Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Τίποτα κοπελα μου που να προμηνύει....μίλησα με τον γιατρό μου χτες το βράδυ..κ μου είπε επειδή γενικώς έχω καλή εγκυμοσύνη να περιμένουμε Δευτέρα κ Τρίτη αλλιώς Τετάρτη καισαρική. ...δεν το έχω πάρει καθόλου καλά...😥😥είμαι από τους χαζούς που δίνουν αίμα και λιποθύμουν!!Τώρα στην εγκυμοσύνη με τις εξετάσεις ημουν ηρωίδα!!!έχω πάθει κοκομπλοκο από χτες...

Ούτε για πρόκληση θα με βάλει γιατι δεν έχω καθόλου διαστολή κ μπορεί να παιδεύομαι καμιά 10αρια ώρες κ μετά να κάνω πάλι καισαρική...έχω φάει φρίκη γιατί το έβγαζα από το μυαλό μου το ενδεχόμενο αυτό!!!!Αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.. προσπαθώ να το χωνέψω!!

Μωρέ σε καταλαβαίνω κ εγώ τα ίδια θα σκεφτόμουν αλλά να δες κ την άλλη πλευρά που περιγράφει η @PanB. Όλα να λες για καλό γίνονται και όπως κ να έχει μέχρι την Τετάρτη θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Καλέ κατευθείαν, είπα στη γιατρό μου να μου τη φέρει στην ανάνηψη αλλά έμεινα πολυ λίγο και δεν προλαβε 😂 οπότε με ανέβασαν στο δωμάτιο και μου την έφεραν εκεί. Έπιασε κατευθείαν κ θηλάζει μέχρι σήμερα 😊 στο ιασω είσαι; θυμάμαι καλά; τα κρεβάτια έχουν μηχανισμό θα πατάς το κουμπάκι, θα σε σηκώνει λίγο κ θα θηλάζεις μια χαρά! Πάρε μαζί σου μαξιλάρι θηλασμού, θα βοηθήσει. Όσο για το δωματιο γτ να μην την εχεις μαζί σου; δεν χρειάζεται να σηκώνεσαι για να την παίρνεις αγκαλιά, το πυρέξ που τα έχουν έχει ροδακια και εφαρμόζει στο κρεβάτι, μπαίνει δλδ πάνω απ τα πόδια σου αν θες! Οταν θα θέλει άλλαγμα θα παίρνεις τηλ να στην αλλάζουν και θα στη φέρνουν έτοιμη 😊

Αχ ωραία τότε γιατί αυτά δεν ήθελα κ φρίκαρα!!Στο ΙΑΣΩ ναι... Μαξιλάρι θηλασμού το έχω ήδη στο αυτοκίνητο!!!!😁απλώς δεν το είχα σαν πλάνο καθόλου...εδώ έκανα εξέταση για το σάκχαρο με το μηχανηματακι που σε τσιμπάει κ λιποθύμησα ..είμαι σε αθλιο επίπεδο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Μολις πέσει ο ήλιος βγες για περπάτημα. Περπατα περπατα περπατα και θα γινει! Μην στεναχωριεσαι και μην απελπίζεσαι. Και την καισαρική μην την φοβάσαι. Θα γινει το καλύτερο για εσενα και το μωρό 

Τόσο περπάτημα κ γιόγκα κ καθίσματα που έχω κάνει....!! Μόνο τραμπολίνο δεν έκανα!!!!!😁και με αυτή τη ζέστη κοντεύεις να λιποθυμήσεις! Στην Λάρισα είμαι!!!😁🐪🐫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Μωρέ σε καταλαβαίνω κ εγώ τα ίδια θα σκεφτόμουν αλλά να δες κ την άλλη πλευρά που περιγράφει η @PanB. Όλα να λες για καλό γίνονται και όπως κ να έχει μέχρι την Τετάρτη θα κρατάς αγκαλιά το μωράκι σου!!! 💕

Προσπαθώ να το δουλέψω μες στο εγκέφαλο!!Απλώς είμαι λιγοψυχη πολύ!!🤪🤪🤪🤪

Βέβαια από το να παιδεύομαι, να μου κάνουν πρόκληση με μηδέν διαστολή ,μάλλον καλύτερα καισαρική...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Προσπαθώ να το δουλέψω μες στο εγκέφαλο!!Απλώς είμαι λιγοψυχη πολύ!!🤪🤪🤪🤪

Βέβαια από το να παιδεύομαι, να μου κάνουν πρόκληση με μηδέν διαστολή ,μάλλον καλύτερα καισαρική...

