Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Πω πω ενα παλικάρι 😍 να το χαίρεσαι κορίτσι μου να ειναι καλοτυχος στην ζωη του! Και εγω χαρηκα την πρώτη μέρα κοιμοταν ολη μερα το πουλακι μου😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δηλαδή να μην αγχωνομαι δεν ειμαι η μονη που ολη μερα ειμαι με το στήθος εξω; 😂 πιο πολυ με αγχωνει να μην αφυδατωθει.. Γιατι δεν καταλαβαίνω ποτε κανει τσισα.. 

@Love32 παω να τα μουλιασω τοτε σε ζεστο νερο μην μας μεινει κ εμας😂 

Εμείς είμαστε έτσι εδώ κ 35 μερες 🤣 είσαστε σε καλό δρόμο!!σίγουρα μαζί με κακά κάνει κ τσίσα τις περισσότερες φορές! 

Ποιες πάνες χρησιμοποιεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχα άπειρες φορές!!!! 😂😂😂 Τώρα λέω ν αλλάξω γιατί του βγαίνουν κ νομίζω πως τ κάνουν κ σημάδι στα μπούτια! Εσείς?

Εμείς όχι ακόμα! Ελπίζω να τελειώσουμε πρωτα τα δυο πακέτα από το νουμερο 1 κ μετά 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σας ζήσει!!!! Τέλειος!!!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμείς είμαστε έτσι εδώ κ 35 μερες 🤣 είσαστε σε καλό δρόμο!!σίγουρα μαζί με κακά κάνει κ τσίσα τις περισσότερες φορές! 

Ποιες πάνες χρησιμοποιεις;

Τις babylino sensitive δεν τις εχω ψαξει να δω αν έχουν καμια ένδειξη οπως τις pampers προς το παρον προσπαθω να μαθω στον άντρα μου ποιο ειναι το πισω κ ποιο το μπροστά 😂😂😂 φοβαται να της αλλαξει πανα λόγω του ομφαλου αλλα την κοβει βόλτες την νύχτα και βοηθάει αρκετά 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Να σας ζήσει, γερός και καλότυχος να είναι!!! 🎉🎊🎈 Κ πολύ καλά κάνεις κ το εκμεταλλευεσαι!!! 🤭🤭🤭 Τι ωραία έχεις κ εσύ το μωράκι σου!!! 😍 Εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ με την καισαρική ακόμα πονάω λιγάκι χαμηλά σήκωσα κ βάρος εχθές κ με έπιασε κ φοβήθηκα!! Παίρνω κ πάλι συμπληρώματα με τον θηλασμό κ ο σίδηρος μ έχει εκνευρίσει!! Έχω χάσει περισσότερα κιλά από αυτά που πήρα 😥

 

Γιατί σηκωσες βάρος; ξεχάστηκες; 

Εγώ δεν πηρα τίποτα από συμπληρώματα, ψάχνω έναν παθολογο να μου γράψει εξετάσεις για να δω αν χρειάζεται να πάρω κάτι.

Τι ωραία για τα κιλά!!! Εμένα κάποιες φορές δε μου κάνει αίσθηση να φάω 🤣🤣🤣 πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τις babylino sensitive δεν τις εχω ψαξει να δω αν έχουν καμια ένδειξη οπως τις pampers προς το παρον προσπαθω να μαθω στον άντρα μου ποιο ειναι το πισω κ ποιο το μπροστά 😂😂😂 φοβαται να της αλλαξει πανα λόγω του ομφαλου αλλα την κοβει βόλτες την νύχτα και βοηθάει αρκετά 😊

Για αυτό σε ρώτησα μήπως έχουν ένδειξη! 

Ο παιδιατρος σου έδωσε οδηγίες για το βάρος; εμένα μου είπε αυτά που σου είπα στο προηγουμενο μήνυμα, θηλασμους, πάνες ανά 24ωρο κ βάρος. Μας είπε κιόλας να παρουμε ζυγαριά για να παρακολουθούμε το βάρος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Μπραβοοοο κοπέλα μου.  Μα τι αντρακλα έβγαλες!!!🤗 να σου ζήσει ο άντρας σου!!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Γιατί σηκωσες βάρος; ξεχάστηκες; 

Εγώ δεν πηρα τίποτα από συμπληρώματα, ψάχνω έναν παθολογο να μου γράψει εξετάσεις για να δω αν χρειάζεται να πάρω κάτι.

