Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις On 30/7/2021 at 12:04 ΜΜ, ο/η Μιντόρι είπε:

 Μωρέ το μικρακι....περαστικά,με το  καλό να βγείτε..

Βγήκαμε χθες το πρωί. Σήμερα ήρθε ο παιδίατρος τον είδε καλά έφυγε ο ικτερος και παίρνει βάρος. Έχει κοντό χαλινο γι αυτό δυσκολευόμαστε στον θηλασμό αλλά μου είπε να τον βάζω συνέχεια στο στήθος ειδικά όταν κάνω άντληση στο ένα που στάζει το άλλο για να διευκολυνθεί. Αλλά αναγκαστικά πίνει και με μπιμπερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ουδεμία...τα νεύρα μου είναι χαλια... Αύριο είναι η ΠΗΤ ... Φως δεν βλέπω όμως...😥😥😥

Πωπω φαντάζομαι... Τι να πω; Κουράγιο και ποτέ δεν ξέρεις... Θύμισε μου με τον γιατρό τι έχετε πει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πωπω φαντάζομαι... Τι να πω; Κουράγιο και ποτέ δεν ξέρεις... Θύμισε μου με τον γιατρό τι έχετε πει; 

Ο γιατρός μου είπε να τον πάρω αύριο τηλέφωνο να του πω πώς τα πάω... Και μετά θα περιμένουμε δυο-τρεις μέρες.... Δεν είπαμε κάτι άλλο.... Υποψιάζομαι πρόκληση αν δεν εξελιχθεί κάτι... Αλλά δεν έχω τίποτα λίγο η μέση μου πονάει... αυτό!! Ούτε βλέννες ,ούτε έτσι, ούτε αλλιώς....!!!! Απλώς είναι περίεργο να περιμένεις να περιμένεις..... Και δεν ξέρεις Και τι περιμένεις τώρα ε;;;🥺🤪😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου στην πρώτη εγκυμοσύνη τι είχε πει για βαρος.. Πάντως στις 40 ημέρες που είχα παει για παπ κλπ είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω πιλατες και μου είχε πει ναι, οπότε φανταζομαι εκεί καπου επανέρχεσαι πλήρως 🤷🏼‍♀️

Μήπως στο είπε για τη θρομβωση @Starrr

Όχι για την καισαρική.... Βασικά για τον μικρό μου που είναι 13 κιλά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μαριλου1 είπε:

Τι διάρκεια έχει η επισκληριδιος; Αν γεννήσεις μετά από δέκα ώρες από την πρώτη δόση σε πιάνει ή σου κάνουν κ άλλες δόσεις; Γνωρίζει κάποια;

Κι άλλες όταν πονάς σου βάζουν.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Βγήκαμε χθες το πρωί. Σήμερα ήρθε ο παιδίατρος τον είδε καλά έφυγε ο ικτερος και παίρνει βάρος. Έχει κοντό χαλινο γι αυτό δυσκολευόμαστε στον θηλασμό αλλά μου είπε να τον βάζω συνέχεια στο στήθος ειδικά όταν κάνω άντληση στο ένα που στάζει το άλλο για να διευκολυνθεί. Αλλά αναγκαστικά πίνει και με μπιμπερό. 

Ό,τι είναι καλύτερο για το μωράκι αλλά και για σένα, να είσαι ήρεμη όσο γίνεται!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Όχι για την καισαρική.... Βασικά για τον μικρό μου που είναι 13 κιλά... 

Στην εγκυμοσύνη τον σηκωνες; κι εμένα τόσο είναι η δικιά μου και δεν μπορώ να της πω όχι αν θέλει αγκαλιά 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Στην εγκυμοσύνη τον σηκωνες; κι εμένα τόσο είναι η δικιά μου και δεν μπορώ να της πω όχι αν θέλει αγκαλιά 🤭

Ναι τον σηκώνω.... Τώρα λόγω των ραμματων μου είπε ότι θέλει ανάρρωση..... Κ να περιμένω 1 με 2 μήνες... Η μαμά μου βέβαια λέει παραπάνω..... Μου τον φέρνει ο άντρας μου στα πόδια μου κ τον αγκαλιάζω..... Η κάθομαι στο πάτωμα κ τον αγκαλιάζω.. Αλλά δεν τον ανεβάζω πχ στο καρεκλάκι φαγητού.... Ούτε τον αλλάζω... Απο βδομάδα που θα είναι σπίτι όλη μέρα κ εγώ δε θα χω βοήθεια δεν ξέρω τι να κάνω.... Βέβαια νιώθω την κοιλιά μου καλύτερα... Είναι 3 εβδομάδες που έχω γεννήσει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; 

Καλημέρα κοριτσι μου καλα ειμαι εγω πέρα από τον ύπνο που δεν κοιμάμαι ήσυχα και πέρα από την τρομερή ζεστη. Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου καλα ειμαι εγω πέρα από τον ύπνο που δεν κοιμάμαι ήσυχα και πέρα από την τρομερή ζεστη. Εσύ; 

Αγκαλιά με το αιρ κοντισιον!!! Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά, δεν βολευομαι με τπτ και πια νιώθω κ πολύ βαριά τη κοιλιά μου. Για περπάτημα δε ούτε λόγος με τέτοια ζέστη. Ότι κάνω από ψιλοδουλειες στο σπίτι είναι η γυμναστική μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αγκαλιά με το αιρ κοντισιον!!! Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά, δεν βολευομαι με τπτ και πια νιώθω κ πολύ βαριά τη κοιλιά μου. Για περπάτημα δε ούτε λόγος με τέτοια ζέστη. Ότι κάνω από ψιλοδουλειες στο σπίτι είναι η γυμναστική μου! 

