτσι; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κ εμένα με πονάει στα δάχτυλα το θηρίο. Επίσης εδώ κ δυο βράδια θέλει μια ώρα στο στήθος για να κοιμηθεί.... Σήμερα είναι τουμπανο 🤣 θα σταματήσουν ποτε να γίνονται έτσι; 🤔

Πραγματικα δεν ξερω! Εγω δεν τρεφω ελπιδες!! Κ εμενα 3 βραδια κανει το ιδιο.. Κ είναι το 1ο αλμα που περναμε που εχει κανει μονο 4 μέρες απεργια, τις υπολοιπες μερες θηλαζει ακαταπαυστα.. Ααααα κ τα βραδια ξυπναει κ τρωει την κουβερτα μεχρι να την παρω κ κανει κ ήχους πεινας, 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες σας διάβαζα αλλά να γράψω δεν προλάβαινα! Σηκώνεται από ημιξαπλωτος σε καθιστός και Άρχισε να κάθεται μόνος του χωρίς βοήθεια αρκετή ώρα και μετά πέφτει δεν θέλει πλέον καθόλου ξάπλα,να γυρίσει δεν γυρνάει προς καμία πλευρά αχαχαχαχ αλλά αν του δώσεις χέρια και είναι ξαπλωμένος σηκώνεται καθιστός και μετά σε Δευτέρα πατάει και σηκώνεται όρθιος,βάζει πόδια στο στόμα και μας αγγαλιαζει και μας τρώει κανονικάαγουλα μύτες λαιμούς τα πάντα!Μας ήρθε το καρεκλακι σήμερα και το πιάτακι τον έβαλα να κάτσει και τρελάθηκε στην χαρά έκατσε μισή ώρα και έπαιζε με τα παιχνίδια του!!!

IMG_20211126_170017.jpg

Screenshot_2021-11-26-17-04-55-298_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μέχρι τώρα πως έδιναν το γάλα; 

Εχω δωσει πολύ πιο μωρό 2 3 φορές μπιμπερό γιατί ήμουν κουμπάρα και έπρεπε να πάω σε μπατσελορ και σε κάτι ετοιμασίες. Από τότε δεν έχει πιάσει μπιμπερό. Μια φορά που χρειάστηκε την κατάλληλη στιγμή έφτασα σπίτι γιατί δεν έπιανε μπιμπερό. Σήμερα τον άφησα λίγο γιατί αρχίζω να ετοιμαζω τον δικό μου γάμο και δεν επιανε πάλι. Όταν γύρισα προσπάθησε πάλι η μαμα μου και το επιασε με τα χιλια ζόρια. Θα ψαξω να βρω ενα ποτηρακι μήπως του είναι πιο εύκολο. 

 

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Θα δυσκολευτεις κ θα καταληξεις να τρωει κομματαρες μονος του 😂😂😂 σε πειραζω 😊😊

Ερωτας τα δαχτυλα ετσι!! Ο αντρας μου δεν της δινει, της λεει εκει ειναι το βυζι.. Τα δικα μου ομως εχει αρχίσει κ τα ποναει. 

Αυτο θέλω κατά βάθος να ξέρεις. Να με οδηγήσει εκείνος εκεί και να μην έχω επιλογή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα παιχνίδια που απασχολω τον μπέμπη είναι αυτά! Συν ρηλαξ και γυμναστήριο!Το μπουκάλι έχει 7κουδουνιστρες μεσα!Σχεδόν όλα από την κόρη μου τα έχω πλην από ένα αστεράκι με μουσική και δύο αρκουδάκια γαλάζια που βλέπετε! Σόρρυ που απαντώ κάπως αλλοπροσαλλα απαντώ σε ότι θυμάμαι ότι ρωτήσατε!

received_585854145861676.jpeg

received_599169341335204.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Φύγαμε από το παιδίατρο! 7 κιλα κ 65εκ η μικρη 😂😅 για μπάσκετ θα την στείλω φτου μην την ματιασω! 

Καναμε το εμβόλιο του πνευμονιοκοκκου.. Για τις πανες της συνεχιζω block feeding και να ελαττωσω τα γαλακτοκομικα.. Εχω ηδη αντικαταστήσει το πληρες γαλα εγω ούτως ή άλλως και βλέπουμε! 

Μαζί πάμε εμείς! 😄 Τώρα γυρίσαμε από παιδίατρο! 6750 κ 64 εκ 😊 έκλαψε με το εμβόλιο εσένα; Εμένα πλανταξε,δεν το έχω ακούσει να κλαίει έτσι ξανά το κοριτσάκι μου! 😱 Μου είπε ότι έχει κ ένα πολύ μικρό φύσημα 1/6 κ τυπικά να πάμε να κάνουμε έναν υπέρηχο καρδιάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μαζί πάμε εμείς! 😄 Τώρα γυρίσαμε από παιδίατρο! 6750 κ 64 εκ 😊 έκλαψε με το εμβόλιο εσένα; Εμένα πλανταξε,δεν το έχω ακούσει να κλαίει έτσι ξανά το κοριτσάκι μου! 😱 Μου είπε ότι έχει κ ένα πολύ μικρό φύσημα 1/6 κ τυπικά να πάμε να κάνουμε έναν υπέρηχο καρδιάς. 

