Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Κορίτσια σόρρυ που δεν συμμετέχω τόσο ενεργά σας διαβάζω και εκεί που πάω να γράψω όλο κάτι τυχαίνει! @Μιντόρι με το καλό κορίτσι μου όλα να πάνε καλά και να μην αγχώνεσαι σου εύχομαι μια τέλεια εμπειρία!!!

@lenaki92 και @Μαριλου1κορίτσια μου είστε οι επόμενες λίγο υπομονή ακόμα σκαμε και από την ζέστη και όλο αυτό είναι ανυπόφορο...θα ανταμειφθειτε με τον καλύτερο τρόπο όμως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα η μικρούλα είναι ακόμα με βήχα κ μυξα, σήμερα θα πάμε παιδίατρο, ο γιος είναι μια χαρά. Έχουμε κλειστεί κ στο σπίτι δεν παλεύεται η κατάσταση, χθες βγήκαμε για λίγο μετά από 1 εβδομάδα. 

@Μιντόριμου, έχεις μια τεράστια αγκαλιά από μένα.μακαρι να μπορούσα να ήμουν κοντά σου.αισθάνομαι τα συναισθήματα που έχεις κ νομίζω ότι χρειάζεσαι κάποιον να σε ξεμπλοκαρει. Σκέφτομαι τώρα που γράφω ότι μπορεί κ να έχεις γεννήσει, το εύχομαι να σου πω. Νομίζω ότι λίγο πολύ γνωρίζεις κ εσύ τι είναι καλύτερο για σένα κ το μωρό σου, χώρια τους φόβους σου, πιστεύω ότι γνωρίζεις,εγω θα σου έλεγα να αποφασίσεις εσύ τι θέλεις να κάνεις.. 

@Love32να σας ζήσει κοπέλα μου το μωράκι σας να είναι γερός κ καλοτυχος!! 

@Natasha24ούτε με τον μάρσιπο είδες διαφορά; κ μένα κάθεται ξύπνια αρκετή ώρα μέσα στην ημέρα κ θέλει να είναι κ όρθια όχι ξαπλωμένη. 

@Lia5πως είστε κορίτσι μου; θα κανονίσετε να κόψετε χάλινο; 

Κορίτσια μια φίλη γέννησε 1 μην πριν στο ιασω Αθήνα δεν έμεινε ευχαριστημενη καθόλου, κ στο δωμάτιο πιυ ήταν οποία μαία περνούσε έλεγε στις άλλες μαμάδες να δώσουν ξένο.

 

Είμαστε πολύ καλά αλλά δεν πολυγραφω γιατί η μέρα μου κυμαίνεται από βυζι σε θηλαστρο αποστείρωση και φουλ μουσταρδι πάνες. Το θέμα του χαλινου είναι πολύ μικρό και μπορεί με τις θηλαστικες κινήσεις να λυθεί μόνο του. Τη δεξιά θηλή ήδη την πιάνει καλά η αριστερή είναι λίγο πιο μεγάλη και δεν τον βολεύει. Σήμερα του βάλαμε κλιματιστικό γιατί το μεσημέρι έσκαγε πάνω στο στήθος και έπινε μόνο αυτό που αντλώ οπότε χάναμε ένα θηλασμό. Η παραγωγή μου αυξάνεται οπότε ευελπιστώ να κόψουμε τελείως το ξένο και ως συμπλήρωμα. Κατά τα άλλα ψάχνω να βρω κάποια ώρα για ύπνο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Εμένα η μικρούλα είναι ακόμα με βήχα κ μυξα, σήμερα θα πάμε παιδίατρο, ο γιος είναι μια χαρά. Έχουμε κλειστεί κ στο σπίτι δεν παλεύεται η κατάσταση, χθες βγήκαμε για λίγο μετά από 1 εβδομάδα. 

