Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 18 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Σε λίγες μέρες θα γίνεις κ εσυ βρυσούλα 😛

Τρέχουνλογο το βλέπω στα κοχύλια αλλά όχι όσο λέτε😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB @nik_ol @Tweema χαίρομαι που σας έκανα να γελάσετε! Ναι κορίτσια μου όλη μέρα εγώ μόνη με δύο παιδιά και ένα σπίτι! Ο άντρας μου όλη μέρα δουλειά 7-7! Το βράδυ η κόρη μου πέφτει για ύπνο στις 10 ο μικρός 11-12 και μετά έχουμε λίγη ωρίτσα(καμιά ώρα μην φανταστείτε/πριν κλείσουν οι διακόπτες μου) οι δύο μας μόνοι μας ή αν έχει πάρει ο ύπνος τον άντρα μου κατά τις 10 σηκώνεται μόλις κοιμηθεί ο μικρός για να κάτσουμε λίγο στο μπαλκόνι ή για τρελιτσες χαχαχα,αλλιώς θα ειμασταν πολύ απομακρυσμένοι γιατί άλλη ώρα της ημέρας δεν βλεπομαστε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

@PanB @nik_ol @Tweema χαίρομαι που σας έκανα να γελάσετε! Ναι κορίτσια μου όλη μέρα εγώ μόνη με δύο παιδιά και ένα σπίτι! Ο άντρας μου όλη μέρα δουλειά 7-7! Το βράδυ η κόρη μου πέφτει για ύπνο στις 10 ο μικρός 11-12 και μετά έχουμε λίγη ωρίτσα(καμιά ώρα μην φανταστείτε/πριν κλείσουν οι διακόπτες μου) οι δύο μας μόνοι μας ή αν έχει πάρει ο ύπνος τον άντρα μου κατά τις 10 σηκώνεται μόλις κοιμηθεί ο μικρός για να κάτσουμε λίγο στο μπαλκόνι ή για τρελιτσες χαχαχα,αλλιώς θα ειμασταν πολύ απομακρυσμένοι γιατί άλλη ώρα της ημέρας δεν βλεπομαστε!!!!

Μπράβο σου κ μπράβο σας ρε κορίτσι!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Δεν κάθεται σε κανέναν κοιμάται μόνο στη αγκαλιά μ όταν τον αφήνω ξυπνάει στα 5 10 λεπτά. Της το είπα μ είπε ότι έχει ήπια παλινδρόμηση κ να είναι πιο ψηλά το κεφαλάκι του εκεί π κοιμάται! Έχει δύο μέρες π είναι πιο πολύ θ δω τα κιλά του κ αύριο θα μιλήσω πάλι μαζί της. Μ κάνει καλά την ώρα π τρώμε τον αλλάζω μετά το φαγητό π διάβασα ότι πρέπει να το αποφεύγεις και επίσης δεν μου ρευεται σπάνια !

Δεν κατάλαβα αυτό με τα κακά. Κάνει κακά την ώρα που θηλάζει κ τον αλλάζεις μετά; τα θηλαζοντα δεν ρευονται όλα κ πάντα.. Η μικρή μου ρευεται σπάνια. Επίσης τα κιλά του τι σχέση έχουν; 🤔

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Τρέχουνλογο το βλέπω στα κοχύλια αλλά όχι όσο λέτε😂😂😂

Προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς κοχύλια γιατί δημιουργούν υπέρπαραγωγη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια με το καλό όσες περιμένετε τα μωράκια σας και να σας ζήσουν στις ήδη μανούλες. Εγώ περιμένω 7/9 το τρίτο μου. Ξέρετε που μπορούμε να βρούμε επιθέματα επαναχρησιμοποιουμενα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Δεν κατάλαβα αυτό με τα κακά. Κάνει κακά την ώρα που θηλάζει κ τον αλλάζεις μετά; τα θηλαζοντα δεν ρευονται όλα κ πάντα.. Η μικρή μου ρευεται σπάνια. Επίσης τα κιλά του τι σχέση έχουν; 🤔

 

Προσπάθησε να μην χρησιμοποιείς κοχύλια γιατί δημιουργούν υπέρπαραγωγη. 

