Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Κι εγώ στο πλαιτην βάζω,πάντα δεν έβαλα ,δεν μου φάνηκε βολική,έβαλα ένα παπλωματακι πάλι σε ρόλο γύρω γύρω σαν φωλιτσα κ την πετσέτα σε ρόλο.Εμενα συνήθως μενει ακίνητη κι όταν γυρίζει ανάσκελα ξυονει κ γκρίνιαζει κ πάλι την βάζω στο πλάι κ ύπνο πάλι!!!

Εμενα ειχε μαζι το λικνο παντα και την αφησα οπως ηταν. Και ο δικος μου μικροτερος εκλαιγε ανασκελα ενω τωρα θελει απο μονος του 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Εγώ θηλάζω ανά 2ωρο το πολύ 3ωρο κ το βράδυ όποτε ξυπνάει που είναι πάλι ανά δυωρο το πολύ. Κάνα τέταρτο ο κάθε θηλασμος συνήθως,σήμερα κάθεται παραπάνω. Εμένα πάλι ανάσκελα δεν της αρέσει καθόλου κ έτσι κοιμάται μόνο το βράδυ. Τη μέρα που είμαι από πάνω της κ επιβλέπω τη γυρίζω μπρούμυτα κ πέφτει ξερή! Κοιμάται 3 ώρες τώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Θα δοκιμασω σήμερα την πετσέτα. Αλλα φαντασου του εχω άφηνες και φεύγει.. 

Όσο για τα γεύματα εγώ κάνω τουλάχιστον 8 θηλασμούς βέβαια κάθεται λίγο.. Περίπου 5 μς 7 λεπτά.. Μπορεί να λέω και πολύ.. Πάντως αηδιάζει αποτέλεσματικα.. Εννοείς το λιπαρο γαλα;; 

Ναι λέω για το λίπος ...αλλά τώρα ήμουν στον γυναικολογο  κ μου λέει ότι έχω λίγα πράγματα από γάλα!!😥και να της δίνω έτσι 3-4 φορές τηνν ημέρα για συναισθηματικούς λόγους , αγκαλιά κλπ.οχι κ καλά σαν διατροφή γιατί το δικό μου το κορίτσι είναι φαγανό θέλει μια 200ml ξένο τη φορά...τι να της κάνει το δικό μου το γαλατάκι..τέλος πάντων ..στο δεύτερο θα ξέρω!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ θηλάζω ανά 2ωρο το πολύ 3ωρο κ το βράδυ όποτε ξυπνάει που είναι πάλι ανά δυωρο το πολύ. Κάνα τέταρτο ο κάθε θηλασμος συνήθως,σήμερα κάθεται παραπάνω. Εμένα πάλι ανάσκελα δεν της αρέσει καθόλου κ έτσι κοιμάται μόνο το βράδυ. Τη μέρα που είμαι από πάνω της κ επιβλέπω τη γυρίζω μπρούμυτα κ πέφτει ξερή! Κοιμάται 3 ώρες τώρα! 

Κι εγω τον γυριζω να κοιμηθεί μπρούμυτα την ημερα και ξυπναει στο μισαωρο εκνευρισμένος 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι λέω για το λίπος ...αλλά τώρα ήμουν στον γυναικολογο  κ μου λέει ότι έχω λίγα πράγματα από γάλα!!😥και να της δίνω έτσι 3-4 φορές τηνν ημέρα για συναισθηματικούς λόγους , αγκαλιά κλπ.οχι κ καλά σαν διατροφή γιατί το δικό μου το κορίτσι είναι φαγανό θέλει μια 200ml ξένο τη φορά...τι να της κάνει το δικό μου το γαλατάκι..τέλος πάντων ..στο δεύτερο θα ξέρω!!

 

Κοιτα αν είσαι στην ομάδα θηλασμου και έχεις αντοχή ίσως μπορέσουν να σε βοηθήσουν.. Και εγώ κάνα 2 φορές που του έχω δώσει δικό μου αντλημενο έχει πιει πάνω από 120 ml είναι επειδή τρέχει παθητικά το γάλα στο μωρό χωρίς να κουράζεται.. Όσο μπορέσεις όμως.. Και παλι το καλύτερο έχεις κάνει για το μωράκι σου. Και εγώ όλα αυτά εκ του ασφαλούς τα λεω.

