Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Είσαι αξία θαυμασμού!!! Οι ορμόνες το 1ο 3μηνο νομίζω παίζουν όλα τ χρώματα ταυτόχρονα!!! Μπράβο σου!! Να ανεβάσεις την ιστορία σου στην τοπική ομάδα θηλασμού έστω κ ανώνυμα! 

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου! Νομίζω όλες οι μανούλες παιρνουμε από τα μωρά μας δύναμη που δεν φανταζομασταν ποτέ ότι έχουμε γι αυτό και συνεχίζουμε να αντέχουμε με τόση αϋπνία... Εγώ ήμουν και πολύ υπναρου πριν γεννήσω, κοιμόμουν ένα 9ωρο-10ωρο κάθε μέρα και τώρα με ένα συνεχόμενο 4ωρο εστω είμαι ευχαριστημένη και γεμάτη ενέργεια 😂 Σε ποια ομάδα θηλασμού λες; Στο Facebook; Η αλήθεια είναι ότι καιρό ήθελα να μπω και να διαβάσω αλλά πραγματικά δεν προλάβαινα ούτε τουαλέτα να πάω με το μωρό.. Τώρα που τελείωσε η σεζόν στο νησί κι έχω τον άντρα μου περισσότερο σπίτι αρχιζω και χαλαρωνω κάπως 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια πολύ καλό πλύσιμο στα μωράκια πριν την συλλογή ούρων.. 

Σήμερα το βράδυ έχουμε περάσει απίστευτα δύσκολα. Όλη τη μερα ήταν μες την τρελή χαρά δεν έκανε καμια αναγωγή αλλα δεν είχε κοιμηθεί ούτε ένα μισάωρο. Πηγαμε στα πεθερικά να φαμε και σταμάτησε ελάχιστα να κλαίει. Έπινε γαλα κάθε φορά που τον έβγαζα σε σημείο που μετά μου τα έβγαλε όλα. Εκανε από την πίεση και το κλαμα δεν ξέρω και εγώ πόσους εμετούς. Αφού φοβήθηκα τόσο πολύ.. Τώρα ηρέμησε μετα απο μπάνιο και πιστολάκι... Το έχει πάθει καμία;; και το Σάββατο εκανε ενα παρόμοιο σκηνικό... 14 και 6 σήμερα.. Μπαίνουμε σε αλμα.. 

Πωπω τι πέρασες κι εσύ... Ελπίζω να μην στο ξανακάνει, φαντάζομαι θα τρόμαξες πολύ. Πως είναι σήμερα; Αυτό με τα άλματα πως τα υπολογίζουμε βρε κορίτσια; Όλο το ακούω αλλά δεν έχω ιδέα πως μπορούμε να το ξερουμε... Ένα βράδυ έκλαιγε ασταμάτητα η δική μου για μισή ώρα περίπου χωρίς προφανή λόγο και την επόμενη μέρα ξεκαρδιστικε στα γέλια για πρώτη φορά.. Μου είπαν ότι μάλλον ήταν άλμα γι αυτό έκλαιγε έτσι λες και πόναγε αφόρητα αλλά εγώ δεν έχω ιδέα ποτε να τα περιμένω... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Σευχαριστω πολύ κοπέλα μου! Νομίζω όλες οι μανούλες παιρνουμε από τα μωρά μας δύναμη που δεν φανταζομασταν ποτέ ότι έχουμε γι αυτό και συνεχίζουμε να αντέχουμε με τόση αϋπνία... Εγώ ήμουν και πολύ υπναρου πριν γεννήσω, κοιμόμουν ένα 9ωρο-10ωρο κάθε μέρα και τώρα με ένα συνεχόμενο 4ωρο εστω είμαι ευχαριστημένη και γεμάτη ενέργεια 😂 Σε ποια ομάδα θηλασμού λες; Στο Facebook; Η αλήθεια είναι ότι καιρό ήθελα να μπω και να διαβάσω αλλά πραγματικά δεν προλάβαινα ούτε τουαλέτα να πάω με το μωρό.. Τώρα που τελείωσε η σεζόν στο νησί κι έχω τον άντρα μου περισσότερο σπίτι αρχιζω και χαλαρωνω κάπως 😆