 

Κ εγώ κάπως έτσι είμαι! 😄 Αλλά τι να κάνουμε; Αφού μπήκαμε στον χορό θα χορέψουμε! 

 Αυτές τις μέρες από γυμναστική δεν κάνω τπτ, με έχει τσακίσει η ζέστη, πρωί - βράδυ αφόρητη η κατάσταση. Εσύ είσαι και Λάρισα; 👏👏👏 Μπράβο σου, μια φορά έκανα το λάθος να έρθω Λάρισα καλοκαίρι και δεν το ξανακάνω! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Θα μπορέσεις να θηλασεις αμέσως! Σκέψου εγώ ήμουν από το πρωι στις 7 κ γέννησα το απόγευμα στις 7 τελικά με καισαρική κ μπόρεσα κ τον θηλασα αμέσως! Με βοήθησαν οι μαίες! Εντάξει, είναι πιο δύσκολη η ανάρρωση στην καισαρική αλλά πολύ πιο εύκολη από ότι φανταζόμουν! Στο μαιευτήριο θα είναι ο άντρας σου;

Ναι ναι ο άντρας μου .ο οποίος θα είναι συνέχεια ,δεν θα βγεί..αλλά για  να ειμαι ειλικρίνης δεν  είναι τέρας ψυχραιμίας οπότε δεν ξέρω αν μου κάνει καλό ή κακό!!Είναι πιο αγχωδης από μένα !Ο βράχος της υπόθεσης είμαι συνηθως εγώ ,αλλά τώρα δεν την πολύπαλευω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ κάπως έτσι είμαι! 😄 Αλλά τι να κάνουμε; Αφού μπήκαμε στον χορό θα χορέψουμε! 

 Αυτές τις μέρες από γυμναστική δεν κάνω τπτ, με έχει τσακίσει η ζέστη, πρωί - βράδυ αφόρητη η κατάσταση. Εσύ είσαι και Λάρισα; 👏👏👏 Μπράβο σου, μια φορά έκανα το λάθος να έρθω Λάρισα καλοκαίρι και δεν το ξανακάνω! 😄

Καλά κάνεις κι εγώ αν μπορούσα θα εφευγα τώρα!Αναπνέουμε κ καίγονται τα ρουθούνια μας!!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ναι ναι ο άντρας μου .ο οποίος θα είναι συνέχεια ,δεν θα βγεί..αλλά για  να ειμαι ειλικρίνης δεν  είναι τέρας ψυχραιμίας οπότε δεν ξέρω αν μου κάνει καλό ή κακό!!Είναι πιο αγχωδης από μένα !Ο βράχος της υπόθεσης είμαι συνηθως εγώ ,αλλά τώρα δεν την πολύπαλευω!!

Θα τα καταφέρει, μην ανησυχείς! Κ εμένα έτσι είναι αλλά όταν χρειάστηκε ήταν ψύχραιμος κ βοήθησε. Πιο πολυ θα χρειαστείς βοήθεια στο να σου δίνει το μωρό αν κ βολεύουν κ τα κρεβάτια κ βοηθάνε κ οι μαίες. Εγώ τον κράτησα στο δωμάτιο μόλις με ανεβασαν μισή ώρα σε κάθε στήθος κ ήμουν κ με τους ορούς χάλια γιατί δε μου έβρισκαν φλέβα. Με βοήθησαν πολυ οι μαίες το πρωτο βράδυ. 

