Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Από την επισκληριδιο είναι ή από το βάρος της κοιλιάς που κουβαλούσαμε στην εγκυμοσύνη; Τις πρώτες δύο εβδομάδες μετά την εγκυμοσύνη καμπουριαζα εξαιτίας του βάρους της κοιλιάς ειδικά τον 9ο μήνα... Τώρα είμαι καλύτερα αλλά περιμένω πως και πως να 40ντησω κ να ξεκινήσω γυμναστική!

Οχι απο την επισκληρηδιο είναι το νιώθω στην ραχοκοκαλιά μου😅 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 21 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ με το ύψος πάντα..ποσο είναι τωρα; 

Κορίτσια γεια σας!!

Καλύτερα με τα εκατοστά,έχεις δίκιο γιατί εγώ της έβαλα προχτές (μόλις 40ντησαμε!) Ένα κολάν που έγραφε 3 μηνών κ της ήταν ίσα ίσα στη μέση!!Κ πολλά από τα ρούχα θα προλάβουμε να τα βάλουμε 1-2 φορές!Τα πρώτα νούμερα τέλος ,πήγαμε στα επόμενα!!

Όσες κάνατε στα μωράκια σας το πρώτο εμβόλιο σας ανέβασαν πυρετό?Με ανησυχεί λίγο αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι κάνεις εσύ; Πως τα πάτε με τον μικρό;

Εμάς ο μικρός έκατσε 10 μέρες στη μονάδα ανεβασε ικτερο οπότε όπως καταλαβαίνεις δωσαμε συμπληρωμα ξένο απο την πρώτη μέρα και εγώ του έδινα δικό μου με το θήλαστρο. Φοβήθηκα ότι επειδή είχε μαθει με το μπιμπερό δεν θα ήθελε στήθος αλλά με το που μπήκαμε σπίτι λέω ας δοκιμάσω και επιασε κατευθείαν στήθος. Από τότε και στήθος του δίνω και απο μπιμπερό δικο μου γάλα που εχω αντλήσει του δίνω και ξένο συμπληρωμα λίγο πίνει και πιπίλα φορά.  Γενικά δεν έχει θέμα σε αυτά αρκεί να φάει 🤣🤣 και τρωει πολυ 😜 εσεις πως τα πατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Της έχω στείλει μήνυμα περιμένω απάντηση Ναι το ξέρω ότι παίρνει κάποιο χρόνο να φύγουν από τον οργανισμό μας να φύγουν και από του μωρού αλλά όσο να ναι. Σκέφτομαι πως πρέπει να πάμε σε παιδογαστρεντερολογο 

Περίμενε οδηγίες από την παιδίατρο αλλά αν νομίζεις ότι θα ήταν καλυτερα να πας σε Παιδογαστρεντερολογο τότε να πας! Για να ηρεμήσεις κ εσυ κ να είσαι πιο ήρεμη με το μωρό γιατί σίγουρα νοιώθουν το άγχος κ την ανησυχία μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Από την επισκληριδιο είναι ή από το βάρος της κοιλιάς που κουβαλούσαμε στην εγκυμοσύνη; Τις πρώτες δύο εβδομάδες μετά την εγκυμοσύνη καμπουριαζα εξαιτίας του βάρους της κοιλιάς ειδικά τον 9ο μήνα... Τώρα είμαι καλύτερα αλλά περιμένω πως και πως να 40ντησω κ να ξεκινήσω γυμναστική!

Πάντως εμένα τώρα έχει αρχίσει να ηρεμει το σώμα μου. Ειδικά τα πόδια τώρα στρώνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμάς ο μικρός έκατσε 10 μέρες στη μονάδα ανεβασε ικτερο οπότε όπως καταλαβαίνεις δωσαμε συμπληρωμα ξένο απο την πρώτη μέρα και εγώ του έδινα δικό μου με το θήλαστρο. Φοβήθηκα ότι επειδή είχε μαθει με το μπιμπερό δεν θα ήθελε στήθος αλλά με το που μπήκαμε σπίτι λέω ας δοκιμάσω και επιασε κατευθείαν στήθος. Από τότε και στήθος του δίνω και απο μπιμπερό δικο μου γάλα που εχω αντλήσει του δίνω και ξένο συμπληρωμα λίγο πίνει και πιπίλα φορά.  Γενικά δεν έχει θέμα σε αυτά αρκεί να φάει 🤣🤣 και τρωει πολυ 😜 εσεις πως τα πατε?

