Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

@Love32

Tablet Ingredients: Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Maltodextrin, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Vitamin K (Vitamin K1 [Carriers: Acacia, Sucrose]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate

Περιέχει σογια 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Το προσπαθησα αλλα δεν μπορουσα αγκαλιά με τον υπνοσακο 😕

 

Ακομα καλύτερα θα μπουνε τα χαλια στο καινούργιο σπίτι 😉

Κορίτσια εκτος απο την @Starrr που θυμάμαι οτι εχει κρεβάτι Montessori στον γιο της, το εχει και καμια αλλη; και αν ναι απο τι ηλικία;

Εγω έχω. 2 χρόνων το φτιάξαμε το δωμάτιο του. Δεν έχει κοιμηθεί ποτέ εκεί.. Δεν μας ένοιαζε, δεν πίεσαμε ποτέ. Στις διακοπές κοιμήθηκε σε χωριστό κρεβάτι, το αποφάσισε μόνος του κ μας είπε όταν γυρίσουμε σπίτι θα κοιμάται στο δικό του.. Ούτε φωτογραφία του δεν βάζει εκεί 😂😂 συνεχίζει στο κρεβάτι μας ακάθεκτος. Ευτυχώς κάναμε κάτι πολύ οικονομικό λες κ το ξέραμε!!! Οπότε τώρα αφού ήρθε κ η μικρή θα κάνουμε κάποια στιγμή κάτι κ για τα 2,μοντεσσορι δεν βολεύει θα πρέπει το δωμάτιο να ειναι τεράστιο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema το διάβασα γι αυτό το είπα 🙄 και στη 12η εβδομάδα νομίζω δεν κάναμε κάτι καινούριο.

@Love32 δεν γράφει πουθενά να περιέχει ίχνη απο σογια κλπ;;; γιατί ηθελα να πάρω κι εγω.. 

Πώς είστε σήμερα; μήπως έκανε κάτι λίγο πιο μπροστά ή λίγο πιο μετά; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Το προσπαθησα αλλα δεν μπορουσα αγκαλιά με τον υπνοσακο 😕

 

Ακομα καλύτερα θα μπουνε τα χαλια στο καινούργιο σπίτι 😉

Κορίτσια εκτος απο την @Starrr που θυμάμαι οτι εχει κρεβάτι Montessori στον γιο της, το εχει και καμια αλλη; και αν ναι απο τι ηλικία;

Έχω κι εγώ το kura απ το ikea και έχω βάλει το στρωμα στο πατωμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πώς είστε σήμερα; μήπως έκανε κάτι λίγο πιο μπροστά ή λίγο πιο μετά; 

Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια. Πάντως ήταν περίεργος και μάλιστα τότε με πίστεψε ο άντρας μου για τα αλματα. Αφου απο το Σάββατο με ρωτάει αν είμαστε σε άλμα. 

Μια χαρα είναι.. Συνέχεια γελάει και τον βάζω μπροστά απο τον καθρέφτη και κανει δυνατές φωνές και μετά κρύβεται στο στερνό μου σα να κάνει ντροπές. Και δεν έχει βγάλει πολύ γαλα.. Μονο δουλίτσες 2 3..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Πώς είστε σήμερα; μήπως έκανε κάτι λίγο πιο μπροστά ή λίγο πιο μετά; 

Εμεις τωρα στη 12η απλως γκρινιαζουμε 🤷🏼‍♀️ Ελπιζω η γκρίνια να μη θεωρείται επίτευγμα και μας μείνει γιατι το παιδάκι μου ειναι ηρεμο γενικα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια. Πάντως ήταν περίεργος και μάλιστα τότε με πίστεψε ο άντρας μου για τα αλματα. Αφου απο το Σάββατο με ρωτάει αν είμαστε σε άλμα. 

Μια χαρα είναι.. Συνέχεια γελάει και τον βάζω μπροστά απο τον καθρέφτη και κανει δυνατές φωνές και μετά κρύβεται στο στερνό μου σα να κάνει ντροπές. Και δεν έχει βγάλει πολύ γαλα.. Μονο δουλίτσες 2 3..

