Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα σε όλες! Μπορεί να μου πει κάποια μανούλα πότε περίπου υποχωρούν τα έντονα συμπτώματα? Κουράζομαι πολύ εύκολα κορίτσια, 2 βήματα κάνω για να βγάλω το σκύλο μου και είμαι να πέσω κάτω από την κούραση και τη ζαλάδα...

Καλημέρα 🌺🌺 συνήθως μετά την 11η εβδομάδα αρχίζουν κάπως να βελτιώνονται αλλά σημαντική βελτίωση θα δεις μετά την 13η-14η.. σχεδόν άλλος άνθρωπος!! Αυτό με την κούραση δεν υπάρχει..μπαίνω για μπάνιο και βγαίνω πτώμα.. χαχαχα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα 🌺🌺 συνήθως μετά την 11η εβδομάδα αρχίζουν κάπως να βελτιώνονται αλλά σημαντική βελτίωση θα δεις μετά την 13η-14η.. σχεδόν άλλος άνθρωπος!! Αυτό με την κούραση δεν υπάρχει..μπαίνω για μπάνιο και βγαίνω πτώμα.. χαχαχα!! 

Τί ωραίααααα....Και ήλπιζα να μου πείτε στο τέλος του 1ου τριμήνου βελτιώνονται όλα!! 🤣 Και έχω κ τη μητέρα μου να λέει ότι εκείνη 2 εγκυμοσύνες "ούτε που τις κατάλαβε" 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είχα χαρεί που δεν είχα τίποτα αλλά σήμερα έχω ξυπνήσει με ένα στομάχι χάλια και μια ζάλη.. Αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο να δούμε την καρδούλα.. Θα είμαι 6 και 5.. Εσείς πότε ακούσατε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είχα χαρεί που δεν είχα τίποτα αλλά σήμερα έχω ξυπνήσει με ένα στομάχι χάλια και μια ζάλη.. Αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο να δούμε την καρδούλα.. Θα είμαι 6 και 5.. Εσείς πότε ακούσατε;; 

Αχ άντε με το καλό!! Σίγουρα θα ακούσεις...αν θα έχεις συμπτώματα θα αρχίσουν από τώρα ή από την επόμενη εβδομάδα.. ελπίζω να είναι ανώδυνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ πάντως κάθε μέρα έχω και περισσότερη ανακατωσουρα...11+2 σήμερα...

Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τώρα περιμένω την αυχενική να δω ότι είμαστε εντάξει και Μ έχει φάει το άγχος...

Τελευταία φορά το είδαμε μια εβδομάδα πίσω που εντοπίσαμε την αποκόλληση..οπότε τώρα είμαι λίγο σ αναμμένα κάρβουνα...

Αφού λέω στον άντρα μου αν μπορούσα να έχω έναν γιατρό μονίμως στο σπίτι με το μηχάνημα για υπερήχους τι καλά που θα ήταν..😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ πάντως κάθε μέρα έχω και περισσότερη ανακατωσουρα...11+2 σήμερα...

Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τώρα περιμένω την αυχενική να δω ότι είμαστε εντάξει και Μ έχει φάει το άγχος...

Τελευταία φορά το είδαμε μια εβδομάδα πίσω που εντοπίσαμε την αποκόλληση..οπότε τώρα είμαι λίγο σ αναμμένα κάρβουνα...

Αφού λέω στον άντρα μου αν μπορούσα να έχω έναν γιατρό μονίμως στο σπίτι με το μηχάνημα για υπερήχους τι καλά που θα ήταν..😂

@Smurf88 Εντάξει εδώ και λίγη ώρα μου έχουν περάσει.. Ελπίζω να είναι μόνο αυτά..

@Vivi_ πόσο άγχος έχουμε όλες... Αφού βλέπω κάποιες στο tik tok που έχουν πάρει υπέρηχο στο σπίτι και λέω πολύ φίλες μου αυτές.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. εγώ άκουσα στα μέσα της 7ης εβδομάδας (πριν 1 βδομάδα ακριβώς δηλ.) και το σποράκι ήταν κάτι λιγότερο από 1 εκατοστό! Από τότε το λέμε "ο πόντος" 🤣Όλα καλά θα πάνε, να μας πεις νέα!

@Vivi_ εγώ από τώρα βλεφαριαζω ένα οικιακό ντοπλερ για να ακούω την καρδιά, αλλά νομίζω ότι θα δείξω χαρακτήρα κ δε θα το πάρω γτ με βλέπω να τρελαίνομαι άλλους 7 μήνες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Clairy. εγώ άκουσα στα μέσα της 7ης εβδομάδας (πριν 1 βδομάδα ακριβώς δηλ.) και το σποράκι ήταν κάτι λιγότερο από 1 εκατοστό! Από τότε το λέμε "ο πόντος" 🤣Όλα καλά θα πάνε, να μας πεις νέα!

