Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια κάναμε εμβόλιο Παρασκευή. Όπου την ίδια μέρα εμφάνισε αίματακι Σάββατο τίποτα και μετά πάλι κλωστή καφε σε 2 πάνες. Όμως απο χθες ειναι πάρα πολύ ανήσυχος. Το βράδυ δε μου κοιμήθηκε καθόλου καλά όπου είχε ξεκινήσει από το μεσημέρι μια μικρή γκρίνια και σήμερα όλη τη μέρα κοιμάται και ξυπνάει πάλι με κλάμα λες και πονάει.. Πυρετό δεν έχει τα κακα του ειναι σωστά. Ηρεμεί στο στήθος μόνο.. Κανονικά η 12η εβδομάδα του άλματος ήταν την προηγούμενη εβδομάδα αλλα βάση πητ είναι αυτή. Εχω μπερδευτεί. Νομίζω βέβαια δεν ειναι αλμα και κάπου πονάει το παιδακι. Δόντια νομίζω είναι λίγο νωρίς  την Παρασκευή γίνεται 3ων..

Εμεις που το καναμε το εξαπλο το Σάββατο και μια μπεμπα που ειναι ισα ισα 2 μερες ολο κοιμόντουσαν. Καθε μωρακι αντιδρα διαφορετικά ομως. Αλλα αφου τα κακα ειναι σωσρα πλεον δεν είναι τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Με ποιον τρόπο βάζετε τα παιδάκια σας για ύπνο;;κοιμούνται μόνα η κάνετε κάτι εσείς;;θηλασμό η κούνημα πχ.. 

Το βράδυ και ολην την νύχτα κοιμάται στο στήθος τον κρατάω λίγο και μετά τον βάζω στο λίκνο. Τη μέρα Μονο αν νυστάζω πολύ που τον παίρνω στο κρεβάτι και κοιμάται μόνος του μαζί μου. Αλλιώς μόνος του κοιμάται στην καλαθουνα που του εχω στο σαλόνι. Αν νυστάζει πολύ και γκρινιάζει κουνάω την καλαθουνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/9/2021 at 6:05 ΜΜ, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια πώς μεγαλώνουν έτσι δεν μας κάνουν τα ρούχα μας. Φορμάκια που τα έχουν φορέσει από 2-3 φορές το καθένα.

Κάποια της φόρεσα 1 φορά!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/9/2021 at 6:23 ΜΜ, ο/η PanB είπε:

Σας το είπα εγώ να μην πάρετε πολλά 😂

Εμείς από τον ενθουσιασμό πήραμε ,πήραμε...!!🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Με ποιον τρόπο βάζετε τα παιδάκια σας για ύπνο;;κοιμούνται μόνα η κάνετε κάτι εσείς;;θηλασμό η κούνημα πχ.. 

Εμείς κάνουμε θηλασμο με κουνημα οταν εχει υπερένταση στο 4μηνο θα της ξεκινησω την θετική εκπαίδευση ύπνου εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina μήπως φευγεις πριν κοιμηθεί βαριά;

@Tweema ανά ποσες ωρες αλλάζεις δηλαδή στήθος; εγώ κατά περιοδους έχω υπερπαραγωγή στο δεξί στήθος. Επίσης, θέλω να σου πω ότι είχες δίκιο... Πλέον τον θηλάζω εκτός χωρίς να με δυσκολεύει το μεγάλο στήθος! Τα καταφέραμε ✌✌✌✌

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα θέλουν το χρόνο τους. Θηλάζει αρκετά συχνά οπότε συνήθως την 2η φορά που θέλει γάλα δεν θέλει το ίδιο στήθος  δυσανασχετεί. Συνήθως 1-2 μέρες την εβδ το στήθος μου είναι τούμπανο όσο κ να θηλάζει δεν αδειάζει κ με την έντονη ροή αφήνει το στήθος γίνεται μούσκεμα στο πρόσωπο κ το παίρνει ξανά. Άστο δεν με καλύπτουν τα επιθέματα κ πάλι είμαι με γουλοπανα. Τα ίδια είχα κ στον γιο μου μέχρι κ 6 μηνών. 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Αυτο πώς γίνεται; Ενδιαφερομαι! Οχι οτι θελει συνέχεια αγκαλιά, αλλα να ειμαι κοντα του και να με βλέπει και να με ακουει.

