Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Έχω το θήλαστρο της medela αλλά δεν είχα καταφέρει να βγάλω τότε στις αρχές που είχα κ πιο πολύ γάλα.Σταγονες έβγαζα...μήπως δεν μου ταιριάζε η χοάνη;ποιο θήλαστρο έχεις,;

https://www.skroutz.gr/s/26347989/Dr-Brown-s-Θήλαστρο-Ηλεκτρικό-Απλό-BF103.html 

Αυτό πήρα εγώ και πραγματικά με βοήθησε πολύ. Βέβαια μπορεί να μου ταίριαξε και η χοάνη δεν ξέρω... Πάντως ενώ στην αρχή ούτε εγώ αντλουσα πολύ, το πολύ 10ml τη φορα γιατί δεν είχα γάλα, στη πορεία σιγά σιγά με τη χρήση αυξήθηκε η παραγωγή και έβγαζα σε 20 λεπτά απίστευτη ποσότητα και από τα δύο στήθη... Φαντάσου ότι έφταναν στο μωρό για δύο γεύματα. Πιστεύω ότι αυτό με βοήθησε να αυξηθεί η παραγωγή και να μεταβώ τελικά σε αποκλειστικό θηλασμό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια, ξέρει καμία από ποτε ξεκινάνε τα μωρά να παίρνουν λιγότερο βάρος κάθε βδομάδα; Μου είχε πει πχ ο παιδίατρος κάποια στιγμή ότι από ένα σημείο και μετά θα παίρνει 200gr το μήνα αντί για την εβδομάδα που παίρνει αρχικά αλλά ποτε γίνεται αυτο; Η μικρή μου δεν έχει κλείσει 4 μηνών και είναι ήδη 7μιση κιλά... 🙄 Πονάει η πλάτη μου πια γιατί θέλει και συνέχεια αγκαλιά... Ποτε σταματάνε να παίρνουν πολύ βάρος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Τι ωραία και πολλά θέματα έχετε αναπτύξει.

Εγώ είμαι 28. Με τον άντρα μου είμαστε από το 2018 μαζί. Μπαμ μπαμ συγκριτικά με τις πιο πολλές εδώ είδα είστε 10 15 χρόνια μπράβο να τα χιλιασετε κορίτσια!! 😁 

Με το καλό όσες θα παντρευτείτε!

Θέμα ορός. Ο μικρούλης μου εδώ και 2 βδομάδες είναι μπουκωμενος. Μυξουλες δεν έχω δει εκτός μύτης αλλά κάνει ρουθουνισμα και δεν αναπνέει καλά και κυρίως το βράδυ. Από την πρώτη στιγμή μίλησα με την γιατρό μου λέει δεν είναι κάτι ορό πριν από κάθε γεύμα. Έχει περάσει καιρός και δεν έχει υποχωρήσει βέβαια. Μήπως το κάνω λάθος? Έχω δει και στο ιντερνετ βίντεο πως το κάνεις αλλά μια λένε καντε το με δύναμη να βγουν από το άλλο ρουθούνι και μια μην το κάνετε δυνατά γιατί μπορεί να προκληθεί ωτίτιδα κλπ

Στο θετικό πρώτη φορά σήμερα ξύπνησε μόνο στις 3 το βράδυ και στις 8 το πρωί 🥳 και κοιμόταν απο τις 10:30

 

Αυτά διαβάζω κ παίρνω δύναμη σε ότι αφορά τον ύπνο! Θύμισε μου θηλάζεις; Το πρώτο εμβόλιο το κάνατε; Είμαστε κοντά εμείς γι'αυτό σε ρωτάω. Εμείς Τρίτη θα το κάνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια, ξέρει καμία από ποτε ξεκινάνε τα μωρά να παίρνουν λιγότερο βάρος κάθε βδομάδα; Μου είχε πει πχ ο παιδίατρος κάποια στιγμή ότι από ένα σημείο και μετά θα παίρνει 200gr το μήνα αντί για την εβδομάδα που παίρνει αρχικά αλλά ποτε γίνεται αυτο; Η μικρή μου δεν έχει κλείσει 4 μηνών και είναι ήδη 7μιση κιλά... 🙄 Πονάει η πλάτη μου πια γιατί θέλει και συνέχεια αγκαλιά... Ποτε σταματάνε να παίρνουν πολύ βάρος; 