Επίσης, να σου πω ότι εμένα δεν ήταν προγραμματιαμενη η καισαρική κ έκλαιγα ασταμάτητα από την ώρα που μου έκαναν επισκληριδιο, ποταμι το δάκρυ. Θα τα καταφέρεις!!!! Να σκέφτεσαι ότι είσαι ένα βήμα πριν παρεις αγκαλιά το μωρό σου κ θα βρεις τη δυναμη!!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Θα τα καταφέρει, μην ανησυχείς! Κ εμένα έτσι είναι αλλά όταν χρειάστηκε ήταν ψύχραιμος κ βοήθησε. Πιο πολυ θα χρειαστείς βοήθεια στο να σου δίνει το μωρό αν κ βολεύουν κ τα κρεβάτια κ βοηθάνε κ οι μαίες. Εγώ τον κράτησα στο δωμάτιο μόλις με ανεβασαν μισή ώρα σε κάθε στήθος κ ήμουν κ με τους ορούς χάλια γιατί δε μου έβρισκαν φλέβα. Με βοήθησαν πολυ οι μαίες το πρωτο βράδυ. 

Επίσης, να σου πω ότι εμένα δεν ήταν προγραμματιαμενη η καισαρική κ έκλαιγα ασταμάτητα από την ώρα που μου έκαναν επισκληριδιο, ποταμι το δάκρυ. Θα τα καταφέρεις!!!! Να σκέφτεσαι ότι είσαι ένα βήμα πριν παρεις αγκαλιά το μωρό σου κ θα βρεις τη δυναμη!!! 😍😍😍😍

Από χτες έχω πλανταξει στο κλαμα...με έχει καταβάλει σαν ιατρικο γεγονός κ ο φόβος γενικότερα κ δεν μπορώ να το δω αισιοδοξα...ουφ!!σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν όλα ιδανικά δεν πήρα ούτε χάπι ούτε καν σίδηρο..κ δεν πίστευα ότι θα μπω καισαρική...

οι κοπέλες που δεν γεννησατε ακόμα,μην ακούτε τι λέω,η κάθε περίπτωση είναι μοναδική ...

 

Γιατι έκανες καίσαρικη τελικά??σου είχαν κάνει προκλήση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Από χτες έχω πλανταξει στο κλαμα...με έχει καταβάλει σαν ιατρικο γεγονός κ ο φόβος γενικότερα κ δεν μπορώ να το δω αισιοδοξα...ουφ!!σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν όλα ιδανικά δεν πήρα ούτε χάπι ούτε καν σίδηρο..κ δεν πίστευα ότι θα μπω καισαρική...

οι κοπέλες που δεν γεννησατε ακόμα,μην ακούτε τι λέω,η κάθε περίπτωση είναι μοναδική ...

 

Γιατι έκανες καίσαρικη τελικά??σου είχαν κάνει προκλήση?

Καλε μην αγχώνεσαι.. Εγω αποφασισα μονη μου καισαρική γιατί δεν ήθελα τις ορμόνες της πρόκλησης.. Εκανα rooming in το μωρο το έβαλα στο στήθος οταν πήγα στο δωμάτιο και μάλιστα έπιασε αμέσως.. Το μονο που ειχα ζητήσει ειναι το 1ο βράδυ να τον κρατήσουν μεσα για να ειμαι σίγουρη οτι θα μπορω να ανταπεξέλθω με τον ορο. Εγω γέννησα στο Ρεα. Πάντως και στις κοπέλες που δεν ειχαν rooming in το μωρο ηταν με εκείνες σχεδον συνέχεια. Λόγο ότι δεν έχει επισκεπρηριο τα αφηναν πολλες ωρες με τις μανούλες και για να αεριζουν τους χώρους που τα εχουν ολα μαζί. Γέννησα 8 το πρωί και την αλλη μερα το πρωί μου έβγαλαν τα πάντα από ορους και καθετήρα. Μου αφησαν μόνο τον φλεβοκαθετηρα για να μου βάζουν παυσιπονα και αντιβίωση αλλα σηκώθηκα και έκανα μπάνιο αμέσως με το που έβγαλαν τον ουροκαθετηρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Καλε μην αγχώνεσαι.. Εγω αποφασισα μονη μου καισαρική γιατί δεν ήθελα τις ορμόνες της πρόκλησης.. Εκανα rooming in το μωρο το έβαλα στο στήθος οταν πήγα στο δωμάτιο και μάλιστα έπιασε αμέσως.. Το μονο που ειχα ζητήσει ειναι το 1ο βράδυ να τον κρατήσουν μεσα για να ειμαι σίγουρη οτι θα μπορω να ανταπεξέλθω με τον ορο. Εγω γέννησα στο Ρεα. Πάντως και στις κοπέλες που δεν ειχαν rooming in το μωρο ηταν με εκείνες σχεδον συνέχεια. Λόγο ότι δεν έχει επισκεπρηριο τα αφηναν πολλες ωρες με τις μανούλες και για να αεριζουν τους χώρους που τα εχουν ολα μαζί. Γέννησα 8 το πρωί και την αλλη μερα το πρωί μου έβγαλαν τα πάντα από ορους και καθετήρα. Μου αφησαν μόνο τον φλεβοκαθετηρα για να μου βάζουν παυσιπονα και αντιβίωση αλλα σηκώθηκα και έκανα μπάνιο αμέσως με το που έβγαλαν τον ουροκαθετηρα