Ναι υπάρχουν ομάδες στο φβ κ σελίδες μπορείς να βάλεις την ιστορία σου κ ανώνυμα αν δεν θέλεις να φαίνεσαι, αλλά βαλτην, είναι πολλή ενθαρρυντική κ σίγουρα θα βοηθήσει πολλές κοπέλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Πωπω τι πέρασες κι εσύ... Ελπίζω να μην στο ξανακάνει, φαντάζομαι θα τρόμαξες πολύ. Πως είναι σήμερα; Αυτό με τα άλματα πως τα υπολογίζουμε βρε κορίτσια; Όλο το ακούω αλλά δεν έχω ιδέα πως μπορούμε να το ξερουμε... Ένα βράδυ έκλαιγε ασταμάτητα η δική μου για μισή ώρα περίπου χωρίς προφανή λόγο και την επόμενη μέρα ξεκαρδιστικε στα γέλια για πρώτη φορά.. Μου είπαν ότι μάλλον ήταν άλμα γι αυτό έκλαιγε έτσι λες και πόναγε αφόρητα αλλά εγώ δεν έχω ιδέα ποτε να τα περιμένω... 🙄

Τις εβδ  αρχικά τις υπολογιζουμε βάση πητ αλλά πολλά περνάνε τα άλματα κ με βάση την ημερομηνία γέννησης. Υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Μπορεί τα σημάδια να τα δεις ολες τις εβδ που είναι τα άλματα, μπορεί να τα παρατηρήσεις 3 μέρες μόνο, μπορεί κ καθόλου!!κατά την διάρκεια κ μόλις βγουν από τα άλματα θα δεις αυτό πιυ θα έχει κατορθώσει να το έχει τελειοποιησει ❤️

FB_IMG_1634190423931.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Τις εβδ  αρχικά τις υπολογιζουμε βάση πητ αλλά πολλά περνάνε τα άλματα κ με βάση την ημερομηνία γέννησης. Υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Μπορεί τα σημάδια να τα δεις ολες τις εβδ που είναι τα άλματα, μπορεί να τα παρατηρήσεις 3 μέρες μόνο, μπορεί κ καθόλου!!κατά την διάρκεια κ μόλις βγουν από τα άλματα θα δεις αυτό πιυ θα έχει κατορθώσει να το έχει τελειοποιησει ❤️

FB_IMG_1634190423931.jpg

8η 9η τι κατακτούν; εμείς 5η καταντήσαμε χαμόγελο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η PanB είπε:

8η 9η τι κατακτούν; εμείς 5η καταντήσαμε χαμόγελο 😊

Δεν είναι απαραιτητο ότι θα κάνουν κάτι. Μπορεί ας πούμε να πάρουν απότομα ύψος ή να ανέβουν περίμετρο κεφαλιού. Νομίζω εμένα στην 8η 9η με είχε πάει όλη η εβδομαδα με κλαμα και Σάββατο εκανε μια γκίνια αλλο πράγμα. Εκείνη τη μέρα άρχισε να με ακολουθεί με το βλέμμα του. 

@Alexey εμένα τα αλματα ως τώρα μου τα κάνει βάση γεννήσεις. Τώρα προς το παρόν τρώει και κοιμάται. Επίσης από τις 11 που κοιμήθηκε ξύπνησε στις 5.. Και τελευταία φορά έφαγε 9.. Απο τις 5 εχει ξυπνήσει ανά 2 ώρες όμως.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πως είστε? Δεν μπορώ καθόλου με αυτό τον καιρό!!!

