Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Τρώει όταν την έχεις στο στήθος ή πιπιλαει; βέβαια κ με το πιπιλισμα βγαίνει γάλα. 

Πωωωω σου κοιμάται ολόκληρο 5ωρο; ο δικός μου είναι 2μηνων κ 9 ημερών κ ακόμα ξυπνάει ανά 2,5 με 3 ώρες

Και τρώει και πιπιλαει βέβαια. Αλλά γενικά τώρα που κάπως έχει αποκατασταθεί η γαλουχία και το στήθος έχει αρκετό γάλα, τρώει πιο αραιά. Όταν είναι ξύπνια βέβαια θέλει πάντα να τρώει. Εγώ να σας πω την αλήθεια δεν ανησυχώ ιδιαίτερα, γιατί την βλέπω ζωηρή, κοιμάται την νύχτα, βρέχει πάνες, κάνει κακα πολλα 3 φορές και 2 λιγότερα και τσισα πολλά. Απλά η γιατρός μας με αγχωσε λίγο και λέω μήπως δεν πάει κάτι καλά και δεν το πήρα γραμμή. 

Ευτυχώς στιν βραδινό ύπνο ναι έχουμε καλυτερέψει! Το πρωί βέβαια το μάτι γαρίδα! Μέχρι να έρθει ο άντρας μου ζήτημα να κοιμηθεί ένα μισάωρο. Ο γιος στην αντίστοιχη ηλικία κοιμόταν μετά από κάθε γεύμα 40 λεπτά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κορίτσια καλημέρα κι από μένα!!! Έχω μέρες να σας γράψω καθότι δεν προλαβαίνω ούτε να φάω πολλές φορές και κυριολεκτω! Εμένα η μικρή σαραντισε την Κυριακή. Στον μήνα πάρα 2 μέρες ήρθε η παιδιατρος και το βάρος που είχε πάρει ήταν μόλις 420 γραμμάρια όλο τον μήνα. Μου είπε να κάνω και μια άντληση και να δίνω έξτρα αυτό το γάλα που αντλώ +90 μλ ξένο το βράδυ. Αυτή τη βδομάδα που διανυσαμε και κάναμε τα παραπάνω πήρε 160 γραμμάρια/εβδομάδα. Μου είπε είναι καλά αλλά αν μπορώ και παραπάνω. Τι παραπάνω να κάνω βρε κορίτσια; Το παιδί ειναι στήθος σνχ, όταν πεινάει ξεσηκώνει τον κόσμο, οπότε δεν τίθεται θέμα να την αφήσεις έτσι. Είναι φαγανη γενικά, αλλά δεν ξέρω γιατί δεν παίρνει πολύ. Μπορεί το άτιμο dna να κάνει πάλι τη δουλειά του! Κι ο γιος μου λεπτός (μόνο που εκείνος δεν έτρωγε) και ο άντρας μου λεπτός! Αν έπαιρνε εμένα ένα κιλό σε έναν μήνα, όπως διαβάζω εσάς θα έκανα πάρτι! Επειδή είναι θηαλμσος μου λέει η γιατρός είναι οκ. Απλά θέλει παρακολούθηση. Γεννήθηκε 3200, βγήκαμε από μαιευτήριο 3050 και τώρα 40 μέρες μετά είναι 3730.

Να συμβαίνει τίποτε άλλο και να μην το έχουμε πάρει χαμπάρι; Με τον ύπνο έχει στρώσει αρκετά. Κοιμάται 10 με 12, μετά τρώει μέχρι 2 και ξυπνάει μετά γύρω στις 7.

Κ η κόρη μου που έπινε μόνο ξένο τον 1ο και τον 2ο μήνα είχε πάρει από 1+κιλό και 3ο-4ο από 500γρ! Και ήταν και ελεγχόμενη η ποσότητα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς. 

