Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς ακόμα διακοπές...γυρίσαμε για λίγο κ θα φύγουμε πάλι..η αλήθεια είναι ότι ξεκουράστηκα κάπως! Κ μόνο που ξέφυγα από τη ρουτίνα είναι πολύ καλό..ηρέμησα πολύ γιατί τελευταίες μέρες πριν την άδεια ήμουν πολύ πιεσμένη! Ξεδωσει και η μικρή πολύ..η μπέμπα επίσης πολύ συνεργάσιμη.. κοιμάται όλο το βράδυ!! Μόνο χθες ξύπνησε μια φορά αλλά νομίζω ότι περνάει άλμα αύρες τις ημέρες!

Αχ μη μου τα λες. Ο γιος μου 22 μηνών ακόμη να κοιμηθεί σερί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Στο γιο μου τον αλλαζα κ εγώ κ μόλις του αγκώνα τα πόδια να τον σκουπισω έκανε εμετό από το στόμα. Είναι απλά λίγο ανώριμο το πεπτικό τους κ δνε κλείνουν καλά οι σφικτηρεςτου στομάχου κ κάνει παλινδρομηση το μωρό. Εμένα στον γιο μου με βοήθησε η πιπιλα. Την έπιασε κάπου στις 40 με 50 ημέρες. Κ τον βοήθησε γιατί με το σάλιο έκανε κατάποση. Κ δεν έβγαζε. Κ καθυσηχαζοταν κ λίγο Κ όταν ήθελε στήθος δεν Ρούφουσε με μανία κ έτρωγε πιο ήρεμος. 

Τωρα την χρησιμοποιει ακομα; Μου εχουν πει κι εμενα για πιπιλα αλλα σκεφτομαι μη δεν μπορω να του την κοψω μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Starrr είπε:

Στο γιο μου τον αλλαζα κ εγώ κ μόλις του αγκώνα τα πόδια να τον σκουπισω έκανε εμετό από το στόμα. Είναι απλά λίγο ανώριμο το πεπτικό τους κ δνε κλείνουν καλά οι σφικτηρεςτου στομάχου κ κάνει παλινδρομηση το μωρό. Εμένα στον γιο μου με βοήθησε η πιπιλα. Την έπιασε κάπου στις 40 με 50 ημέρες. Κ τον βοήθησε γιατί με το σάλιο έκανε κατάποση. Κ δεν έβγαζε. Κ καθυσηχαζοταν κ λίγο Κ όταν ήθελε στήθος δεν Ρούφουσε με μανία κ έτρωγε πιο ήρεμος. 

Δεν έκοψε τον θηλασμό ε? Λόγο της πιπίλας π διαβάζω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. @PanB γεννας σήμερα με το καλό!!! @Μαριλου1 τι κάνεις σήμερα? Πως εισαι? Εγώ σήμερα εχω πητ αλλά τίποτα 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. @PanB γεννας σήμερα με το καλό!!! @Μαριλου1 τι κάνεις σήμερα? Πως εισαι? Εγώ σήμερα εχω πητ αλλά τίποτα 🤭

Καλημέρα!!! Σήμερα νιώθω απελπισμένη, το βράδυ κάθε μία ώρα ξυπνούσα...Από συμπτώματα τπτ... Μαζεύω στο σπίτι ότι μπορώ κ το απόγευμα λέω να πάω κ για περπάτημα. 

Εν τω μεταξύ εσύ κ η Μιντορι πρέπει να φτάσατε την Πήτ σας κ η Μιντορι την ξεπέρασε κιόλας! Έρχομαι κ εγώ από κοντά! 🥵 

Σ'έβαλα κ στο πινακακι με τα μωράκια Αυγούστου για να μη νιώθω μοναξιά!!! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Δεν έκοψε τον θηλασμό ε? Λόγο της πιπίλας π διαβάζω.

Όχι.. Μια χαρά ήταν ίσα ίσα. 😊 Κ την εκοψε κ την πιπίλα 19 μηνών.... Πολύ εύκολα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Σήμερα νιώθω απελπισμένη, το βράδυ κάθε μία ώρα ξυπνούσα...Από συμπτώματα τπτ... Μαζεύω στο σπίτι ότι μπορώ κ το απόγευμα λέω να πάω κ για περπάτημα. 

