Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Tweema ελπίζω το σημερινό βράδυ να είναι καλυτερο! 

Να σας ρωτήσω οι υπνοσακοι grobag δεν έχουν μανίκια; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 27 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Tweema ελπίζω το σημερινό βράδυ να είναι καλυτερο! 

Να σας ρωτήσω οι υπνοσακοι grobag δεν έχουν μανίκια; 😛

Ευχαριστώ βρε κορίτσι μου, αλλά δεν μας βλέπω. 

Από όσο θυμάμαι δεν έχουν μανίκια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Tweema ελπίζω το σημερινό βράδυ να είναι καλυτερο! 

Να σας ρωτήσω οι υπνοσακοι grobag δεν έχουν μανίκια; 😛

Όχι στις πολύ μικρές ηλικίες δεν έχουν γτ μπορεί να υπερθερμανθουν τα μωράκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κ δεν παγωνουν τα δαχτυλάκια;

Ναι κρύα είναι τα δάχτυλα αλλά είχα διαβάσει σε μικρά μωράκια δεν είναι σημάδι ότι κρυώνουν γτ το κυκλοφοριακό σύστημα τους ακόμα αναπτύσσεται κ τα άκρα είναι τα τελευταία που φτιάχνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι κρύα είναι τα δάχτυλα αλλά είχα διαβάσει σε μικρά μωράκια δεν είναι σημάδι ότι κρυώνουν γτ το κυκλοφοριακό σύστημα τους ακόμα αναπτύσσεται κ τα άκρα είναι τα τελευταία που φτιάχνουν.

Α, οπότε να μην ανησυχώ! Πλήρως ενημερωμένη, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια! 

Εμείς εχθές κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο. Μας εκανε ταυτόχρονα και ένα πόσιμο για τον ροταΐο. Πιο πολύ έκλαψε ο γιος μου που είχε να κάνει κι αυτός, παρά η μικρή. 😂😂😂

Μετά πήγαμε να φάμε και βαλφλα με παγωτό και όλα καλά! 😁Βέβαια οφείλω να ομολογήσω πως στον γιο μου, μετά από έμβολιο, έπινα τον καλύτερο 2ωρο καφέ .Κοιμοταν και δεν ξυπνούσε.Η μικρή ξύπνησε στο σαράντα λεπτό, αλλά οκ. Μην τα θέλουμε κι όλα δικά μας! 

Εχθές το βράδυ ήταν όπως συνήθως. Δεν είχε ανησυχία, ούτε άλλαξε το πρόγραμμα της. Ξύπνησε μια στις 3, θήλασε λίγο, μετά στις 5 και μισή και μετά πριν λίγο. Γενικά μας πήγε καλά. 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!! Εμεις ειχαμε κλάματα στις 7 το πρωι.. Η κοιλιτσα της παλι.. Το καλο είναι οτι παρηγορειται με στηθος ή αγκαλιά ορθια! Εκείνη ξαναπεσε για ύπνο αλλα η μαμα ματι γαριδα🥴 εβαλα τον άντρα μου να μου φτιάξει καφε και εφυγε για δουλειά και απο την ωρα που κοιμηθηκε σηκωθηκα και εκανα το μπάνιο, τα πιατα, εφαγα πρωινο και εφτιαξα και σοκολατακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Την επόμενη μερα. 

Περιμένω 😂😂 το 1ο βράδυ ήταν καλό.. 

@Diana_caterina πότε πρόλαβες;; εμείς τώρα τελευταία ξυπνάμε στις 10 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Περιμένω 😂😂 το 1ο βράδυ ήταν καλό.. 

@Diana_caterina πότε πρόλαβες;; εμείς τώρα τελευταία ξυπνάμε στις 10 😂😂

Εγώ που κοιμάται ο μπέμπης 6ωρα και ξυπνάει μια φορά το βράδυ και ξυπνάει η κόρη μου 2 η 3 τι να πω; 😂 😵

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Περιμένω 😂😂 το 1ο βράδυ ήταν καλό.. 

