Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Είχε και την πεταλούδα στο χέρι του είχαν βάλει και σφήνα για να μην μπορεί να το κλείνει το είχαν δέσει και με λευκοπλαστ ανοιχτο και όταν του την έβγαλαν ακόμα δεν το έκλεινε από συνήθεια η ψυχούλα μου,όταν του το έκλεισα εγώ για να δει ότι κλείνει χάρηκε τόσο πολύ και άρχισε να τρώει το χέρι του!

Αχ το μικρουλι μωρε τι περασε! Ευτυχως τωρα ολα καλα και να ειναι περαστικα τελειως για ολη την οικογένεια! 🙏

 

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@Valxris περαστικά κορίτσι μου! Το μαναρακι μου το μικρό ψυχή μ!!

Και εγώ χαζεύω για βάφτιση πρώτα ο Θεός να εγώ θέλω Μάιο και ο άντρας μου Ιουλίο ν έχει σίγουρα καλό καιρό λέει. Επίσης δεν μ αρέσουν τα τραπέζια μετά και σκεφτόμουν μπουφέ έξω από την εκκλησία και αλμυρα κ γλυκά.Εοεινος θέλει τραπέζι !! 

Για πρωινή ώρα λέμε.

Μολις μου εστειλε η νονα του να με ρωτησει αν μου αρεσουν τα συνολακια για τη βαπτιση που κοιταει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Είχε και την πεταλούδα στο χέρι του είχαν βάλει και σφήνα για να μην μπορεί να το κλείνει το είχαν δέσει και με λευκοπλαστ ανοιχτο και όταν του την έβγαλαν ακόμα δεν το έκλεινε από συνήθεια η ψυχούλα μου,όταν του το έκλεισα εγώ για να δει ότι κλείνει χάρηκε τόσο πολύ και άρχισε να τρώει το χέρι του!

Αχ ψυχούλα μου!!! Εύχομαι να είναι όλα καλά από δω και πέρα κορίτσι μου! Είχα βρεθεί με τον γιο μου σε αντίστοιχη ηλικία νοσοκομείο για κάποιο θέμα υγείας που νομίζαμε ότι είχε (θα υποβάλοταν σε εγχείρηση, ευτυχώς δεν έγινε τελικά) και είχε πιαστεί η ψυχή μου. Είναι πολύ μικρούλια μωρέ... Εύχομαι σιδερένιοι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς για το θέμα της βάφτισης σκεφτόμαστε να το κάνουμε σε νησί. Με τον άντρα μου είχαμε πάει νιόπαντροι σε άλλον γάμο σε νησί και μας είχε αρέσει. Λέγαμε πως αν το ξέραμε θα είχαμε παντρευτεί έτσι. Είπαμε λοιπόν μήπως βαφτισουμε τώρα τη μικρή σε νησί. Ο άντρας μου είναι πολύ υπέρ. Λέει μια φορά θέλω να κάνω κι εγώ αυτό που πραγματικά θέλουμε. Εγώ λίγο κολλάω, γιατί ναι μεν μου αρέσει πολύ ως ιδέα, αλλά σκέφτομαι πως θα είναι πολύ δύσκολο για τους γονείς μας να έρθουν εκεί. Ειδικά οι δικοί μου είναι 8 ώρες σχεδόν ΜΕΧΡΙ Πειραιά και άλλες 4-5 ώρες με καράβι. Θα το κάνουμε σε πολύ κλειστό κύκλο. Λέει να πάμε διακοπές μας και να τη βαφτισουμε κιολας. Μου αρέσει ως ιδέα., αλλά κολλάω σε αυτά που σας είπα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αχ το μικρουλι μωρε τι περασε! Ευτυχως τωρα ολα καλα και να ειναι περαστικα τελειως για ολη την οικογένεια! 🙏

 

Μολις μου εστειλε η νονα του να με ρωτησει αν μου αρεσουν τα συνολακια για τη βαπτιση που κοιταει 😁