Εκεί στον 4ο αρχίζουν και μειώνουν σιγά σιγά 😅 και όταν ξεκινήσουν να περπατάνε ακόμα περισσότερο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια, ξέρει καμία από ποτε ξεκινάνε τα μωρά να παίρνουν λιγότερο βάρος κάθε βδομάδα; Μου είχε πει πχ ο παιδίατρος κάποια στιγμή ότι από ένα σημείο και μετά θα παίρνει 200gr το μήνα αντί για την εβδομάδα που παίρνει αρχικά αλλά ποτε γίνεται αυτο; Η μικρή μου δεν έχει κλείσει 4 μηνών και είναι ήδη 7μιση κιλά... 🙄 Πονάει η πλάτη μου πια γιατί θέλει και συνέχεια αγκαλιά... Ποτε σταματάνε να παίρνουν πολύ βάρος; 

Εμενα όταν μπήκαμε στην 3ο σταματησε να παίρνει τόσο πολύ.. Σήμερα συγκεκριμένα είχαμε γιατρό σε 26 μέρες έχει πάρει 600 γραμμάρια και 3 πόντους.. Είμαστε ακριβώς στην γραμμή μας απο την αρχή.. Πριν μου έπαιρνε 200 και κάθε εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Ρε γαμωτο εμάς είναι και το 1ο.. 😭

Και εμένα μου χτυπάει άσχημα όταν κάποιο πάει πίσω είμαι λίγο ψυχαναγκαστική με αυτό το θέμα!! Θέλω όλα να γίνονται στην ώρα τους

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αυτά διαβάζω κ παίρνω δύναμη σε ότι αφορά τον ύπνο! Θύμισε μου θηλάζεις; Το πρώτο εμβόλιο το κάνατε; Είμαστε κοντά εμείς γι'αυτό σε ρωτάω. Εμείς Τρίτη θα το κάνουμε! 

Και εμείς Τρίτη το έχουμε!!αν και έχουμε μυξουλες και εμείς από προχθές του βάζω φυσιολογικό ορό...μου είπε λογικά μέχρι τότε θα του έχει περάσει...σε άλλα νέα...ο μικρός δεν κάθεται πουθενά..μόνο επάνω μου και μόνο στήθος...τρέχω μέσα στο σπίτι για να κάνω το οτιδήποτε ακόμη και για να φάω..γιατί τον ακουμπάω κάτω και μόλις το αντιληφθεί ουρλιάζει....ξυπνήσαμε από τις 5..και τώρα κάνει ένα ύπνο πάνω μου βέβαια και θέλω να τον φάω....🥰👶🥰👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Και εμείς Τρίτη το έχουμε!!αν και έχουμε μυξουλες και εμείς από προχθές του βάζω φυσιολογικό ορό...μου είπε λογικά μέχρι τότε θα του έχει περάσει...σε άλλα νέα...ο μικρός δεν κάθεται πουθενά..μόνο επάνω μου και μόνο στήθος...τρέχω μέσα στο σπίτι για να κάνω το οτιδήποτε ακόμη και για να φάω..γιατί τον ακουμπάω κάτω και μόλις το αντιληφθεί ουρλιάζει....ξυπνήσαμε από τις 5..και τώρα κάνει ένα ύπνο πάνω μου βέβαια και θέλω να τον φάω....🥰👶🥰👶

Να σου πω κάτι.. 2 μέρες δεν κοιμάται πάνω μου πριν τον βραδινό ύπνο.. Κοιμάται απευθείας στο λίκνο και ήδη μου έλειψε.. Σκεφτόμουν ότι κάποια στιγμή δε θα κάθεται έτσι πάνω μου να μυρίζω αυτήν την γαλατιλα και στεναχωριέμαι ήδη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εμένα μου χτυπάει άσχημα όταν κάποιο πάει πίσω είμαι λίγο ψυχαναγκαστική με αυτό το θέμα!! Θέλω όλα να γίνονται στην ώρα τους

 

 

 

Πως το κατάλαβες ότι έπεσε ο κορεσμός; είχε δυσπνοια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πως το κατάλαβες ότι έπεσε ο κορεσμός; είχε δυσπνοια; 