Ακομα η μικρούλα σου ε??? Θυμάμαι η κόρη μου μόλις έγινε δύο μηνών μας έκανε μπούκωμα μυξες κ βηχα και μας το γύρισε σε βρογχίτιδα και πήρε αντιβίωση και εισπνεόμενα πέρασε τελείως ένα μήνα μετά μόλις έγινε 3ων μηνών.....τι σας είπε η παιδίατρος???

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tweema είπε:

κ μένα κάθεται ξύπνια αρκετή ώρα μέσα στην ημέρα κ θέλει να είναι κ όρθια όχι ξαπλωμένη. 

Έτσι ακριβώς και εμένα ασεεεε!!!!

@Love32 να σου ζήσει το αγοράκι σου πάντα γερό και ευτυχισμένο να είναι!!!! Να τον δείτε όπως ποθεί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Όχι μόνο υπέρηχο. Εμένα η κοιλιά μου είναι ακομα ψηλά δεν είναι ώρα μου 😂😫 Επόμενη Τρίτη θα έχουμε καλη εικόνα όμως για το πότε. Θα ειμαι και 39η βδομάδα. Εσένα σου είπε τίποτα για καρδιοτοκογραφο? Δεν ειναι απαραιτητη εξέταση αλλά απ οτι κατάλαβα δίνει πολλές σημαντικές πληροφορίες. 

Εμένα έχει κατέβει η κοιλιά μου... Όχι για καρδιοτοκογραφο δεν μου έχει πει κάτι, μόνο για εξέταση από κάτω κ υπέρηχο. Θα δω αύριο, μπορεί να μου το κρατάει έκπληξη! 😝 Εσύ γενικά πως νιώθεις; Δεν ξέρω μήπως τα διογκωνω όλα τώρα που κοντευουμε... 🤔🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Άντε ωραία!!! Σε εξέτασε κ από κάτω ή μόνο υπέρηχο; Αύριο έχω κ εγώ γιατρό κ ελπίζω να μου πει ότι γεννάω σύντομα... Η κοιλιά μου είναι ασηκωτη κ νιώθω πίεση χαμηλά όταν είμαι όρθια.

Πες μας τα νεα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και εύχομαι μόνο χαρες σε ολες μας!! 

@lenaki92εχω παρατηρησει οτι μαζι παμε στα ραντεβού! Και εμεις εχουμε 10 Αυγούστου γιατρο και θα μας στείλει μετά για καρδιοτοκογραφημα και καλλιέργεια..

@Μαριλου1εμένα η κοιλιά δεν εχει κατεβει αλλα σήμερα ειχα συσπαση μετα απο αρκετές μέρες και την μια την καταλαβα σίγουρα τις αλλες δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ειχα πέτρωμα δεν ειχα καθόλου πονο..

Στο τραπέζι βέβαια ένιωσα την μικρη να πιεζει προς τα κατω πολυ σε σημείο να νιωθω το αιδοίο μου να τεντωνεται αλλα ίσως ηταν απλο τεντωμα γιατι ενιωθα και τα πόδια της να πιεζουν ψηλα στο στομαχι 

Ευελπιστούμε να δουμε κάποια εμπέδωση την επόμενη φορά και να υπάρχει προοδος.. Αλλα η μαία είπε ότι το άγχος δεν βοηθάει οπότε διαλογιστειτε😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Εμένα έχει κατέβει η κοιλιά μου... Όχι για καρδιοτοκογραφο δεν μου έχει πει κάτι, μόνο για εξέταση από κάτω κ υπέρηχο. Θα δω αύριο, μπορεί να μου το κρατάει έκπληξη! 😝 Εσύ γενικά πως νιώθεις; Δεν ξέρω μήπως τα διογκωνω όλα τώρα που κοντευουμε... 🤔🤭

Εγώ η αλήθεια ειναι δεν το έχω πολυσυνειδητοποιησει. Κραμπες, πονακια εχω απτ 5ο οποτε δεν μου κανει αίσθηση. Η μόνη διαφορά είναι οτι νιώθω απίστευτα δυνατά τα χτυπήματα του μπεμπη. Σήμερα νομιζα θα βγει χτυπιοταν κ με πιεζε χαμηλα. Αλλα ο γιατρός πολύ χαλαρός οπότε αρχισα να πιστεύω οτι θα αργήσω ακόμα. Βαρος χαμηλά δεν νιώθω μονο στο περπάτημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και εύχομαι μόνο χαρες σε ολες μας!! 