Χεχε! Τι θέμα σκέφτεστε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Από την άλλη εχω κι ένα ακόμα θέμα τη βάφτιση ρε κορίτσια. Νονά δεν έχουμε καταλήξει ακόμα ποιον ή ποια θα κάνουμε. Έχω στο μυαλό μου μια αγαπημένη μου ξαδέρφη, η οποία ήθελε, όταν βαφτιζα τον γιο μου, να μου βαφτίσει το δεύτερο. Βέβαια αυτή έχει βαφτίσει έκτοτε 1 παιδάκι και μάλλον θα βαφτίσει κι ένα ακόμα προσεχώς. Δεν ξέρω αν ακόμα θέλει. Παρόλα αυτά σκέφτομαι να τη ρωτήσω. Από την άλλη μου έκανε πρόταση της αδερφής μου ο άντρας. Τον συμπαθώ βρε κορίτσια, αλλά από την άλλη δεν θα ήθελα μόνο του να τον έχω νονό. Αν ήταν με την αδερφη μου θα ήθελα. Αλλά ξέρω πως τότε το οικονομικό βάρος για αυτούς θα είναι μεγάλο, ειδικά αν αποφασίσουμε να πάμε σε νησί. Αλλά δεν ξέρω πως να τους το πω, σε περίπτωση που αρνηθώ. Χωρίς να γίνει παρεξήγηση...😬🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χεχε! Τι θέμα σκέφτεστε?

Δε θα εχουμε καποιο θεμα απλως θα παντρευτουμε και θα βαφτισουμε και το παιδι. Εχει βρει κατι ωραια κοστουμακια και της ειπα να παρει τα πιο ανετα μην πανε χαμένα 😜 Εμας η μια κολλητη μου θα μας παντρεψει και η αλλη θα τον βαφτισει ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Δε θα εχουμε καποιο θεμα απλως θα παντρευτουμε και θα βαφτισουμε και το παιδι. Εχει βρει κατι ωραια κοστουμακια και της ειπα να παρει τα πιο ανετα μην πανε χαμένα 😜 Εμας η μια κολλητη μου θα μας παντρεψει και η αλλη θα τον βαφτισει ☺

Τέλεια!! Για πότε λέτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Ναι καλέ τους αρέσει να οριοθετουν το χώρο τους και αυτό τα βοηθάει !! ☺️ Με το μπεμπέ πως τα πάτε εσείς ;;;

Αλήθεια δεν περιμέναμε ότι θα της αρέσει έτσι. 

Με το μωρό δόξα το θεό είμαστε καλά. 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ναι είναι τρομερό το εκκλησάκι αυτό αλλα πριν 3 χρόνια που παντρεύτηκε εκεί ο αδελφός μου έβρεξε και δυστυχώς δεν καταλάβαμε τίποτα από γάμο. 😂

Η αλήθεια είναι ότι δε μπορώ να φανταστώ τον εαυτό μου να μένω κάπου χωρίς να έχει θάλασσα κοντά.. Στην καραντίνα περνάμε το αμάξι και κάναμε βόλτες πειραϊκή να ξελαμπικαρουμε.. 

@Tweema μήπως ολα αυτά είναι απο το χαλινο;; τι πιστεύεις εσύ; το ένστικτο της μάνας δεν πέφτει ποτέ έξω νομίζω. Εγώ στον παιδίατρο έλεγα να κάνω αποχή απο την αρχή χωρίς να δω αίμα. Μόνο απο την παλινδρομιση και όλοι με έλεγαν υπερβολική.. 

Εμείς μέναμε 4 χρόνια στην πειραϊκή πάνω στην ακτή θεμιστοκλεους!! Μας αρέσει πάρα πολύ εκεί. Τώρα μένουμε σε προάστιο του Πειραιά που έχει αγορά με μαγαζιά κ μετρό 😉.. Εγώ να σου πω θέλω να φύγω από εδώ βαρέθηκα, θέλω λίγο ηρεμία αλλά παραλιακά πάλι, λίγο μακριά. 

