Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αντε με το καλο!!! Ολες θα με περάσετε τελικά βλέπω 😂 Ήταν που ειχα και προαίσθημα ότι θα γεννησω νωρίτερα 😂😂 πώς και δεν σε κράτησε μέσα με διαστολή 2 ? 

Πρέπει να νιώθεις περίεργα τώρα που ξέρεις ότι έρχεται αγωνία πολύ ε? 😬😬😊 είσαι πολυ κοντά άντε φτάνει η ώρα να δεις την μπέμπα σου!!!😉🤗

Χαχαχαχ μαρεσει που έλεγα και εγώ οτι θα γεννησεις νωρίτερα, έχεις συσπάσεις;; εγω ειχα εχθες 2-3 και πλέον κρατανε περισσοτερο 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχ μαρεσει που έλεγα και εγώ οτι θα γεννησεις νωρίτερα, έχεις συσπάσεις;; εγω ειχα εχθες 2-3 και πλέον κρατανε περισσοτερο 

 

Δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις, εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω κάτι. Τους προηγούμενους μήνες πάντως πιο πολλές κράμπες ένιωθα. Τώρα πια μόνο ενα βάρος νιώθω οταν είμαι όρθια. Άντε να πάω Τρίτη στον γιατρό εχω απίστευτη περιέργεια να δω τι παίζει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Δεν ξέρω αν έχω συσπάσεις, εγώ πάντως δεν καταλαβαίνω κάτι. Τους προηγούμενους μήνες πάντως πιο πολλές κράμπες ένιωθα. Τώρα πια μόνο ενα βάρος νιώθω οταν είμαι όρθια. Άντε να πάω Τρίτη στον γιατρό εχω απίστευτη περιέργεια να δω τι παίζει.

Αα τοτε σίγουρα θα γεννησεις νωρίτερα! Η πιεση χαμηλα σημαίνει ότι το μωρο εχει εμπεδωθει και λογικα σπρωχνει να βγει σιγα σιγα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα τοτε σίγουρα θα γεννησεις νωρίτερα! Η πιεση χαμηλα σημαίνει ότι το μωρο εχει εμπεδωθει και λογικα σπρωχνει να βγει σιγα σιγα 

Μπαααα δεν νομίζω...🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μπαααα δεν νομίζω...🤔

Εγω ειχα ρωτησει την μανα μου και μου ειπε οτι με την αδελφη μου δεν μπορουσε να περπατησει γιατι ειχε πιεση χαμηλα.. Εμενα με εχει πεθανει στα κλωτσιδια στα πλευρά! Και μου λεει ο άντρας μου το ξερεις οτι με βαση τους υπολογισμους μου γεννας την αλλη δευτερα; του λεω σιγα μην μας ρωτησει κιολας το μωρο αν θα βγει, καλοπαιρναει εκει μεσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Αντε με το καλο!!! Ολες θα με περάσετε τελικά βλέπω 😂 Ήταν που ειχα και προαίσθημα ότι θα γεννησω νωρίτερα 😂😂 πώς και δεν σε κράτησε μέσα με διαστολή 2 ? 

Πρέπει να νιώθεις περίεργα τώρα που ξέρεις ότι έρχεται αγωνία πολύ ε? 😬😬😊 είσαι πολυ κοντά άντε φτάνει η ώρα να δεις την μπέμπα σου!!!😉🤗

Έχω πολύ άγχος να σου πω την αλήθεια γιατί είναι το πρώτο μου και δεν ξέρω τι θα αντιμετωπίσω!!! Και νιώθω όντως πολύ περίεργα να φανταστείς και τουαλέτα φοβάμαι να πάω γιατί λέω "αμα σπάσουν τα νερά πως θα το καταλάβω ;;" Χαχαχαχ έκανα πάντως το μπάνιο μου στα γρηγορα ,θα φτιάξω μαλλί να πάω κιουρια 😂😂 δε με κράτησε λογικά γιατί μένω σε μικρή σχετικά πόλη,η κλινική είναι 10 λεπτά απ' το σπίτι μου !! Αλλά μου είπε με το οτιδήποτε να πάω κατευθείαν!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μπαααα δεν νομίζω...🤔

