Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα δε μου είπε κάτι για βάρος. Το μόνο που μου είπε να μη μείνω έγκυος μέσα στο 6μηνο και να μην κάνω κοιλιακούς... Του είπα ότι τίποτα από τα δυο δεν πρόκειται να γίνει έτσι κι αλλιώς 😂😂

@Smurf88 ορθια τελείως;; εγω τον έχω με κλήση και πίνει. Το λίκνο είναι επίσης με κλήση 

Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου στην πρώτη εγκυμοσύνη τι είχε πει για βαρος.. Πάντως στις 40 ημέρες που είχα παει για παπ κλπ είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω πιλατες και μου είχε πει ναι, οπότε φανταζομαι εκεί καπου επανέρχεσαι πλήρως 🤷🏼‍♀️

Μήπως στο είπε για τη θρομβωση @Starrr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ δεν θυμάμαι καθόλου στην πρώτη εγκυμοσύνη τι είχε πει για βαρος.. Πάντως στις 40 ημέρες που είχα παει για παπ κλπ είχα ρωτήσει αν μπορώ να κάνω πιλατες και μου είχε πει ναι, οπότε φανταζομαι εκεί καπου επανέρχεσαι πλήρως 🤷🏼‍♀️

Μήπως στο είπε για τη θρομβωση @Starrr

Ναι γυμναστική για 40 μέρες εννοω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Συγχαρητήρια να σου ζήσει η μπεμπα σου!!❤😊 αχ τι καλή και απλή που έκανες να ακουστεί η διαδικασία!!! Ποτε είχες πητ? Ήρθε στα ξαφνικά ή το περιμενατε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζήσει κορίτσι, να είναι γερή κ καλότυχη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Τι κάνετε κορίτσια? Εμείς προσπαθούμε να οργανωθούμε. Να αναρρώσω κ εγώ... Ακόμη έχω το χέρι με τη θρομβωση... Ενεσακια έως τέλος Αυγούστου θα κάνω... Η σχέση μεταξύ των παιδιών πολύ καλή... Σήμερα ήταν κ η τελευταία μέρα σχολείου του μικρού μου. Οπότε από βδομάδα θα τα έχω κ τα δύο.... Θα σας πω τότε εντυπώσεις.. 😂😂 Στην καισαρική μου είπε ο γιατρός να μην σηκώνω βαρύ για 2 μήνες. Όσες είχατε κάνει καισαρική πόσο διάστημα σας είχε πει εσάς? 

Πάει καλυτερα τουλάχιστον το χέρι; σε ενοχλεί σε κάτι; μαζί θα κάνουμε τα ενεσακια κ σκέψου εγώ τα κανω από τον Νοέμβριο 😝 δε μου είπε κάτι για βάρος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζησει να την χαίρεστε την μπεμπουλα! Καλοτυχη να ναι και καλη ανάρρωση! Μπηκες με προκληση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σας ζήσει!!!Τι ωραία που μας τα λες !!😊😊 Μακάρι να είναι για όλες τις μανούλες μια πολύ όμορφη εμπειρία!!

Καλότυχη η μικρούλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Πάει καλυτερα τουλάχιστον το χέρι; σε ενοχλεί σε κάτι; μαζί θα κάνουμε τα ενεσακια κ σκέψου εγώ τα κανω από τον Νοέμβριο 😝 δε μου είπε κάτι για βάρος! 

Οι ενεσεις αυτες ειναι ηπαρινης?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η anna90 είπε:

Κορίτσια, γεννησα!!! Μπηκα 7 το πρωι...με ετοιμασανε, μου βάλανε πονους και 12.55 κρατουσα μια μικροσκοπική μπεμπα 2610κιλα και 48εκατοστα στην αγκαλια μου!!! Πανευκολα και γρηγορα!!! Με 3 σπρωξιες βγηκε!! Πολυ ομορφη εμπειρια!!!!

Ευχομαι σε ολες σας με ενα πονο!!!

Να σου ζήσει η μπεμπουλα! Καλή σου ανναρωση!!!πολύ όμορφη περιγραφή! Έτσι εύκολη να είναι πάντα η ζωή σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Ναι! 

Να σε ρωτήσω επειδή τις ξεκίνησα κι εγώ τώρα. Υπάρχει κάποιο θέμα με τον τοκετο? Πρέπει να τις έχεις σταματήσει πιο πριν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Να σε ρωτήσω επειδή τις ξεκίνησα κι εγώ τώρα. Υπάρχει κάποιο θέμα με τον τοκετο? Πρέπει να τις έχεις σταματήσει πιο πριν?

