Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Γιατί να γκρινιάζει; 10 λεπτά υπόθεση είναι, κλιματισμό θα έχει, μια χαρά θα είναι πες του !!! 😄 

Χαχαχχα γιατι πρέπει να παει για ψωνια και δεν προλαβαινει και εκτος αυτου ειναι οι βέρες που επιμένει να τις πάρουμε τωρα γιατι λεει οτι δεν θα ειναι οικονομικοτερες αργότερα οπότε δεν αλλάζει κάτι και δεν εχουμε ιδεα που να παμε για φαγητό.. Γκρινιαξε λιγο για την ωρα γιατι πρέπει να κανονισει να φυγει απο το μαγαζί και να ερθει αλλα καλύτερα τωρα παρα μετα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Θηλάζεις ε; πλάκωσε την να παίρνει αντισώματα και εύχομαι να το περάσει στο φτερό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!! Είχα καιρό να μπω και δεν κατάφερα να διαβάσω όλα τα μηνύματα....σε όσες γέννησαν στο ενδιάμεσο να σας ζήσουν κορίτσια μου💞💞 @Tweema περαστικά σας!!! Φουλ θηλασμό και ελπίζω να το ξεπεράσει γρήγορα...εμείς από την παιδική χαρά κολλήσαμε αιφνίδιο εξάνθημα τον Μάρτιο και ακόμα δε ξέρω πως ακριβώς!! 

Σε άλλα νέα η μικρή έκανε το πρώτο εμβόλιο σήμερα... ελπίζω να μην έχουμε θέμα! Περιμένουμε πως και πως να φύγουμε διακοπές..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Προσοχή γιατι κυκλοφορεί ίωση. Ο αδελφός μου είχε το μικρο με ρινο φατυγγιτιδα. Κολλησε απο τα ξαδελφακια του σε εξωτερικο χώρο. 

@Smurf88ποτε κάνουμε το πρώτο εμβόλιο;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina ειχες ρωτήσει ποσο κοστίζει το μοριακό τεστ στο λητω? Γιατί στο Μητερα που γέννησε μια φίλη μου χθες εκανε 150 ευρω το ένα και πήγαν έξω και το έκαναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

@Diana_caterina ειχες ρωτήσει ποσο κοστίζει το μοριακό τεστ στο λητω? Γιατί στο Μητερα που γέννησε μια φίλη μου χθες εκανε 150 ευρω το ένα και πήγαν έξω και το έκαναν.

60€ το άτομο ειναι και το ραπίντ 20€

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Θηλάζεις ε; πλάκωσε την να παίρνει αντισώματα και εύχομαι να το περάσει στο φτερό!! 

Θηλάζω!! Σταματησα κ πότε; 😜 Τρίτη βράδυ ξεκίνησε να θηλάζει από μόνη της συνέχεια  κ συνεχίζει!! Ακόμα θυμάμαι την 1η φορά που αρρώστησε ο γιος μου πως ήμουν κ πως θήλαζε! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Smurf88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Είχα καιρό να μπω και δεν κατάφερα να διαβάσω όλα τα μηνύματα....σε όσες γέννησαν στο ενδιάμεσο να σας ζήσουν κορίτσια μου💞💞 @Tweema περαστικά σας!!! Φουλ θηλασμό και ελπίζω να το ξεπεράσει γρήγορα...εμείς από την παιδική χαρά κολλήσαμε αιφνίδιο εξάνθημα τον Μάρτιο και ακόμα δε ξέρω πως ακριβώς!! 

Σε άλλα νέα η μικρή έκανε το πρώτο εμβόλιο σήμερα... ελπίζω να μην έχουμε θέμα! Περιμένουμε πως και πως να φύγουμε διακοπές..

Να σαι καλά κορίτσι μου.. Από την παιδική χαρά στάνταρ!! Έχει κολλήσει κ μικρός παλιά ακριβώς το ίδιο με την δική σου καλοκαίρι από παιδική χαρά!!! Το είδα με τα ματια μου είχε έρθει ένα παιδάκι με εξανθηματα κ δεν έδωσα σημασία κ την επόμενη ακριβώς έτσι έγινε κ ο μικρός συν πυρετό!! 

Μακάρι την  μικρούλα σας να μην την επηρεάσει το εμβόλιο. Καλές διακοπές 💕

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Προσοχή γιατι κυκλοφορεί ίωση. Ο αδελφός μου είχε το μικρο με ρινο φατυγγιτιδα. Κολλησε απο τα ξαδελφακια του σε εξωτερικο χώρο. 