 

Μακάρι να  είναι έτσι κ σε μένα... Ο γιατρός μου είπε ότι η πρόκληση Δεν είναι για αυτή την περίπτωση τη δικιά μου γιατί δεν έχω καθόλου διαστολή οπότε δεν έχει νόημα να παιδευτω καμιά 15αριά ώρες και μετά να φάω καισαρική πάλι. Είχες κάποιο πρόβλημα με το να σηκώνεις το μωρό πχ? Στην αρχή του έδωσαν ξένο και μετά εσύ ξεκίνησες να θηλάζεις;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Από χτες έχω πλανταξει στο κλαμα...με έχει καταβάλει σαν ιατρικο γεγονός κ ο φόβος γενικότερα κ δεν μπορώ να το δω αισιοδοξα...ουφ!!σε όλη την εγκυμοσύνη ήταν όλα ιδανικά δεν πήρα ούτε χάπι ούτε καν σίδηρο..κ δεν πίστευα ότι θα μπω καισαρική...

οι κοπέλες που δεν γεννησατε ακόμα,μην ακούτε τι λέω,η κάθε περίπτωση είναι μοναδική ...

 

Γιατι έκανες καίσαρικη τελικά??σου είχαν κάνει προκλήση?

Πραγματικά κ εγώ τα περίμενα πιο τραγικά γιατί δεν έχω κάνει ποτέ καμία επέμβαση. Η καισαρική έγινε στις 7 το απόγευμα κ την επόμενη μέρα στις 8 το πρωι μου τα έβγαλαν όλα κ σηκώθηκα μόνη μου. 

Εκανα καισαρική γιατί πιεζοταν το μωρό επειδή δε χώραγε κ έχανε παλμούς. Εκείνη την ώρα δε με ένοιαξε αν θα γεννιοταν με καισαρική ή φυσιολογικά. Εντάξει μετά έκλαψα πολυ που δε γέννησα φυσιολογικά αλλά σημασία έχει που το μωρό μου είναι καλά! Αυτό να σκέφτεσαι κ εσυ! Να είσαστε καλά κ οι δυο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Πραγματικά κ εγώ τα περίμενα πιο τραγικά γιατί δεν έχω κάνει ποτέ καμία επέμβαση. Η καισαρική έγινε στις 7 το απόγευμα κ την επόμενη μέρα στις 8 το πρωι μου τα έβγαλαν όλα κ σηκώθηκα μόνη μου. 

Εκανα καισαρική γιατί πιεζοταν το μωρό επειδή δε χώραγε κ έχανε παλμούς. Εκείνη την ώρα δε με ένοιαξε αν θα γεννιοταν με καισαρική ή φυσιολογικά. Εντάξει μετά έκλαψα πολυ που δε γέννησα φυσιολογικά αλλά σημασία έχει που το μωρό μου είναι καλά! Αυτό να σκέφτεσαι κ εσυ! Να είσαστε καλά κ οι δυο! 

Δεν το σκέφτομαι ιδεολογικά ότι δεν θέλω καισαρική αλλά φυσιολογικο τοκετό απλά τρέμω την διαδικασία κ το μετά.Μια κύστη πήγα κ έβγαλα που είχα στο κεφαλι όσο ένα φασόλι κ λιποθύμησα πρώτα!!😁😁

Τέλος πάντων έχω 2 μέρες να το δουλέψω στο μυαλό μου!!!