Στις δουλειές εχω και εγω πρόβλημα.. ή την κοιμιζω και την βαζω στο ριλαξ ή μαρσιπο 

Θα κανω μια δυο δουλειές και θα ξυπνήσει.. Το μαγειρεμα δύσκολο.. Το εχει αναλάβει ο άντρας μου και η πεθερα μου.. Εγω εχθες εβαλα να βρασω ρύζι και ημουν λιγο πιο ησυχη.. Αλλα να κάτσω να τσιγαρισω να φτιάξω σαλτσες κ τέτοια ουτε λογος! 

Εμας ξυπναει την νύχτα αλλα συνήθως οχι για φαι.. Είτε για να πιπιλισει ειτε γιατί ποναει η κοιλιτσα της.. Έχουμε παιδιατρο αυριο και θα παμε σε καινούργια που είναι πιστοποιημενη θηλασμου 

Κουραγιο σε ολες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mamaofbill έχεις δίκιο αφου βρέχει πάνες κ είναι ευδιαθετη όλα καλά! Όπως λέει κ η @Valxris είναι στο παιδί. 

Κορίτσια... Εγώ έκανα κ γεμιστά 🤣 τον πέτυχα σε καλή μέρα κ ώρα! Τον είχα δίπλα μου, στο καρότσι κ με κοιτουσε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Mamaofbill έχεις δίκιο αφου βρέχει πάνες κ είναι ευδιαθετη όλα καλά! Όπως λέει κ η @Valxris είναι στο παιδί. 

Κορίτσια... Εγώ έκανα κ γεμιστά 🤣 τον πέτυχα σε καλή μέρα κ ώρα! Τον είχα δίπλα μου, στο καρότσι κ με κοιτουσε 😁

Αχ ωραια 😀 μακάρι να είναι ετσι ευκολος παντα! Καλοφαγωτα😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ωραια 😀 μακάρι να είναι ετσι ευκολος παντα! Καλοφαγωτα😆

Χαχαχα... Μπα, δε νομίζω... Απλά τον πέτυχα σε καλή ώρα κ πηρα το ρίσκο 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Χαχαχα... Μπα, δε νομίζω... Απλά τον πέτυχα σε καλή ώρα κ πηρα το ρίσκο 🤣🤣

Χαχαχαχ εγω επλενα τον φούρνο 2 μερες πάντως 😂 το ειχα δει οταν γύρισα από το μαιευτήριο οτι θελει καθαρισμα και φτασαμε μηνα για να το κανω 😂😂😂😂 

Μας ηρθαν τα πραγματακια απο το pat pat και του h&m 

 Στο pat par Πηρα 2 συνολακια 3-6μηνων αλλα στο ματι μου φαίνονται μεγαλα🤔 και παπουτσακια τα οποία υποτίθεται ότι μετρησα την πατουσα αλλα δεν της κανουν😂😂 

Του h&m ειναι ωραία.. Εκτος απο ενα συνολακι που το περιμενα πιο χοντρο υφασμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ εγω επλενα τον φούρνο 2 μερες πάντως 😂 το ειχα δει οταν γύρισα από το μαιευτήριο οτι θελει καθαρισμα και φτασαμε μηνα για να το κανω 😂😂😂😂 

Μας ηρθαν τα πραγματακια απο το pat pat και του h&m 

 Στο pat par Πηρα 2 συνολακια 3-6μηνων αλλα στο ματι μου φαίνονται μεγαλα🤔 και παπουτσακια τα οποία υποτίθεται ότι μετρησα την πατουσα αλλα δεν της κανουν😂😂 

Του h&m ειναι ωραία.. Εκτος απο ενα συνολακι που το περιμενα πιο χοντρο υφασμα 

Καλά κ εγώ κάνω δουλειές που τις έχω στο προγραμμα εδώ κ καιρό 🤣

Καλοφορετα 🥰🥰 ήρθαν κ τα δικά μας από h&m , ευτυχώς του κάνουν... Αν είναι μεγάλα δεν πειράζει, θα τα βάλουν αργότερα 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όχι από κανέναν άστα δύσκολο πραγματικά!! 

