Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω την βλέπω πολυ χαλαρη την κυρια.. Και ο γιατρός το εχει στάνταρ οτι θα φτασω στην πητ 😭 αν και ποτε δεν ξερεις τι γίνεται γιατι ποσες φορες εχουμε ακουσει οτι πηγαν γιατρο και τους ελεγε εχεις ακομη και ξαφνικα γεννησανε μπορει να θελει να μου κανει εκπληξη η μικρη😂

Αλήθεια το πιστεύεις και εσυ? 🤣🤣 ειδικά χθες εγώ τρόμαξα είχα πολλούς πόνους περιόδου και το μωρο κουνιόταν παρα πολύ και κοκκαλωσα στο κρεβάτι. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι γιατί η αλήθεια ειναι το παρακανω λίγο. Ε να μείνει καμια βδομάδα παραπάνω να πάρει και λίγο παραπάνω βάρος γιατι είναι μικράκι. Αλλά εκεί που ελεγα στον 9ο δεν θα κουνιέται πολύ, εμενα με εχει σακατεψει 😮😁 Καλά μην ακούς και τον γιατρό. Το πότε θα αποφασισει το μωρο να βγει ειναι απρόβλεπτο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μην στεναχωριέσαι είναι καλό που δεν σε βλέπει συνέχεια σημαίνει ότι ολα ειναι καλά και δεν υπάρχει λόγος να σε δει συχνότερα. Γενικά πώς ειστε οι εγκυουλες του Αυγουστου? Πέρασε και η 1η βδομάδα του μηνα μας! Εγώ πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα πάντως. 

Ζέστη καταραμένη ζέστη!!! Τα βράδυα κοιμάμαι με δυσκολία γτ δεν βολευομαι πουθενά. Τις τελευταίες μέρες έχω την αίσθηση ότι θα γεννήσω νωρίτερα αλλά μπορεί να είναι κ από φόβο που λείπει διακοπές η γιατρός μου 😄😄😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αλήθεια το πιστεύεις και εσυ? 🤣🤣 ειδικά χθες εγώ τρόμαξα είχα πολλούς πόνους περιόδου και το μωρο κουνιόταν παρα πολύ και κοκκαλωσα στο κρεβάτι. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι γιατί η αλήθεια ειναι το παρακανω λίγο. Ε να μείνει καμια βδομάδα παραπάνω να πάρει και λίγο παραπάνω βάρος γιατι είναι μικράκι. Αλλά εκεί που ελεγα στον 9ο δεν θα κουνιέται πολύ, εμενα με εχει σακατεψει 😮😁 Καλά μην ακούς και τον γιατρό. Το πότε θα αποφασισει το μωρο να βγει ειναι απρόβλεπτο.

Ακριβώς τα ίδια και εγώ δεν το πιστεύω!! Χαχαχα με τη μόνη διαφορά ότι ενώ κουνιέται σαν τρελή γενικά  ,χθες όταν άρχισα να έχω τα πονακια περιόδου ηρέμησε,και ανησύχησα κιόλας !! Και εγώ κουράζομαι αρκετά νιώθω ότι έχω να κάνω 100000 πράγματα ... Εννοείται οπότε θέλουν αυτά θα κάνουν τη μεγάλη έξοδο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αλήθεια το πιστεύεις και εσυ? 🤣🤣 ειδικά χθες εγώ τρόμαξα είχα πολλούς πόνους περιόδου και το μωρο κουνιόταν παρα πολύ και κοκκαλωσα στο κρεβάτι. Προσπαθώ να ξεκουράζομαι γιατί η αλήθεια ειναι το παρακανω λίγο. Ε να μείνει καμια βδομάδα παραπάνω να πάρει και λίγο παραπάνω βάρος γιατι είναι μικράκι. Αλλά εκεί που ελεγα στον 9ο δεν θα κουνιέται πολύ, εμενα με εχει σακατεψει 😮😁 Καλά μην ακούς και τον γιατρό. Το πότε θα αποφασισει το μωρο να βγει ειναι απρόβλεπτο.