@lenaki92εχω παρατηρησει οτι μαζι παμε στα ραντεβού! Και εμεις εχουμε 10 Αυγούστου γιατρο και θα μας στείλει μετά για καρδιοτοκογραφημα και καλλιέργεια..

@Μαριλου1εμένα η κοιλιά δεν εχει κατεβει αλλα σήμερα ειχα συσπαση μετα απο αρκετές μέρες και την μια την καταλαβα σίγουρα τις αλλες δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ειχα πέτρωμα δεν ειχα καθόλου πονο..

Στο τραπέζι βέβαια ένιωσα την μικρη να πιεζει προς τα κατω πολυ σε σημείο να νιωθω το αιδοίο μου να τεντωνεται αλλα ίσως ηταν απλο τεντωμα γιατι ενιωθα και τα πόδια της να πιεζουν ψηλα στο στομαχι 

Ευελπιστούμε να δουμε κάποια εμπέδωση την επόμενη φορά και να υπάρχει προοδος.. Αλλα η μαία είπε ότι το άγχος δεν βοηθάει οπότε διαλογιστειτε😜

Μπορεί κ από την κούραση σήμερα να ένιωσες την σύσπαση που λες. Εγώ από συσπάσεις τπτ τουλάχιστον δε νιώθω κάτι... 

Πως ήταν ο γάμος; Το χάρηκες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας και εύχομαι μόνο χαρες σε ολες μας!! 

@lenaki92εχω παρατηρησει οτι μαζι παμε στα ραντεβού! Και εμεις εχουμε 10 Αυγούστου γιατρο και θα μας στείλει μετά για καρδιοτοκογραφημα και καλλιέργεια..

@Μαριλου1εμένα η κοιλιά δεν εχει κατεβει αλλα σήμερα ειχα συσπαση μετα απο αρκετές μέρες και την μια την καταλαβα σίγουρα τις αλλες δεν μπορω να καταλαβω γιατι ενω ειχα πέτρωμα δεν ειχα καθόλου πονο..

Στο τραπέζι βέβαια ένιωσα την μικρη να πιεζει προς τα κατω πολυ σε σημείο να νιωθω το αιδοίο μου να τεντωνεται αλλα ίσως ηταν απλο τεντωμα γιατι ενιωθα και τα πόδια της να πιεζουν ψηλα στο στομαχι 

Ευελπιστούμε να δουμε κάποια εμπέδωση την επόμενη φορά και να υπάρχει προοδος.. Αλλα η μαία είπε ότι το άγχος δεν βοηθάει οπότε διαλογιστειτε😜

Ωραία αρα 10 αυγουστου θα πουμε μαζι τα νεα μας!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ η αλήθεια ειναι δεν το έχω πολυσυνειδητοποιησει. Κραμπες, πονακια εχω απτ 5ο οποτε δεν μου κανει αίσθηση. Η μόνη διαφορά είναι οτι νιώθω απίστευτα δυνατά τα χτυπήματα του μπεμπη. Σήμερα νομιζα θα βγει χτυπιοταν κ με πιεζε χαμηλα. Αλλα ο γιατρός πολύ χαλαρός οπότε αρχισα να πιστεύω οτι θα αργήσω ακόμα. Βαρος χαμηλά δεν νιώθω μονο στο περπάτημα. 