@Clairy. Κορίτσι μ ευτο μ το έχει κάνει κ εμένα 2 φορές έτρωγε κ σε κάποια στιγμή τα γύρισε όλα πολύ μεγάλη ποσότητα είχα τρομάξει. Την μια είμαστε στο αυτοκίνητο εν κινήσει οπότε σκέφτηκα μήπως αναγιυλιασε. Αλλά μ το έκανε κ στο σπίτι. Αυτό το κλάμα το πολύ κ το απαρηγόρητο που λες εμάς η παιδίατρος μας είπε από τις πολλές γουλιές προκλήθηκε οισοφαγίτιδα και γι'αυτό ξεκινήσαμε νεξιουμ το παιδί ομολογώ πως είναι πολύ καλύτερα από τότε. Σου βάζω φώτο το σκεύασμα. 

 

IMG_20211014_100420.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Οι αντλήσεις είναι πολύ κουραστικες η αλήθεια είναι... Δεν ξέρω αν θα αντεχα κι εγώ για πολύ... Συν ότι είναι και επώδυνες οι συνεχόμενες αντλήσεις. Εγώ πάντως για όσο έκανα χρήση υπέφερα κάθε φορά... 

Εγω ποτε δεν πονεσα στιε αντλήσεις με αυτο το θήλαστρο... Αυτο που δεν σντεξα ηταν η αυπνια γιατι εκανα αυτο ακριβως που εκανες εσυ: θηλασμο, κοιμισμα, άντληση, πλησιμο, αποστείρωση καθε 2 ωρες οποτε δεν εμενε χρονος για υπνο. Μετα απο 3 βδομάδες αρχισε να με παίρνει ο ύπνος καθιστη και να μου πεφτουν τα μπιμπερο... το μωρο οσο περνουσε ο καιρος αφηνε πιο γρήγορα το στηθος και ζητουσε μπουκάλι και παει μετα 🤷🏼‍♀️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Τα νοσοκομειακά θηλαστρα λένε πως είναι καλύτερα αλλά δεν το ξέρω...εμένα η μικρούλα πιάνει από την πρώτη στιγμή,αλλά νομίζω είναι ο ψυχολογικός παράγοντας σημαντικός , η στήριξη κ η βοήθεια...τι να κάνουμε, δεδομένων των συνθηκών,κάνουμε ο,τι καλύτερο μπορούμε.θα δώσω όσο κ για όσο έχω..!😊

Εν τω μεταξύ τρώει από το στήθος από 15 λεπτά κ είναι σα να μην έφαγε,το πολύ την κρατάει μισάωρο κ μετά θέλει μπουκάλι.Μηπως δεν είναι καλής ποιότητας το γάλα μου ή έτσι είναι σε όλες;

Ναι ειναι το καλύτερο... Το γαλα σου ριναι εξαιρετικής ποιότητας αλλα οσο περναει ο καιρος λιγοστεύει γιατι αυτο που κανεις ειναι τεχνικη αποθηλασμου. Οσο πιο λιγες φορες θηλαζεις τοσο πιο λιγο γαλα θα εχεις και το αντιθετο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Όχι κ δεν ξέρω γιατί δεν μ αρέσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Τις εβδ  αρχικά τις υπολογιζουμε βάση πητ αλλά πολλά περνάνε τα άλματα κ με βάση την ημερομηνία γέννησης. Υπάρχει απόκλιση 1-2 εβδ. Μπορεί τα σημάδια να τα δεις ολες τις εβδ που είναι τα άλματα, μπορεί να τα παρατηρήσεις 3 μέρες μόνο, μπορεί κ καθόλου!!κατά την διάρκεια κ μόλις βγουν από τα άλματα θα δεις αυτό πιυ θα έχει κατορθώσει να το έχει τελειοποιησει ❤️

FB_IMG_1634190423931.jpg

Ετσι πες! Ειμαστε στη 12η και δεν ηξερα γιατι γκρινιαζουμε 3 μερες τωρα χωρις προφανη λογο 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Εγω ξεκινησα να χρησιμοποιω για να μην ξεσκεπαζεται και ξυπναει αλλα επειδή τον κοιμιζω αγκαλιά οταν τον βάζω και τον κουμπωνω παλι ξυπναει οποτε δε μας βολεψε 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 μμμμ κ εμένα δεν ξέρω αν μου αρέσει γιατί απο τη μια σκέφτομαι ότι θα είναι εγκλωβισμένος αλλά από την άλλη ξεσκεπαζεται. Επίσης, φοβάμαι λίγο τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, μη τα βάλει στη μουριτσα. @Lia5 κ αυτό το σκεφτόμουν, πως θα τον βάλω μέσα αν είναι ήδη κοιμισμένος 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