Εμείς βάφτιση δεν ξέρω αν θα κάνουμε, της κάναμε ονοματοδοσια όταν την δηλώσαμε στο ληξιαρχειο. 

Τωρα όσον αφορά την μικρή.. Δε νομίζω ότι φταίνε οι χάλινοι. 

@Valxrisκορίτσι μου περαστικά να είναι κ να συνέλθουν γρήγορα τα μικρά. Τράβηξε μεγάλη ταλαιπωρία το μικρούλη 😢

@PanB πως εισαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τα φώτα σας όσες γνωρίζετε... Έχει χρησιμοποιήσει καμία σας φαρμακευτικό μελάνι για συγκαμα; Η μικρή μου έπαθε πάλι μέσα στη νύχτα (είναι πολύ ευαίσθητο το δέρμα της και παθαίνει με το παραμικρό) κι έχει γίνει πολύ χάλια σήμερα ενώ την αλλάζω όλη την ώρα και βάζω τις κρέμες που μου είχε πει ο γιατρό; αλλά σαν να χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται. Μου είπε μια γειτονισα για φαρμακευτικό μελάνι ότι έχει ακούσει λέει ότι κάνει θαύματα αλλά εγώ πρώτη φορά το ακούω... Ξέρει καμία τίποτα γι αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αλήθεια δεν περιμέναμε ότι θα της αρέσει έτσι. 

Με το μωρό δόξα το θεό είμαστε καλά. 

Εμείς μέναμε 4 χρόνια στην πειραϊκή πάνω στην ακτή θεμιστοκλεους!! Μας αρέσει πάρα πολύ εκεί. Τώρα μένουμε σε προάστιο του Πειραιά που έχει αγορά με μαγαζιά κ μετρό 😉.. Εγώ να σου πω θέλω να φύγω από εδώ βαρέθηκα, θέλω λίγο ηρεμία αλλά παραλιακά πάλι, λίγο μακριά. 

Εμείς βάφτιση δεν ξέρω αν θα κάνουμε, της κάναμε ονοματοδοσια όταν την δηλώσαμε στο ληξιαρχειο. 

Τωρα όσον αφορά την μικρή.. Δε νομίζω ότι φταίνε οι χάλινοι. 

@Valxrisκορίτσι μου περαστικά να είναι κ να συνέλθουν γρήγορα τα μικρά. Τράβηξε μεγάλη ταλαιπωρία το μικρούλη 😢

@PanB πως εισαι ;

Κ εγώ στην αρχή σαν φυλακή το έβλεπα αλλά το λατρεύει !! Όταν κάνει βλακεία πάει και κάθεται αμέριμνη εκεί μέσα από μόνη της κάνοντας την άσχετη 😂 και μας με το μωρό ευτυχώς τέλεια !!! Το είχα μεγάλο άγχος !!! Φυσικά ώρες ώρες απελπίζομαι , νιώθω λες και έχω δεύτερο παιδί !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας όσες γνωρίζετε... Έχει χρησιμοποιήσει καμία σας φαρμακευτικό μελάνι για συγκαμα; Η μικρή μου έπαθε πάλι μέσα στη νύχτα (είναι πολύ ευαίσθητο το δέρμα της και παθαίνει με το παραμικρό) κι έχει γίνει πολύ χάλια σήμερα ενώ την αλλάζω όλη την ώρα και βάζω τις κρέμες που μου είχε πει ο γιατρό; αλλά σαν να χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται. Μου είπε μια γειτονισα για φαρμακευτικό μελάνι ότι έχει ακούσει λέει ότι κάνει θαύματα αλλά εγώ πρώτη φορά το ακούω... Ξέρει καμία τίποτα γι αυτό; 