Εχω ένα μπανακι που χωράει στην μπανιέρα κ  κάθεται το μωρο σε ημιξαπλωτη θέση. Την βάζω εκεί μέσα στην μπανιέρα κ εγώ μπροστά της. Επισης πριν από αυτό είχα δοκιμασει να κατεβάσω στο πάτωμα την αλλαξιερα-στρωματακι κ να την βάλω μπροστά στην μπανιέρα κ να με βλέπει. Αλλά να σου πω πιο πολύ με βολεύει το άλλο. 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ρε κορίτσια κάναμε εμβόλιο Παρασκευή. Όπου την ίδια μέρα εμφάνισε αίματακι Σάββατο τίποτα και μετά πάλι κλωστή καφε σε 2 πάνες. Όμως απο χθες ειναι πάρα πολύ ανήσυχος. Το βράδυ δε μου κοιμήθηκε καθόλου καλά όπου είχε ξεκινήσει από το μεσημέρι μια μικρή γκρίνια και σήμερα όλη τη μέρα κοιμάται και ξυπνάει πάλι με κλάμα λες και πονάει.. Πυρετό δεν έχει τα κακα του ειναι σωστά. Ηρεμεί στο στήθος μόνο.. Κανονικά η 12η εβδομάδα του άλματος ήταν την προηγούμενη εβδομάδα αλλα βάση πητ είναι αυτή. Εχω μπερδευτεί. Νομίζω βέβαια δεν ειναι αλμα και κάπου πονάει το παιδακι. Δόντια νομίζω είναι λίγο νωρίς  την Παρασκευή γίνεται 3ων..

Μέχρι κ 10 μέρες μετά το εμβόλιο υπάρχουν τα συμπτώματα όπως επίσης δεν γίνεται κ αξιολόγηση στις πάνες. Τώρα όσον αφορά τα άλματα επειδή υπάρχουν αποκλίσεις θα πρέπει να τον παρατηρείς κ με βάση την ημερομηνία γέννησης κ με βάση πητ αλλά κ πάλι κ έτσι δεν γίνεται να είμαστε σίγουρες αφού τα άλματα δίνουν 1-2 εβδ απόκλιση. Κατάλαβες μονολογώ γιατί τα έχω σκεφτει αρκετές φορές. Από το επόμενο άλμα που είναι εβδ 5!!! θα καταλαβαίνεις πιστεύω αν είναι σε άλμα ή όχι. Κ να λες πάλι καλά που ηρεμεί στο στήθος! Τα δοντια μπορεί να έχουν αρχίσει να τον ενοχλούν, δεν είναι νωρίς, αλλά γεννιούνται με δόντι. Κ η μικρή πριν τους 3 μήνες άρχισαν να την τρώνε τα δοντάκια της κ το επιβεβαίωσε κ ο παιδίατρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Με ποιον τρόπο βάζετε τα παιδάκια σας για ύπνο;;κοιμούνται μόνα η κάνετε κάτι εσείς;;θηλασμό η κούνημα πχ.. 

Την ημέρα θηλάζει κ την παίρνει ο ύπνος. Το βράδυ μπάνιο, θηλασμός κ την παίρνει. Όσες φορές ξυπνήσει το βράδυ, δεν ανοίγει ματια, ξυπνάει μόνο για γάλα οπότε όπως είναι ξαπλωμένη της δίνω στήθος κ κοιμάται κ συνήθως με παίρνει κ μένα ο ύπνος μέσα στην κούνια κ ξυπνάω πιασμενη 😂 έχει τύχει μερικές φορές να γκρινιάζει το βράδυ κ να μην θέλει γάλα αλλά αγκαλιά, την παίρνω κοιμάται κ την βάζω πάλι στην κούνια. Μέσα στην μέρα εάν δεν κοιμηθεί με θηλασμό, της βάζω λευκούς ήχους κ την κάνω βόλτα. Επίσης επειδή εμένα στα άλματα αρνείται το στήθος κ παρόλο που έχουμε συνέχεια επαφή δέρμα με δέρμα συνεχίζει να το αρνείται, αρχίζω την κάνω βολτες με λευκούς ήχους κ επειδή αρχίζει κ νανουριζεται έτσι την γυρίζω σε ξαπλωτη θέση κ την κουνάω λιγάκι κ εκεί το παίρνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema αυτό που γίνεται μουσκεμα είναι δύσκολο.... Υπομονή να έχουμε!!! 

@Mommy to be ο δικός μου συνήθως κοιμάται στο στήθος κ πολλές φορές με κούνημα στο καρότσι αλλά μόνο όταν τον κουνάει ο μπαμπάς του! Έχει τις προτιμήσεις του το παιδί μου 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εμένα μόνο με το στήθος κοιμάται και γενικά ηρεμεί....τον βάζω στην κούνια του μετά....ρελαχ λευκοί ήχοι και τέτοια πετά μένα χρήματα λέει ο άντρας μου....