Εν τω μεταξύ εσύ κ η Μιντορι πρέπει να φτάσατε την Πήτ σας κ η Μιντορι την ξεπέρασε κιόλας! Έρχομαι κ εγώ από κοντά! 🥵 

Σ'έβαλα κ στο πινακακι με τα μωράκια Αυγούστου για να μη νιώθω μοναξιά!!! 😄😄😄

Αχααχαχα οκ έχουμε παρεούλα!! Η Μιντορι νόμιζα ειχε γεννήσει. Η @Mommy to be ηταν να γεννήσει και εχει χαθεί ίσως να γέννησε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αχααχαχα οκ έχουμε παρεούλα!! Η Μιντορι νόμιζα ειχε γεννήσει. Η @Mommy to be ηταν να γεννήσει και εχει χαθεί ίσως να γέννησε. 

Ναι έχει γεννήσει αλλά είχε ξεπεράσει την Πήτ της. καμιά άλλη στο γκρουπ δεν έχει ξεπεράσει την Πήτ νομίζω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Τωρα την χρησιμοποιει ακομα; Μου εχουν πει κι εμενα για πιπιλα αλλα σκεφτομαι μη δεν μπορω να του την κοψω μετα.

Την κόψαμε 19 μηνών πολύ εύκολα..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε 

@PanB λογικά γεννησε τωρα οπότε να σου ζήσει η ψυχουλα

Κορίτσια υπομονή και οι υπόλοιπες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε 

@PanB λογικά γεννησε τωρα οπότε να σου ζήσει η ψυχουλα

Κορίτσια υπομονή και οι υπόλοιπες... 

Πως είσαι κορίτσι μ πως τα πάτε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Δεν έκοψε τον θηλασμό ε? Λόγο της πιπίλας π διαβάζω.

Και εγώ του εδωσα πιπίλα..ο παιδίατρος μου είχε πει μετα τις 40 μερες για να αποφύγουμε την σύγχυση. Δεν ηθελα να δώσω καθόλου να σου πω την αλήθεια. Αλλά μια μέρα με πολύ έντονους κολικούς που ηρεμουσε μόνο με στήθος και μετά εβγαζε το γάλα του έδωσα για να σταματήσει. Οχι οτι ειναι φαν.. Κοιμάται χωρίς πιπίλα. Μόνο οταν γκρινιάζει πολύ την δίνω. Ειμαι τυχερή και δεν έπαθε σύγχυση και επίσης ξυπνάει κανονικά για φαγητό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πως είσαι κορίτσι μ πως τα πάτε??

Την ημέρα είμαστε καλά... Εχθές ξυπναγε κ μονη της στην ώρα της να φάει... Το βράδυ χθες εκανε ενα 3ωρο θηλασμό... Δεν ξέρω γιατί σαν να μην έχει φάει ολη μέρα.. Δεν ξέρω μήπως βοηθήσουν μετα από τον βραδινό θηλασμο λίγο συμπληρωμα 

Εχθές ήταν κακοτυχη.. 2 φορες κοιμήθηκε και την μια ξυονησε γιατί την έπιασε λοξυγκας και την δεύτερη γιατί χεστηκε😂 εντωμεταξύ η καημενη της φεύγει η πάνα και κάνει τα μισα μεσα και κάτι λιγα εξω.. 

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποσες φορες κάνει τσισα.. 

Αχ με έχει πιάσει άγχος τα κανω καλά; εσείς πως είστε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ του εδωσα πιπίλα..ο παιδίατρος μου είχε πει μετα τις 40 μερες για να αποφύγουμε την σύγχυση. Δεν ηθελα να δώσω καθόλου να σου πω την αλήθεια. Αλλά μια μέρα με πολύ έντονους κολικούς που ηρεμουσε μόνο με στήθος και μετά εβγαζε το γάλα του έδωσα για να σταματήσει. Οχι οτι ειναι φαν.. Κοιμάται χωρίς πιπίλα. Μόνο οταν γκρινιάζει πολύ την δίνω. Ειμαι τυχερή και δεν έπαθε σύγχυση και επίσης ξυπνάει κανονικά για φαγητό. 