Ναι έκανε σαν να του κωβεται η ανάσα του κ έκανε σαν να πνίγεται σαν να κρατούσε την αναπνοή του και κοκκίνιζαν τα μάτια του από το ζόρι,,,ομολογώ να πω ότι τα έκανα πάνω μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να σου πω κάτι.. 2 μέρες δεν κοιμάται πάνω μου πριν τον βραδινό ύπνο.. Κοιμάται απευθείας στο λίκνο και ήδη μου έλειψε.. Σκεφτόμουν ότι κάποια στιγμή δε θα κάθεται έτσι πάνω μου να μυρίζω αυτήν την γαλατιλα και στεναχωριέμαι ήδη 😂

Εντάξει είμαστε ανώμαλες τέλος!!!!🤭🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Ναι έκανε σαν να του κωβεται η ανάσα του κ έκανε σαν να πνίγεται σαν να κρατούσε την αναπνοή του και κοκκίνιζαν τα μάτια του από το ζόρι,,,ομολογώ να πω ότι τα έκανα πάνω μου

Παναγία μου 😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αυτά διαβάζω κ παίρνω δύναμη σε ότι αφορά τον ύπνο! Θύμισε μου θηλάζεις; Το πρώτο εμβόλιο το κάνατε; Είμαστε κοντά εμείς γι'αυτό σε ρωτάω. Εμείς Τρίτη θα το κάνουμε! 

Εγώ δεν θηλάζω (τον βάζω στο στήθος αλλά πιο πολύ το έχει για να ηρεμεί και να κοιμάται) αντλώ και του το δίνω και συμπληρώνω και ξένο. Βράδυ 2 γεύματα μόνο ξένο. Για αυτόν τον λόγο και ίσως μπήκε πιο εύκολα σε πρόγραμμα. Το βράδυ κάνουμε μπανάκι και ξεραίνεται. 😁 Θαυματουργό το μπάνιο. Εμβόλιο εμείς 1 Νοέμβρη κλείσαμε να το κάνουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Παναγία μου 😱😱😱

Ούτε να το σκέφτομαι δεν θέλω δύο λαχταρες καλές έχω πάρει έως τωρα μια αυτό με τον μικρό και μια με την μικρή μου δεν θα το ξεχάσω ποτέ πριν ακριβώς 2χρονια που ήταν 10μηνων και πως κατάφερε να σκαλωσει το πόδι της κάτω από τον καναπέ του σαλονιού και το βάλαμε στο γύψο για ένα μήνα(τι ταλαιπωρία και εκείνη)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Ρε γαμωτο εμάς είναι και το 1ο.. 😭

Μην αγχώνεσαι, εμάς επειδή έπεφτε να το κάνουμε όταν ήμασταν διακοπές τα αργήσαμε και τα κάναμε όταν ήταν τριών μηνών, τρία μαζί βέβαια, συμπεριλαμβανομένου του εξαπλού! Τώρα ήταν η επαναληπτική η δόση του πόσιμου αλλά επειδή έχει μύξες εδώ και ένα μήνα (στη μεγάλη κράτησε 2-3 μέρες, αλλά αυτού δεν του φεύγουν) δεν την κάναμε οπότε θα πάει κι αυτό πίσω, αλλά προτιμώ να σου πω να τα κάνει όσο πιο αργά γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ δεν θηλάζω (τον βάζω στο στήθος αλλά πιο πολύ το έχει για να ηρεμεί και να κοιμάται) αντλώ και του το δίνω και συμπληρώνω και ξένο. Βράδυ 2 γεύματα μόνο ξένο. Για αυτόν τον λόγο και ίσως μπήκε πιο εύκολα σε πρόγραμμα. Το βράδυ κάνουμε μπανάκι και ξεραίνεται. 😁 Θαυματουργό το μπάνιο. Εμβόλιο εμείς 1 Νοέμβρη κλείσαμε να το κάνουμε

Εμένα πάλι με το μπάνιο παίρνει τα πάνω της παρόλο που κ ο χώρος είναι ζεστός κ το νερό... Δεν ξέρω κ με κάτι άλλες μαμάδες που το συζήτησα είναι μερικά παιδιά που δεν ξεραίνονται μετά το μπάνιο. 😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα πάλι με το μπάνιο παίρνει τα πάνω της παρόλο που κ ο χώρος είναι ζεστός κ το νερό... Δεν ξέρω κ με κάτι άλλες μαμάδες που το συζήτησα είναι μερικά παιδιά που δεν ξεραίνονται μετά το μπάνιο. 😱