Ναι τώρα έχουν μεγαλώσει κ νιώθουμε κ την παραμικρή κίνηση. Κ από κλωτσιές μπουνιές κ τεντώματα δε το συζητάω, πολλές φορές τρομάζω! 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μπορεί κ από την κούραση σήμερα να ένιωσες την σύσπαση που λες. Εγώ από συσπάσεις τπτ τουλάχιστον δε νιώθω κάτι... 

Πως ήταν ο γάμος; Το χάρηκες; 

Παρολο που ειχε ζεστη και αγχώθηκα πολυ γιατι αργησαν να έρθουν το πρωι και απο το αγχος το μαλλί ηταν σε έξαλλη κατάσταση και τα ποδια μου ηταν τοσο πρισμενα που τα παπούτσια δεν κουμπωνανε ηταν πολυ όμορφα ηταν λιγο αμηχανα στην αρχη αλλα μετα ολα καλα.. 😊 Ναι σίγουρα οι συσπάσεις ήταν απο το σημερινό περα δωθε δεν πολυ ελπίζω οτι κοντευω😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina να ζήσετε και καλούς απογόνους ;)

Εγώ αύριο έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφο. Θα είμαι 38+4.... Για να δούμε τι θα δούμε. Έχω πανακια κτλ που είναι λογικά στο μήνα αλλά όχι κάτι πολύ... Βέβαια και με τη μικρή μου έτσι ήταν και τσουπ... Ήρθε κυρία στην ημερομηνία της ακριβώς. Ο μπέμπης θα δείξει τι σχέδια εχει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια... Μόνο τέτοιες ώρες σας διαβάζω πλέον... Χαμός με 2 μικρά στο σπίτι... Με τον μικρό περνάμε το άλμα άγχους αποχωρισμού... Με την μικρή προσπαθούμε να τα βρούμε.... Ευτυχως έχει άδεια η μαμά μου αυτή την εβδομάδα οπότε έχω λίγες ώρες βοήθεια...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.....νομίζω η ζέστη δεν αντέχεται πια!!!!χθεςε έπιασε και μια ζάλη με στο σπίτι...και πλακωθηκα στα αλμυρά δεν ξέρω τι έφταιξε είχα παραενυδατωθει μάλλον...δεννξερω ποσσο νερό ήπια....πήγα για περπάτημα.νωρις αλλά και πάλι στην επιστροφή.....🥵🥵@diana_caterina να ζήσετε!!💞👰🤵!κάθε ευτυχία!!!!το κολπικό για τον στρεπτόκοκκο το κάνατε;;αν ναι ποσσο σας κόστισε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....νομίζω η ζέστη δεν αντέχεται πια!!!!χθεςε έπιασε και μια ζάλη με στο σπίτι...και πλακωθηκα στα αλμυρά δεν ξέρω τι έφταιξε είχα παραενυδατωθει μάλλον...δεννξερω ποσσο νερό ήπια....πήγα για περπάτημα.νωρις αλλά και πάλι στην επιστροφή.....🥵🥵@diana_caterina να ζήσετε!!💞👰🤵!κάθε ευτυχία!!!!το κολπικό για τον στρεπτόκοκκο το κάνατε;;αν ναι ποσσο σας κόστισε;;;

Καλημέρα!!! Αν θυμάμαι καλά 2,50€ πρέπει να έκανε η εξέταση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....νομίζω η ζέστη δεν αντέχεται πια!!!!χθεςε έπιασε και μια ζάλη με στο σπίτι...και πλακωθηκα στα αλμυρά δεν ξέρω τι έφταιξε είχα παραενυδατωθει μάλλον...δεννξερω ποσσο νερό ήπια....πήγα για περπάτημα.νωρις αλλά και πάλι στην επιστροφή.....🥵🥵@diana_caterina να ζήσετε!!💞👰🤵!κάθε ευτυχία!!!!το κολπικό για τον στρεπτόκοκκο το κάνατε;;αν ναι ποσσο σας κόστισε;;;

Εγώ άραγε που θα κάνω καισαρική πρέπει να κάνω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@Diana_caterina να ζήσετε και καλούς απογόνους ;)