@Tweemaμήπως μπορείς να μου πεις το σαμπουαν αυτό και την κρεμα της weleda ποια είναι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι λέω για το λίπος ...αλλά τώρα ήμουν στον γυναικολογο  κ μου λέει ότι έχω λίγα πράγματα από γάλα!!😥και να της δίνω έτσι 3-4 φορές τηνν ημέρα για συναισθηματικούς λόγους , αγκαλιά κλπ.οχι κ καλά σαν διατροφή γιατί το δικό μου το κορίτσι είναι φαγανό θέλει μια 200ml ξένο τη φορά...τι να της κάνει το δικό μου το γαλατάκι..τέλος πάντων ..στο δεύτερο θα ξέρω!!

 

Ο γυναικολόγος σου που το κατάλαβε ότι δεν έχεις;;αύριο θα αφήσω για λίγο τον μικρό να πάω στον γυναικολόγο..σκέφτομαι να αφήσω αντλημενο γάλα..μήπως τύχει κάτι και αργήσω..ποσσα ml θεωρείτε είναι αρκετά ξέρω είναι ενδεικτικά το παιδί και ποσσο τρώει ...αντλίσα 100 ml..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι λέω για το λίπος ...αλλά τώρα ήμουν στον γυναικολογο  κ μου λέει ότι έχω λίγα πράγματα από γάλα!!😥και να της δίνω έτσι 3-4 φορές τηνν ημέρα για συναισθηματικούς λόγους , αγκαλιά κλπ.οχι κ καλά σαν διατροφή γιατί το δικό μου το κορίτσι είναι φαγανό θέλει μια 200ml ξένο τη φορά...τι να της κάνει το δικό μου το γαλατάκι..τέλος πάντων ..στο δεύτερο θα ξέρω!!

 

Κορίτσι μου αν βρίσκεσαι Αθήνα κ θέλεις να θηλασεις αποκλειστικά μπες στην Αττική εθελοντική ομάδα υποστήριξης θηλασμού. Ο γυναικολόγος ειδικά δεν είναι ειδικός για να σου πει ότι έχεις λίγο γάλα. 5 χρόνια στην ομάδα θηλασμού έχω διαβάσει πάρα πολλά. Ακόμα κ να μην θηλάζες καθόλου θα μπορούσες να κάνεις επαναγαλακτισμο. Μπορείς να συμβουλευτείς την ομάδα θηλασμού ώστε να σου συστησουν ένα σύμβουλο θηλασμού. Θέλει επιμονή κ υπομονή, αρκεί εσύ να το θέλεις!! Υπάρχει μεγάλη προπαγάνδα γύρω από τον θηλασμο στον ιατρικό κλάδο. 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Ο γυναικολόγος σου που το κατάλαβε ότι δεν έχεις;;αύριο θα αφήσω για λίγο τον μικρό να πάω στον γυναικολόγο..σκέφτομαι να αφήσω αντλημενο γάλα..μήπως τύχει κάτι και αργήσω..ποσσα ml θεωρείτε είναι αρκετά ξέρω είναι ενδεικτικά το παιδί και ποσσο τρώει ...αντλίσα 100 ml..

Θα θηλάσεις πριν φύγεις κ άφησε 100μλ που αντλήσες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Κοιτα αν είσαι στην ομάδα θηλασμου και έχεις αντοχή ίσως μπορέσουν να σε βοηθήσουν.. Και εγώ κάνα 2 φορές που του έχω δώσει δικό μου αντλημενο έχει πιει πάνω από 120 ml είναι επειδή τρέχει παθητικά το γάλα στο μωρό χωρίς να κουράζεται.. Όσο μπορέσεις όμως.. Και παλι το καλύτερο έχεις κάνει για το μωράκι σου. Και εγώ όλα αυτά εκ του ασφαλούς τα λεω.