Και εγω πάντως το ίδιο  με σένα ένιωθα και έλεγα να πάω σήμερα στο γιατρό να δω τι γίνεται και μου είπε ξαφνικά διαστολή 2 ,η μπέμπα εμπεδωθηκε και θέλει να βγει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92 εε την Τρίτη θα μας πεις! Αλλα θα δεις πιστεύω ότι εχει εμπεδωθει για διαστολή δεν σου λεω αλλα ξερω η πιεση χαμηλα προμηνύει γεννα λες τελικα να γεννησεις εσυ στις 17 που θελει ο άντρας μου; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@lenaki92 εε την Τρίτη θα μας πεις! Αλλα θα δεις πιστεύω ότι εχει εμπεδωθει για διαστολή δεν σου λεω αλλα ξερω η πιεση χαμηλα προμηνύει γεννα λες τελικα να γεννησεις εσυ στις 17 που θελει ο άντρας μου; 😂

17 είναι κοντά σε ολων μας την πητ. Μπορεί να έχουμε γεννήσει ολες 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

17 είναι κοντά σε ολων μας την πητ. Μπορεί να έχουμε γεννήσει ολες 😂😂

Μπα πολυ χαλαρη την βλέπω την δικια μου.. Μονο κλωτσιες ριχνει δισανασχετει μαλλον γιατι μεγαλωσε😂 νιωθω πολυ περιεργα βέβαια.. Σκέφτομαι οτι θα επιστρέψω στα κιλα μου και μου φαίνεται αδύνατον να το πιστέψω 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Μπα πολυ χαλαρη την βλέπω την δικια μου.. Μονο κλωτσιες ριχνει δισανασχετει μαλλον γιατι μεγαλωσε😂 νιωθω πολυ περιεργα βέβαια.. Σκέφτομαι οτι θα επιστρέψω στα κιλα μου και μου φαίνεται αδύνατον να το πιστέψω 😂😂😂

Εγώ περιμένω πως κ πως τη μέρα που θα ξανακοιμηθω μπρούμυτα!!! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εγώ περιμένω πως κ πως τη μέρα που θα ξανακοιμηθω μπρούμυτα!!! 😄

Εμένα μου λειψανε τα τζιν😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εμένα μου λειψανε τα τζιν😭

Με τέτοια ζέστη δεν μου έλειψαν καθόλου αλλά σιχαθηκα τις αθλητικές μπλούζες και τα σορτσάκια! Μόνο αυτά φοράω άντε να βάλω κ κάνα φόρεμα όταν πάω στη γιατρό. Κ η θάλασσα μου έλειψε πολύ...😔 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Με τέτοια ζέστη δεν μου έλειψαν καθόλου αλλά σιχαθηκα τις αθλητικές μπλούζες και τα σορτσάκια! Μόνο αυτά φοράω άντε να βάλω κ κάνα φόρεμα όταν πάω στη γιατρό. Κ η θάλασσα μου έλειψε πολύ...😔 

Α εγώ φορεματακια φουλ...👌 αλλά μου λείπουν τα ρουχαλάκια μου ☹ κ σκέφτομαι ότι ισως μετά να μην μου ξανακάνουν ποτέ και οτι θα χρειαστώ νέα συνολακια 😂 

@Sofoula28 ζηλεύω θέλω και εγώ να έχω φτιαγμένο μαλλί 😂😂 τι στο καλό θα βγάλουμε φωτος, θα εχουμε που θα έχουμε την κουραση ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μας να έχουμε και μαλλί σαν τρελές? Δεν λέει 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Α εγώ φορεματακια φουλ...👌 αλλά μου λείπουν τα ρουχαλάκια μου ☹ κ σκέφτομαι ότι ισως μετά να μην μου ξανακάνουν ποτέ και οτι θα χρειαστώ νέα συνολακια 😂 

@Sofoula28 ζηλεύω θέλω και εγώ να έχω φτιαγμένο μαλλί 😂😂 τι στο καλό θα βγάλουμε φωτος, θα εχουμε που θα έχουμε την κουραση ζωγραφισμένη στο πρόσωπό μας να έχουμε και μαλλί σαν τρελές? Δεν λέει 🤣🤣

Χαχαχαχ και εγώ έτσι λέω αλλά θα φάω τέτοιο ιδρώτα λογικά που όχι μαλλί,τπτ όρθιο δε θα μείνει 😂 αλλά εγώ την προσπάθεια μου να είμαι στις φωτό σενιαρισμενη θα την κάνω ! Η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία χαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @Sofoula28 έχουμε καμία εξελιξη?