@Diana_caterina πότε πρόλαβες;; εμείς τώρα τελευταία ξυπνάμε στις 10 😂😂

Εντάξει και εμεις έχουμε τέτοιες μερες σήμερα όμως σηκώθηκα και αφού η μικρή ξανακοιμηθηκε επιασα δουλειά , έμαθα τώρα και τα κανω γρήγορα για να προλαβαίνω χαχαχαχ 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!! Εμεις ειχαμε κλάματα στις 7 το πρωι.. Η κοιλιτσα της παλι.. Το καλο είναι οτι παρηγορειται με στηθος ή αγκαλιά ορθια! Εκείνη ξαναπεσε για ύπνο αλλα η μαμα ματι γαριδα🥴 εβαλα τον άντρα μου να μου φτιάξει καφε και εφυγε για δουλειά και απο την ωρα που κοιμηθηκε σηκωθηκα και εκανα το μπάνιο, τα πιατα, εφαγα πρωινο και εφτιαξα και σοκολατακια

Έχει κολικούς; Κ μένα το βράδυ είχε αέρια,σφιγγοταν κ με τον θηλασμό έκανε κ κακά της κ κάπως ηρέμησε. Αυτό θεωρείται κολικός; Κ μένα πάντως με τις αγκαλιές σταματάει το κλάμα οπότε δεν ξέρω αν έχει κολικούς...το πρωί δεν ήπια κεφίρ μήπως τη πειράζουν τα γαλακτοκομικά...θα πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο να ξέρω τι να κανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ που κοιμάται ο μπέμπης 6ωρα και ξυπνάει μια φορά το βράδυ και ξυπνάει η κόρη μου 2 η 3 τι να πω; 😂 😵

Και μένα ξυπνάει ο μικρός αλλά με κλειστά μάτια.. Τρώει και κοιμάται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Α, οπότε να μην ανησυχώ! Πλήρως ενημερωμένη, ευχαριστώ για τις πληροφορίες!!!! 

Ισχύει αυτό πιυ λέει η Μαριλου1.. Τα μωρά γενικά δεν μπορούν να ρυθμίσουν την θερμοκρασία τους. Ο παιδίατρος της μικρής ήταν απι τα πρώτα που μου ειπε από το τηλέφωνο πριν ακόμα πάμε. Κ επίσης να την έχω γυμνή τον Ιούνιο αυτό 😉 

Τελικά το βράδυ μας ήταν καλό, απλά βρεθήκαμε να κοιμάμαι μέσα στην κούνια 😂😂😂 τώρα έχει γκρίνια γιατι δνε έχει κάνει κακά της ακόμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και μένα ξυπνάει ο μικρός αλλά με κλειστά μάτια.. Τρώει και κοιμάται. 

Έτσι ακριβώς κ εμένα.. Απλα όταν γράφω ότι δεν είχαμε καλό βράδυ ή θα έχει κλάμα ή θα ξυπνήσει κάνα 2ωρο να καθίσει. Κ αυτό μας συμβαίνει αυτόν το μήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε?

Στο εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου λέτε πως είχαν πολύ Γκρινια? Επίσης κάποια κοπέλα είχε γράψει για εκρηκτικά κακά τι σημαίνει αυτό εμένα πάντα σχεδόν κάνει θόρυβο όταν κάνει κακά του και σχεδόν πάντα μας φτάνουν μέχρι την πλάτη άλλαξα και νούμερο pampers αλλά πάλι κάποιες φορές συμβαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έχει κολικούς; Κ μένα το βράδυ είχε αέρια,σφιγγοταν κ με τον θηλασμό έκανε κ κακά της κ κάπως ηρέμησε. Αυτό θεωρείται κολικός; Κ μένα πάντως με τις αγκαλιές σταματάει το κλάμα οπότε δεν ξέρω αν έχει κολικούς...το πρωί δεν ήπια κεφίρ μήπως τη πειράζουν τα γαλακτοκομικά...θα πάρω την παιδίατρο τηλέφωνο να ξέρω τι να κανω

Μάλλον κολικοι είναι 🤷🏼‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε?