Τι ωραία για τα κιλά!!! Εμένα κάποιες φορές δε μου κάνει αίσθηση να φάω 🤣🤣🤣 πρώτη φορά μου συμβαίνει αυτό 

Ναι κοιμήθηκε λίγο ο μπέμπης κ ήθελα να Κατεβάσω τα ρουχα μου γρήγορα χαχα κ το έκανα ασυνείδητα!! Δεν ήθελα έχασα πολλά 😔 κ εγώ δεν είμαι σίγουρη για την αλλαγή Πάνας χαχα θα δείξει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Καλε λεβεντης τοο παιδί σου 🤗 Να σου ζησει να τον χαίρεσαι με υγεία και αγάπη ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32την αποστειρώνω ναι στον αποστειρωτη.

@nik_ol νόμιζα ότι ειχε εδραιωθεί.. Αλλα χρειάστηκε να βγάλω από μια φορά για 4 μέρες γάλα με θήλαστρο για να αφησω γιατί έπρεπε να λείψω για κάποιες ώρες και εκεί που ήμουν άρχισα να πρηζομαι και να πονάω. Έβγαλα με το χερι λίγο γαλα. Και τώρα πάλι πρηζομαι και έχω εντονη ροή παλι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Love32την αποστειρώνω ναι στον αποστειρωτη.

@nik_ol νόμιζα ότι ειχε εδραιωθεί.. Αλλα χρειάστηκε να βγάλω από μια φορά για 4 μέρες γάλα με θήλαστρο για να αφησω γιατί έπρεπε να λείψω για κάποιες ώρες και εκεί που ήμουν άρχισα να πρηζομαι και να πονάω. Έβγαλα με το χερι λίγο γαλα. Και τώρα πάλι πρηζομαι και έχω εντονη ροή παλι

Από το θηλαστρο λες να χάλασε η ροή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι κοιμήθηκε λίγο ο μπέμπης κ ήθελα να Κατεβάσω τα ρουχα μου γρήγορα χαχα κ το έκανα ασυνείδητα!! Δεν ήθελα έχασα πολλά 😔 κ εγώ δεν είμαι σίγουρη για την αλλαγή Πάνας χαχα θα δείξει.

Ήταν τόσο βαριά τα ρουχα καλε; ξεκουρασου τώρα ( όσο μπορείς βέβαια) 

Εμένα με πονάνε τα πόδια μου, δεν ξέρω γιατί.... Μπορεί επειδή κάθομαι ατελείωτες ώρες αλλά σκέφτομαι μήπως φταίει κ η επισκληριδιος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Για αυτό σε ρώτησα μήπως έχουν ένδειξη! 

Ο παιδιατρος σου έδωσε οδηγίες για το βάρος; εμένα μου είπε αυτά που σου είπα στο προηγουμενο μήνυμα, θηλασμους, πάνες ανά 24ωρο κ βάρος. Μας είπε κιόλας να παρουμε ζυγαριά για να παρακολουθούμε το βάρος. 

Το ιδιο κ μας αλλα ο άντρας μου λεει οτι εχει η παιδίατρος.. Θα δω μήπως δανειστω της κουνιαδας μου ή πριξω τον άντρα μου και παρουμε.. Εγω του ελεγα να νοικιασουμε απο το μαιευτήριο 4μηνες 20€ και ξεμπερδευεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Από το θηλαστρο λες να χάλασε η ροή;

Έτσι νομίζω.. Συν οτι ο μικρός το Σάββατο μέχρι τις 9 το βραδυ ήταν στο στήθος ακατάπαυστα. Εκανα 2 φορές θήλαστρο εκεινη τη μέρα. Δε θηλασα και για κάποιες ωρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ήταν τόσο βαριά τα ρουχα καλε; ξεκουρασου τώρα ( όσο μπορείς βέβαια) 

Εμένα με πονάνε τα πόδια μου, δεν ξέρω γιατί.... Μπορεί επειδή κάθομαι ατελείωτες ώρες αλλά σκέφτομαι μήπως φταίει κ η επισκληριδιος

Ναι τα είχα σε  αποθηκευτικα κουτιά ψηλά στην ντουλάπα.!! Άστα ν πανε!!