Κάποτε όταν ήταν ο γιος μου μωρό είχα διαβάσει ότι το μελάνι είναι φάρμακο. Οπότε θέλει περιστασιακή χρήση. Κ εγώ είχα διαβάσει ότι κάνει θαύματα. Στο σύγκαμα θέλει πάρα πολύ καλό στέγνωμα της περιοχής κ μετά βάζεις αυτό που θέλεις. Θα σου πρότεινα να κοιτάξει ο παιδίατρος μήπως έχει μολυνθεί, μήπως έχει κάποιο μύκητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sofoula28 είπε:

Κ εγώ στην αρχή σαν φυλακή το έβλεπα αλλά το λατρεύει !! Όταν κάνει βλακεία πάει και κάθεται αμέριμνη εκεί μέσα από μόνη της κάνοντας την άσχετη 😂 και μας με το μωρό ευτυχώς τέλεια !!! Το είχα μεγάλο άγχος !!! Φυσικά ώρες ώρες απελπίζομαι , νιώθω λες και έχω δεύτερο παιδί !! 

Εμείς το σκύλι το πήραμε 2 μήνες πριν μείνω έγκυος στο 1ο παιδί. Το σκύλι με μύριζε κ αναρωτιόμουν γιατί κ ήμουν έγκυος, σε όλη την 1η εγκ ήταν η παρέα μου, η μουσούδα της μόνιμα πάνω στην κοιλια μου, πριν μου σπάσουν τα νερά με ξύπνησε με κλάματα, όσες μέρες ήμουν στο νοσοκομείο δεν έτρωγε, δεν έπινε. Γυρίσαμε στο σπίτι κ τον μύριζε κ πάντα κοιμόταν κάτω από εκεί που τον είχα. 5 χρόνια μετά είναι ακριβώς ίδια με τον γιο , τρέχει για όλα πρώτη. Την 2η εγκ δεν την κατάλαβε κ παρόλο που γέννησα σπίτι δεν ήταν στο χώρο που γέννησα, ήταν αδιάφορη κ προς το μωρό είναι αδιάφορη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κορίτσια τα φώτα σας όσες γνωρίζετε... Έχει χρησιμοποιήσει καμία σας φαρμακευτικό μελάνι για συγκαμα; Η μικρή μου έπαθε πάλι μέσα στη νύχτα (είναι πολύ ευαίσθητο το δέρμα της και παθαίνει με το παραμικρό) κι έχει γίνει πολύ χάλια σήμερα ενώ την αλλάζω όλη την ώρα και βάζω τις κρέμες που μου είχε πει ο γιατρό; αλλά σαν να χειροτερεύει αντί να βελτιώνεται. Μου είπε μια γειτονισα για φαρμακευτικό μελάνι ότι έχει ακούσει λέει ότι κάνει θαύματα αλλά εγώ πρώτη φορά το ακούω... Ξέρει καμία τίποτα γι αυτό; 

Επαθε κ εμένα ο μικρός όταν ήταν 2 εβδομάδων. Βάλαμε τη Zinco Protective Cream κ του πέρασε. Δεν ξέρω για το μελάνι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Μετά από 4μερες επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας! Ο μπέμπης δεν είναι ακόμα τελείως καλά αλλά θα κάνουμε και στο σπίτι μάσκες για 10μερες! Η κόρη μου επίσης δεν είναι ακόμα καλά ξεκίνησε αντιβίωση το Σάββατο που ήμουν νοσοκομειο με τον μικρο και αλλάξαμε το σιρόπι για τον βήχα τελικά το φυτικό δεν την έκανε δουλειά,αύριο λέω να την στείλω σχολείο μετά από 12μερες σπίτι έχει μόνο λίγο ξηροβηχα! Τώρα έκατσα να σας διαβάσω! Ταλαιπωρήθηκαμε οικογενειακώς

Να είναι όλα καλά από εδώ κ πέρα κ το σημαντικότερο να είναι περαστικά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Τέλεια!! Για πότε λέτε??