Καλημέρα!!! Απόψε κοιμήθηκα τέλεια μετά από πολύ καιρό!!! Εσύ πως είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Απόψε κοιμήθηκα τέλεια μετά από πολύ καιρό!!! Εσύ πως είσαι; 

Ξυπνάω τα βράδια αλλά μετά ξανακοιμαμαι δεν έχω τέτοια θέματα 😂 Έτσι και αλλιώς όλη μέρα σπίτι δεν έχω και τι να κάνω. Ξεκουράζομαι....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Ξυπνάω τα βράδια αλλά μετά ξανακοιμαμαι δεν έχω τέτοια θέματα 😂 Έτσι και αλλιώς όλη μέρα σπίτι δεν έχω και τι να κάνω. Ξεκουράζομαι....

Για περπάτημα πας εσύ; Χθες πήγα μια βόλτα το τετράγωνο, η κοιλιά μου έσφιξε έγινε πέτρα και ένιωθα κ βάρος χαμηλά. 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Για περπάτημα πας εσύ; Χθες πήγα μια βόλτα το τετράγωνο, η κοιλιά μου έσφιξε έγινε πέτρα και ένιωθα κ βάρος χαμηλά. 🤔

Όχι δεν πάω. Πήγα 2 3 φορές αλλά εσφιγγε και εμένα η κοιλιά μου και μετά όταν ξαναπηγα στον γιατρό μου είπε να μην κουράζομαι οποτε τα έκοψα. Δεν έχω και όρεξη με τέτοια ζέστη. Η θάλασσα μου λείπει και προσπαθω να πηγαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια πως ειστε; 

Εγω παλι τα ιδια, ζεστη ξυπνημα μες την νύχτα και ξυπνησα απο τις 6! 

Σήμερα εγω θα βγω λιγο εξω γιατι φυσαει δροσερο αερακι. Η @Sofoula28μάλλον ειχε κάποια εξέλιξη

Εμας η μικρη απο χθες μαζεύεται συνέχεια στα δεξια και υποφερω γιατι τσιτωνει το δερμα πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? @Sofoula28 έχουμε καμία εξελιξη?

Κορίτσια τίποτα καμιά εξέλιξη!!! Απλά είμαι στην τσίτα όλη μέρα γτ έχουν μείνει πράγματα στη μέση καθώς υπολογίζαμε να γεννησουμε αργότερα 😂  γενικά έχω πονάκια τύπου περιόδου  από χθες που και που άλλα είναι ανεκτά, συσπασουλες διάσπαρτες που κρατάνε όμως γύρω στα 30 δευτερόλεπτα και η μόνη διαφορά είναι ότι χθες είχα πολύ λίγο καφετί και είχα και σήμερα 2-3  σταγόνες αλλά ούτε αίμα ούτε ροζ ούτε τπτ !! Η κοιλιά βέβαια έχει κατέβει πάρα πολύ και νιώθω τη μικρή πάρα πολύ χαμηλά !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσια πως ειστε; 

Εγω παλι τα ιδια, ζεστη ξυπνημα μες την νύχτα και ξυπνησα απο τις 6! 

Σήμερα εγω θα βγω λιγο εξω γιατι φυσαει δροσερο αερακι. Η @Sofoula28μάλλον ειχε κάποια εξέλιξη

Εμας η μικρη απο χθες μαζεύεται συνέχεια στα δεξια και υποφερω γιατι τσιτωνει το δερμα πολυ

Όχι κορίτσι τίποτα ιδιαίτερο!! Τα λέω και παραπάνω😅 εντομεταξυ απόψε ήταν το πρώτο βράδυ μετά από καιρό που κοιμήθηκα !!! Ξύπνησα μόνο 3-4 φορές !!! Σοκ! Πίστευα δε θα κλείσω μάτι!! Χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια τίποτα καμιά εξέλιξη!!! Απλά είμαι στην τσίτα όλη μέρα γτ έχουν μείνει πράγματα στη μέση καθώς υπολογίζαμε να γεννησουμε αργότερα 😂  γενικά έχω πονάκια τύπου περιόδου  από χθες που και που άλλα είναι ανεκτά, συσπασουλες διάσπαρτες που κρατάνε όμως γύρω στα 30 δευτερόλεπτα και η μόνη διαφορά είναι ότι χθες είχα πολύ λίγο καφετί και είχα και σήμερα 2-3  σταγόνες αλλά ούτε αίμα ούτε ροζ ούτε τπτ !! Η κοιλιά βέβαια έχει κατέβει πάρα πολύ και νιώθω τη μικρή πάρα πολύ χαμηλά !!! 

Είσαι κοντά όμως. Έφτασε η ώρα. Κάνε τα τελευταία που σου έμειναν και κάτσε άραξε ηρέμησε ξεκουράσου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...