Ναι όντως το έχω ακούσει και εγώ είναι στο παιδί. Ο δικός μου από την πρώτη μέρα του άρεσε δεν έχει κλάψει ούτε μία φορά ούτε στο μπανάκι ουτε όταν τον κάνουμε τοπικά. Αντιθέτως με το που ακούει τη βρύση να ανοίγει σταματάει το κλάμα 😝 βέβαια μεγαλώνουν κιόλας και αλλάζουν. Τον πρώτο μήνα αγανακτουσα να τον κοιμησω. Πλέον τον ξαπλώνω, πιπιλα και λευκούς ήχους και κοιμάται. Αααχ και οι λευκοί ήχοι σωτηριοι!!!!🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι όντως το έχω ακούσει και εγώ είναι στο παιδί. Ο δικός μου από την πρώτη μέρα του άρεσε δεν έχει κλάψει ούτε μία φορά ούτε στο μπανάκι ουτε όταν τον κάνουμε τοπικά. Αντιθέτως με το που ακούει τη βρύση να ανοίγει σταματάει το κλάμα 😝 βέβαια μεγαλώνουν κιόλας και αλλάζουν. Τον πρώτο μήνα αγανακτουσα να τον κοιμησω. Πλέον τον ξαπλώνω, πιπιλα και λευκούς ήχους και κοιμάται. Αααχ και οι λευκοί ήχοι σωτηριοι!!!!🤭

Ούτε κ μένα κλαίει κ της αρέσει αλλά μετά έχει ενέργεια 😆 έχεις εφαρμογή στο κινητό με λευκούς ήχους; Εμένα πάντως δεν πιάνουν πάντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ούτε κ μένα κλαίει κ της αρέσει αλλά μετά έχει ενέργεια 😆 έχεις εφαρμογή στο κινητό με λευκούς ήχους; Εμένα πάντως δεν πιάνουν πάντα

Αυτά από το κινητό δεν μου κάνουν δουλειά. Έχω ένα κουκλάκι την κουκουβάγια. Με το που ακούει τον έναν ήχο απο αυτούς που έχει λες και τον υπνωτίζει. Την είχα πάρει δώρο και σε μια φίλη και η μικρή της δεν την αποχωρίζεται. Εν τω μεταξύ παίζει για κανα 20λεπτο, σταματάει και αν ακούσει κλάμα ξεκινάει απο μόνη της. Σου λέω δεν πάω πουθενά χωρίς αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αυτά από το κινητό δεν μου κάνουν δουλειά. Έχω ένα κουκλάκι την κουκουβάγια. Με το που ακούει τον έναν ήχο απο αυτούς που έχει λες και τον υπνωτίζει. Την είχα πάρει δώρο και σε μια φίλη και η μικρή της δεν την αποχωρίζεται. Εν τω μεταξύ παίζει για κανα 20λεπτο, σταματάει και αν ακούσει κλάμα ξεκινάει απο μόνη της. Σου λέω δεν πάω πουθενά χωρίς αυτό

Ααα ναι την έχω δει! Εγώ πήρα έναν κάβουρα με προτζεκτορα κ ήχους αλλά οι ήχοι δεν κάνουν τπτ. Τα σχέδια που κάνει στους τοίχους τα παρατηρεί αλλά δεν τρελενεται κιόλας... Εμένα τα μπαλόνια με ήλιον με έχουν σώσει! Κ μισή ώρα μόνη της κάθεται! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα ναι την έχω δει! Εγώ πήρα έναν κάβουρα με προτζεκτορα κ ήχους αλλά οι ήχοι δεν κάνουν τπτ. Τα σχέδια που κάνει στους τοίχους τα παρατηρεί αλλά δεν τρελενεται κιόλας... Εμένα τα μπαλόνια με ήλιον με έχουν σώσει! Κ μισή ώρα μόνη της κάθεται! 😁

Μου έκαναν και εμένα μια φαλαινιτσα ίδιο στυλ με αυτό που είπες αλλα καμια αντίδραση. Τα μπαλόνια πόσο κρατάνε με το ήλιον?

Και στο ριλάξ πάντως κάθεται περισσοτερο πλέον. Έχει κάτι κουκλάκια που κρέμονται από πάνω και παρατηρει αυτά ολη την ωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μου έκαναν και εμένα μια φαλαινιτσα ίδιο στυλ με αυτό που είπες αλλα καμια αντίδραση. Τα μπαλόνια πόσο κρατάνε με το ήλιον?