Εγώ θέλω να πάω στο coolclub να ψωνίσω γιατί από internet την πατάω ειδικά από h&m.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αγαπημένες μου εγινε το θαύμα! Έβαλα την μικρή στον μαρσιπο, τον υιό να δει Μίκυ μαουσ και μπόρεσα μια ώρα και κάτι άνετα να κάνω τις δουλειές μου! Εντάξει δεν είναι και το καλύτερο μέσο να επιστρατευουμε οθόνες, αλλά αν δεν έχεις βοήθεια με. 2 παιδιά πρέπει να βρεις μια λύση! Ειδικά όταν η μικρή είναι φαγανη και δεν κάθεται ποτέ στο κουνακι ή στο ριλαξ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι από κανέναν άστα δύσκολο πραγματικά!! 

Εγώ θέλω να πάω στο coolclub να ψωνίσω γιατί από internet την πατάω ειδικά από h&m.

Εγω παρήγγειλα από cool club ήταν  61εκ πριν 15μερες και του πήρα 5σετ παντελόνι μπλούζα 68εκ αλλά θα χρειαστούμε το 74 σύντομα ελπίζω μόνο να τα βάλει κάνα μήνα ευτυχώς του πήρα δύο καλτσον και μια ζακέτα χοντρούλα για 74 από ομορφιά δεν παίζονται και είναι και οικολογικό βαμβάκι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mamaofbill είπε:

Αγαπημένες μου εγινε το θαύμα! Έβαλα την μικρή στον μαρσιπο, τον υιό να δει Μίκυ μαουσ και μπόρεσα μια ώρα και κάτι άνετα να κάνω τις δουλειές μου! Εντάξει δεν είναι και το καλύτερο μέσο να επιστρατευουμε οθόνες, αλλά αν δεν έχεις βοήθεια με. 2 παιδιά πρέπει να βρεις μια λύση! Ειδικά όταν η μικρή είναι φαγανη και δεν κάθεται ποτέ στο κουνακι ή στο ριλαξ 

Σήμερα έκανα και εγώ δουλειές άφησα την μικρή σχολείο,πήγα σούπερ μάρκετ, έπλυνα πιάτα, καθάρισα κουζίνα, άπλωσα ένα πληντυριο,έβαλα ένα να πλένεται, δίπλωσα άλλο ένα, σκούπισα,έκανα κοτόσουπα,πήγα πήρα την μικρή από το σχολείο,ψήνω μια πίτσα για τον άντρα μου που δεν τρώει κοτόσουπα και εχθές βράδυ κατάφερα να κάνω μπάνιο και ας ήταν 1τα μεσάνυχτα! Έβαλα τον μικρό στο γυμναστήριο και έκατσε ένα μισάωρο μετά τον τάισα τον έβαλα λίγο στο ρηλαξ και όπου μπορούσα και δεν καθοταν τον είχα αγγαλια! Ελπίζω μόνο να καταφέρω να φάω και έστω να ξαπλώσω μισή ώρα αφού μόλις κοιμησα την μεγάλη και λογιιιικα θα κοιμηθεί 1.5ωριτσα

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω παορνω ενα νούμερο μεγαλύτερο σε ολα.. ή που θα της κανουν τωρα ή αργότερα! Το cool club το 68 ειναι 3-6 μηνών να προσέχετε μην κάνετε λάθος και τελικα δεν τα φορεσουν.. 