@Vivi_ εγώ από τώρα βλεφαριαζω ένα οικιακό ντοπλερ για να ακούω την καρδιά, αλλά νομίζω ότι θα δείξω χαρακτήρα κ δε θα το πάρω γτ με βλέπω να τρελαίνομαι άλλους 7 μήνες...

Είχες πάει και πιο νωρίς και δεν είχες ακούσει;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Είχες πάει και πιο νωρίς και δεν είχες ακούσει;; 

Είχα πάει την 5η βδομάδα για επιβεβαίωση της εγκυμοσύνης, για να δούμε ότι δεν ήταν εξωμητρια κλπ και δεν είχαμε ακούσει. Μόνο λεκιθικο ασκό είχαμε δει. 10 μέρες μετά, 142 παλμοί!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Καλημέρα κορίτσια.. Εγώ είχα χαρεί που δεν είχα τίποτα αλλά σήμερα έχω ξυπνήσει με ένα στομάχι χάλια και μια ζάλη.. Αύριο έχω ραντεβού στον γυναικολόγο να δούμε την καρδούλα.. Θα είμαι 6 και 5.. Εσείς πότε ακούσατε;; 

Καλησπέρα κορίτσι μουυ..άντε με το καλο θα δεις ειναι πολυ ωραιο συναίσθημα μολις ακούσεις την καρδούλα του!!Εγώ 6+4 την άκουσα πολυυυ σιγα ίσα ίσα που ακούστηκε..κανονικα την άκουσα 7κ4!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Καλησπέρα σε όλες!!!

Εγώ πάντως κάθε μέρα έχω και περισσότερη ανακατωσουρα...11+2 σήμερα...

Ελπίζω να είναι όλα καλά γιατί τώρα περιμένω την αυχενική να δω ότι είμαστε εντάξει και Μ έχει φάει το άγχος...

Τελευταία φορά το είδαμε μια εβδομάδα πίσω που εντοπίσαμε την αποκόλληση..οπότε τώρα είμαι λίγο σ αναμμένα κάρβουνα...

Αφού λέω στον άντρα μου αν μπορούσα να έχω έναν γιατρό μονίμως στο σπίτι με το μηχάνημα για υπερήχους τι καλά που θα ήταν..😂

Ενταξει ειμαστε ακριβως 11κ2 κι εγώ 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Smurf88 είπε:

@Sofia0294 όλα καλά με εσένα;; Καιρό έχουμε να ακούσουμε νέα σου!

Και εγώ αναρωτιόμουν τι κάνει.. Πως πήγε ο πρώτος υπερηχος. Ρώτησα και την προηγούμενη εβδομάδα αλλά δεν έχει μπει νομιζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μουυ..άντε με το καλο θα δεις ειναι πολυ ωραιο συναίσθημα μολις ακούσεις την καρδούλα του!!Εγώ 6+4 την άκουσα πολυυυ σιγα ίσα ίσα που ακούστηκε..κανονικα την άκουσα 7κ4!!!

Άρα και εγώ μάλλον έτσι θα την ακούσω ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Άρα και εγώ μάλλον έτσι θα την ακούσω ❤️

Εγώ το εβγαλα κι βιντεο γιατι δεν το πίστευα 🤣🤣Άντε ανυπομονώ τα όμορφα νέα σου❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Εγώ το εβγαλα κι βιντεο γιατι δεν το πίστευα 🤣🤣Άντε ανυπομονώ τα όμορφα νέα σου❤❤

Και εγώ σκεφτόμαι να το βγάλω αν δεν ντραπω εκείνη την ώρα 😂 

Έχω άγχος αν όλα είναι καλά η αλήθεια είναι...σκεφτόμαι όμως ότι είμαι καλυμμένη γενικά γιατί πίνω από την αρχή ουτροτζεσταν και κάνω και ενεσακια ηπαρινης.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ σκεφτόμαι να το βγάλω αν δεν ντραπω εκείνη την ώρα 😂 

Έχω άγχος αν όλα είναι καλά η αλήθεια είναι...σκεφτόμαι όμως ότι είμαι καλυμμένη γενικά γιατί πίνω από την αρχή ουτροτζεσταν και κάνω και ενεσακια ηπαρινης.. 