Εμένα με παρακολουθουσε αιματολογος. Την τελευταία φορά που πήγα μου είπε να κάνω 20 μονάδες το πρωι κ 20 μονάδες το απόγευμα κ μέρα με τη μέρα να τις έκανα 7 το πρωι κ 7 το απόγευμα. Είπε να μου κάνουν κ αντι-χα 20 λεπτά πριν την επισκληριδιο. Εσυ τις ξεκίνησες τώρα; γιατί;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Εμένα με παρακολουθουσε αιματολογος. Την τελευταία φορά που πήγα μου είπε να κάνω 20 μονάδες το πρωι κ 20 μονάδες το απόγευμα κ μέρα με τη μέρα να τις έκανα 7 το πρωι κ 7 το απόγευμα. Είπε να μου κάνουν κ αντι-χα 20 λεπτά πριν την επισκληριδιο. Εσυ τις ξεκίνησες τώρα; γιατί;

Εμένα μου τις ξεκίνησε γιατί το μωρό είναι μικρούλι μπας και εχει κανει θρομβωσεις ο πλακούντας για να μπορέσει να πάρει μέχρι το τέλος λιγα παραπανω γραμμάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Εμένα μου τις ξεκίνησε γιατί το μωρό είναι μικρούλι μπας και εχει κανει θρομβωσεις ο πλακούντας για να μπορέσει να πάρει μέχρι το τέλος λιγα παραπανω γραμμάρια. 

Μόνο τα ενεσακια ή κ σαλοσπιρ;

Πάντως μην αγχώνεσαι για τον τοκετό. Κ να έχεις κάνει την ένεση δε γέννας αμέσως οπότε θα έχεις χρόνο για να κάνεις κ επισκληριδιο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Μόνο τα ενεσακια ή κ σαλοσπιρ;

Πάντως μην αγχώνεσαι για τον τοκετό. Κ να έχεις κάνει την ένεση δε γέννας αμέσως οπότε θα έχεις χρόνο για να κάνεις κ επισκληριδιο! 

Όχι μονο μια ένεση τη μέρα. Απλά επειδή έχω ακούσει ότι πρέπει να τις έχεις σταματήσει ένα 24ωρο πριν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Όχι μονο μια ένεση τη μέρα. Απλά επειδή έχω ακούσει ότι πρέπει να τις έχεις σταματήσει ένα 24ωρο πριν.

Ίσως ακολουθουν κ άλλο πρωτόκολλο! Κ εγώ αυτό είχα ακουσει αλλά τελικά μου έδωσε άλλες οδηγίες! Θα σου πει όταν θα πλησιαζεις! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Καλημέρα!!! Μια χαρά εγώ! Βέβαια το βράδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα αλλά ευτυχώς μετά κοιμόμουν αμέσως!!! Εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Καλημέρα!!! Μια χαρά εγώ! Βέβαια το βράδυ σηκώθηκα 3 φορές για τουαλέτα αλλά ευτυχώς μετά κοιμόμουν αμέσως!!! Εσύ; 

Εγω δεν σηκώνομαι μες στην νύχτα ξυπναω οταν γυρναω πλευρο. 2μερες τωρα κανω πολυ ανησυχο ύπνο στριφογυριζω και δεν βολευομαι και πεφτουν πράγματα στο σπίτι και ταραζομαι προχθες επεσε ενα στυλό κατω και ξύπνησα τρομαγμένη και μου λεει ο άντρας μου γιατι δεν με ξυπνησες εε εχθες τον ξύπνησα ειχε πεσει ενα γαντζακι απο την πορτα του μπανιου 😂 γενικα κανει πολυ ζεστη ομως και υποφερω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω δεν σηκώνομαι μες στην νύχτα ξυπναω οταν γυρναω πλευρο. 2μερες τωρα κανω πολυ ανησυχο ύπνο στριφογυριζω και δεν βολευομαι και πεφτουν πράγματα στο σπίτι και ταραζομαι προχθες επεσε ενα στυλό κατω και ξύπνησα τρομαγμένη και μου λεει ο άντρας μου γιατι δεν με ξυπνησες εε εχθες τον ξύπνησα ειχε πεσει ενα γαντζακι απο την πορτα του μπανιου 😂 γενικα κανει πολυ ζεστη ομως και υποφερω 

Ναι είναι βάσανο και η αλλαγή πλευράς!!! Και Δευτέρα Τρίτη θα έχει περισσότερη ζέστη, καλό κουράγιο σε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Γεια σας κορίτσια !!