Αρχικα για 18/7/20 αλλα αναβλήθηκε λογω περιοριστικων μετρων, μετα 17/7/21 αλλα αναβλήθηκε λογω τοκετου και τωρα 16/7/22 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κάποτε όταν ήταν ο γιος μου μωρό είχα διαβάσει ότι το μελάνι είναι φάρμακο. Οπότε θέλει περιστασιακή χρήση. Κ εγώ είχα διαβάσει ότι κάνει θαύματα. Στο σύγκαμα θέλει πάρα πολύ καλό στέγνωμα της περιοχής κ μετά βάζεις αυτό που θέλεις. Θα σου πρότεινα να κοιτάξει ο παιδίατρος μήπως έχει μολυνθεί, μήπως έχει κάποιο μύκητα. 

Κάνω πάντα πολύ καλό στέγνωμα αλλά είναι πολύ ευαίσθητο το δερματακι της και παθαίνει πολύ εύκολα. Χτες τη νύχτα δεν ξύπνησε 2 φορες όπως συνήθως, ξύπνησε μόνο μια για γαλα οπότε και δεν είχε κάνει τίποτα που την κοίταξα και δεν την άλλαξα. Μέχρι να ξημερώσει είχε κάνει κακά και δεν είχε ξυπνήσει στο ενδιάμεσο κι εγώ έτσι κουρασμένη που ήμουν από τις προηγούμενες μέρες που δεν κοιμόμασταν δεν ξύπνησα να την ελέγξω όπως κάνω πάντα οπότε και είχαν στεγνώσει τα κακά της πάνω της 😔 Το πρωί ήταν χάλια ο ποπος της κι όσο πάει χειροτερεύει μου φαίνεται παρόλο που έβαλα κατευθείαν κορτιζονουχα κρέμα όπως μου είχε πει ο γιατρός... 

Δυστυχως δεν έχουμε παιδίατρο εδώ που είμαστε... Είμαστε ακόμα στο νησί... Άγονη γραμμή εδώ το χειμωνα, έχουμε μόνο αγροτικούς γιατρούς 😑

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Αρχικα για 18/7/20 αλλα αναβλήθηκε λογω περιοριστικων μετρων, μετα 17/7/21 αλλα αναβλήθηκε λογω τοκετου και τωρα 16/7/22 😄

Χαχχα! Ένταξει θα γίνουν τώρα κ τα δυο μαζί μια χαρά ! Εμείς είμαστε παντρεμένοι από το  18 😮 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Επαθε κ εμένα ο μικρός όταν ήταν 2 εβδομάδων. Βάλαμε τη Zinco Protective Cream κ του πέρασε. Δεν ξέρω για το μελάνι. 

Την έχω δοκιμάσει κι εγώ αυτή αλλά δυστυχώς δεν μας κάνει τίποτα... Εσύ έβαζες μόνο αυτή σε κάθε αλλαγή πάνας; Γιατί εμένα μου είχε πει 4 φορές την ημέρα ο γιατρός και δεν μου έκανε τίποτα για τόσο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχχα! Ένταξει θα γίνουν τώρα κ τα δυο μαζί μια χαρά ! Εμείς είμαστε παντρεμένοι από το  18 😮 😂

Εμεις το 18 αρραβωνιστηκαμε 😁 Να ειστε παντα καλα και με το καλο να βαφτισετε και το μωρακι 👪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Την έχω δοκιμάσει κι εγώ αυτή αλλά δυστυχώς δεν μας κάνει τίποτα... Εσύ έβαζες μόνο αυτή σε κάθε αλλαγή πάνας; Γιατί εμένα μου είχε πει 4 φορές την ημέρα ο γιατρός και δεν μου έκανε τίποτα για τόσο 

Ναι, μου είχε πει να τη βάζω σε κάθε αλλαγή της πανας μέχρι να φυγει. Επίσης, τον άφηνα αρκετή ώρα χωρίς πανα (χαμός γινόταν αλλά χαλάλι) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema ναι ναι μου το έχεις πει ξανά ότι μένεις εκεί.. Γειτονάκια..