Τις τελευταίες μέρες νιώθω ένα ελαφρύ πόνο τσούξιμο σαν τσπιματα και στους δύο μαστούς..  ο μικρός θηλάζει όλη μέρα...είναι από την παραγωγή του γάλακτος;;το στήθος είναι μαλακο δεν έχει πετρώματα και τέτοια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα θέλουν το χρόνο τους. Θηλάζει αρκετά συχνά οπότε συνήθως την 2η φορά που θέλει γάλα δεν θέλει το ίδιο στήθος  δυσανασχετεί. Συνήθως 1-2 μέρες την εβδ το στήθος μου είναι τούμπανο όσο κ να θηλάζει δεν αδειάζει κ με την έντονη ροή αφήνει το στήθος γίνεται μούσκεμα στο πρόσωπο κ το παίρνει ξανά. Άστο δεν με καλύπτουν τα επιθέματα κ πάλι είμαι με γουλοπανα. Τα ίδια είχα κ στον γιο μου μέχρι κ 6 μηνών. 

Εχω ένα μπανακι που χωράει στην μπανιέρα κ  κάθεται το μωρο σε ημιξαπλωτη θέση. Την βάζω εκεί μέσα στην μπανιέρα κ εγώ μπροστά της. Επισης πριν από αυτό είχα δοκιμασει να κατεβάσω στο πάτωμα την αλλαξιερα-στρωματακι κ να την βάλω μπροστά στην μπανιέρα κ να με βλέπει. Αλλά να σου πω πιο πολύ με βολεύει το άλλο. 

 

Μέχρι κ 10 μέρες μετά το εμβόλιο υπάρχουν τα συμπτώματα όπως επίσης δεν γίνεται κ αξιολόγηση στις πάνες. Τώρα όσον αφορά τα άλματα επειδή υπάρχουν αποκλίσεις θα πρέπει να τον παρατηρείς κ με βάση την ημερομηνία γέννησης κ με βάση πητ αλλά κ πάλι κ έτσι δεν γίνεται να είμαστε σίγουρες αφού τα άλματα δίνουν 1-2 εβδ απόκλιση. Κατάλαβες μονολογώ γιατί τα έχω σκεφτει αρκετές φορές. Από το επόμενο άλμα που είναι εβδ 5!!! θα καταλαβαίνεις πιστεύω αν είναι σε άλμα ή όχι. Κ να λες πάλι καλά που ηρεμεί στο στήθος! Τα δοντια μπορεί να έχουν αρχίσει να τον ενοχλούν, δεν είναι νωρίς, αλλά γεννιούνται με δόντι. Κ η μικρή πριν τους 3 μήνες άρχισαν να την τρώνε τα δοντάκια της κ το επιβεβαίωσε κ ο παιδίατρος. 

Το βράδυ πάλι ξυπνούσε ανήσυχος. Τώρα το πρωί ολο γελάει και φωνάζει να του δώσω σημασία. 

Ελπίζω να πέρασε. Το αλμα τον 9 εβδομάδων το πέρασε βάση γέννησης.. Τώρα αυτό δε το βλέπω για αλμα να σου πω την αλήθεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εσείς που έχετε πιο μεγάλα μωράκια, πότε χαμογέλασαν συνειδητά; προσπαθώ να θυμηθώ απ την κόρη μου αλλά δεν 🤣

Νομίζω όταν πήγαμε στον γιατρο στις 46 μέρες μας ειχε ρωτήσει αν μας έχει χαμογελάσει. Και είχε ξεκινήσει 1 2 μέρες νωρίτερα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

@Tweema αυτό που γίνεται μουσκεμα είναι δύσκολο.... Υπομονή να έχουμε!!! 

@Mommy to be ο δικός μου συνήθως κοιμάται στο στήθος κ πολλές φορές με κούνημα στο καρότσι αλλά μόνο όταν τον κουνάει ο μπαμπάς του! Έχει τις προτιμήσεις του το παιδί μου 🤣

Κούνημα στο καρότσι δεν το καταφέραμε σε κανένα από τα 2.τι ωραία που θα ήταν 😂😂

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Και εμένα μόνο με το στήθος κοιμάται και γενικά ηρεμεί....τον βάζω στην κούνια του μετά....ρελαχ λευκοί ήχοι και τέτοια πετά μένα χρήματα λέει ο άντρας μου....

Τις τελευταίες μέρες νιώθω ένα ελαφρύ πόνο τσούξιμο σαν τσπιματα και στους δύο μαστούς..  ο μικρός θηλάζει όλη μέρα...είναι από την παραγωγή του γάλακτος;;το στήθος είναι μαλακο δεν έχει πετρώματα και τέτοια..

Μετά τον θηλασμό το αισθάνεσαι; η γλώσσα του μωρού είναι άσπρη; 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Το βράδυ πάλι ξυπνούσε ανήσυχος. Τώρα το πρωί ολο γελάει και φωνάζει να του δώσω σημασία. 

