Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτο με την δυσφορία το εχω και εγω.. Κοιμαμαι πολυ γιατι δεν την παλευω να σηκωθω.. Απο την ζεστη δεν εχω ορεξη να κουνήσω ρούπι κανω καμια δουλειά και την υπόλοιπη μέρα την αραζω καναπε με κλειστά παντζούρια μπας και κρατησει δροσια το σπιτι.. Εγω απο φαι τρωω κανονικα😂 στην ζυγαρια δεν ανεβαινω ομως 😂😂😂😂

Κι εγώ έχω καιρό ν ανέβω χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 23 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ έχω καιρό ν ανέβω χαχαχα

Κοριτσια ανεβείτε τολμηστε 😂 Κ εγώ δεν πολυανεβαινα λεω αστο τελευταιος μήνας είναι έχει γίνει κ η κοιλιά τεράστια ας μην δω και απογοητευτω. Αλλα εμεινα έκπληκτη. Όχι απλα δεν είχα πάρει αλλα είχα χάσει και πανω απο μισο κιλό 😱🤗 μα πώς γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κοριτσια ανεβείτε τολμηστε 😂 Κ εγώ δεν πολυανεβαινα λεω αστο τελευταιος μήνας είναι έχει γίνει κ η κοιλιά τεράστια ας μην δω και απογοητευτω. Αλλα εμεινα έκπληκτη. Όχι απλα δεν είχα πάρει αλλα είχα χάσει και πανω απο μισο κιλό 😱🤗 μα πώς γίνεται αυτό δεν καταλαβαίνω.

Κ εγώ που πήγα στη γιατρό και ζυγιστηκα έχω χάσει ένα κιλό!!! 😳😳😳 Βέβαια λόγω ζέστης δεν μπορώ να φάω πολύ, ειδικά τα βράδια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω ειχα γιατρο μια βδομάδα πριν; εε μεχρι τοτε ημουν 11 κιλα + και σε δυο μερες τσουπ 12 εε δεν γίνεται λεω δεν ξανα ανεβαίνω γιατι θα κλαψω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ειχα γιατρο μια βδομάδα πριν; εε μεχρι τοτε ημουν 11 κιλα + και σε δυο μερες τσουπ 12 εε δεν γίνεται λεω δεν ξανα ανεβαίνω γιατι θα κλαψω

Η κατακράτηση είναι μωρέ, δε νομίζω να είναι πραγματικά κιλά αλλά και να είναι στα φυσιολογικά επίπεδα είσαι οπότε δεν έχεις θέμα! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ειχα γιατρο μια βδομάδα πριν; εε μεχρι τοτε ημουν 11 κιλα + και σε δυο μερες τσουπ 12 εε δεν γίνεται λεω δεν ξανα ανεβαίνω γιατι θα κλαψω

Ε τώρα πάει φτάσαμε στο τέλος. Και ενα και δύο κιλά να πάρεις ακόμα στα φυσιολογικά είσαι. Όσο προσέξαμε προσέξαμε! 🤙😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Πληρώθηκε καμία απ το ΙΚΑ σήμερα το επίδομα κυοφοριας; 🤔

Εγω κορίτσι! Ειχα κανει αίτηση 1-2 βδομάδες πριν από σένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω κορίτσι! Ειχα κανει αίτηση 1-2 βδομάδες πριν από σένα 

Και μένα για σήμερα μου είπαν θα πληρωθώ αλλά δεν έχει μπει ακόμα κατι🙄 τι τράπεζα έχεις; έχω αλφα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Και μένα για σήμερα μου είπαν θα πληρωθώ αλλά δεν έχει μπει ακόμα κατι🙄 τι τράπεζα έχεις; έχω αλφα

Εγώ πληρώθηκα για της λοχειας. Ενω κανονικά έπρεπε να μου το έχουν βάλει 20 Ιουλίου. Πήγα απο εκεί και δεν ειχε παρει έγκριση το ποσό. Αν δε σου μπει κανε μια βόλτα απο το ικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Και μένα για σήμερα μου είπαν θα πληρωθώ αλλά δεν έχει μπει ακόμα κατι🙄 τι τράπεζα έχεις; έχω αλφα

Eurobank.. Ισως να φταίει η καθε τράπεζα να αργουν να κανουν την μεταφορα δηλαδή.. ή να μην κάνανε μαζικες πληρωμες.. Πιστεύω μέχρι Τρίτη θα εχουν μπει και σε σενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Eurobank.. Ισως να φταίει η καθε τράπεζα να αργουν να κανουν την μεταφορα δηλαδή.. ή να μην κάνανε μαζικες πληρωμες.. Πιστεύω μέχρι Τρίτη θα εχουν μπει και σε σενα

Μου μπήκαν 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Να σου ζήσει βρε κορίτσι!!! 😘😍Μπράβο είδες που είχες αγχωθεί?  Για πες πως έγινε τελικά? Με πρόκληση? Πόσο γεννήθηκε το μωράκι σου?