Ειμαστε ξύπνιοι από τις 6 το πρωί 😴😴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το ιδιο κ μας αλλα ο άντρας μου λεει οτι εχει η παιδίατρος.. Θα δω μήπως δανειστω της κουνιαδας μου ή πριξω τον άντρα μου και παρουμε.. Εγω του ελεγα να νοικιασουμε απο το μαιευτήριο 4μηνες 20€ και ξεμπερδευεις 

Εγώ με 20 ευρώ αγόρασα κοριτσι μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Το ιδιο κ μας αλλα ο άντρας μου λεει οτι εχει η παιδίατρος.. Θα δω μήπως δανειστω της κουνιαδας μου ή πριξω τον άντρα μου και παρουμε.. Εγω του ελεγα να νοικιασουμε απο το μαιευτήριο 4μηνες 20€ και ξεμπερδευεις 

Ναι να νοικιασετε καλυτερα. Εμείς την αγοράσαμε 60€ 🧐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι νομίζω.. Συν οτι ο μικρός το Σάββατο μέχρι τις 9 το βραδυ ήταν στο στήθος ακατάπαυστα. Εκανα 2 φορές θήλαστρο εκεινη τη μέρα. Δε θηλασα και για κάποιες ωρες..

Δηλαδή χαλάει η ροή αν βγούμε από το προγραμμα; πωω... Εμένα έχει περισσοτερη ροή το ένα στήθος!  

Λες να ήταν στο στήθος από το άλμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Smurf88 είπε:

@Clairy. Έχει περίπου 3 εβδομάδες αυτό με τον ύπνο αλλά επιφυλάσσομαι γιατί τώρα που θα γίνει 3 μηνών έρχονται μεγάλες αλλαγές! Ελπίζω να μην αλλάξει κ ο ύπνος..από την αρχή πάντως φαινόταν ότι της αρέσει να κοιμάται! 

@Starrr άσε η μεγάλη μου από τον 3ο μήνα μέχρι και τον 8ο που έβγαλε τα πρώτα δόντια με τάραξε στην αϋπνία... φυσικά κ αργότερα ξυπνούσε αλλά μόνο για να φάει! Τώρα κοντεύει 3 χρονών και ακόμα πολύ σπάνια θα κοιμηθεί σερί μέχρι το πρωί στο κρεβάτι της.. συνήθως έρχεται στο δικό μας ενδιάμεσα! 

Κ εμείς Κ τον ξανά γυρνάμε πίσω.... Μετά της 6.30 το πρωί τον αφήνουμε να ξαπλώσει στη μέση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Δηλαδή χαλάει η ροή αν βγούμε από το προγραμμα; πωω... Εμένα έχει περισσοτερη ροή το ένα στήθος!  

Λες να ήταν στο στήθος από το άλμα;

Έτσι νομίζω γιατί δεν επινε ετσι πριν.. Ανα 2ωρο ή και 3ωρο και απο χθες έχει ηρεμισει πολύ... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Έτσι νομίζω γιατί δεν επινε ετσι πριν.. Ανα 2ωρο ή και 3ωρο και απο χθες έχει ηρεμισει πολύ... 

Αφού ηρεμησε πάλι καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Να σας ζήσει, γερός και καλότυχος να είναι!!! 🎉🎊🎈 Κ πολύ καλά κάνεις κ το εκμεταλλευεσαι!!! 🤭🤭🤭 Τι ωραία έχεις κ εσύ το μωράκι σου!!! 😍 Εσύ πως είσαι; 

Η Αλήθεια είναι ότι πονάω σήμερα αρκετά, σηκώθηκα όμως και έκανα κάποια βήματα, ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα τα πράγματα 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...