Ευχαριστώ για τα ενθαρρυντικά λόγια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Μακάρι να  είναι έτσι κ σε μένα... Ο γιατρός μου είπε ότι η πρόκληση Δεν είναι για αυτή την περίπτωση τη δικιά μου γιατί δεν έχω καθόλου διαστολή οπότε δεν έχει νόημα να παιδευτω καμιά 15αριά ώρες και μετά να φάω καισαρική πάλι. Είχες κάποιο πρόβλημα με το να σηκώνεις το μωρό πχ? Στην αρχή του έδωσαν ξένο και μετά εσύ ξεκίνησες να θηλάζεις;;;

Εμενα ο μικρός ηταν ψηλά δεν ειχε κανει εμπέδωση. Ο τράχηλος κλειστός σκληρός και πίσω. Το ειχα παρει απόφαση οτι δε θα έβγαινε φυσιολογικά γιατί δεν ηθελα εγω πρόκληση. Πάλι καλα που ήρθαν ετσι τα πράγματα γιατί τελικά ηταν και μεγάλος. 3600.. Ξένο δεν εχω δωσει καθόλου ουτε στο μαιευτήριο έδωσαν. Και βασικα να σου πω την αλήθεια αυτό που διαβάζω οτι σε πιέζουν για ξένο δε το είδα καθόλου. Η διπλανή μου δεν ήθελε να θηλάσει και την πίεσαν. Ερχόντουσαν και της έδειχναν θεσεις θηλασμού κλπ και τα κατάφερε... Ενα βραδυ που εμεινε στη λαμπα ο μικρός μου με ρώτησαν τι θέλω να κάνω. Αν θα βγάζω με θήλαστρο ή θα τον φέρνουν κλπ και σε περίπτωση που δεν ειχα γαλα ια μου έφερναν χαρτι να υπογράψω πρώτα πριν του δωσουν ξένο. 

Οσο για το αν θα μπορείς να σηκώσεις το μωρό ναι μια χαρα μπορείς γιατί το πιρεξακι ειναι έτσι φτιαγμένο που σε διευκολύνει. Δε σου λεω οτι ειναι ροδινα ολα και οτι δε θα πονας μετά. Ειναι απλα για 2 μέρες που με τα παυσίπονα θα σου ειναι πιο ήπιο. Εμενα ας πουμε με ενοχλούσε πιο πολυ οταν ερχόντουσαν να μου πέσουν τη μήτρα να δουν αν είναι ολα εντάξει που αυτο νομίζω γίνεται και στον φυσιολογικό. Ολα πάντως ειναι υοοφερτα. Την ιδια μερα σηκώθηκα πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Γέννησα και εγώ γι'αυτό χάθηκα λίγο ! Όλα μια χαρά δόξα το Θεό!!!

Πώς είστε δεν κατάφερα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Γέννησα και εγώ γι'αυτό χάθηκα λίγο ! Όλα μια χαρά δόξα το Θεό!!!

Πώς είστε δεν κατάφερα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

 

Ποτε γεννησες; ποσο βγηκε; γυρισατε σπίτι; εμεις καλα είμαστε μείναμε οι τελευταίες 😂 τωρα την @Μιντόριπεριμένουμε να γεννησει και εχει βολευτει το μωρο και δεν βγαίνει

Και εγω αγχώνομαι μην παθω τα ιδια και καταληξω Σεπτέμβριο και δεν προλαβουμε να χορτασουμε οικογενειακες στιγμες... Γιατι αν αργήσουμε.. Ο άντρας μου θα γυρισει δουλειά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γέννησα με καισαρική την Πέμπτη!! Δεν γυρίσαμε ακόμα μάλλον αύριο!! 3230 ο μπεμπακος !! Είναι πολύ καλός! 