Τα ίδια! Αφού καμιά φορά παω να γυρίσω πλευρό και νιώθω ότι κουβαλαω πέτρα και ποναω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Αγκαλιά με το αιρ κοντισιον!!! Ούτε εγώ κοιμάμαι καλά, δεν βολευομαι με τπτ και πια νιώθω κ πολύ βαριά τη κοιλιά μου. Για περπάτημα δε ούτε λόγος με τέτοια ζέστη. Ότι κάνω από ψιλοδουλειες στο σπίτι είναι η γυμναστική μου! 

Έχεις καθόλου πόνους στις θηλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Έχεις καθόλου πόνους στις θηλες; 

Όχι από πόνο τίποτα. Τι νιώθεις; Τσούξιμο; 

Γάλα βγάζω, ελάχιστο μη φανταστείς, το βλέπω στο σουτιέν. Η γιατρός μου είπε φυσιολογικό είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όχι από πόνο τίποτα. Τι νιώθεις; Τσούξιμο; 

Γάλα βγάζω, ελάχιστο μη φανταστείς, το βλέπω στο σουτιέν. Η γιατρός μου είπε φυσιολογικό είναι. 

Δεν βγαζω γαλα καθόλου.. Ναι σαν τσούξιμο.. Δεν ξερω αν πρέπει να ανησυχώ..ή να κανω κατι για να βγαλω γάλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν βγαζω γαλα καθόλου.. Ναι σαν τσούξιμο.. Δεν ξερω αν πρέπει να ανησυχώ..ή να κανω κατι για να βγαλω γάλα. 

Όχι μην κάνεις κάτι για να βγάλεις γάλα. Αν δεις κ συνεχίζει το τσούξιμο πάρε ένα τηλ τον γιατρό σου. Δε νομίζω ότι είναι κάτι, είναι πιο ευαίσθητο τα στήθος μας τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Γεια σας κορίτσια!40 εβδομάδων σήμερα... τζίφος η δουλειά....🥺δεν βλέπω φως...

Πριν λίγο σε σκεφτόμουν... Τπτ ε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πριν λίγο σε σκεφτόμουν... Τπτ ε; 

Τίποτα κοπελα μου που να προμηνύει....μίλησα με τον γιατρό μου χτες το βράδυ..κ μου είπε επειδή γενικώς έχω καλή εγκυμοσύνη να περιμένουμε Δευτέρα κ Τρίτη αλλιώς Τετάρτη καισαρική. ...δεν το έχω πάρει καθόλου καλά...😥😥είμαι από τους χαζούς που δίνουν αίμα και λιποθύμουν!!Τώρα στην εγκυμοσύνη με τις εξετάσεις ημουν ηρωίδα!!!έχω πάθει κοκομπλοκο από χτες...

Ούτε για πρόκληση θα με βάλει γιατι δεν έχω καθόλου διαστολή κ μπορεί να παιδεύομαι καμιά 10αρια ώρες κ μετά να κάνω πάλι καισαρική...έχω φάει φρίκη γιατί το έβγαζα από το μυαλό μου το ενδεχόμενο αυτό!!!!Αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.. προσπαθώ να το χωνέψω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τίποτα κοπελα μου που να προμηνύει....μίλησα με τον γιατρό μου χτες το βράδυ..κ μου είπε επειδή γενικώς έχω καλή εγκυμοσύνη να περιμένουμε Δευτέρα κ Τρίτη αλλιώς Τετάρτη καισαρική. ...δεν το έχω πάρει καθόλου καλά...😥😥είμαι από τους χαζούς που δίνουν αίμα και λιποθύμουν!!Τώρα στην εγκυμοσύνη με τις εξετάσεις ημουν ηρωίδα!!!έχω πάθει κοκομπλοκο από χτες...

Ούτε για πρόκληση θα με βάλει γιατι δεν έχω καθόλου διαστολή κ μπορεί να παιδεύομαι καμιά 10αρια ώρες κ μετά να κάνω πάλι καισαρική...έχω φάει φρίκη γιατί το έβγαζα από το μυαλό μου το ενδεχόμενο αυτό!!!!Αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.. προσπαθώ να το χωνέψω!!