Χαχαχα κι ο δικος μου κανει ετσι γελαει και μετα κρύβεται απο τον εαυτό του 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

Δε θυμάμαι καθόλου να σου πω την αλήθεια. Πάντως ήταν περίεργος και μάλιστα τότε με πίστεψε ο άντρας μου για τα αλματα. Αφου απο το Σάββατο με ρωτάει αν είμαστε σε άλμα. 

Μια χαρα είναι.. Συνέχεια γελάει και τον βάζω μπροστά απο τον καθρέφτη και κανει δυνατές φωνές και μετά κρύβεται στο στερνό μου σα να κάνει ντροπές. Και δεν έχει βγάλει πολύ γαλα.. Μονο δουλίτσες 2 3..

Ααααχ αυτές οι ντροπες.. Τρελενομαι 😍😍

Μάλλον είχε παραγεμισει μωρέ η κοιλίτσα του χθες. 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lia5 είπε:

Εμεις τωρα στη 12η απλως γκρινιαζουμε 🤷🏼‍♀️ Ελπιζω η γκρίνια να μη θεωρείται επίτευγμα και μας μείνει γιατι το παιδάκι μου ειναι ηρεμο γενικα 😁

Οχι βρε δε νομίζω 🤣🤣🤣 αχ εμενα πάντως στο 15-19 τρελάθηκε τα έδωσε οοολα!!αλλά τις τελευταίες μέρες δεν έχει γκρίνια, έχει ηρεμήσει αρκετά. Τώρα βγηκε δεν βγήκε θα το παρακολουθήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Ααααχ αυτές οι ντροπες.. Τρελενομαι 😍😍

Μάλλον είχε παραγεμισει μωρέ η κοιλίτσα του χθες. 

Οχι βρε δε νομίζω 🤣🤣🤣 αχ εμενα πάντως στο 15-19 τρελάθηκε τα έδωσε οοολα!!αλλά τις τελευταίες μέρες δεν έχει γκρίνια, έχει ηρεμήσει αρκετά. Τώρα βγηκε δεν βγήκε θα το παρακολουθήσω. 

Το αλμα 15-19 και γενικα αυτα που γραφουν πολλες βδομάδες διαρκουν τοσο πολυ; Ή σημαινει οτι το περναει καπου εκει στο περιπου; Γιατι τωρα που βλεπω και παρατηρω την εικονα με τα αλματα, ειναι ενα μεγαλο και διαρκει ενάμιση χρόνο 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Εγώ μέχρι στιγμής της είχα κουβερτουλα ! Τη σκέπαζα μέχρι κάτω απ' τις μασχάλες και τα χεράκια από πάνω αλλά σήμερα την άκουσα να γκρινιάζει στον ύπνο μου και άνοιξα τα μάτια μου και την είδα με κάποιο τρόπο είχε σηκώσει την κουβέρτα και ήταν μέχρι πάνω στο πρόσωπο της  ! Δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα είχε συμβεί αν δεν την είχα ακούσει ... Από σήμερα λοιπόν υπνοσακο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

@Love32

Tablet Ingredients: Calcium Carbonate (Carrier: Maltodextrin), Maltodextrin, Magnesium Oxide, Tablet Coating (Hydroxypropylmethylcellulose, Hydroxypropylcellulose, Capric/Caprilic Triglycerides, Natural Source Colours [Titanium Dioxide, Iron Oxides], Glycerin), Vitamin C (Ascorbic Acid [Carrier: Glyceryl Tristearate]), Anti-Caking Agents: Silicon Dioxide, Stearic Acid & Magnesium Stearate, Bulking Agent: Microcrystalline Cellulose, Ferrous Fumarate, Zinc Sulphate, Vitamin E (D-Alpha Tocopheryl Acid Succinate) (from Soya), Crosslinked Cellulose Gum, Niacin (as Nicotinamide), Vitamin B6 (Pyridoxine HCl), Betacarotene (Carriers: Starch, Water, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol), Thiamin (Vitamin B1 as Mononitrate), Pantothenic Acid (as Calcium Salt), Vitamin B12 (Cyanocobalamin [Carriers: Trisodium Citrate, Citric Acid, Maltodextrin]), Vitamin D3 (Cholecalciferol [Carriers: Acacia, Sucrose, Corn Starch, Medium Chain Triglycerides, Antioxidant: DL-Alpha Tocopherol]), Riboflavin, Copper Sulphate, Vitamin K (Vitamin K1 [Carriers: Acacia, Sucrose]), Folic Acid (as Pteroylmonoglutamic Acid), Potassium Iodide, Biotin, Sodium Selenate