Και εμάς είχε αλλά έφυγε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μαζί πάμε εμείς! 😄 Τώρα γυρίσαμε από παιδίατρο! 6750 κ 64 εκ 😊 έκλαψε με το εμβόλιο εσένα; Εμένα πλανταξε,δεν το έχω ακούσει να κλαίει έτσι ξανά το κοριτσάκι μου! 😱 Μου είπε ότι έχει κ ένα πολύ μικρό φύσημα 1/6 κ τυπικά να πάμε να κάνουμε έναν υπέρηχο καρδιάς. 

Γεννηθηκαν πολύ κοντα τα δικα μας! Εκλαψε λιγο δεν πλανταξε γιατι την βαζω και θηλαζει εκεινη την ωρα και παριγοριεται.. Κανει λιγο ενα κλαψουρισμα κ τελος 

@Valxrisευχαριστώ πολύ κοριτσι μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Γεννηθηκαν πολύ κοντα τα δικα μας! Εκλαψε λιγο δεν πλανταξε γιατι την βαζω και θηλαζει εκεινη την ωρα και παριγοριεται.. Κανει λιγο ενα κλαψουρισμα κ τελος 

@Valxrisευχαριστώ πολύ κοριτσι μου

Αααχ ωραίο κόλπο αυτό με τον θηλασμό, θα το εφαρμόσω!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Αρχικα χρειάζεται να εμπιστεύεσαι τον γιατρό σου...εμένα η περίοδος ήρθε ακριβώς 40 ημέρες  με αποκλειστικό θηλασμό μετά τον τοκετό ..λίγο μετά με είδε με ένα κολπικό υπέρηχο..τεστ Παπ μου είπε στο 6μηνο..οπότε μν σε αγχωνει...έκανες προλακτίνη;;

Όχι,από εξετάσεις ορμονών δεν έχω τσεκαρει τίποτα Αλλά μου ειπε πιθανότατα να οφείλεται σε αυξημένη προλακτινη.Από εβδομάδα θα κάνω εξετάσεις και θα το δω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γεια σας κορίτσια χάθηκα λίγο αυτές τις μέρες σας διάβαζα αλλά να γράψω δεν προλάβαινα! Σηκώνεται από ημιξαπλωτος σε καθιστός και Άρχισε να κάθεται μόνος του χωρίς βοήθεια αρκετή ώρα και μετά πέφτει δεν θέλει πλέον καθόλου ξάπλα,να γυρίσει δεν γυρνάει προς καμία πλευρά αχαχαχαχ αλλά αν του δώσεις χέρια και είναι ξαπλωμένος σηκώνεται καθιστός και μετά σε Δευτέρα πατάει και σηκώνεται όρθιος,βάζει πόδια στο στόμα και μας αγγαλιαζει και μας τρώει κανονικάαγουλα μύτες λαιμούς τα πάντα!Μας ήρθε το καρεκλακι σήμερα και το πιάτακι τον έβαλα να κάτσει και τρελάθηκε στην χαρά έκατσε μισή ώρα και έπαιζε με τα παιχνίδια του!!!

IMG_20211126_170017.jpg

Screenshot_2021-11-26-17-04-55-298_com.android.chrome.jpg

Με γεια να το ευχαριστηθεί ο μικρούλης.! Ειναι πολύ όμορφο 😍

Εγω ακομα δεν εχω καταληξει τι θα παρω απο πιατα, κουταλια, ποτηράκι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εχω δωσει πολύ πιο μωρό 2 3 φορές μπιμπερό γιατί ήμουν κουμπάρα και έπρεπε να πάω σε μπατσελορ και σε κάτι ετοιμασίες. Από τότε δεν έχει πιάσει μπιμπερό. Μια φορά που χρειάστηκε την κατάλληλη στιγμή έφτασα σπίτι γιατί δεν έπιανε μπιμπερό. Σήμερα τον άφησα λίγο γιατί αρχίζω να ετοιμαζω τον δικό μου γάμο και δεν επιανε πάλι. Όταν γύρισα προσπάθησε πάλι η μαμα μου και το επιασε με τα χιλια ζόρια. Θα ψαξω να βρω ενα ποτηρακι μήπως του είναι πιο εύκολο. 

 

Αυτο θέλω κατά βάθος να ξέρεις. Να με οδηγήσει εκείνος εκεί και να μην έχω επιλογή 

Παρτου ποτηρακι με σκληρο στόμιο. Μετα μπορει κ με συριγγα ή ποτηρακι σιτισης. Επίσης μπορεις να του δινεις κ κουταλακια για να παιζει. Εγώ πχ έχω ενα που της το έχω πανω στο καρεκλακι για παιχνιδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Παρτου ποτηρακι με σκληρο στόμιο. Μετα μπορει κ με συριγγα ή ποτηρακι σιτισης. Επίσης μπορεις να του δινεις κ κουταλακια για να παιζει. Εγώ πχ έχω ενα που της το έχω πανω στο καρεκλακι για παιχνιδι. 

Ωωω σωστά.. Θα πάω να πάρω να του βάλω κοντά του και να του κάνω την κίνηση.. Σύριγγα την δέχεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...