@Love32 μμμμ κ εμένα δεν ξέρω αν μου αρέσει γιατί απο τη μια σκέφτομαι ότι θα είναι εγκλωβισμένος αλλά από την άλλη ξεσκεπαζεται. Επίσης, φοβάμαι λίγο τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, μη τα βάλει στη μουριτσα. @Lia5 κ αυτό το σκεφτόμουν, πως θα τον βάλω μέσα αν είναι ήδη κοιμισμένος 🤔

Εγω τον σκεπάζω μέχρι πιο κάτω από τις μασχάλες κ τα χεράκια απ έξω επίσης έχω βάλει σώματα στο σπίτι κ το σκ θα στρώσω χάλια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Love32 μμμμ κ εμένα δεν ξέρω αν μου αρέσει γιατί απο τη μια σκέφτομαι ότι θα είναι εγκλωβισμένος αλλά από την άλλη ξεσκεπαζεται. Επίσης, φοβάμαι λίγο τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, μη τα βάλει στη μουριτσα. @Lia5 κ αυτό το σκεφτόμουν, πως θα τον βάλω μέσα αν είναι ήδη κοιμισμένος 🤔

Θα τον βαλεις και θα ξυπνήσει 😂

 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγω τον σκεπάζω μέχρι πιο κάτω από τις μασχάλες κ τα χεράκια απ έξω επίσης έχω βάλει σώματα στο σπίτι κ το σκ θα στρώσω χάλια. 

 

Κι εγω τώρα ετσι τον σκεπαζω 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η PanB είπε:

8η 9η τι κατακτούν; εμείς 5η καταντήσαμε χαμόγελο 😊

Δεν έχουν στάνταρ.. Μέχρι το 6μηνο έχουν να κατακτήσουν φωνές, από ανάσκελα μπρούμυτα κ το αντίστροφο, να κάθονται στο ποπο,κάποια σηκώνονται κ μόνα τους, να κρατάνε παιχνιδάκια-μασητικα, να παίρνουν μόνα τους παιχνιδάκια, γέλιο με φωνούλα, να ακούνε στο όνομα τους, να αναγνωρίζουν στον καθρέφτη τον εαυτό τους.. Είναι κ άλλα λογικά κ μου διαφεύγουν.. 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Δεν είναι απαραιτητο ότι θα κάνουν κάτι. Μπορεί ας πούμε να πάρουν απότομα ύψος ή να ανέβουν περίμετρο κεφαλιού. Νομίζω εμένα στην 8η 9η με είχε πάει όλη η εβδομαδα με κλαμα και Σάββατο εκανε μια γκίνια αλλο πράγμα. Εκείνη τη μέρα άρχισε να με ακολουθεί με το βλέμμα του. 

@Alexey εμένα τα αλματα ως τώρα μου τα κάνει βάση γεννήσεις. Τώρα προς το παρόν τρώει και κοιμάται. Επίσης από τις 11 που κοιμήθηκε ξύπνησε στις 5.. Και τελευταία φορά έφαγε 9.. Απο τις 5 εχει ξυπνήσει ανά 2 ώρες όμως.. 

Θα διαφωνήσω.. Στα άλματα πάντα κατακτανε κάτι που ίσως εμείς να μην το καταλαβαίνουμε μερικές φορές . 

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Προσπάθησα στον μεγάλο δεν μας έκατσε... Ξέρω μόνο ότι οι καλύτεροι είναι οι grobag. 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Εγω τον σκεπάζω μέχρι πιο κάτω από τις μασχάλες κ τα χεράκια απ έξω επίσης έχω βάλει σώματα στο σπίτι κ το σκ θα στρώσω χάλια. 