@Tweemaμήπως μπορείς να μου πεις το σαμπουαν αυτό και την κρεμα της weleda ποια είναι;; 

https://www.organicbrands.gr/el/product/2855/weleda-special-offer-callendula-shampoo-bodywash?sz=6&gclid=CjwKCAjwn8SLBhAyEiwAHNTJbaDXWD8fUItlyY-0AzmgsIoj1gAGqX4Z9s7Sr6oTTWBpeu3ZenJKUhoCupcQAvD_BwE

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχετε κάνει τράπεζα γάλακτος .άσχετα αν θα φύγετε από το σπίτι..για να υπάρχει ..δύσκολο το θηλαστρο ..αποστείρωση..συνδέσμου ξεσυνδεσου...αλλά έλεγα μήπως έβαζα κάτι κατάψυξη για παν ενδεχόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εμένα η παιδίατρος μ είπε μόνο ανάσκελα να τον βάζω για ύπνο.

Όταν βγαίνετε με το καρότσι που τα βάζετε στο κανονικό η στην καλαθουνα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα η παιδίατρος μ είπε μόνο ανάσκελα να τον βάζω για ύπνο.

Όταν βγαίνετε με το καρότσι που τα βάζετε στο κανονικό η στην καλαθουνα?

Εμένα πια στην καλαθουνα δεν της αρέσει γτ θέλει να βλέπει κ την βάζω στο κάθισμα του αυτοκινήτου γτ το κανονικό είναι για μεγαλύτερα νομιζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πια στην καλαθουνα δεν της αρέσει γτ θέλει να βλέπει κ την βάζω στο κάθισμα του αυτοκινήτου γτ το κανονικό είναι για μεγαλύτερα νομιζω

Εμενα γράφει από 0+ το καρότσι . Κ εμένα δεν του αρέσει στην καλαθουνα γιατί δεν βλέπει κ αναγκάστηκα πρέπει να την κατεβάζω αλλά τώρα με το κρύο δεν γίνεται κ σκέφτομαι να βάλω το κανονικό αλλά δεν ξέρω ακόμα κάθισμα πήρα ξεχωριστό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πια στην καλαθουνα δεν της αρέσει γτ θέλει να βλέπει κ την βάζω στο κάθισμα του αυτοκινήτου γτ το κανονικό είναι για μεγαλύτερα νομιζω

Κι εγώ το αυγό κουμπωνω στο καρότσι από τον δεύτερο μήνα κιόλας... Τώρα κοντεύει 4ων αλλά από την αρχή δεν ήθελε τη καλαθουνα, μόνο όσο ήταν νεογέννητο το χρησιμοποιησαμε. Με το που άρχισε να αντιλαμβάνεται τον κόσμο γύρω της γκρίνιαζε, δεν ήθελε με τίποτα ξαπλωμένη. Νομίζω όμως ότι δεν κάνει κάτω των 4ων μηνών για πολύ ώρα στο αυγό, οπότε αναγκαστικά κι εγώ περιόριζα τις βόλτες με το καροτσι και χρησιμοποίησα μαρσιπο περισσότερο γι αυτό και τώρα έχω απιστευτο πόνο στη πλάτη 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε??? Τώρα κοιμήθηκαν τα παιδιά,τελείωσα το μαγείρεμα για το φαγητό της μικρής στον παιδικό,να απλώσω κάτι ρούχα που με περιμένουν από το μεσημέρι έκανα και την κόρη μου μπάνιο τον μικρό αύριο γιατί δεν πρόλαβα και συμμαζευω λιγάκι! Σας διαβάζω αλλά το πρωί έτρεχα να μαγειρέψω και να προλάβω να κάνω μπάνιο γιατί είχα μέρες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Τώρα κοιμήθηκαν τα παιδιά,τελείωσα το μαγείρεμα για το φαγητό της μικρής στον παιδικό,να απλώσω κάτι ρούχα που με περιμένουν από το μεσημέρι έκανα και την κόρη μου μπάνιο τον μικρό αύριο γιατί δεν πρόλαβα και συμμαζευω λιγάκι! Σας διαβάζω αλλά το πρωί έτρεχα να μαγειρέψω και να προλάβω να κάνω μπάνιο γιατί είχα μέρες! 

Εγώ έβαλα και τους δύο άντρες για ύπνο έκανα το μπανακι μου με την ησυχία μου και τώρα χαζεύω τι νύχια να κάνω.. Προβλήματα όχι αστεία.

Πρέπει λίγο να ξεσαλώσω γιατί όλη μέρα κάθομαι και διαβάζω για την αλλεργία του μικρού και χάνω το νόημα... 