Φαΐ να ναι κ απο όπου να ναι! Κ εγωτου σε αυτό πονταρω αν του δώσω τελικά μπιμπερό 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εμάς ο μικρός έκατσε 10 μέρες στη μονάδα ανεβασε ικτερο οπότε όπως καταλαβαίνεις δωσαμε συμπληρωμα ξένο απο την πρώτη μέρα και εγώ του έδινα δικό μου με το θήλαστρο. Φοβήθηκα ότι επειδή είχε μαθει με το μπιμπερό δεν θα ήθελε στήθος αλλά με το που μπήκαμε σπίτι λέω ας δοκιμάσω και επιασε κατευθείαν στήθος. Από τότε και στήθος του δίνω και απο μπιμπερό δικο μου γάλα που εχω αντλήσει του δίνω και ξένο συμπληρωμα λίγο πίνει και πιπίλα φορά.  Γενικά δεν έχει θέμα σε αυτά αρκεί να φάει 🤣🤣 και τρωει πολυ 😜 εσεις πως τα πατε?

Μα τι καλό μωράκι είναι αυτό; 😍 Βολεύεται με όλα!!! Εμείς καλά, συνέχεια θηλάζω, μερικά βράδια μένω άυπνη αλλά χαλάλι της!!! 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ποιο θηλαστρο έχετε όσες χρησιμοποιείται;

Εγώ χρησιμοποιούσα το swing της medela όμως απ' ότι διάβασα δεν είναι για συνεχόμενη χρήση ! Είναι αν θες να βγάζεις 1-2 γεύματα την ημέρα ταυτόχρονα με θηλασμό!! Εγώ ας πούμε που δεν κατάφερα να θηλάσω ,έδινα ξένο αλλά αντλούσα καθημερινά να βγάλω όσο περισσότερα γεύματα μπορώ απ' το δικό μου γάλα  , σταδιακά είδα ότι μου κόπηκε το γάλα ! Αν το ήξερα απ' την αρχή θα είχα νοικιάσει νοσοκομειακό ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μετά τη γέννα είχε κάποια άλλη δυσκοιλιότητα? Συνεχίζω κ παίρνω μέρα παρά μέρα σίδηρο αλλά δεν είναι αυτό νομίζω. Στην εγκυμοσύνη έτρωγα δαμάσκηνα και σύκα κ γινόταν δουλειά,τώρα τίποτα...

Καλησπέρα.....εγώ που δεν είχα ποτέ θέμα ....νομίζω φτάσει η καισαρική...μου έδωσε κάτι φακελάκια ο γιατρός την πρώτη βδομάδα μετά την γέννα νόμιζα θα σκάσω...πήρα και μόνη μου υπόθετα γλυκερίνης από το φαρμακείο.....γιατί δεν γινόταν....τώρα έχω πάλι ..αλλά γενικά δεν τρέφομαι σωστά...με τα ωράρια με το μωρό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Μετά τη γέννα είχε κάποια άλλη δυσκοιλιότητα? Συνεχίζω κ παίρνω μέρα παρά μέρα σίδηρο αλλά δεν είναι αυτό νομίζω. Στην εγκυμοσύνη έτρωγα δαμάσκηνα και σύκα κ γινόταν δουλειά,τώρα τίποτα...

Έχω παρατηρήσει κι εγώ αλλαγές και δύσκολια σε αυτό το θέμα. Ενώ ποτέ δεν είχα θέματα. Η αλήθεια είναι πως ούτε πολύ σωστά τρέφομαι, όσον αφορά τις φυτικες ίνες (λόγω ότι δεν προλαβαίνω με τον θηλασμό τίποτα!) και δεύτερον δεν παίρνω και το σίδηρο(δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Σήμερα είδα και λίγο αίμα, όταν σκουπιστηκα και τρομοκρατηθηκα λίγο η αλήθεια είναι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όσες έχετε και δεύτερο παιδί, τι προβλήματα αντιμετώπιζετε; Εμένα κορίτσια έχει θέμα με τον ύπνο.. Πάντα κοιμόταν πιο αργά, από τα συνηθισμένα(11:30 συνήθως). Τώρα με το μωρό μέχρι να πάει 1 και κάτι μένει ξύπνιος. Τι κι αν πάμε νωρίς στο κρεβάτι, τι κι αν λέμε παραμύθια όπως παλιά, εκεί αυτός... Κορίτσια έχω ψιλό φρικάρει. Από τη μια το μικρό με τα συνεχόμενα ξενύχτια (χθες θηλάζε μέχρι τις 5:00 το πρωί συνεχόμενα από τις 11 το βράδυ!), από την άλλη αυτός να μην κοιμάται και να μιλάει ακατάπαυστα... Τα έχω παίξει... Το ζει καμία άλλη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια...έχω ψιλοφρικαρει...ο μικρός κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και τη νύχτα...όλη μέρα θέλει η αγκαλιά η να είναι στο στήθος..αποτέλεσμα να μν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω..κυριολεκτικά τον κρατάω αγκαλιά.....εσείς πώς αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έχω ψιλοφρικαρει...ο μικρός κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και τη νύχτα...όλη μέρα θέλει η αγκαλιά η να είναι στο στήθος..αποτέλεσμα να μν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω..κυριολεκτικά τον κρατάω αγκαλιά.....εσείς πώς αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση;;;