Αυτά φοβάμαι κ εγώ κ δεν δίνω!! Θ την ρωτήσω όταν μας δεί μέχρι τότε δεν δίνω! Εντομεταξυ την αποστειρωνεις στον αποστειρωτη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Την ημέρα είμαστε καλά... Εχθές ξυπναγε κ μονη της στην ώρα της να φάει... Το βράδυ χθες εκανε ενα 3ωρο θηλασμό... Δεν ξέρω γιατί σαν να μην έχει φάει ολη μέρα.. Δεν ξέρω μήπως βοηθήσουν μετα από τον βραδινό θηλασμο λίγο συμπληρωμα 

Εχθές ήταν κακοτυχη.. 2 φορες κοιμήθηκε και την μια ξυονησε γιατί την έπιασε λοξυγκας και την δεύτερη γιατί χεστηκε😂 εντωμεταξύ η καημενη της φεύγει η πάνα και κάνει τα μισα μεσα και κάτι λιγα εξω.. 

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποσες φορες κάνει τσισα.. 

Αχ με έχει πιάσει άγχος τα κανω καλά; εσείς πως είστε; 

Από ανχος άλλο τίποτα !!! Κ μένα του έχουν βγει τα κακά απέξω χαχα κ σε ένα άσπρο Φορμακι δεν καθάρισε!! Εμείς είμαστε μονιμος στο στηθος κ αγκαλια θα πάθω σίγουρα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα 😂😂 κ τελικά χρησιμοποιησαμε πολλές πάνες νουμερο 1.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ του εδωσα πιπίλα..ο παιδίατρος μου είχε πει μετα τις 40 μερες για να αποφύγουμε την σύγχυση. Δεν ηθελα να δώσω καθόλου να σου πω την αλήθεια. Αλλά μια μέρα με πολύ έντονους κολικούς που ηρεμουσε μόνο με στήθος και μετά εβγαζε το γάλα του έδωσα για να σταματήσει. Οχι οτι ειναι φαν.. Κοιμάται χωρίς πιπίλα. Μόνο οταν γκρινιάζει πολύ την δίνω. Ειμαι τυχερή και δεν έπαθε σύγχυση και επίσης ξυπνάει κανονικά για φαγητό. 

Εγώ ήμουν πολυ κατά αλλά σε κάποιες περιπτώσεις είναι χρήσιμη!!! 

Εσένα ποτε σου εδραιώθηκε ο θηλασμός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Την ημέρα είμαστε καλά... Εχθές ξυπναγε κ μονη της στην ώρα της να φάει... Το βράδυ χθες εκανε ενα 3ωρο θηλασμό... Δεν ξέρω γιατί σαν να μην έχει φάει ολη μέρα.. Δεν ξέρω μήπως βοηθήσουν μετα από τον βραδινό θηλασμο λίγο συμπληρωμα 

Εχθές ήταν κακοτυχη.. 2 φορες κοιμήθηκε και την μια ξυονησε γιατί την έπιασε λοξυγκας και την δεύτερη γιατί χεστηκε😂 εντωμεταξύ η καημενη της φεύγει η πάνα και κάνει τα μισα μεσα και κάτι λιγα εξω.. 

Αλλά ακόμα δεν έχω καταλάβει ποσες φορες κάνει τσισα.. 

Αχ με έχει πιάσει άγχος τα κανω καλά; εσείς πως είστε; 

Κ εμάς το ίδιο συμβαίνει... Όταν έχουμε μαραθώνιο θηλασμού κ κοιμάται επιτέλους θα ξυπνήσει από λόξυγκα! Αν κάνει τους θηλασμους της όλο το 24ωρο, έχει πάνες κ αυξάνεται το βάρος δεν υπάρχει λόγος να πάρετε συμπλήρωμα. Έτσι θα είσαστε τώρα αυτοκόλλητες κ εννοείται θα θηλάζει ασταμάτητα 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Από ανχος άλλο τίποτα !!! Κ μένα του έχουν βγει τα κακά απέξω χαχα κ σε ένα άσπρο Φορμακι δεν καθάρισε!! Εμείς είμαστε μονιμος στο στηθος κ αγκαλια θα πάθω σίγουρα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα 😂😂 κ τελικά χρησιμοποιησαμε πολλές πάνες νουμερο 1.

Αλλάξατε νουμερο στην πανα; 

Εμάς δεν καθαρίζει ένα μπουρνουζακι! Δεν ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας... Υπάρχουν μέρες που λερώνει πολλα μπουρνουζακια την ώρα που τον μεταφέρω στην αλλαξιερα είτε γιατί κλαίει κ υπάρχουν ατυχήματα 😛 είτε γιατί κάνει τσίσα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δηλαδή να μην αγχωνομαι δεν ειμαι η μονη που ολη μερα ειμαι με το στήθος εξω; 😂 πιο πολυ με αγχωνει να μην αφυδατωθει.. Γιατι δεν καταλαβαίνω ποτε κανει τσισα.. 