Κ μένα κουνιέται πολύ κ είχα διαβάσει πως όσο μεγαλώνουν δεν κουνιούνται τόσο 🤔 κ τώρα είναι δυνατές αυτές που ρίχνουν κ ταραζομαι ώρες ώρες 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ζέστη καταραμένη ζέστη!!! Τα βράδυα κοιμάμαι με δυσκολία γτ δεν βολευομαι πουθενά. Τις τελευταίες μέρες έχω την αίσθηση ότι θα γεννήσω νωρίτερα αλλά μπορεί να είναι κ από φόβο που λείπει διακοπές η γιατρός μου 😄😄😄

Αχ εγώ ξέχασα να ρωτήσω ποτε θα φύγει με άδεια. Να θυμηθω να ρωτήσω την Τρίτη που θα πάω. Ναι η ζέστη ειναι βασανο!😪😫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Ακριβώς τα ίδια και εγώ δεν το πιστεύω!! Χαχαχα με τη μόνη διαφορά ότι ενώ κουνιέται σαν τρελή γενικά  ,χθες όταν άρχισα να έχω τα πονακια περιόδου ηρέμησε,και ανησύχησα κιόλας !! Και εγώ κουράζομαι αρκετά νιώθω ότι έχω να κάνω 100000 πράγματα ... Εννοείται οπότε θέλουν αυτά θα κάνουν τη μεγάλη έξοδο !!! 

Όποτε και να βγουν από εδώ και πέρα είναι οκ! 😁 είμαστε στην αναμονή κορίτσια. 😬 ετοιμαστειτεεεεεε.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προλάβω να παντρευτω και ας βγει και την επόμενη μέρα! 😂 Και εγω αυτο του ειπα του γιατρού για τις κινησεις και μου εξήγησε ότι δεν μπορουμε να καταλαβουμε οτι εχουν ελαττωθει οι κινησεις γιατι τωρα εχει περισσοτερη δύναμη οπότε νιώθουμε την παραμικρη κινηση ενω πριν οχι! Εγω δεν εχω πόνους περιοδου πια, δεν ξερω τι εγινε αλλαξε γνωμη; 😂 δεν μπορω να το πιστέψω εντωμεταξύ οτι ειμαστε στον μηνα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα βγαζει παραπάνω απο γουλιες.. Εντωμεταξύ το πρωί και ολη τη μερα ειναι πιο ήρεμος. Τωρα προσπαθώ να αποσυμφόρω γιατι εχω συντριβανια. Εχω δηλαδή και αρκετη ροή και φυσικά τρέχει και αρκετές φορές γαλα μονο του. Αυτό ξέρετε πότε φτιάχνει; εντωμεταξύ τρώει γρήγορα. Δηλαδή το πολύ δεκαπενταλεπτο.. Πολυ σπανια φτανει και τόσο.. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει; 

Στην ίδια φάση βρίσκομαι συντριβάνια τα οποία όμως όσο και να αποσυμφωρησω δεν σταματάνε ποτέ προς το παρόν την παλεύω με αλλαγή στάσεων συχνό ρεψιμο....εμένα πάντως ανά τακτά διαστήματα ακόμα τρέχει μόνο του είμαστε 46 ημερών σήμερα φυσικά όχι όπως την αρχή τότε έτρεχαν όλη μέρα! Δεν έχω ιδέα ποτέ σταματάει. Ο θηλασμός κατά βάση κρατάει 7λεπτα περίπου,στην αρχή κρατούσε 3-5(εκτός αν τον πιάσει κανείς μαραθώνιος και τότε δεν ξεκολλάει)όμως και τότε και τώρα βάζει πολύ καλό βάρος άρα παίρνει και το παχύ γάλα!!