Δεν είμαι καθόλου ευχάριστημενη από το μαιευτήριο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα ο μικρός ηταν ψηλά δεν ειχε κανει εμπέδωση. Ο τράχηλος κλειστός σκληρός και πίσω. Το ειχα παρει απόφαση οτι δε θα έβγαινε φυσιολογικά γιατί δεν ηθελα εγω πρόκληση. Πάλι καλα που ήρθαν ετσι τα πράγματα γιατί τελικά ηταν και μεγάλος. 3600.. Ξένο δεν εχω δωσει καθόλου ουτε στο μαιευτήριο έδωσαν. Και βασικα να σου πω την αλήθεια αυτό που διαβάζω οτι σε πιέζουν για ξένο δε το είδα καθόλου. Η διπλανή μου δεν ήθελε να θηλάσει και την πίεσαν. Ερχόντουσαν και της έδειχναν θεσεις θηλασμού κλπ και τα κατάφερε... Ενα βραδυ που εμεινε στη λαμπα ο μικρός μου με ρώτησαν τι θέλω να κάνω. Αν θα βγάζω με θήλαστρο ή θα τον φέρνουν κλπ και σε περίπτωση που δεν ειχα γαλα ια μου έφερναν χαρτι να υπογράψω πρώτα πριν του δωσουν ξένο. 

Οσο για το αν θα μπορείς να σηκώσεις το μωρό ναι μια χαρα μπορείς γιατί το πιρεξακι ειναι έτσι φτιαγμένο που σε διευκολύνει. Δε σου λεω οτι ειναι ροδινα ολα και οτι δε θα πονας μετά. Ειναι απλα για 2 μέρες που με τα παυσίπονα θα σου ειναι πιο ήπιο. Εμενα ας πουμε με ενοχλούσε πιο πολυ οταν ερχόντουσαν να μου πέσουν τη μήτρα να δουν αν είναι ολα εντάξει που αυτο νομίζω γίνεται και στον φυσιολογικό. Ολα πάντως ειναι υοοφερτα. Την ιδια μερα σηκώθηκα πάντως. 

Άντε να δούμε ....η ανάμονη σκοτώνει....καλό ξημέρωμα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Γέννησα και εγώ γι'αυτό χάθηκα λίγο ! Όλα μια χαρά δόξα το Θεό!!!

Πώς είστε δεν κατάφερα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

 

Να σας ζήσει ....!!!Τα καλύτερα εύχομαι!!!

(Πού γέννησες κ δεν είσαι ευχαριστημένη?)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Ποτε γεννησες; ποσο βγηκε; γυρισατε σπίτι; εμεις καλα είμαστε μείναμε οι τελευταίες 😂 τωρα την @Μιντόριπεριμένουμε να γεννησει και εχει βολευτει το μωρο και δεν βγαίνει

Και εγω αγχώνομαι μην παθω τα ιδια και καταληξω Σεπτέμβριο και δεν προλαβουμε να χορτασουμε οικογενειακες στιγμες... Γιατι αν αργήσουμε.. Ο άντρας μου θα γυρισει δουλειά.. 

🤪🤪🤪Μην αγχώνεσαι η κάθε περίσταση είναι διαφορετική!!Κάτσε να γεννήσω εγώ πρώτα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Να σας ζήσει ....!!!Τα καλύτερα εύχομαι!!!

(Πού γέννησες κ δεν είσαι ευχαριστημένη?)

Ευχαριστούμε πολύ!!!! Με το καλό και σε εσάς!!! Ιασώ Αθήνα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Γέννησα και εγώ γι'αυτό χάθηκα λίγο ! Όλα μια χαρά δόξα το Θεό!!!

Πώς είστε δεν κατάφερα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

 

Να σας ζήσει!!! 😍😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Γέννησα με καισαρική την Πέμπτη!! Δεν γυρίσαμε ακόμα μάλλον αύριο!! 3230 ο μπεμπακος !! Είναι πολύ καλός! 

Δεν είμαι καθόλου ευχάριστημενη από το μαιευτήριο!!! 

Να σας ζήσει ❤😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια τι κάνετε? Γέννησα και εγώ γι'αυτό χάθηκα λίγο ! Όλα μια χαρά δόξα το Θεό!!!

Πώς είστε δεν κατάφερα να διαβάσω τόσες σελίδες.

 

 

Να σας ζήσει!!! 🎊🎉🎈🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...