Μήπως είναι πάνω σε άλμα; ήταν απ την αρχή έτσι η ξαφνικά ξεκίνησε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έχω ψιλοφρικαρει...ο μικρός κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και τη νύχτα...όλη μέρα θέλει η αγκαλιά η να είναι στο στήθος..αποτέλεσμα να μν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω..κυριολεκτικά τον κρατάω αγκαλιά.....εσείς πώς αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση;;;

Η αλήθεια είναι ότι και εμείς τα ίδια περνάμε βέβαια εμας κοιμάται απλα αντιλαμβάνεται ότι την αφήνουμε κατω κ ξυπναει.. Οταν το κανει αυτο.. Την βαζω στον μαρσιπο και κανω τις δουλειές μου... Οσο για την τουαλέτα εχω παει και εγω παρεα😂 εγω δεν εχω βρει τι να κανω με το μπανιο ακομη.. Δεν μπορώ να περιμένω καθε φορά τον άντρα μου να την κρατησει για να παω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και εμείς τα ίδια περνάμε βέβαια εμας κοιμάται απλα αντιλαμβάνεται ότι την αφήνουμε κατω κ ξυπναει.. Οταν το κανει αυτο.. Την βαζω στον μαρσιπο και κανω τις δουλειές μου... Οσο για την τουαλέτα εχω παει και εγω παρεα😂 εγω δεν εχω βρει τι να κανω με το μπανιο ακομη.. Δεν μπορώ να περιμένω καθε φορά τον άντρα μου να την κρατησει για να παω.. 

Αν την πάρεις μαζί στο ριλαξ; 😂 

Για τον ύπνο, τύλιξε την με ένα σεντονακι κ άφησε την με αυτό μαζί για να μην καταλαβαίνει διαφορά θερμοκρασίας, μήπως δεν ξυπνάει 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μήπως είναι πάνω σε άλμα; ήταν απ την αρχή έτσι η ξαφνικά ξεκίνησε; 

Αυτή τη βδομάδα τις δύο πρώτες ήταν αγγελος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Η αλήθεια είναι ότι και εμείς τα ίδια περνάμε βέβαια εμας κοιμάται απλα αντιλαμβάνεται ότι την αφήνουμε κατω κ ξυπναει.. Οταν το κανει αυτο.. Την βαζω στον μαρσιπο και κανω τις δουλειές μου... Οσο για την τουαλέτα εχω παει και εγω παρεα😂 εγω δεν εχω βρει τι να κανω με το μπανιο ακομη.. Δεν μπορώ να περιμένω καθε φορά τον άντρα μου να την κρατησει για να παω.. 

Έχω την μέση μου και δεν μπορώ να τον έχω συνέχεια αγκαλιά....ειδικά τα βράδια η υπομονή μου εξαντλείται..😔😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μήπως είναι πάνω σε άλμα; ήταν απ την αρχή έτσι η ξαφνικά ξεκίνησε; 

Αν είναι έτσι όλα τα άλματα η μανούλα τρελαδικο.....🎉😔🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έχω ψιλοφρικαρει...ο μικρός κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και τη νύχτα...όλη μέρα θέλει η αγκαλιά η να είναι στο στήθος..αποτέλεσμα να μν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω..κυριολεκτικά τον κρατάω αγκαλιά.....εσείς πώς αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση;;;

Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς! Πεινάει σνχ., όταν φεύγω από δίπλα της ξυπνάει, στον βραδινό ύπνο την έχω βάλει δίπλα μου στο κρεβάτι, για να θηλάζει άμεσα και να μην ξυπναει και κλαίει και δεν προλαβαίνω να κλείνω μάτι... Ο γιος σε αυτή την ηλικία μετά από κάθε γεύμα κοιμόταν μια ώρα. Αυτή κάνει 2 καλούς ύπνους (1 με 1,5 ώρα) την ημέρα και όλη την άλλη μέρα αν δεν είναι πάνω μου ή διπλά μου κοιμάται λίγο και ξυπνάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mamaofbill είπε:

Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς! Πεινάει σνχ., όταν φεύγω από δίπλα της ξυπνάει, στον βραδινό ύπνο την έχω βάλει δίπλα μου στο κρεβάτι, για να θηλάζει άμεσα και να μην ξυπναει και κλαίει και δεν προλαβαίνω να κλείνω μάτι... Ο γιος σε αυτή την ηλικία μετά από κάθε γεύμα κοιμόταν μια ώρα. Αυτή κάνει 2 καλούς ύπνους (1 με 1,5 ώρα) την ημέρα και όλη την άλλη μέρα αν δεν είναι πάνω μου ή διπλά μου κοιμάται λίγο και ξυπνάει. 

Έχεις και άλλο παιδάκι...χαρά στην υπομονή σου σε θαυμάζω . 😍 Εγώ νιώθω και τύψεις που εκνευρίζομαι...γιατί το μωρό δεν φτάνει σε κάτι..πιπίλα δίνετε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια...έχω ψιλοφρικαρει...ο μικρός κοιμάται ελάχιστα μέσα στη μέρα και τη νύχτα...όλη μέρα θέλει η αγκαλιά η να είναι στο στήθος..αποτέλεσμα να μν προλαβαίνω ούτε τουαλέτα να πάω..κυριολεκτικά τον κρατάω αγκαλιά.....εσείς πώς αντιμετωπίζεται την όλη κατάσταση;;;

Έτσι είμαστε και εμείς μέχρι και τώρα. Κοιμάται γύρω στις τρεις ώρες 9:00 με 12:00 11:00 ανάλογα. Και τις υπόλοιπες ώρες της μέρας είμαστε αγκαλιά. Πρώτα δεν πλένουν καθόλου τώρα σηκώνομαι μόλις φεύγει ο άντρας μου για δουλειά τουλάχιστον να πλυθώ τρώω μετά κόπων και βασάνων από δουλειές και μαγείρεμα τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Αν την πάρεις μαζί στο ριλαξ; 😂 

Για τον ύπνο, τύλιξε την με ένα σεντονακι κ άφησε την με αυτό μαζί για να μην καταλαβαίνει διαφορά θερμοκρασίας, μήπως δεν ξυπνάει 😜

Αυτο με το σεντονακι μου το ειπε και η θεια του αντρα μου και οντως πιανει, γιατι και ο δικος μου ετσι εκανε, μολις τον αφηνα κατω ξυπνούσε και εκλαιγε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Αυτο με το σεντονακι μου το ειπε και η θεια του αντρα μου και οντως πιανει, γιατι και ο δικος μου ετσι εκανε, μολις τον αφηνα κατω ξυπνούσε και εκλαιγε.

Ειναι το κλασσικό φασκιωμα.. και εγώ τ θεωρούσα ξεπερασμένο όταν μου το είπε η γιαγιά μου αλλά μου το είπε κ η παιδίατρος.μου είπε ότι ξεκουράζονται καλύτερα! Την τυλίγω το βράδυ,ειδικά όταν έχει υπερένταση κ πραγματικά ηρεμεί κ κοιμάται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ειναι το κλασσικό φασκιωμα.. και εγώ τ θεωρούσα ξεπερασμένο όταν μου το είπε η γιαγιά μου αλλά μου το είπε κ η παιδίατρος.μου είπε ότι ξεκουράζονται καλύτερα! Την τυλίγω το βράδυ,ειδικά όταν έχει υπερένταση κ πραγματικά ηρεμεί κ κοιμάται!

Εγω δεν τον εχω φασκιωσει, λιγο γυρω απο την κοιλιτσα του το εβαζα για να νιωθει ζεστασια και ασφάλεια, εκανε και ζεστη τοτε ακομα. Τωρα εχει συνηθίσει, κοιμαται κανονικα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...