@Tweemaλύθηκε το μυστήριο της 'μαστιτιδας' είχα παρατηρήσει προ ημερών ένα άσπρο σπυράκι πολύ μικρούλη στην θηλή κ το σημείο όπως σου είπα ξεπρήξιμο και κατευθείαν πρήξιμο τελικά το θέμα ήταν απόφραξη γαλακτοφορου πόρου(nipple milk bleb) έσκασα το σπυράκι με μια βελόνα και άρχισε να τρέχει αμέσως λύθηκε το ζήτημα!!!! Μα λέω κ εγώ τόσες μέρες ούτε την πρώτη φορά που είχα πυρετό κλπ κ πήρα κ αντιβίωση δεν είχε κρατήσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sofoula28 είπε:

Εγώ προσωπικά (έχω ΠΗΤ 23/8) σκάω απ' τη ζέστη !!!😂 Έχω αρχίσει εδώ και λίγο καιρό έχω πονακια περιόδου και εν τέλει κάνοντας τον καρδιοτοκογραφο κατάλαβα ότι κάνω και συσπασουλες!! Είναι το πρώτο μου οπότε νομίζα ότι αυτό που νιώθω ώρες ώρες είναι απ' τη ζέστη ! Ούτε καν μου πέρασε απ' το μυαλό ότι είναι συσπάσεις χαχαχα και εγώ έχω μια αίσθηση ότι θα γεννήσω νωρίτερα και νομίζω και ο γιατρός μου συμφωνεί 😁

Εγώ δεν έχω κάνει ακόμα καρδιοτοκογραφο οπότε δεν ξερω αν κάνω συσπάσεις αλλα πιστεύω σίγουρα κάνω. Ο γιατρός σου τι σου είπε ? Πότε σε περιμένει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Γιατί ρωτας????😬😬😬😬

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τα υγρα που εχω ειναι φυσιολογικά.. Ειναι λευκα και πηχτα σαν κρεμα.. Συγνώμη για την περιγραφή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν μπορώ να καταλάβω αν τα υγρα που εχω ειναι φυσιολογικά.. Ειναι λευκα και πηχτα σαν κρεμα.. Συγνώμη για την περιγραφή. 

Κ μένα κάτι έχει αλλάξει τις τελευταίες μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Στην ίδια φάση βρίσκομαι συντριβάνια τα οποία όμως όσο και να αποσυμφωρησω δεν σταματάνε ποτέ προς το παρόν την παλεύω με αλλαγή στάσεων συχνό ρεψιμο....εμένα πάντως ανά τακτά διαστήματα ακόμα τρέχει μόνο του είμαστε 46 ημερών σήμερα φυσικά όχι όπως την αρχή τότε έτρεχαν όλη μέρα! Δεν έχω ιδέα ποτέ σταματάει. Ο θηλασμός κατά βάση κρατάει 7λεπτα περίπου,στην αρχή κρατούσε 3-5(εκτός αν τον πιάσει κανείς μαραθώνιος και τότε δεν ξεκολλάει)όμως και τότε και τώρα βάζει πολύ καλό βάρος άρα παίρνει και το παχύ γάλα!!

@Tweemaλύθηκε το μυστήριο της 'μαστιτιδας' είχα παρατηρήσει προ ημερών ένα άσπρο σπυράκι πολύ μικρούλη στην θηλή κ το σημείο όπως σου είπα ξεπρήξιμο και κατευθείαν πρήξιμο τελικά το θέμα ήταν απόφραξη γαλακτοφορου πόρου(nipple milk bleb) έσκασα το σπυράκι με μια βελόνα και άρχισε να τρέχει αμέσως λύθηκε το ζήτημα!!!! Μα λέω κ εγώ τόσες μέρες ούτε την πρώτη φορά που είχα πυρετό κλπ κ πήρα κ αντιβίωση δεν είχε κρατήσει!

Και εμεις από κιλά βαζουμε πολυ καλα... Αρα μόνο υπομονη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Λένε σαν τη σιλικόνη κάπως... Είδες κάτι; 

Ναι εδω και κατι μερες ειναι πηχτα περισσότερα οταν σκουπιζομαι στο χαρτι ειναι σαν αλοιφη δεν είναι μεγαλο κομμάτι όπως κάποιας άλλης κοπελας αν ειναι το πωμα τοτε φευγει σταδιακα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!εγώ έχω Πητ μεθαύριο,την Κυριακή...φως δεν βλέπω...με βλέπω για πρόκληση, δεν ξέρω.. αν δεν σπάσουν τα νερά....δεν ξέρω τι να σκεφτώ άλλο...!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina με το καλό ο γάμος! Σχετικά με τα υγρά κ εμένα είχαν αλλάξει τον τελευταίο μήνα. 