Με όρο για πρόκληση ,ναι.Ξεκινησα με 1-2 διαστολή.κατα τις 7 και ξεκίνησε η διαδικασία.Μιυ εσπασε τα νερα ο γιατρός κατα τις 9 έφτασε 5 όπου κ έκανα επισκληρίδιο.πολυ σύντομα θα γεννούσα αλλά η μικρή είχε γυρίσει ανάσκελα κ ήταν το ζόρι!Για να γλιτώσω την καισαρική,δεν ανανέωσα την επισκληρίδιο κ έκανα εξώθησεις κ ταυτόχρονα ο γιατρός γύρισε το μωράκι για να καταφέρει να βγει σωστά!!Εκεί έβαλα όλες τις ψυχικές και σωματικές μου δυνάμεις!!!!13:19 βγήκε η μικρούλα!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η AlKate είπε:

Κορίτσια γέννησα και εγώ. ήρθα για καρδιοτοκογραφο και τελικά με κράτησε γιατί γεννούσα! 17:05 το απόγευμα, 3,500 κιλά και 53 πόντοι. Φυσιολογικα. Εύχομαι με το καλό και στις επόμενες

Να σου ζήσει!!πώς πάνε οι αιμορροΐδες;;εγώ είμαι χάλια απο αυτο!!

Θηλασμό , ξεκίνησες??πώς τα πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Τα καταλαβες ολα εεεε??😬😬😬😮😮 το ζήτησες εσύ?

Γεννησα στο νοσοκομείο. Στη πρώτη μου δεν το είχα σκεφτεί να πω την αλήθεια, και δεν ξέρω αν θα μπορούσα να το κανονίσω. Έτσι και στο δεύτερο τώρα ,αφού είχα την προηγούμενη εμπειρία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό ! Μου είπε πως έχω διαστολή 2 !!! Μου έκανε μια ένεση για τα πνευμόνια του μωρού και μου είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα μέσα στο σκ θα γεννήσω !!! Έχω πάθει έναν πανικό που δε ξέρω τι να περιμένω,και δε ξέρω τι να κάνω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια μόλις γύρισα από το γιατρό ! Μου είπε πως έχω διαστολή 2 !!! Μου έκανε μια ένεση για τα πνευμόνια του μωρού και μου είπε ότι κατά πάσα πιθανότητα μέσα στο σκ θα γεννήσω !!! Έχω πάθει έναν πανικό που δε ξέρω τι να περιμένω,και δε ξέρω τι να κάνω 😂

Ααα άντε με το καλό!!! 🥰 Ένιωθες κάτι σε σχέση με τη διαστολή ή τπτ; 

Από ότι είδα κοριτσάκι περιμένεις οπότε @Diana_caterina έχουμε κ εμείς ελπίδα μπας κ δεν ξεπεράσουμε την Πήτ μας!!! 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofoula28 τι ωραία!! Με το καλο εύχομαι!

@Μαριλου1λες; πως είσαι βλέπεις φως στο τούνελ εσύ; γιατί εγω περα από κατι κλωτσιδια και κάτι συσπάσεις που είχα χθες τίποτα..

Ειδα όμως ωραίο όνειρο και καλο όνειρο κιολας. Ημουν με τον αντρα μου την μανα μου και καποιους αλλους που δεν θυμάμαι και βουταγαμε απο εναν καταρράκτη διαυγή τα νερα και κατω ηταν γαλαζοπρασινα τα νερα πολυ όμορφα.. Βουτηξα και εγω και ήμουν ακομη έγκυος και ξυπνησα με πολυ ωραιο συναίσθημα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Sofoula28 τι ωραία!! Με το καλο εύχομαι!

@Μαριλου1λες; πως είσαι βλέπεις φως στο τούνελ εσύ; γιατί εγω περα από κατι κλωτσιδια και κάτι συσπάσεις που είχα χθες τίποτα..