Ελπίζω να πέρασε. Το αλμα τον 9 εβδομάδων το πέρασε βάση γέννησης.. Τώρα αυτό δε το βλέπω για αλμα να σου πω την αλήθεια 

Τα ουλακια του τα έχεις δει; 

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εσείς που έχετε πιο μεγάλα μωράκια, πότε χαμογέλασαν συνειδητά; προσπαθώ να θυμηθώ απ την κόρη μου αλλά δεν 🤣

Είσαι καλά να ξέρεις!! Εγώ έχω ξεχάσει ποτέ γελάσε συνειδητά κ η μικρή!! 😂😂😂 Που ναι τα μεγαλεία που έβγαζα συνέχεια φώτο κ βίντεο τον γιο μου, το μικιο ζήτημα  να το έχω τραβήξει 2 βίντεο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εσείς που έχετε πιο μεγάλα μωράκια, πότε χαμογέλασαν συνειδητά; προσπαθώ να θυμηθώ απ την κόρη μου αλλά δεν 🤣

Ο δικος μου στον 1,5 μηνα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Και εμένα μόνο με το στήθος κοιμάται και γενικά ηρεμεί....τον βάζω στην κούνια του μετά....ρελαχ λευκοί ήχοι και τέτοια πετά μένα χρήματα λέει ο άντρας μου....

 

IMG_20210929_104143.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εσείς που έχετε πιο μεγάλα μωράκια, πότε χαμογέλασαν συνειδητά; προσπαθώ να θυμηθώ απ την κόρη μου αλλά δεν 🤣

Γύρω στον 1,5 μήνα κ ο δικός μου 😉 όταν ήρθε η παιδίατρος στον μήνα μας είπε ότι στην επόμενη επίσκεψη, όταν θα γινόταν 2 μηνών θα έπρεπε να χαμογελάει συνηδειτά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κούνημα στο καρότσι δεν το καταφέραμε σε κανένα από τα 2.τι ωραία που θα ήταν 😂😂

Κ ο δικός μου μόνο όταν τον κουνάει ο άντρας μου κοιμάται κ θέλει κιόλας να μην τον κοιτάει την ώρα που τον κουνάει 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κούνημα στο καρότσι δεν το καταφέραμε σε κανένα από τα 2.τι ωραία που θα ήταν 😂😂

Μετά τον θηλασμό το αισθάνεσαι; η γλώσσα του μωρού είναι άσπρη; 

Τα ουλακια του τα έχεις δει; 

Είσαι καλά να ξέρεις!! Εγώ έχω ξεχάσει ποτέ γελάσε συνειδητά κ η μικρή!! 😂😂😂 Που ναι τα μεγαλεία που έβγαζα συνέχεια φώτο κ βίντεο τον γιο μου, το μικιο ζήτημα  να το έχω τραβήξει 2 βίντεο. 

Οχι η γλώσσα του δεν είναι λευκή..τα ούλα του όσο μπόρεσα να δω είναι δεν μου φάνηκαν περίεργα..μήπως είναι αντανακλαστικό καθόδου από το γάλα...;;μετά τον θηλασμο είναι πιο ήπια η ενοχληση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

 

IMG_20210929_104143.jpg

Πραγματικά τα μάζεψα όλα στην αποθήκη γιατί σκοντάφτει επάνω τους ο άντρας μου και εκνευρίζεται...😇🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Οχι η γλώσσα του δεν είναι λευκή..τα ούλα του όσο μπόρεσα να δω είναι δεν μου φάνηκαν περίεργα..μήπως είναι αντανακλαστικό καθόδου από το γάλα...;;μετά τον θηλασμο είναι πιο ήπια η ενοχληση.

Πότε νοιώθεις το τσούξιμο; την ώρα που θηλάζεις ή όταν έχεις ώρα να θηλασεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

@Mommy to beκι εγώ αισθάνομαι το ίδιο λίγη ώρα μετά αφότου θηλασω. Θεωρώ πως είναι το γάλα που κατεβαίνει. 

Λεω να βγάλω λίγο με το θηλαστρο...μν πάει να γίνει καμία μαστίτιδα ξέρω και εγώ...δεν είναι ούτε κόκκινος ούτε διογκωμένος ο μαστός ..ο μικρός θηλάζει όλη μέρα σχεδόν.αλλα για να αποφύγω τα χειρότερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Πότε νοιώθεις το τσούξιμο; την ώρα που θηλάζεις ή όταν έχεις ώρα να θηλασεις;

Νομίζω το νιώθω γενικά ..θα βγάλω με το θηλαστρο τώρα μήπως πάει να γίνει καμία μαστίτιδα ξέρω και γω..αλλά και στου δύο μαστούς;;λίγο απίθανο δεν είναι;;τους ενυδάτωση του έκανα και μασάζ...εν το μεταξύ σήμερα είδα και πάλι αίμα ..όπως στην αρχή περιόδου κόκκινο και ζωηρό ενώ είχα μέρες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...