Εγώ αύριο έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφο. Θα είμαι 38+4.... Για να δούμε τι θα δούμε. Έχω πανακια κτλ που είναι λογικά στο μήνα αλλά όχι κάτι πολύ... Βέβαια και με τη μικρή μου έτσι ήταν και τσουπ... Ήρθε κυρία στην ημερομηνία της ακριβώς. Ο μπέμπης θα δείξει τι σχέδια εχει

Ωραία περιμένουμε νέα σου😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ άραγε που θα κάνω καισαρική πρέπει να κάνω; 

Μπα δε νομίζω αλλά ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η AlKate είπε:

@Diana_caterina να ζήσετε και καλούς απογόνους ;)

Εγώ αύριο έχω ραντεβού για καρδιοτοκογραφο. Θα είμαι 38+4.... Για να δούμε τι θα δούμε. Έχω πανακια κτλ που είναι λογικά στο μήνα αλλά όχι κάτι πολύ... Βέβαια και με τη μικρή μου έτσι ήταν και τσουπ... Ήρθε κυρία στην ημερομηνία της ακριβώς. Ο μπέμπης θα δείξει τι σχέδια εχει

Ευχαριστουμε κορίτσι μου χαχαχ καθε φορα που μου το λενε αυτο λεω κι αλλους; και τους πειραζω😂

Μεχρι στιγμής έχουμε δει οτι τα αγορακια βγαίνουν νωρίτερα εύχομαι το καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mommy to be ευχαριστούμε πολύ εύχομαι μονο χαρες σε ολες σας!

Εγω δεν το εχω κανει 🤷🏼‍♀️ γίνεται πριν την γεννα; ή γενικα στην εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Καλημέρα κορίτσια.....νομίζω η ζέστη δεν αντέχεται πια!!!!χθεςε έπιασε και μια ζάλη με στο σπίτι...και πλακωθηκα στα αλμυρά δεν ξέρω τι έφταιξε είχα παραενυδατωθει μάλλον...δεννξερω ποσσο νερό ήπια....πήγα για περπάτημα.νωρις αλλά και πάλι στην επιστροφή.....🥵🥵@diana_caterina να ζήσετε!!💞👰🤵!κάθε ευτυχία!!!!το κολπικό για τον στρεπτόκοκκο το κάνατε;;αν ναι ποσσο σας κόστισε;;;

Ούτε και εγώ το έχω κάνει. Δεν μου έχει αναφέρει κατι και ο γιατρός. Τελευταιες εξετασεις αίματος μου εγραψε να τις κάνω. Τιποτα αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@Mommy to be ευχαριστούμε πολύ εύχομαι μονο χαρες σε ολες σας!

Εγω δεν το εχω κανει 🤷🏼‍♀️ γίνεται πριν την γεννα; ή γενικα στην εγκυμοσύνη; 

Είναι εξέταση με την λήψη κολπικού...γίνεται μεταξύ 35 και 37 εβδομάδας..φυσιολογικά το έχουμε στον οργανισμό μας έντερο κόλπος...αλλά σε περίπτωση φυσιολογικού τοκετού μπορεί να μεταφερθεί στο έμβρυο...συνήθως βεβαια δεν του προκαλεί κάτι..κάποιοι δίνουν αντιβίωση προληπτική πριν..και έναν όρο κατά τον τοκετο..άλλοι δεν κάνουν τίποτα είναι στην κρίση του γυναικολόγου καθαρά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Αν θυμάμαι καλά 2,50€ πρέπει να έκανε η εξέταση. 

Σε ευχαριστώ πολύ..μου παν δεν συνταγογραφειτε..και λέω αύριο που θα πάω μν μου πουν κανά τρελό νούμερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μπα δε νομίζω αλλά ρώτα καλύτερα τον γιατρό σου. 

Στην κόρη μου την είχα κάνει αλλά πριν αποφασίσουμε καισαρική 🤔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...