Στο εμβόλιο του πνευμονιόκοκκου λέτε πως είχαν πολύ Γκρινια? Επίσης κάποια κοπέλα είχε γράψει για εκρηκτικά κακά τι σημαίνει αυτό εμένα πάντα σχεδόν κάνει θόρυβο όταν κάνει κακά του και σχεδόν πάντα μας φτάνουν μέχρι την πλάτη άλλαξα και νούμερο pampers αλλά πάλι κάποιες φορές συμβαίνει.

Καλημέρα κορίτσι.. Εμένα είχε γκρίνια 2 μέρες μετά από του πνευμονιοκοκκου αλλά θα το σιγουρεψω αφού κάνουμε κ την β δόση. 

Εκρηκτικά κακα είναι αυτά που σου κάνει. Παίρνει ντε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. Εμένα είχε γκρίνια 2 μέρες μετά από του πνευμονιοκοκκου αλλά θα το σιγουρεψω αφού κάνουμε κ την β δόση. 

Εκρηκτικά κακα είναι αυτά που σου κάνει. Παίρνει ντε; 

Έχει σχέση η ντε με τα εκρηκτικά κακά? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. Εμένα είχε γκρίνια 2 μέρες μετά από του πνευμονιοκοκκου αλλά θα το σιγουρεψω αφού κάνουμε κ την β δόση. 

Εκρηκτικά κακα είναι αυτά που σου κάνει. Παίρνει ντε; 

Ναι παίρνουμε d3 fix. 

 Γιατί συμβαίνει αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Και μένα ξυπνάει ο μικρός αλλά με κλειστά μάτια.. Τρώει και κοιμάται. 

Ααα εμένα ξυπνάει, σηκώνεται, έρχεται στο δωμάτιο μας και μου λέει μαμά πάμε 🤣 αλλά είναι τόσο γλυκούλα με τον αρκούδο της στο χέρι που δεν μπορώ 🤭😍🤩

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κι από μένα. 😊 Κι εμείς είχαμε δύσκολο βράδυ σήμερα... Η μικρή γκρινιαζε σχεδον όλη νύχτα σαν να θέλει να κάνει κακα ή να ρευτει...τη σηκωνα και της χαιδευα τη πλατουλα για να ρευτει αλλά εκείνη κοιμόταν στα χέρια μου και τελικά δεν ρευοταν... Το κάναμε αυτό 5-6 φορές ώσπου τελικά ρευτηκε και ηρέμησε κάπως.. Μετά έκανε κακά της και φτου πάλι από την αρχή 😅 Παλι σαν ζόμπι είμαι σήμερα... Αντε να δούμε πότε θα ξανακοιμηθουμε σαν άνθρωποι 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Έχει σχέση η ντε με τα εκρηκτικά κακά? 

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι παίρνουμε d3 fix. 

 Γιατί συμβαίνει αυτό?

Να πάρετε καθαρή ντε.. Δηλ να έχει συστατικά ντε κ έλαιο ( ελαιόλαδο, λάδι καρύδας ή ηλιέλαιο)..επίσης εμείς εάν δεν έχουμε έλλειψη δεν παίρνουμε συμπληρώματα. Εχει παρατηρηθεί ότι αυτά επηρεάζουν τα κακα τους. Επίσης 10 μέρες μετά το εμβολιο δεν δίνουμε σημασία στα κακα. 

@Love32 με αυτήν την ντε ο γιος μου έκανε κακά μέχρι το κεφάλι!!! Διάβασα τα έλεγα στον παιδίατρο κ αδιαφορούσε. Την σταμάτησα κ μαζί σταμάτησαν κ οι κενώσεις μέχρι το κεφάλι. Πήρα μετά την natures aid ειναι 100%ασφαλής κ σε αποχή. Υπάρχουν κ άλλες βιταμίνες καθαρές για αποχή. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ααα εμένα ξυπνάει, σηκώνεται, έρχεται στο δωμάτιο μας και μου λέει μαμά πάμε 🤣 αλλά είναι τόσο γλυκούλα με τον αρκούδο της στο χέρι που δεν μπορώ 🤭😍🤩

❤️❤️❤️❤️❤️ Γλυκακι μου 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...