@Love32 παω να τα μουλιασω τοτε σε ζεστο νερο μην μας μεινει κ εμας😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Αλλάξατε νουμερο στην πανα; 

Εμάς δεν καθαρίζει ένα μπουρνουζακι! Δεν ξέρω αν συμβαίνει κ σε σας... Υπάρχουν μέρες που λερώνει πολλα μπουρνουζακια την ώρα που τον μεταφέρω στην αλλαξιερα είτε γιατί κλαίει κ υπάρχουν ατυχήματα 😛 είτε γιατί κάνει τσίσα 🤣

Χαχαχα άπειρες φορές!!!! 😂😂😂 Τώρα λέω ν αλλάξω γιατί του βγαίνουν κ νομίζω πως τ κάνουν κ σημάδι στα μπούτια! Εσείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Δηλαδή να μην αγχονομαι δεν ειμαι η μονη που ολη μερα ειμαι με το στήθος εξω; 😂 πιο πολυ με αγχωνει να μην αφυδατωθει.. Γιατι δεν καταλαβαίνω ποτε κανει τσισα.. 

@Love32 παω να τα μουλιασω τοτε σε ζεστο νερο μην μας μεινει κ εμας😂 

Εγώ με τα pampers pure που εχουνμια γραμμή κίτρινη όταν γίνει μπλε σημαίνει πως κατουράει χαχα . Το βλέπεις κ ν φουσκώνει αλλά κ αυτό με τη γραμμή είναι πολύ βοηθητικό!! Καλέ ο άντρας Μ 6 χρόνια δεν το είχε δει τόσο πολύ το στήθος μου χαχαχα ,😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με την ανάρρωση πως τα πήγατε; εμενα με τραβανε τα ράμματα αρκετα.. Και ποναει παλι το ηβικο οστό... Προφανώς επανέρχονται σιγα σιγα.. Δευτέρα θα δούμε και παιδιατρο..και αυριο θα βγούμε μια βολτα εδω στην γειτονιά να την δει λιγο ο ηλιος 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Με την ανάρρωση πως τα πήγατε; εμενα με τραβανε τα ράμματα αρκετα.. Και ποναει παλι το ηβικο οστό... Προφανώς επανέρχονται σιγα σιγα.. Δευτέρα θα δούμε και παιδιατρο..και αυριο θα βγούμε μια βολτα εδω στην γειτονιά να την δει λιγο ο ηλιος 😊

Εγώ με την καισαρική ακόμα πονάω λιγάκι χαμηλά σήκωσα κ βάρος εχθές κ με έπιασε κ φοβήθηκα!! Παίρνω κ πάλι συμπληρώματα με τον θηλασμό κ ο σίδηρος μ έχει εκνευρίσει!! Έχω χάσει περισσότερα κιλά από αυτά που πήρα 😥

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy. Έχει περίπου 3 εβδομάδες αυτό με τον ύπνο αλλά επιφυλάσσομαι γιατί τώρα που θα γίνει 3 μηνών έρχονται μεγάλες αλλαγές! Ελπίζω να μην αλλάξει κ ο ύπνος..από την αρχή πάντως φαινόταν ότι της αρέσει να κοιμάται! 

@Starrr άσε η μεγάλη μου από τον 3ο μήνα μέχρι και τον 8ο που έβγαλε τα πρώτα δόντια με τάραξε στην αϋπνία... φυσικά κ αργότερα ξυπνούσε αλλά μόνο για να φάει! Τώρα κοντεύει 3 χρονών και ακόμα πολύ σπάνια θα κοιμηθεί σερί μέχρι το πρωί στο κρεβάτι της.. συνήθως έρχεται στο δικό μας ενδιάμεσα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεννησαμεεεε! 3880γρ και 53εκ ο μπέμπης μας😁 θηλασε στην ανάνηψη και 2 φορές ακόμα μέχρι τώρα, προτιμάει τον ύπνο προς το παρόν και το εκμεταλλευομαι.. Αλλά θα αρχίσω να τον ξυπνάω μην μου ανεβάσει ίκτερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...