Κάτι άλλο που με απασχολει είναι ότι έχω πάλι ελάχιστο αιμα. Σχεδόν 4 μήνες μετά.. Αρχές του μήνα μάλλον ήταν περίοδος και ακριβώς στην ημέρα της ωορηξιας μου αν ο κύκλος είναι όπως πριν ξεκίνησα να έχω κάτι καφέ. Δεν έδωσα σημασία γιατί λέω μπορεί να είναι από την ωορηξια όμως βγάζω ελάχιστο καφέ κόκκινο 5 μέρες οχι συνέχεια. Αύριο θα στείλω στον γυναικολόγο. Μου ειχε πει καποια στιγμή που είχα αίμα ότι ήταν ορμονικο και είχα πάει να με δει. Κάναμε τεστ παπ κλπ και όλα καλά. Αλλά τώρα αγχώθηκα πάλι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Έχετε κάνει τράπεζα γάλακτος .άσχετα αν θα φύγετε από το σπίτι..για να υπάρχει ..δύσκολο το θηλαστρο ..αποστείρωση..συνδέσμου ξεσυνδεσου...αλλά έλεγα μήπως έβαζα κάτι κατάψυξη για παν ενδεχόμενο 

Εγώ δεν έχω κάνει ούτε έχω σκοπό καθώς δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αποχωριστώ την κολλητή μου, εκτός κ αν υπάρξει κάποιο πρόβλημα υγείας, μακριά από εμάς!! Στον γιο μου έκανα αντλήσεις 2 μήνες 2 φορές το 24ωρο με νοσοκομειακο θήλαστρο γιατί θα επέστρεφα για δουλειά κ εκείνος θα πήγαινε βρεφικό. Θα σου πρότεινα εφόσον δεν το χρειάζεσαι να προσπαθήσεις να κάνεις άντληση με το χέρι. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Κ εμένα η παιδίατρος μ είπε μόνο ανάσκελα να τον βάζω για ύπνο.

Όταν βγαίνετε με το καρότσι που τα βάζετε στο κανονικό η στην καλαθουνα?

Εχω σταματήσει την καλαθουνα από 3 μηνών ακριβώς για τον ίδιο λόγο που λέτε όλες. Δεν την έχω ξάπλα τελείως.εάν γίνει κάνα θαύμα κ την πάρει ο ύπνος έξω τότε την βάζω σε οριζόντια θέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Κορίτσια τι κάνετε??? Τώρα κοιμήθηκαν τα παιδιά,τελείωσα το μαγείρεμα για το φαγητό της μικρής στον παιδικό,να απλώσω κάτι ρούχα που με περιμένουν από το μεσημέρι έκανα και την κόρη μου μπάνιο τον μικρό αύριο γιατί δεν πρόλαβα και συμμαζευω λιγάκι! Σας διαβάζω αλλά το πρωί έτρεχα να μαγειρέψω και να προλάβω να κάνω μπάνιο γιατί είχα μέρες! 

Πόσο πολύ σε νιώθω!!! Κ εγώ τωρα κάθισα βεβαια τα δικά μου κοιμούνται από νωρις. Είχα αφήσει άπλυτα πιατα, έφτιαξα κοτομπουκιες για αύριο, έφτιαξα μείγμα για τις μήλοτηγανιτές του γιου για αύριο το πρωί.. Αυτά.. 

Λέμε την επόμενη Κυριακή να στολίσουμε αλλά θέλω να φτιάξω τζάκι κ δεν ξέρω πότε θα γίνει αυτό; κ επίσης που θα το βάλω όεο για να μην το δει ο γιος μου, καθώς θα είναι έκπληξη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έβαλα και τους δύο άντρες για ύπνο έκανα το μπανακι μου με την ησυχία μου και τώρα χαζεύω τι νύχια να κάνω.. Προβλήματα όχι αστεία.

Πρέπει λίγο να ξεσαλώσω γιατί όλη μέρα κάθομαι και διαβάζω για την αλλεργία του μικρού και χάνω το νόημα... 