Ειδα όμως ωραίο όνειρο και καλο όνειρο κιολας. Ημουν με τον αντρα μου την μανα μου και καποιους αλλους που δεν θυμάμαι και βουταγαμε απο εναν καταρράκτη διαυγή τα νερα και κατω ηταν γαλαζοπρασινα τα νερα πολυ όμορφα.. Βουτηξα και εγω και ήμουν ακομη έγκυος και ξυπνησα με πολυ ωραιο συναίσθημα 

Ααα εσύ κοιμάσαι κιόλας; 😄 Έχω να κοιμηθώ καλά 5 μέρες τώρα! Όλο ξυπνάω, στριφογυρναω, άστα!!! Κανένα φως δεν βλέπω 😱 και τα κλωτσιδια καλά κρατούν!!! ✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα εσύ κοιμάσαι κιόλας; 😄 Έχω να κοιμηθώ καλά 5 μέρες τώρα! Όλο ξυπνάω, στριφογυρναω, άστα!!! Κανένα φως δεν βλέπω 😱 και τα κλωτσιδια καλά κρατούν!!! ✌️

Και εγω τα ιδια με τον υπνο 😥😂 ξυπναω συνέχεια στριφογυρναω και ξεφυσαω και εχθες σηκωθηκα στις 3 και μετα στις 6 και ξανα κοιμηθηκα στις 8 

Συχνοουρια κ πονο στις θηλες έχεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ααα άντε με το καλό!!! 🥰 Ένιωθες κάτι σε σχέση με τη διαστολή ή τπτ; 

Από ότι είδα κοριτσάκι περιμένεις οπότε @Diana_caterina έχουμε κ εμείς ελπίδα μπας κ δεν ξεπεράσουμε την Πήτ μας!!! 🤭🤭🤭

Τίποτα ιδιαίτερο να με προϊδεάσει!! Απλά είχε κάνα δυο μέρες που ένιωθα όντως τη μικρή πολύ χαμηλά ,σαν να πιέζει ! Πονακια περιόδου ελάχιστα πολύ ελαφριά και μικρές συσπασουλες!  Επίσης δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου δε βολεύομαι αλλά έχω και μια ανησυχία! Και τέλος έχω βαρύνει απίστευτα,είναι και η ζέστη άστα να πάνε 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω τα ιδια με τον υπνο 😥😂 ξυπναω συνέχεια στριφογυρναω και ξεφυσαω και εχθες σηκωθηκα στις 3 και μετα στις 6 και ξανα κοιμηθηκα στις 8 

Συχνοουρια κ πονο στις θηλες έχεις; 

Πόνο στις θηλες έχω εγώ και τρέχει κ πρωτογαλα.. Όταν θηλάζει η μικρή υποφέρω 😭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πόνο στις θηλες έχω εγώ και τρέχει κ πρωτογαλα.. Όταν θηλάζει η μικρή υποφέρω 😭

 Εγω γαλα δεν εχω αλλα οι θηλες σαν να πετρωνουν και μετα χαλαρωνουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Τίποτα ιδιαίτερο να με προϊδεάσει!! Απλά είχε κάνα δυο μέρες που ένιωθα όντως τη μικρή πολύ χαμηλά ,σαν να πιέζει ! Πονακια περιόδου ελάχιστα πολύ ελαφριά και μικρές συσπασουλες!  Επίσης δεν κοιμάμαι σχεδόν καθόλου δε βολεύομαι αλλά έχω και μια ανησυχία! Και τέλος έχω βαρύνει απίστευτα,είναι και η ζέστη άστα να πάνε 😅

Αντε με το καλο!!! Ολες θα με περάσετε τελικά βλέπω 😂 Ήταν που ειχα και προαίσθημα ότι θα γεννησω νωρίτερα 😂😂 πώς και δεν σε κράτησε μέσα με διαστολή 2 ? 

Πρέπει να νιώθεις περίεργα τώρα που ξέρεις ότι έρχεται αγωνία πολύ ε? 😬😬😊 είσαι πολυ κοντά άντε φτάνει η ώρα να δεις την μπέμπα σου!!!😉🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Και εγω τα ιδια με τον υπνο 😥😂 ξυπναω συνέχεια στριφογυρναω και ξεφυσαω και εχθες σηκωθηκα στις 3 και μετα στις 6 και ξανα κοιμηθηκα στις 8 

Συχνοουρια κ πονο στις θηλες έχεις; 

Συχνοουρια ναι πόνο στις θηλές όχι. Από χθες με πονάει η μέση μου 😔 επίσης σήμερα που λίγο δρόσισε λέω να πάω για περπάτημα να δω πόσο θα καταφέρω να κάνω! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...