Στο h&m συνήθως δεν εχει οτι εχει το site γιαυτό ψωνιζω ίντερνετ 

Cool club θελω κ εγω για ενα παντελόνι αλλα εχω ακόμα καιρο.. Θελω να γλιτωσω τα μεταφορικά 😂 

Εμείς αυριο πριν τον παιδιατρο θα παμε τζαμπο παω να παρω σελτεδακια γιατί δεν ειχα και χρησιμοποιουσα τις πανες αγκαλιας.. Και τελικα είναι πολυ χρησιμα γιατί μας εχει βγαλει γουλιτσες παντου και ποτιζει το στρωμα ή ο καναπες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου κοιμήθηκε για καμιά ώρα... έκανα μπιφτέκια κ μετά ίσιωσα τα μαλλιά μου.... Κανονικά έπρεπε να αρχίσω τις ντουλάπες αλλά αποφάσισα ότι μπορούν να περιμενουν κ ας είναι άνω κάτω, ειδικά η δική 😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/9/2021 at 6:33 ΜΜ, ο/η Sofoula28 είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου απλά επειδή το παιδί έχει και άλλα πολλά θέματακια δώσαμε με εντολή παιδιάτρου και νοσοκομείου ώστε να βοηθήσουμε τη δυσφορία της ! Σήμερα δεν μου ανέβασε δέκατα καθόλου ευτυχώς αλλά έχουμε πολύ κλάμα και έκανε και δύο φορές λίγο εμετουλη.. που θεωρητικά είναι απ' τα γαστρεντερικα της και όχι απ' τον κορονοιο!

Κατάλαβα... Είστε καλύτερα σήμερα; 

@Mamaofbill από την στιγμή που βρέχει τις πάνες που πρέπει κ είναι καλά το μωρό δεν το ψάχνουμε. Αν δείτε ότι κατέβαινει καμπύλες τότε κοιτάτε χάλινο, την σωστή τοποθέτηση του μωρού στο στήθος, ουρολοιμωξη κ αλλεργίες. Νομίζω πως αυτά κοιταμε. 

Οι σκατοπανες στα θηλαζοντα είναι μουστάρδι ή κίτρινες ή πράσινες με ή χωρίς σποράκια. Οι πράσινες εάν δεν συνοδεύονται από κάποια ανησυχία του μωρού είναι οκ. Διάρροια είναι όταν απορροφούνται τελείως στην πάνα, αλλά υπάρχουν κάποια μωράκια που κάνουν τέτοιες πάνες κ είναι μια χαρά. Γενικά παρακολουθούμε το μωρό κ από κει θ κριθεί εάν συμβαίνει κάτι. 

Υπερπαραγωγή δεν θυμάμαι ποιο κορίτσι το ανέφερε.. Είχα κ στο 1ο κ τώρα κ τα 2 παιδιά δεν είχαν πρόβλημα στα γραμμάρια κ στο ύψος. Εάν είσαι σε ομάδα θηλασμού μπες στο αρχείο της ομάδας κ στο αλμπουμ για να δεις κ στάσεις. Γενικά δεν θέλει συχνές εναλλαγές στο στήθος. 