Περιέχει σογια 🙄

Δεν μου την έχει κόψει δεν πρέπει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Μη μασάς ο,τι θες βάλτο!!Σε έχουμε τα κορμιά πρώτα ..κ τα βάζουμε τα ρουχα αυτά που είχαμε!!🤪

Τωρα θα δειξει για το κορμι γιατι μοιαζω με ζεβρα απο τις ραγαδες😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Το αλμα 15-19 και γενικα αυτα που γραφουν πολλες βδομάδες διαρκουν τοσο πολυ; Ή σημαινει οτι το περναει καπου εκει στο περιπου; Γιατι τωρα που βλεπω και παρατηρω την εικονα με τα αλματα, ειναι ενα μεγαλο και διαρκει ενάμιση χρόνο 🤭

Οχι δεν έχει κάποιο 1,5 χρόνο.. Τα άλματα που είναι πολλές εβδ μην σε τρομάζουν 😂😂 μπορεί να μην δεις την διαφορά, μπορεί να δεις 2-3 μέρες αλλά μπορεί κ να κάνουν όλες τις εβδ σαν τρελά!! Αυτά τα πρώτα αλματάκια δεν είνακ τίποτα, αργότερα ξεκινάει το γλέντι 😂😂 μπουσουλημα, περπάτημα, λέξεις ουουου.. Άγχος αποχωρισμού. Η κόρη μου νομίζω γεννήθηκε με το άγχος αποχωρισμού 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Η κόρη μου, ναι! Όχι ο μπέμπης 🤣

Λέτε να το κρατήσετε το Kura για χρόνια; θα βολέψει κ για τα 2;

Εμείς σκεφτόμασταν κάτι ουαουυυ έτσι λίγο παραμυθένιο αλλά είναι άλλο φύλο, 4,5 χρόνια διαφορά δεν ξέρω κατά πόσο θ αρέσει αυτό πιυ μας αρέσει εμάς. Ενώ το Kura είναι απλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Δεν μου την έχει κόψει δεν πρέπει?

Συνήθως όταν απέχεις απο γλκ απέχεις και απο σογια γιατί οι πρωτεΐνες τους μοιάζουν.. Εμένα η παιδογαστρεντερολογος μου τα έκοψε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ μέχρι στιγμής της είχα κουβερτουλα ! Τη σκέπαζα μέχρι κάτω απ' τις μασχάλες και τα χεράκια από πάνω αλλά σήμερα την άκουσα να γκρινιάζει στον ύπνο μου και άνοιξα τα μάτια μου και την είδα με κάποιο τρόπο είχε σηκώσει την κουβέρτα και ήταν μέχρι πάνω στο πρόσωπο της  ! Δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα είχε συμβεί αν δεν την είχα ακούσει ... Από σήμερα λοιπόν υπνοσακο ...

Κ εμένα ο δικός μου τράβηξε μια μέρα το σεντόνι γι αυτό σκέφτομαι τον υπνοσακο. Τι υπνοσακο έχεις εσυ;

Οι grobag  είναι καλοί λένε αλλά δεν έχουν μανίκια. Τουλάχιστον αυτοί που έχω δει εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τωρα θα δειξει για το κορμι γιατι μοιαζω με ζεβρα απο τις ραγαδες😂😂😂😂😂

Εγω δεν εχω ραγαδες αλλα τωρα με την εγκυμοσύνη εμφανίστηκε λιγη κυτταρίτιδα χαμηλά στους γλουτούς 🤨

 

στις πριν 53 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η κόρη μου, ναι! Όχι ο μπέμπης 🤣

Ναι για την κορη σου λεω απο τι ηλικια την εβαλες; γιατί εγώ τωρα τον εχω στο λικνο διπλα μου αλλα αυτο ειναι για μεχρι 5-6 μηνων.