Κάτι άλλο που με απασχολει είναι ότι έχω πάλι ελάχιστο αιμα. Σχεδόν 4 μήνες μετά.. Αρχές του μήνα μάλλον ήταν περίοδος και ακριβώς στην ημέρα της ωορηξιας μου αν ο κύκλος είναι όπως πριν ξεκίνησα να έχω κάτι καφέ. Δεν έδωσα σημασία γιατί λέω μπορεί να είναι από την ωορηξια όμως βγάζω ελάχιστο καφέ κόκκινο 5 μέρες οχι συνέχεια. Αύριο θα στείλω στον γυναικολόγο. Μου ειχε πει καποια στιγμή που είχα αίμα ότι ήταν ορμονικο και είχα πάει να με δει. Κάναμε τεστ παπ κλπ και όλα καλά. Αλλά τώρα αγχώθηκα πάλι.. 

Και εγώ θέλω να κάνω νύχια αλλά ας καταφέρω να βγάλω τα φρύδια μου πρώτα και μετά το ξανασκεφτομαι χαχαχχα!!!! 

Να μην διαβάζεις πολλά γτ θα τρελαθείς στο λέω για να τα ακούω και εγώ!

Όσο για το αίμα εφόσον έκανες τεστ Παπ και είναι όλα καλά δεν θα είναι κάτι μάλλον ορμονικό όπως σου είπε και ο γυναικολόγος! Εμένα ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος ο μικρός 4μ και 1εβδ όπως καθάρισα στις 45μερες δεν έχω δει κάτι έχω κάτι πονακια που και που σαν της ωορρηξίας αλλά δεν δίνω σημασία! Έκανα τεστ Παπ και ήταν όλα καλά! Μου είπε ο γιατρός λόγω ηλικίας σε δύο χρόνια πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εγώ έβαλα και τους δύο άντρες για ύπνο έκανα το μπανακι μου με την ησυχία μου και τώρα χαζεύω τι νύχια να κάνω.. Προβλήματα όχι αστεία.

Πρέπει λίγο να ξεσαλώσω γιατί όλη μέρα κάθομαι και διαβάζω για την αλλεργία του μικρού και χάνω το νόημα... 

Κάτι άλλο που με απασχολει είναι ότι έχω πάλι ελάχιστο αιμα. Σχεδόν 4 μήνες μετά.. Αρχές του μήνα μάλλον ήταν περίοδος και ακριβώς στην ημέρα της ωορηξιας μου αν ο κύκλος είναι όπως πριν ξεκίνησα να έχω κάτι καφέ. Δεν έδωσα σημασία γιατί λέω μπορεί να είναι από την ωορηξια όμως βγάζω ελάχιστο καφέ κόκκινο 5 μέρες οχι συνέχεια. Αύριο θα στείλω στον γυναικολόγο. Μου ειχε πει καποια στιγμή που είχα αίμα ότι ήταν ορμονικο και είχα πάει να με δει. Κάναμε τεστ παπ κλπ και όλα καλά. Αλλά τώρα αγχώθηκα πάλι.. 

Αφού έχεις κάνει ρεκτιφιέ 😂 δώσε λίγο χρονο στο σώμα σου. Η καθεμία αντιδρά διαφορετικά σε περίοδο-θηλασμό. Έχεις κάνει εξετάσεις εκτός τις Γυναικολογικες; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εγώ θέλω να κάνω νύχια αλλά ας καταφέρω να βγάλω τα φρύδια μου πρώτα και μετά το ξανασκεφτομαι χαχαχχα!!!! 

Να μην διαβάζεις πολλά γτ θα τρελαθείς στο λέω για να τα ακούω και εγώ!

Όσο για το αίμα εφόσον έκανες τεστ Παπ και είναι όλα καλά δεν θα είναι κάτι μάλλον ορμονικό όπως σου είπε και ο γυναικολόγος! Εμένα ακόμα δεν μου ήρθε περίοδος ο μικρός 4μ και 1εβδ όπως καθάρισα στις 45μερες δεν έχω δει κάτι έχω κάτι πονακια που και που σαν της ωορρηξίας αλλά δεν δίνω σημασία! Έκανα τεστ Παπ και ήταν όλα καλά! Μου είπε ο γιατρός λόγω ηλικίας σε δύο χρόνια πάλι!