Εμείς ευτυχώς έφτιαξε πάλι ο βραδινος ύπνος της που είχε χαλάσει κάποιες μέρες. Σήμερα δεν άντεξα είχε γκρίνια εγώ τρομερό πονοκέφαλο την έβαλα μάρσιπο κ πήγα ν πάρω τον γιο μ απο το προνηπιο, γκρινιάξε λιγάκι αλλά κάθισε 1 ώρα κ την πήρε ο ύπνος. Ευτυχως δεν έχει ζέστη οπότε αντέχω κ εγω τον μάρσιπο. Εμένα κορίτσια το μωρό όλοι το κάνουν πάνω από 6 μηνών! Εννοείται ότι δεν είχα πάρει πολλά ρούχα μιας κ τα ήξερα από τον γιο αλλά κ επειδή είναι καλοκαίρι βολεύτηκα με λίγα. Τώρα η μικρή φοράει ρούχα από  Orchestra 9μηνωνκ ζαρα 9-12μηνων. Έχει κάτι μπουταρες - κρουασινια τα λέμε εμείς. Μετά τους 3 μήνες τα θηλαζοντα πατανε φρένο αλλά εγώ κάπως βαριά την αισθάνομαι κ σα να μεγάλωσαν κ άλλο τα μπουτίνια της! Στο άλμα που περνάμε έχω δει να κάνει πολλά... Γυρνάει μπρούμυτα κ επειδή μετά δεν μπορεί να γυρίσει ανάσκελα κλαίει, όταν γελάει με κάτι που κάνουμε βγάζει κ ήχο (πόσο το λατρεύω αυτό), την κρατάω με το ένα Χάρι κ σηκώνεται κ στο καρότσι κάνει προσπάθεια να σηκωθεί μόνη της, ακόμα δεν το έχει καταφέρει όμως.την έχω στο καρότσι όταν βγαίνουμε έξω κ δεν σταματάει να με κοιτάζει με λαχτάρα, γυρίζω την κοιτάω κ κάνει σαν τρελή, το προσωπάκι της λάμπει, κουνιέται ολόκληρη για να της μιλήσω ❤️, να την πάρω αγκαλίτσα 💕   κ τα λέω γιατί συνέχεια λέω περί κούρασης κλπ όμως οοοολα περνάνε τοοοοσο γρήγορα που θα λαχτάραμε τις στιγμές ιταν ήταν μωράκια κ πόσο γρήγορα μεγάλωσαν! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω κοιμισα την μικρη και πηγα να μαγειρεψω.. Και ξυπνησε.. Μια βδομάδα τωρα είναι λες και καταλαβαινει οτι φεύγω απο το δωμάτιο.. Απαξ και είμαι στον καναπε κοιμαται με τις ωρες κ ας μην καθεται πανω μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Σήμερα έκανα και εγώ δουλειές άφησα την μικρή σχολείο,πήγα σούπερ μάρκετ, έπλυνα πιάτα, καθάρισα κουζίνα, άπλωσα ένα πληντυριο,έβαλα ένα να πλένεται, δίπλωσα άλλο ένα, σκούπισα,έκανα κοτόσουπα,πήγα πήρα την μικρή από το σχολείο,ψήνω μια πίτσα για τον άντρα μου που δεν τρώει κοτόσουπα και εχθές βράδυ κατάφερα να κάνω μπάνιο και ας ήταν 1τα μεσάνυχτα! Έβαλα τον μικρό στο γυμναστήριο και έκατσε ένα μισάωρο μετά τον τάισα τον έβαλα λίγο στο ρηλαξ και όπου μπορούσα και δεν καθοταν τον είχα αγγαλια! Ελπίζω μόνο να καταφέρω να φάω και έστω να ξαπλώσω μισή ώρα αφού μόλις κοιμησα την μεγάλη και λογιιιικα θα κοιμηθεί 1.5ωριτσα

 

Αυτό το μπάνιο ηταν μαρτύριο για μένα!! Πλέον κάνω μαζί με το μωρό γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ο δικός μου κοιμήθηκε για καμιά ώρα... έκανα μπιφτέκια κ μετά ίσιωσα τα μαλλιά μου.... Κανονικά έπρεπε να αρχίσω τις ντουλάπες αλλά αποφάσισα ότι μπορούν να περιμενουν κ ας είναι άνω κάτω, ειδικά η δική 😆

Χρειάζεται κι αυτό! Κι εγώ παρήγγειλα βαφές και ευελπιστώ μέσα στην εβδομάδα να βάψω τα μαλλιά μου! Μετά από έναν μήνα που κυκλοφορώ με τα μαλλιά σαν ζούγκλα μπας και γίνω λίγο άνθρωπος 😂😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αυτό το μπάνιο ηταν μαρτύριο για μένα!! Πλέον κάνω μαζί με το μωρό γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνω! 