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Οχι δεν έχει κάποιο 1,5 χρόνο.. Τα άλματα που είναι πολλές εβδ μην σε τρομάζουν 😂😂 μπορεί να μην δεις την διαφορά, μπορεί να δεις 2-3 μέρες αλλά μπορεί κ να κάνουν όλες τις εβδ σαν τρελά!! Αυτά τα πρώτα αλματάκια δεν είνακ τίποτα, αργότερα ξεκινάει το γλέντι 😂😂 μπουσουλημα, περπάτημα, λέξεις ουουου.. Άγχος αποχωρισμού. Η κόρη μου νομίζω γεννήθηκε με το άγχος αποχωρισμού 🤣🤣

Εννοώ οτι απο την 5η εως την 75η εβδομάδα ειναι σχεδόν 1,5 χρόνος και ολο εχει αλματα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 εμείς τελικά πηραμε την κουνια που γίνεται κρεβάτι Montessori κ επειδή τωρα τον έχουμε κ εμείς στο λίκνο σκέφτομαι όταν δε θα χωράει να κατεβάσω το στρώμα της κουνιας στο πατωμα κ να πάρω ένα φουσκωτό για να κοιμάμαι δίπλα του μέχρι τον χρόνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ μέχρι στιγμής της είχα κουβερτουλα ! Τη σκέπαζα μέχρι κάτω απ' τις μασχάλες και τα χεράκια από πάνω αλλά σήμερα την άκουσα να γκρινιάζει στον ύπνο μου και άνοιξα τα μάτια μου και την είδα με κάποιο τρόπο είχε σηκώσει την κουβέρτα και ήταν μέχρι πάνω στο πρόσωπο της  ! Δε θέλω ούτε να σκεφτώ τι θα είχε συμβεί αν δεν την είχα ακούσει ... Από σήμερα λοιπόν υπνοσακο ...

Σήμερα μου έκανε το ίδιο πράγμα και η δική μου. Ευτυχώς μόλις είχα ξυπνήσει και της το τράβηξα αμέσως από το πρόσωπο αλλά τα είδα όλα αυτά τα δευτερόλεπτα... Τρόμαξα πολύ! Έχει ξεκινήσει και σηκώνει τα πόδια της τις τελευταίες μέρες και προσπαθεί να τα βάλει στο στόμα και πιστεύω ότι έτσι κατάφερε και μετέφερε τη κουβέρτα στο πρόσωπο της γιατί κι εγώ ως κάτω από τις μασχάλες τη καλυπτω και μαλλιστα στερεώνω καλά τις ακρες δεξιά και αριστερά από το κρεβάτι... Αλλα αν θέλει κάτι ή δικια μου βάζει απίστευτη δύναμη οπότε δεν μου κάνει εντύπωση που κατάφερε και έβγαλε τις άκρες. Οπότε κι εγώ από σήμερα ξανά υπνοσακο... Είχα χρησιμοποιήσει κι άλλες φορές και με είχε βολέψει αλλά επειδή εδώ στο νησί κάνει ακόμα αρκετή ζέστη, υδρωνει το παιδί και γι αυτό της έβαλα σκέπασμα πάλι... Υπάρχουν και υπνοσακοι με μανίκια; Εγω μόνο αμάνικα έχω βρει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σήμερα μου έκανε το ίδιο πράγμα και η δική μου. Ευτυχώς μόλις είχα ξυπνήσει και της το τράβηξα αμέσως από το πρόσωπο αλλά τα είδα όλα αυτά τα δευτερόλεπτα... Τρόμαξα πολύ! Έχει ξεκινήσει και σηκώνει τα πόδια της τις τελευταίες μέρες και προσπαθεί να τα βάλει στο στόμα και πιστεύω ότι έτσι κατάφερε και μετέφερε τη κουβέρτα στο πρόσωπο της γιατί κι εγώ ως κάτω από τις μασχάλες τη καλυπτω και μαλλιστα στερεώνω καλά τις ακρες δεξιά και αριστερά από το κρεβάτι... Αλλα αν θέλει κάτι ή δικια μου βάζει απίστευτη δύναμη οπότε δεν μου κάνει εντύπωση που κατάφερε και έβγαλε τις άκρες. Οπότε κι εγώ από σήμερα ξανά υπνοσακο... Είχα χρησιμοποιήσει κι άλλες φορές και με είχε βολέψει αλλά επειδή εδώ στο νησί κάνει ακόμα αρκετή ζέστη, υδρωνει το παιδί και γι αυτό της έβαλα σκέπασμα πάλι... Υπάρχουν και υπνοσακοι με μανίκια; Εγω μόνο αμάνικα έχω βρει