Και στο ριλάξ πάντως κάθεται περισσοτερο πλέον. Έχει κάτι κουκλάκια που κρέμονται από πάνω και παρατηρει αυτά ολη την ωρα

9 μέρες το έχουμε, βέβαια δεν είναι τόσο φουσκωμένο όσο ήταν στην αρχή αλλά τη δουλειά του την κάνει? 7€ το πήραμε

IMG_20211020_160719.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα ναι την έχω δει! Εγώ πήρα έναν κάβουρα με προτζεκτορα κ ήχους αλλά οι ήχοι δεν κάνουν τπτ. Τα σχέδια που κάνει στους τοίχους τα παρατηρεί αλλά δεν τρελενεται κιόλας... Εμένα τα μπαλόνια με ήλιον με έχουν σώσει! Κ μισή ώρα μόνη της κάθεται! 😁

Ούτε εμένα με το mobile κοιμάται...ξυπνάει θα ελεγα...τα μπαλονιααπο που τα παίρνεις ;Της τα βάζεις στα πόδια για παιχνίδι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Και εμένα μου χτυπάει άσχημα όταν κάποιο πάει πίσω είμαι λίγο ψυχαναγκαστική με αυτό το θέμα!! Θέλω όλα να γίνονται στην ώρα τους

 

 

 

Εμείς το χάσαμε το πρώτο επειδή είχαμε κορονοιο !! Τώρα θα κάνουμε πρώτο και δεύτερο μαζί και έχω φρικαρει !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια, ξέρει καμία από ποτε ξεκινάνε τα μωρά να παίρνουν λιγότερο βάρος κάθε βδομάδα; Μου είχε πει πχ ο παιδίατρος κάποια στιγμή ότι από ένα σημείο και μετά θα παίρνει 200gr το μήνα αντί για την εβδομάδα που παίρνει αρχικά αλλά ποτε γίνεται αυτο; Η μικρή μου δεν έχει κλείσει 4 μηνών και είναι ήδη 7μιση κιλά... 🙄 Πονάει η πλάτη μου πια γιατί θέλει και συνέχεια αγκαλιά... Ποτε σταματάνε να παίρνουν πολύ βάρος; 

Εμένα μου είχε πει η παιδίατρος ότι μετά το 3μηνο φρενάρουν!Δεν θα μας μείνει μέση κ χέρια!!Καλά,στον μάρσιπο μετα απο λίγη ώρα κλαταρω!!

Παίζει ρόλο στον θηλασμό κ η διατροφή;;γιατί όταν δεν προλαβαίνω να φάω μπόλικα γεύματα νομίζω λιγοστεύει κ το γάλα, ζορίζεται να ρουφήξει.Επισης κ η ψυχολογία παίζει ρόλο ,μόλις στρεσαρομαι γιοκ γαλατάκι..😥

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εμένα άρρωστος είναι ο μικρός !!! Μάλλον για γαστρεντερίτιδα το βλέπω… Δεν ξέρω τι έχει αλλάξει η τι κάνω λάθος αλλά δεν μπορώ να σας στείλω μήνυμα ! Πηγαινετε σχολείο; Πως είσαι κορίτσι μου; Την παλεύεις με τα μικρά; 
    • Καλησπέρα!  Δυστυχώς εγώ δεν είμαι καλά, έχω μαστιτιδα... Ανέβασα πυρετό, έχω ρίγη, πονάει όλο μου το κορμί, ξεκίνησα σήμερα και αντιβίωση. Έχει κολλήσει ο δεξιός μαστός και δε βγάζει γάλα... Κυριολεκτικά υποφέρω..  Ο μικρός δόξα τω θεώ είναι καλά! Προσπαθεί να μπουσουλησει... Σέρνεται πιο πολύ το σκουληκακι μου αλλά πλέον γρήγορα 😂 Έχει βγάλει 4 δόντια ήδη... Το πέρασε δύσκολα όλο αυτό...  Τις τελευταίες μέρες είναι κολλημένος πάνω μου... Όλο αγκαλίτσα θέλει και όπου πάω από πίσω μου ❤️  Γυρίζω μέσα Σεπτέμβρη στη δουλειά... Πφφφφφ ούτε να το σκέφτομαι δε θέλω... Τον γράψαμε σε ιδιωτικό βρεφονηπιακό σταθμό και τις πρώτες δύο εβδομάδες του Σεπτέμβρη θα τον βοηθήσω να προσαρμοστεί κι έπειτα θα γυρίσω κανονικά στη δουλειά.  Εσύ πότε επιστρέφεις; 
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...