@Μαριλου1 μόνο 3 για τουαλέτα;;; Εγώ 13!!!😁😁😁😁

Πως είσαι εσύ; Έχουμε κάποια εξέλιξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πως είσαι εσύ; Έχουμε κάποια εξέλιξη;

Ουδεμία...τα νεύρα μου είναι χαλια... Αύριο είναι η ΠΗΤ ... Φως δεν βλέπω όμως...😥😥😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ηρθαμε από την γιατρο όλα καλά με το μικρούλη μας μεγαλώνει 💕  της είπα για τον τράχηλο μ λέει εγώ δεν ανησυχώ δεν είναι μ λέει απαραίτητο ολες οι κοπελες να έχουν πάνω από 40 γιατί πολλες φορες από την φύση τους έχουν τράχηλο 35-36-37 κ είναι φυσιολογικό με έλεγξε ομως αφού το ζήτησε η άλλη γιατρος κολπικά το βρήκε 37mm Επίσης το βρήκε 101γρ 😍😍😍 πητ το ίδιο με την αυχενική δλδ 20-21/10 γιατί το έβγαλε 1 μέρα μεγαλύτερο από την πητ της περιόδου κ η αυχενική κ η γιατρος!! Όλα φυσιολογικά θα με ξαναδεί σε ένα μήνα.    βαζει τον υπέρηχο εν το μεταξύ στην κοιλια άδεια η μήτρα της λεω π πήγε αγχώθηκα πήγε κρύφτηκε κατω πολύ χαμηλά σε μια γωνίτσα μ λέει τόσο χώρο κ ήρθε εδώ 🤣 της λεω ντροπαλό μωρό 😂 
    • Χαχαχα δε θα αντέξω τον ένα Ταρζάν κ το αλλο γκρινιάρικο 🤣  εμενα δε νομίζω να μου βγει Νοέμβρη με τίποτα …ποτέ εχεις πητ;; Άμα το άλλο το γέννησα κ 3εβ νωρίτερα είμαι ήδη προετοιμασμένη κ για αυτό 
    • Κορίτσι μου μιλά με έναν ενδοκρινολόγο αν δεν μπορείς να βρεις τον γυναικολόγο ! Αλλιώς μιλά με τον ιδιωτικο γυναικολόγο σου και πεστου έκανα εξέταση για θυρεοειδή προληπτικά και βγήκε 3 ! Τι να κάνω ;  Αν και εμένα ο γυναικολόγος με παρέπεμψε σε ενδοκρινολόγο δεν μου έσωσε από μόνος του χάπι! Αν παρεις έναν ενδοκρινολόγο τηλ και του πεις ότι είσαι έγκυος και έχει ανεβεί ο θυρεοειδής σίγουρα θα σου κλείσει να πας ή να σου δώσει χάπι! Εγώ έτσι έκανα γτ ο γυναθκολογος μου λέει πάρε ενδοκρινολόγο και πεστου ότι είναι ανάγκη επειδη είσαι έγκυος και πρέπει άμεσα να παρεις χάπι! 
    • Ναι κορίτσι μου επηρεάζουν και στη συληψη και σε αποβολη  λόγω μη ποιοτικών ωαρίων ! Αστοοοοο όλο και κάτι μαθαίνουμε ! Τα πήρες τα αποτελέσματα;
    • Που να τον βρω τώρα (και ειδικά μεγαλη βδομάδα) στο νοσοκομείο τον γιατρό άσε που θα φυγω σε λιγες μερες για το πατρικο μου δεν θα είμαι καν εδώ τηλέφωνο δεν έχω του γιατρού πρέπει να παρω τηλ νοσοκομείο και άντε να τον βρω τώρα.. δεν μου τα έβαλε ο ιδιώτης αυτά να παρω τηλ στο ιατρείο του  Εγω πάλι έχω την ελπίδα ότι θα πέσει όταν κάνω επανέλεγχο 😅.. έχω που έχω θέμα με το ζαχαρο να έχω τώρα και τον θυροειδη ; Πουφ παρά είναι και τα δυο και έχω στεναχωρηθεί κάπως  Διάβασα λέει το όριο στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσυνης είναι το 3🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...