@nik_ol   εγώ έχω έναν από την αδερφή μου (έχει δύο κορίτσια) για μωράκια έως 6 μηνών που έχει μανίκια αλλά είναι με φερμουάρ και βγαίνουν ! Τον είχε πάρει πριν 6-7 χρόνια που έκανε τη μεγάλη μας ! Όσοι κοιτάω τώρα γι'αυτη την ηλικια είναι αμανικοι! Με μανίκια είναι απ' όσο έχω δει για μεγαλύτερα παιδάκια μόνο ,δεν έχει μικρά νούμερα ! Έχω διαβάσει ότι είναι επικίνδυνο σε βρέφη να βάζεις υπνοσακο με μανίκια γι'αυτό νομίζω όλοι είναι χωρίς πλέον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα πάντως μέχρι στιγμής ο δικός μου τα άλματα τα περνάει με βάση την ημερομηνία γέννησης κ όχι την πητ. 

 

Κι ο δικος μου και νομιζω οτι δε στεκει να υπολογιζουμε την πητ, μια μερα που δε συνεβη τιποτα δηλαδη... ειδικα αν ο τοκετος ξεκινησε αυτόματα. 

 

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Lia5 εμείς τελικά πηραμε την κουνια που γίνεται κρεβάτι Montessori κ επειδή τωρα τον έχουμε κ εμείς στο λίκνο σκέφτομαι όταν δε θα χωράει να κατεβάσω το στρώμα της κουνιας στο πατωμα κ να πάρω ένα φουσκωτό για να κοιμάμαι δίπλα του μέχρι τον χρόνο. 

Οποτε θα τον βαλεις απο 5-6 μηνων; Εγω σκεφτομαι τι να βαλω διπλα εκτος απο το χαλι για να μη χτυπησει αμα παει να κατέβει. 

 

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σήμερα μου έκανε το ίδιο πράγμα και η δική μου. Ευτυχώς μόλις είχα ξυπνήσει και της το τράβηξα αμέσως από το πρόσωπο αλλά τα είδα όλα αυτά τα δευτερόλεπτα... Τρόμαξα πολύ! Έχει ξεκινήσει και σηκώνει τα πόδια της τις τελευταίες μέρες και προσπαθεί να τα βάλει στο στόμα και πιστεύω ότι έτσι κατάφερε και μετέφερε τη κουβέρτα στο πρόσωπο της γιατί κι εγώ ως κάτω από τις μασχάλες τη καλυπτω και μαλλιστα στερεώνω καλά τις ακρες δεξιά και αριστερά από το κρεβάτι... Αλλα αν θέλει κάτι ή δικια μου βάζει απίστευτη δύναμη οπότε δεν μου κάνει εντύπωση που κατάφερε και έβγαλε τις άκρες. Οπότε κι εγώ από σήμερα ξανά υπνοσακο... Είχα χρησιμοποιήσει κι άλλες φορές και με είχε βολέψει αλλά επειδή εδώ στο νησί κάνει ακόμα αρκετή ζέστη, υδρωνει το παιδί και γι αυτό της έβαλα σκέπασμα πάλι... Υπάρχουν και υπνοσακοι με μανίκια; Εγω μόνο αμάνικα έχω βρει

Ο δικος μου κανει το αντίθετο, την βγαζει και ξεσκεπαζεται τελείως και τον βρισκω με την κουβέρτα κατω απο τα πόδια 🤷🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

@nik_ol   εγώ έχω έναν από την αδερφή μου (έχει δύο κορίτσια) για μωράκια έως 6 μηνών που έχει μανίκια αλλά είναι με φερμουάρ και βγαίνουν ! Τον είχε πάρει πριν 6-7 χρόνια που έκανε τη μεγάλη μας ! Όσοι κοιτάω τώρα γι'αυτη την ηλικια είναι αμανικοι! Με μανίκια είναι απ' όσο έχω δει για μεγαλύτερα παιδάκια μόνο ,δεν έχει μικρά νούμερα ! Έχω διαβάσει ότι είναι επικίνδυνο σε βρέφη να βάζεις υπνοσακο με μανίκια γι'αυτό νομίζω όλοι είναι χωρίς πλέον 

Α, ναι; δεν το ήξερα αυτό για τα μανίκια. Οποτε μάλλον για αυτό δεν έχουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...