Εμενα με την μόνη κρεμα που μου είχε φτιάξει είναι pepanthol palm το συγκαμα..

Εμεις από την αρχή θέλαμε γάμο βάπτιση.. Δεν το κάναμε λογο covid 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Κάνω πάντα πολύ καλό στέγνωμα αλλά είναι πολύ ευαίσθητο το δερματακι της και παθαίνει πολύ εύκολα. Χτες τη νύχτα δεν ξύπνησε 2 φορες όπως συνήθως, ξύπνησε μόνο μια για γαλα οπότε και δεν είχε κάνει τίποτα που την κοίταξα και δεν την άλλαξα. Μέχρι να ξημερώσει είχε κάνει κακά και δεν είχε ξυπνήσει στο ενδιάμεσο κι εγώ έτσι κουρασμένη που ήμουν από τις προηγούμενες μέρες που δεν κοιμόμασταν δεν ξύπνησα να την ελέγξω όπως κάνω πάντα οπότε και είχαν στεγνώσει τα κακά της πάνω της 😔 Το πρωί ήταν χάλια ο ποπος της κι όσο πάει χειροτερεύει μου φαίνεται παρόλο που έβαλα κατευθείαν κορτιζονουχα κρέμα όπως μου είχε πει ο γιατρός... 

Δυστυχως δεν έχουμε παιδίατρο εδώ που είμαστε... Είμαστε ακόμα στο νησί... Άγονη γραμμή εδώ το χειμωνα, έχουμε μόνο αγροτικούς γιατρούς 😑

Κατάλαβα... Δύσκολο... Έχεις κάποιον παιδίατρο να συμβουλευτεί για το μελάνι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema ναι ναι μου το έχεις πει ξανά ότι μένεις εκεί.. Γειτονάκια..

Εμενα με την μόνη κρεμα που μου είχε φτιάξει είναι pepanthol palm το συγκαμα..

Εμεις από την αρχή θέλαμε γάμο βάπτιση.. Δεν το κάναμε λογο covid 

Δεν θυμάμαι τίποτα 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tweema είπε:

Κατάλαβα... Δύσκολο... Έχεις κάποιον παιδίατρο να συμβουλευτεί για το μελάνι; 

Εχω έναν στην Αθηνα τον οποίο τον έχω τρελάνει τον άνθρωπο στα τηλέφωνα ενώ μας έχει δει μόνο μια φορά από κοντά 😅 Βέβαια θα τον επισκεφτούμε σε 2 εβδομάδες περίπου που θα γυρίσουμε κι εμείς Αθηνα αλλά στο ενδιάμεσο μου τυχαίνουν κάτι τέτοια και δεν μπορώ να μην τον παίρνω... τι να κάνω κι εγώ μόνη μου εδώ, ακόμα και τα πόσιμα εμβόλια μόνη μου της τα έδωσα. Θα τον πάρω αύριο τηλέφωνο να τον ρωτήσω αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ μήπως και το ξεκινούσα άμεσα πριν χειροτερέψει κι άλλο... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Την έχω δοκιμάσει κι εγώ αυτή αλλά δυστυχώς δεν μας κάνει τίποτα... Εσύ έβαζες μόνο αυτή σε κάθε αλλαγή πάνας; Γιατί εμένα μου είχε πει 4 φορές την ημέρα ο γιατρός και δεν μου έκανε τίποτα για τόσο 

Εμένα συγκαηκε στο μαιευτήριο 😡 έβαζα cicalfate avene σε 2 μέρες είναι μια χαρά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...