Πάντως εγώ που έχω κάνει καισαρική δεν ήταν τίποτα, μην αγχώνεσαι! Δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου 😊 σκέψου ότι σε 10λ θα κρατάς το μωράκι σου κ όλα θα πάνε καλά 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πάντως εγώ που έχω κάνει καισαρική δεν ήταν τίποτα, μην αγχώνεσαι! Δεν θα ταλαιπωρηθείς καθόλου 😊 σκέψου ότι σε 10λ θα κρατάς το μωράκι σου κ όλα θα πάνε καλά 😍

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση.... φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να το φροντίσω ή να θηλάσω ...δεν θα έχω βοήθεια κ έχω πανικοβληθει..πότε θηλάζεις μετα από καισαρική; ήθελα να την έχω στο δωμάτιο μαζί μου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τίποτα κοπελα μου που να προμηνύει....μίλησα με τον γιατρό μου χτες το βράδυ..κ μου είπε επειδή γενικώς έχω καλή εγκυμοσύνη να περιμένουμε Δευτέρα κ Τρίτη αλλιώς Τετάρτη καισαρική. ...δεν το έχω πάρει καθόλου καλά...😥😥είμαι από τους χαζούς που δίνουν αίμα και λιποθύμουν!!Τώρα στην εγκυμοσύνη με τις εξετάσεις ημουν ηρωίδα!!!έχω πάθει κοκομπλοκο από χτες...

Ούτε για πρόκληση θα με βάλει γιατι δεν έχω καθόλου διαστολή κ μπορεί να παιδεύομαι καμιά 10αρια ώρες κ μετά να κάνω πάλι καισαρική...έχω φάει φρίκη γιατί το έβγαζα από το μυαλό μου το ενδεχόμενο αυτό!!!!Αλλά όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι..

Μολις πέσει ο ήλιος βγες για περπάτημα. Περπατα περπατα περπατα και θα γινει! Μην στεναχωριεσαι και μην απελπίζεσαι. Και την καισαρική μην την φοβάσαι. Θα γινει το καλύτερο για εσενα και το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση.... φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να το φροντίσω ή να θηλάσω ...δεν θα έχω βοήθεια κ έχω πανικοβληθει..πότε θηλάζεις μετα από καισαρική; ήθελα να την έχω στο δωμάτιο μαζί μου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό

Καλέ κατευθείαν, είπα στη γιατρό μου να μου τη φέρει στην ανάνηψη αλλά έμεινα πολυ λίγο και δεν προλαβε 😂 οπότε με ανέβασαν στο δωμάτιο και μου την έφεραν εκεί. Έπιασε κατευθείαν κ θηλάζει μέχρι σήμερα 😊 στο ιασω είσαι; θυμάμαι καλά; τα κρεβάτια έχουν μηχανισμό θα πατάς το κουμπάκι, θα σε σηκώνει λίγο κ θα θηλάζεις μια χαρά! Πάρε μαζί σου μαξιλάρι θηλασμού, θα βοηθήσει. Όσο για το δωματιο γτ να μην την εχεις μαζί σου; δεν χρειάζεται να σηκώνεσαι για να την παίρνεις αγκαλιά, το πυρέξ που τα έχουν έχει ροδακια και εφαρμόζει στο κρεβάτι, μπαίνει δλδ πάνω απ τα πόδια σου αν θες! Οταν θα θέλει άλλαγμα θα παίρνεις τηλ να στην αλλάζουν και θα στη φέρνουν έτοιμη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 29/7/2021 at 4:30 ΜΜ, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Ωχ περαστικά σας εύχομαι να περάσει γρηγορα!!!

Εμείς παλεύουμε ακόμη.. τωρα έχει ψιλο κόψει τον υπνο την ημερα ευτυχως την νυχτα είμαστε οκ..του αρέσει πολύ το γυμναστήριο κι καθεται εκει αρκετή ωρα!!Κάναμε τα 2 πρώτα εμβολια ο γιατρός λέει ότι είναι μια χαρα και να κάνω υπομονή αλλο έναν μηνα θα ηρεμήσει!Εγω τα εχω παίξει..ακούω μόνιμα ένα κλάμα μεσα στα αυτιά μου ακόμα κι όταν δεν κλαίει χαχαχαχα😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Σε ευχαριστώ για την ενθάρρυνση.... φοβάμαι μήπως δεν μπορώ να το φροντίσω ή να θηλάσω ...δεν θα έχω βοήθεια κ έχω πανικοβληθει..πότε θηλάζεις μετα από καισαρική; ήθελα να την έχω στο δωμάτιο μαζί μου αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό

Θα μπορέσεις να θηλασεις αμέσως! Σκέψου εγώ ήμουν από το πρωι στις 7 κ γέννησα το απόγευμα στις 7 τελικά με καισαρική κ μπόρεσα κ τον θηλασα αμέσως! Με βοήθησαν οι μαίες! Εντάξει, είναι πιο δύσκολη η ανάρρωση στην καισαρική αλλά πολύ πιο εύκολη από ότι φανταζόμουν! Στο μαιευτήριο θα είναι ο άντρας σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...