Να το βγαλεις !!!Μην ντρέπεσαι καθόλου,εγώ ηθελα να το εχω και ενθυμιο💕Λογικό να έχεις άγχος όλες το ίδιο άγχος εχουμε αλλα για αυτό είμαστε εδώ να μετριαζουμε με την συζήτηση..!!Εγω ειχα πολυ αγχος γιατι 29σεπτεμβριου εσπασα το μεγαλο δαχτυλο του ποδιου επινα αντιφλεγμονώδη και εκανα και ακτινογραφία,μετα απο 1μιση εβδομαδα ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος ειχα τρομερο αγχος στο αν θα ηταν ολα καλα..Πότε δεν θα ξεχάσω το 1ο ραντεβου η καρδιά μου κόντευε να σπάσει ελεγα τωρα θα μείνω..ακομη κι μεσα που κάναμε τον υπερηχο μιλαμε ενιωθα να την ακουω τοσο δυνατα ως που ειπα ολα καλα θα πανε θετικη σκεψη οτι ειναι να γινει θα γινει..!!Γι αυτο το ιδιο λεω κι εσενα ολα καλα θα πανε το μωρακι θα ειναι μια χαρα💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Να το βγαλεις !!!Μην ντρέπεσαι καθόλου,εγώ ηθελα να το εχω και ενθυμιο💕Λογικό να έχεις άγχος όλες το ίδιο άγχος εχουμε αλλα για αυτό είμαστε εδώ να μετριαζουμε με την συζήτηση..!!Εγω ειχα πολυ αγχος γιατι 29σεπτεμβριου εσπασα το μεγαλο δαχτυλο του ποδιου επινα αντιφλεγμονώδη και εκανα και ακτινογραφία,μετα απο 1μιση εβδομαδα ανακαλυψα οτι ειμαι εγκυος ειχα τρομερο αγχος στο αν θα ηταν ολα καλα..Πότε δεν θα ξεχάσω το 1ο ραντεβου η καρδιά μου κόντευε να σπάσει ελεγα τωρα θα μείνω..ακομη κι μεσα που κάναμε τον υπερηχο μιλαμε ενιωθα να την ακουω τοσο δυνατα ως που ειπα ολα καλα θα πανε θετικη σκεψη οτι ειναι να γινει θα γινει..!!Γι αυτο το ιδιο λεω κι εσενα ολα καλα θα πανε το μωρακι θα ειναι μια χαρα💕

Τι περνάμε όλες μας 🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Ενταξει ειμαστε ακριβως 11κ2 κι εγώ 😍😍😍

Οοοο τέλειααααα...❤️❤️❤️

Πότε με το καλό έχεις εσύ αυχενική;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

27νοεμβριου εχω ❤❤

Εγώ και η @Smurf88 στις 26/11...άντε λίγο έμεινε!

Το καλύτερο μας εύχομαι σε όλες 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi_ είπε:

Εγώ και η @Smurf88 στις 26/11...άντε λίγο έμεινε!

Το καλύτερο μας εύχομαι σε όλες 👶

Μόλις συνειδητοποίησα ότι θα κάνω νωρίς την αυχενική αυτή τη φορά... έχουμε ίδια ημερομηνία αλλά είμαι κάποιες μέρες πίσω στις εβδομάδες!! 10+4 σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Liiida είπε:

Πρωινή απορία: έχει μάθει καμία από τις έμπειρες μανούλες το φύλο του μωρού στην αυχενική?? Καλημέρα σε όλες!

Καλημέρα!! Προσωπικά δεν το είδα..μου είχε πει ότι κάτι βλέπει αλλά δεν ήταν σίγουρος και δεν μου είπε..γενικά το έμαθα αργά (στον 5ο) γιατί η κυρία δεν έπαιρνε σωστή θέση!! Πολλές το μαθαίνουν στην αυχενική αλλά και πολλές φορές αλλάζει στην πορεία 😂😂 πες στο μωράκι σου να στηθεί σωστά για να σας διευκολύνει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Καλημέρα!! Προσωπικά δεν το είδα..μου είχε πει ότι κάτι βλέπει αλλά δεν ήταν σίγουρος και δεν μου είπε..γενικά το έμαθα αργά (στον 5ο) γιατί η κυρία δεν έπαιρνε σωστή θέση!! Πολλές το μαθαίνουν στην αυχενική αλλά και πολλές φορές αλλάζει στην πορεία 😂😂 πες στο μωράκι σου να στηθεί σωστά για να σας διευκολύνει!!

Αν πάρει από μένα, θα έχει απλωθεί μεγαλοπρεπώς, αν πάρει από τον σύζυγο...προβλέπω ντροπές 🤣 Ας είναι όλα καλά κι ας είναι ο,τι θέλει 😶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...