Ναι κ διάβασα ν αποφεύγουμε ν τα αλλάζουμε μετά το φαγητό για βγάζουν γάλα. Φοβάμαι επειδή μ βγάζει μήπως δεν μ παίρνει όσο βάρος πρέπει? 😏😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι κ διάβασα ν αποφεύγουμε ν τα αλλάζουμε μετά το φαγητό για βγάζουν γάλα. Φοβάμαι επειδή μ βγάζει μήπως δεν μ παίρνει όσο βάρος πρέπει? 😏😔

Εμένα μου είπε ότι θέλουμε να παίρνουν το λιγότερο 20γρ την ημέρα. Αν πλένεται το μωρό ανάποδα θα πιεζεται κ θα βγάζει γάλα. Παρακολουθησε το αν κ νομίζω θα βγάζει την παραπανω ποσότητα που τρώει επειδή είναι όλη μέρα στο στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα μου είπε ότι θέλουμε να παίρνουν το λιγότερο 20γρ την ημέρα. Αν πλένεται το μωρό ανάποδα θα πιεζεται κ θα βγάζει γάλα. Παρακολουθησε το αν κ νομίζω θα βγάζει την παραπανω ποσότητα που τρώει επειδή είναι όλη μέρα στο στήθος. 

Όχι τα ποδαρινια του σηκώνω μόνο δεν τον κρατάω ανάποδα! Ίσως έχω ανχοθει υπερβολικα! Εσύ έδωσες πιπίλα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι τα ποδαρινια του σηκώνω μόνο δεν τον κρατάω ανάποδα! Ίσως έχω ανχοθει υπερβολικα! Εσύ έδωσες πιπίλα?

Άμα δεν έχεις άλλες ενδείξεις, παρακολουθησε το κ βλέπεις! Όχι, δεν έχω δώσει! Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Άμα δεν έχεις άλλες ενδείξεις, παρακολουθησε το κ βλέπεις! Όχι, δεν έχω δώσει! Εσυ;

Όχι ούτε κ εγώ ! 

Μαλλιά μπορούμε να βάλουμε όσο θηλάζουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Όχι ούτε κ εγώ ! 

Μαλλιά μπορούμε να βάλουμε όσο θηλάζουμε??

Νομίζω πως ναι! Το θέμα είναι που θα τα αφήσουμε για να πάμε κομμωτήριο; 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Νομίζω πως ναι! Το θέμα είναι που θα τα αφήσουμε για να πάμε κομμωτήριο; 😛

Χαχαχα άλλο αυτό!😂😂😂 Η βόλτα πώς πήγε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχα άλλο αυτό!😂😂😂 Η βόλτα πώς πήγε??

Καλαααα.... Πηγαμε κ σήμερα μια βολτούλα για περπάτημα, έκλαψε λίγο πριν φτάσουμε σπίτι! Εσείς βγήκατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλαααα.... Πηγαμε κ σήμερα μια βολτούλα για περπάτημα, έκλαψε λίγο πριν φτάσουμε σπίτι! Εσείς βγήκατε;

Όχι δεν έχω βγει ακόμα καθόλου 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλαααα.... Πηγαμε κ σήμερα μια βολτούλα για περπάτημα, έκλαψε λίγο πριν φτάσουμε σπίτι! Εσείς βγήκατε;

Βγηκαμε κι εμεις πρωτη βολτα σημερα με το καροτσι 28 ημερών! Εκλαψε λιγο στην αρχη που δεν τον ειχα αγκαλιά αλλα καλα τα πηγαμε για πρωτη φορα, μας εβλεπε και του μιλουσαμε με τη φιλη μου και ηρεμουσε με την κινηση. Χάρηκα πολύ μου εφυγε ενα αγχος! Θα πηγαίνουμε καθε μερα 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Βγηκαμε κι εμεις πρωτη βολτα σημερα με το καροτσι 28 ημερών! Εκλαψε λιγο στην αρχη που δεν τον ειχα αγκαλιά αλλα καλα τα πηγαμε για πρωτη φορα, μας εβλεπε και του μιλουσαμε με τη φιλη μου και ηρεμουσε με την κινηση. Χάρηκα πολύ μου εφυγε ενα αγχος! Θα πηγαίνουμε καθε μερα 🤩