 

Έτσι πρέπει να τα έχουμε κάτω από τις μασχάλες  επίσης στην κούνια μπορειτε να το σκεπαζετε κάτω από τις μασχάλες κ να πιάνετε τηβ κουβερτούλα στα πλαϊνά της κούνια, όπως στρώνουμε το σεντόνι έτσι ώστε να μην φεύγει. Εμείς αύριο θα πάρουμε τα χάλια οπότε μάλλον την επόμενη εβδ θα στρώσουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Εγω ξεκινησα να χρησιμοποιω για να μην ξεσκεπαζεται και ξυπναει αλλα επειδή τον κοιμιζω αγκαλιά οταν τον βάζω και τον κουμπωνω παλι ξυπναει οποτε δε μας βολεψε 😕

Καλημέρα!! Εγω της φοράω και της το βάζω στο τελευταίο θηλασμό, ετσι γλιτωνω βα να τη σκεπαζω και να τη ξυπνάω. Δοκίμασε το., 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια. Χθες ζυγισα τη μικρή ρτσι απο περιεργια. Και είδα ότι εχασα 40γρμ συγκριτικά με το ζύγισμα τη Δευτέρας που ηταν 5840 και χθες 5800. Ειναι 10 εβδομάδων βάρος γέννησης 3325 εφτασε 3040 βγηκαμε 3120. Αγώνας για να ανεβάσει. Εδώ και παραπάνω απο 1 μηνα θηλαζω αποκλειστικά. Σήμερα τη ζυγισα τα ιδια 5805😢😢. Ειναι καλα ομως έχει διάθεση χαμογελαει το πρωί είναι πιο υπναρου..  Δε ξερω.. Έχει συμβεί σε καμια? Αυριο ευτυχώς εχουμε ραντεβού στη παιφιατρου για υα εμβόλια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! 

Δεν ξέρω τι να "πρωτοσχολιασω".... Η καθεμία έχει κ μια ιστορία από την καθημερινότητα της! Να είναι καλά τα μωρούλια μας κ να είμαστε κ εμείς καλά κ να τα χαιρόμαστε! 

Να ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο με τα θέματα που συζητάτε! Χρησιμοποιεί καμία υπνοσακο;

Εγώ παραγγειλα από mothercare έναν υπνοσακο grobag αλλά ακόμα δεν μου έχει έρθει, πάντως μου έχουν πει τα καλύτερα! Θα ενημερώσω ξανά μόλις τον δοκιμάσω! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Love32 μμμμ κ εμένα δεν ξέρω αν μου αρέσει γιατί απο τη μια σκέφτομαι ότι θα είναι εγκλωβισμένος αλλά από την άλλη ξεσκεπαζεται. Επίσης, φοβάμαι λίγο τα σεντόνια κ τις κουβέρτες, μη τα βάλει στη μουριτσα. @Lia5 κ αυτό το σκεφτόμουν, πως θα τον βάλω μέσα αν είναι ήδη κοιμισμένος 🤔

Γτ δεν τα κοιμιζετε μέσα στον υπνοσακο; 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Εγω ποτε δεν πονεσα στιε αντλήσεις με αυτο το θήλαστρο... Αυτο που δεν σντεξα ηταν η αυπνια γιατι εκανα αυτο ακριβως που εκανες εσυ: θηλασμο, κοιμισμα, άντληση, πλησιμο, αποστείρωση καθε 2 ωρες οποτε δεν εμενε χρονος για υπνο. Μετα απο 3 βδομάδες αρχισε να με παίρνει ο ύπνος καθιστη και να μου πεφτουν τα μπιμπερο... το μωρο οσο περνουσε ο καιρος αφηνε πιο γρήγορα το στηθος και ζητουσε μπουκάλι και παει μετα 🤷🏼‍♀️

 

Ναι ειναι το καλύτερο... Το γαλα σου ριναι εξαιρετικής ποιότητας αλλα οσο περναει ο καιρος λιγοστεύει γιατι αυτο που κανεις ειναι τεχνικη αποθηλασμου. Οσο πιο λιγες φορες θηλαζεις τοσο πιο λιγο γαλα θα εχεις και το αντιθετο.