Σε 2 χρόνια τεστ παπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πόσο πολύ σε νιώθω!!! Κ εγώ τωρα κάθισα βεβαια τα δικά μου κοιμούνται από νωρις. Είχα αφήσει άπλυτα πιατα, έφτιαξα κοτομπουκιες για αύριο, έφτιαξα μείγμα για τις μήλοτηγανιτές του γιου για αύριο το πρωί.. Αυτά.. 

Λέμε την επόμενη Κυριακή να στολίσουμε αλλά θέλω να φτιάξω τζάκι κ δεν ξέρω πότε θα γίνει αυτό; κ επίσης που θα το βάλω όεο για να μην το δει ο γιος μου, καθώς θα είναι έκπληξη. 

Κοτομπουκιες θα φάμε και εμείς αύριο αλλά θα τις κάνω αύριο το μεσημέρι! Φακιες έκανα για την μικρή να πάρει μαζί ένα κρουασάν της βάζω και ένα γιαούρτι! Γιατί τρώνε πρωινό δεκατιανο και μεσημεριανο! Στα φρούτα είναι λιγοψυχη οπότε ακόμα τα τρώει κρέμα με φαριν. Εναλλαζω λοιπόν ή τοστ με κάτι κρέμες Νεστλέ+Μεσημεριανό ή κρουασάν με γιαούρτι+μεσημεριανό γενικά δεν τα τρώει ίσα τσιμπάει αλλά της τα βάζω! Σκέφτομαι θα λένε οι δασκάλες αυτό το παιδί όλο σούπες κριθαρακια,φιδέ,αρακά,φακιες και τέτοια το δίνει? Αλλά πραγματικά δεν τρώει κρέατα και πατάτες και ρύζια και γενικά τέτοια φαγητά τα σιχαίνεται με το που τα βλέπει άντε καμιά τηγανιτή πατατα και λίγο ψωμί μπορεί να φάει αλλά μέχρι εκεί ούτε τυρί ούτε ντομάτα ούτε τίποτα με εχει πολύ περιορισμένη,το αγαπημένο της φαγητό είναι η σούπα φιδέ καμία σχέση με εμένα και τον άντρα μου🤣 

Να στολίσετε??? Για εμάς είναι πάρα πολύ νωρίς γενικά δεν της κάνει αίσθηση το δέντρο μόνο να βάλει τα στολίδια να ανάψει τα λαμπάκια θέλει από εκεί και έπειτα χέστηκε πάντα στολίζουμε τέλος Νοεμβρίου και το θεωρώ και νωρίς! Μου αρέσουν πολύ τα Χριστούγεννα τα αγαπούσα ανέκαθεν αλλά από όταν γεννήθηκε η κόρη μου 19δεκεμβριου τα αγαπώ ακόμα παραπάνω! 

Δεν έχω ιδέα που θα το κρύψεις βασικά δεν κρύβεται κιόλας! Μήπως να το στολίσετε παρέα να συμβάλει και ίδιος σε αυτό και να βάλετε και χριστουγεννιάτικα τραγούδια να ακούτε ταυτόχρονα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αφού έχεις κάνει ρεκτιφιέ 😂 δώσε λίγο χρονο στο σώμα σου. Η καθεμία αντιδρά διαφορετικά σε περίοδο-θηλασμό. Έχεις κάνει εξετάσεις εκτός τις Γυναικολογικες; 

 

Νύχια έκανα από τον 1ο μήνα. Είχα να κάνω 1 χρόνο. Έχω πάει κομμωτήριο κλπ. Αν εννοείς αιματολογικές ναι έχω κάνει ένα τσεκ απ. Όχι όμως ορμόνες 

Μονό θυρεοειδή από ορμόνες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σε 2 χρόνια τεστ παπ; 

Ναι και το 19 που έκανα τελευταία φορά μου είχε πει σε δύο χρόνια βέβαια έμεινα έγκυος τον Οκτώβριο του 20 οπότε δεν έγινε έτσι και αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Ναι και το 19 που έκανα τελευταία φορά μου είχε πει σε δύο χρόνια βέβαια έμεινα έγκυος τον Οκτώβριο του 20 οπότε δεν έγινε έτσι και αλλιώς!

Καλέ κάθε χρόνο να κάνεις τεστ παπ.. Δεν παίζει κανέναν ρόλο η ηλικία. Στο λέω φιλικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...