Τέλεια!!!! Καλές βόλτες λοιπόν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema όλη την εβδομάδα ήταν αρκετά ανήσυχος με αποκορύφωμα την χθεσινή μέρα που κοιμόταν 5 λεπτά και ξυπνούσε με κλάμα που γινόταν καλα μόνο με στήθος. Ηρεμισει στις 9 το βράδυ. Σήμερα ηρεμισε.. Ξεκίνησε πλέον να γυρίζει το κεφάλι του να με ακολουθήσει μεσα σε λίγες ώρες αυτή η αλλαγή. @PanB με το καλό... Περιμένουμε τα νεα σου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@Tweema όλη την εβδομάδα ήταν αρκετά ανήσυχος με αποκορύφωμα την χθεσινή μέρα που κοιμόταν 5 λεπτά και ξυπνούσε με κλάμα που γινόταν καλα μόνο με στήθος. Ηρεμισει στις 9 το βράδυ. Σήμερα ηρεμισε.. Ξεκίνησε πλέον να γυρίζει το κεφάλι του να με ακολουθήσει μεσα σε λίγες ώρες αυτή η αλλαγή. @PanB με το καλό... Περιμένουμε τα νεα σου.. 

Ευχαριστω πολυυυυ🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς ακόμα διακοπές...γυρίσαμε για λίγο κ θα φύγουμε πάλι..η αλήθεια είναι ότι ξεκουράστηκα κάπως! Κ μόνο που ξέφυγα από τη ρουτίνα είναι πολύ καλό..ηρέμησα πολύ γιατί τελευταίες μέρες πριν την άδεια ήμουν πολύ πιεσμένη! Ξεδωσει και η μικρή πολύ..η μπέμπα επίσης πολύ συνεργάσιμη.. κοιμάται όλο το βράδυ!! Μόνο χθες ξύπνησε μια φορά αλλά νομίζω ότι περνάει άλμα αύρες τις ημέρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! Εμείς ακόμα διακοπές...γυρίσαμε για λίγο κ θα φύγουμε πάλι..η αλήθεια είναι ότι ξεκουράστηκα κάπως! Κ μόνο που ξέφυγα από τη ρουτίνα είναι πολύ καλό..ηρέμησα πολύ γιατί τελευταίες μέρες πριν την άδεια ήμουν πολύ πιεσμένη! Ξεδωσει και η μικρή πολύ..η μπέμπα επίσης πολύ συνεργάσιμη.. κοιμάται όλο το βράδυ!! Μόνο χθες ξύπνησε μια φορά αλλά νομίζω ότι περνάει άλμα αύρες τις ημέρες!

Αχ τι ωραίο αυτό το ολο το βράδυ.. Πότε έγινε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Όχι τα ποδαρινια του σηκώνω μόνο δεν τον κρατάω ανάποδα! Ίσως έχω ανχοθει υπερβολικα! Εσύ έδωσες πιπίλα?

Στο γιο μου τον αλλαζα κ εγώ κ μόλις του αγκώνα τα πόδια να τον σκουπισω έκανε εμετό από το στόμα. Είναι απλά λίγο ανώριμο το πεπτικό τους κ δνε κλείνουν καλά οι σφικτηρεςτου στομάχου κ κάνει παλινδρομηση το μωρό. Εμένα στον γιο μου με βοήθησε η πιπιλα. Την έπιασε κάπου στις 40 με 50 ημέρες. Κ τον βοήθησε γιατί με το σάλιο έκανε κατάποση. Κ δεν έβγαζε. Κ καθυσηχαζοταν κ λίγο Κ όταν ήθελε στήθος δεν Ρούφουσε με μανία κ έτρωγε πιο ήρεμος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...