Ναι το ξέρω ότι είναι τεχνική αποθηλασμου😊Όταν άρχισα να μην έχω γάλα κ τρελάθηκα ,δεν ήθελα να πάρω χάπι για να κοπεί κ έτσι είπα θα το πάω έτσι για να κοπεί σιγά σιγά ...αλλά εξακολουθω ναεχω αυτό το λίγο.Βεβαια τώρα η μικρή εκνευρίζεται κάποιες φορές γιατί Αλλο να τρως σταγόνα σταγόνα κ άλλο να τρως με το μπιμπερό.προσπαθησα να της δίνω κ μεσημέρι αλλά δεν ...

Εσεις κορίτσια λέτε για τα χαλια,εμείς σε 10 -15 μερες μετακομίζουμε!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι τεχνική αποθηλασμου😊Όταν άρχισα να μην έχω γάλα κ τρελάθηκα ,δεν ήθελα να πάρω χάπι για να κοπεί κ έτσι είπα θα το πάω έτσι για να κοπεί σιγά σιγά ...αλλά εξακολουθω ναεχω αυτό το λίγο.Βεβαια τώρα η μικρή εκνευρίζεται κάποιες φορές γιατί Αλλο να τρως σταγόνα σταγόνα κ άλλο να τρως με το μπιμπερό.προσπαθησα να της δίνω κ μεσημέρι αλλά δεν ...

Εσεις κορίτσια λέτε για τα χαλια,εμείς σε 10 -15 μερες μετακομίζουμε!!🤪

Αχ πόσο θα ήθελα να μετακομίσω και. Εγώ ζήλευω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Αχ πόσο θα ήθελα να μετακομίσω και. Εγώ ζήλευω!!!

Εμείς φτάσαμε στο αμήν ,είμαστε σε πολύ μικρό σπίτι, περιμέναμε να μας δώσουν το σπίτι τα πεθερικά εδώ κ μια 5ετια(μας είχαν στο περίμενε!) Αλλά δεν φιλοτιμηθηκαν οπότε την κάνουμε!!!!και ανυπομονώ!!!! Να ανανεώθουμε κιόλας!!!!!Μακάρι ,αν θέλετε,να μπορέσετε να φύγετε κι εσεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γτ δεν τα κοιμιζετε μέσα στον υπνοσακο; 😂 

Το προσπαθησα αλλα δεν μπορουσα αγκαλιά με τον υπνοσακο 😕

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι το ξέρω ότι είναι τεχνική αποθηλασμου😊Όταν άρχισα να μην έχω γάλα κ τρελάθηκα ,δεν ήθελα να πάρω χάπι για να κοπεί κ έτσι είπα θα το πάω έτσι για να κοπεί σιγά σιγά ...αλλά εξακολουθω ναεχω αυτό το λίγο.Βεβαια τώρα η μικρή εκνευρίζεται κάποιες φορές γιατί Αλλο να τρως σταγόνα σταγόνα κ άλλο να τρως με το μπιμπερό.προσπαθησα να της δίνω κ μεσημέρι αλλά δεν ...

Εσεις κορίτσια λέτε για τα χαλια,εμείς σε 10 -15 μερες μετακομίζουμε!!🤪

Ακομα καλύτερα θα μπουνε τα χαλια στο καινούργιο σπίτι 😉

Κορίτσια εκτος απο την @Starrr που θυμάμαι οτι εχει κρεβάτι Montessori στον γιο της, το εχει και καμια αλλη; και αν ναι απο τι ηλικία;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema το διάβασα γι αυτό το είπα 🙄 και στη 12η εβδομάδα νομίζω δεν κάναμε κάτι καινούριο.

@Love32 δεν γράφει πουθενά να περιέχει ίχνη απο σογια κλπ;;; γιατί ηθελα να πάρω κι εγω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...