Αχ άστα να πάνε! Κι εγώ καμία μέρα εκεί θα καταλήξω μου φαίνεται! Την άλλη φορά σηκώθηκε η μικρή στις 4 να θηλάσει και στις 5, όταν κοιμήθηκε και αυτή, μπήκα για μπάνιο γιατί δεν άντεχα άλλο! Τουλάχιστον ξεκούραστηκα με αυτόν τον τρόπο, γιατί τότε ξυπναγε και μόλις είχα γυρίσει από το μπάνιο τα μάτια ήταν ορθάνοιχτα! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina μήπως φευγεις πριν κοιμηθεί βαριά;

@Tweema ανά ποσες ωρες αλλάζεις δηλαδή στήθος; εγώ κατά περιοδους έχω υπερπαραγωγή στο δεξί στήθος. Επίσης, θέλω να σου πω ότι είχες δίκιο... Πλέον τον θηλάζω εκτός χωρίς να με δυσκολεύει το μεγάλο στήθος! Τα καταφέραμε ✌✌✌✌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αυτό το μπάνιο ηταν μαρτύριο για μένα!! Πλέον κάνω μαζί με το μωρό γιατί αλλιώς δεν προλαβαίνω! 

Αυτο πώς γίνεται; Ενδιαφερομαι! Οχι οτι θελει συνέχεια αγκαλιά, αλλα να ειμαι κοντα του και να με βλέπει και να με ακουει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αυτο πώς γίνεται; Ενδιαφερομαι! Οχι οτι θελει συνέχεια αγκαλιά, αλλα να ειμαι κοντα του και να με βλέπει και να με ακουει.

Το ρηλαξ στο μπανιο! Όταν τα έχω και τα δύο σπίτι είναι και τα δύο μαζί μου μέσα η κόρη μου περιφέρεται στο μπάνιο ή έρχεται να παίξει εκεί που τρέχει το νερο και ο μικρός στο ρηλαξ να τραγουδάω και να χορεύω για να μην κλάψει!όλα γίνονται✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Το ρηλαξ στο μπανιο! Όταν τα έχω και τα δύο σπίτι είναι και τα δύο μαζί μου μέσα η κόρη μου περιφέρεται στο μπάνιο ή έρχεται να παίξει εκεί που τρέχει το νερο και ο μικρός στο ρηλαξ να τραγουδάω και να χορεύω για να μην κλάψει!όλα γίνονται✌️

Ηρωίδα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina μήπως φευγεις πριν κοιμηθεί βαριά;

@Tweema ανά ποσες ωρες αλλάζεις δηλαδή στήθος; εγώ κατά περιοδους έχω υπερπαραγωγή στο δεξί στήθος. Επίσης, θέλω να σου πω ότι είχες δίκιο... Πλέον τον θηλάζω εκτός χωρίς να με δυσκολεύει το μεγάλο στήθος! Τα καταφέραμε ✌✌✌✌

Πολυ πιθανόν.. Την εχω πανω στο μαξιλάρι θηλασμου από κοιμάται εκει και την σηκωνω και την ακουμπαω δίπλα μου ή στο ριλαξ θα την κουνησω λιγο και θα σηκωθω να παω να προλαβω😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια κάναμε εμβόλιο Παρασκευή. Όπου την ίδια μέρα εμφάνισε αίματακι Σάββατο τίποτα και μετά πάλι κλωστή καφε σε 2 πάνες. Όμως απο χθες ειναι πάρα πολύ ανήσυχος. Το βράδυ δε μου κοιμήθηκε καθόλου καλά όπου είχε ξεκινήσει από το μεσημέρι μια μικρή γκρίνια και σήμερα όλη τη μέρα κοιμάται και ξυπνάει πάλι με κλάμα λες και πονάει.. Πυρετό δεν έχει τα κακα του ειναι σωστά. Ηρεμεί στο στήθος μόνο.. Κανονικά η 12η εβδομάδα του άλματος ήταν την προηγούμενη εβδομάδα αλλα βάση πητ είναι αυτή. Εχω μπερδευτεί. Νομίζω βέβαια δεν ειναι αλμα και κάπου πονάει το παιδακι. Δόντια νομίζω είναι λίγο νωρίς  την Παρασκευή γίνεται 3ων..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...