@Clairy. τρέχει, ε; κ εμένα.... Δηλαδή ρε κορίτσια @Tweema @Valxris τρέχει έτσι κ αφου εδραιωθεί ο θηλασμός; θα φρικαρω.... Περπατάω κ στάζω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι εδω και κατι μερες ειναι πηχτα περισσότερα οταν σκουπιζομαι στο χαρτι ειναι σαν αλοιφη δεν είναι μεγαλο κομμάτι όπως κάποιας άλλης κοπελας αν ειναι το πωμα τοτε φευγει σταδιακα 

Δεν μου έχει ξανασυμβεί αλλά νομίζω δεν είναι αυτό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι εδω και κατι μερες ειναι πηχτα περισσότερα οταν σκουπιζομαι στο χαρτι ειναι σαν αλοιφη δεν είναι μεγαλο κομμάτι όπως κάποιας άλλης κοπελας αν ειναι το πωμα τοτε φευγει σταδιακα 

Ναι κ μένα κάπως έτσι... Πλησιάζει η ώρα μας!!!  😳😅🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!εγώ έχω Πητ μεθαύριο,την Κυριακή...φως δεν βλέπω...με βλέπω για πρόκληση, δεν ξέρω.. αν δεν σπάσουν τα νερά....δεν ξέρω τι να σκεφτώ άλλο...!!!

Θετική σκέψη!!! Θα σπάσουν τα νερά 🙂 τι σου είπε ο γιατρός σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι κ μένα κάπως έτσι... Πλησιάζει η ώρα μας!!!  😳😅🤭

Ναι κ εμένα έτσι. Ειναι πιο άσπρα απο πριν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Θετική σκέψη!!! Θα σπάσουν τα νερά 🙂 τι σου είπε ο γιατρός σου;

Και να μην σπάσουν μέχρι Κυριακή δεν θα σε αφήσει παραπανω μέρες? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα! Ήμουν σήμερα στο γιατρό. Έκανα καρδιοτοκογραφο. Με είδε από κάτω και μου είπε ότι κοντεύω(37+6 σήμερα). Και εγώ έτσι πιστεύω. Τέτοιες κλωτσοες-μπουνοες... Κτλ και με τον τράχηλο μου που να αντέξει. Θα δείξει βέβαια, ποτέ δεν ξέρεις...  @nik_olαν περάσεις την ημερομηνία σου πόσο θα σε αφήσει παραπάνω; Το έχετε συζητήσει;

Αφού εδραιωθεί ο θηλασμός όχι δεν τρέχει γάλα κορίτσια :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nik_ol είπε:

Θετική σκέψη!!! Θα σπάσουν τα νερά 🙂 τι σου είπε ο γιατρός σου;

Προσπαθώ!🥺🥺 Προχτές ο γιατρός στον υπέρηχο την είδε ψηλά,μετα με την εξέταση με το χέρι μου είπε ότι είναι πιο αισιόδοξος,ότι φαίνεται πιο κάτω,ο τράχηλος έχει λειανθεί αλλά διαστολή γιοκ.Μου είπε ότι καλό θα ήταν να μην σπάσουν τα νερά τώρα.... Μίλησα με την αναισθησιολογο που συνεργάζεται και είναι γνωστή μου και την ήθελα μέσα μαζί μου. Αυτή μου λέει θα λείπω μέχρι τις 2 του μήνα αλλά κανόνισα με τον γιατρό σου θα βρεθούμε από Τρίτη!! Θα με περιμένει η μπέμπα!! Και έβγαλα το συμπέρασμα ότι ο γιατρός δεν βλέπει φως, ότι μάλλον θα πάμε για πρόκληση....😥

Η πρόκληση δεν είναι βέβαια βιαιη  κατάσταση;;; Εντάξει από την καισαρική την προτιμω αλλά.... Θα πάω να μου βάλουν από την αρχη επισκληρίδιο να μην καταλαβαίνω τίποτα....

Ούτε πώμα βγαίνει.... Μόνο λίγο ενοχλήσεις στη μέση εχω ..αυτά!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...