@Smurf88ποτε κάνουμε το πρώτο εμβόλιο;; 

Μου το είπαν σήμερα ότι κυκλοφορεί ίωση. Με τον καύσωνα που θα έχουμε τώρα δεν πρόκειται να βγούμε έξω.. Πως είναι ο μικρούλης εσένα; 1ο εμβόλιο κάνουν 2-3 μηνών, τα περισσότερα 2 μηνών. Η μικρή μου θα το κάνει σχεδόν 3 μηνών, γιατί όταν γίνει 2 ο παιδίατρος θα λείπει κ θα γυρίσει όταν θα φύγουμε εμείς. 

Παντως βρε κορίτσια σπαραζει η καρδιά μου με την μικρή, μόλις την αφήσω αρχίζει κ νιαουριζει η καημένη με βραχναδα, δεν μου πάει η καρδιά να την αφήνω αλλά ζεσταινομαι πολύ κ με το αιρκοντισιον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Περαστικα σας να το περάσουν γρήγορα και αναίμακτα και τα δύο!!!! Σίγουρα η παιδική την έκανε την ζημιά! Είναι της εποχής τώρα

Εγώ δεν ξέρω αν την έπαθα ο μικρός το ξεπρηζει και μετά ξανά πρήζεται σχετικά γρήγορα ενώ όταν τελειώνει το θηλασμό αδειάζω ότι μπορώ με το χερι δεν ξέρω, πυρετό δεν ανέβασα καθόλου από εχθές το πρωί βέβαια είναι δύσκολο σημείο εκεί που έχουν τα σουτιεν την μπανελα όχι από μασχάλη μέχρι την θηλή όπως την άλλη φορά! Θα το δω πως θα πάει και ίσως πάρω ξανα αντιβίωση....βέβαια δεν πονάει μόνο αν το πιέσω..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Απο χθες είμαι να σκασω. Ο μικρός από την δεύτερα δεν είχε όρεξη να φάει (αυτό το έχει μόνο όταν αρρωσταίνει) αλλά ήταν μια χαρά.,τριτη το ίδιο, χθες ήταν μια χαρά. Κ τσουπ η μικρή βήχα, βραχναδα κ μύτη, ενταξει φρίκαρα μην χειροτέρεψει ή ανεβάσει πυρετό γιατί θα πρέπει να πάμε νοσοκομειο. Σήμερα ξύπνησε ο μικρός με βήχα. Αλλά η μικρούλα σα να είναι κάπως καλύτερα. Σπίτι δεν έχω δεχτεί κανέναν, σε κλειστό χώρο δεν έχουμε πάει, ο άντρας μου είναι με μια μάσκα μόνιμα, οπότε κατέληξα στην παιδική χαρα.. Ευχομαι να μην χειροτέρεψει η κατάσταση. 

@Valxrisπως είσαι, τελικά έπαθες μαστίτιδα; 

@Lia5μου γυρίσατε σπίτι, πως είστε; 

@Natasha24πως τα πάτε με τον μικρό; ηρέμησε καθόλου; 

Περαστικά δεν είναι τίποτα! Εμένα μου ανέβασε πολύ ικτερο και σήμερα τον είχα στη λάμπα όλη μέρα. Τώρα άρχισε να πέφτει και να παίρνει βάρος οπότε βγήκε από τη λάμπα. Αύριο πρωί λογικά πάμε σπίτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Θηλάζω!! Σταματησα κ πότε; 😜 Τρίτη βράδυ ξεκίνησε να θηλάζει από μόνη της συνέχεια  κ συνεχίζει!! Ακόμα θυμάμαι την 1η φορά που αρρώστησε ο γιος μου πως ήμουν κ πως θήλαζε! 

Να σαι καλά κορίτσι μου.. Από την παιδική χαρά στάνταρ!! Έχει κολλήσει κ μικρός παλιά ακριβώς το ίδιο με την δική σου καλοκαίρι από παιδική χαρά!!! Το είδα με τα ματια μου είχε έρθει ένα παιδάκι με εξανθηματα κ δεν έδωσα σημασία κ την επόμενη ακριβώς έτσι έγινε κ ο μικρός συν πυρετό!! 

Μακάρι την  μικρούλα σας να μην την επηρεάσει το εμβόλιο. Καλές διακοπές 💕

 

Μου το είπαν σήμερα ότι κυκλοφορεί ίωση. Με τον καύσωνα που θα έχουμε τώρα δεν πρόκειται να βγούμε έξω.. Πως είναι ο μικρούλης εσένα; 1ο εμβόλιο κάνουν 2-3 μηνών, τα περισσότερα 2 μηνών. Η μικρή μου θα το κάνει σχεδόν 3 μηνών, γιατί όταν γίνει 2 ο παιδίατρος θα λείπει κ θα γυρίσει όταν θα φύγουμε εμείς. 

Παντως βρε κορίτσια σπαραζει η καρδιά μου με την μικρή, μόλις την αφήσω αρχίζει κ νιαουριζει η καημένη με βραχναδα, δεν μου πάει η καρδιά να την αφήνω αλλά ζεσταινομαι πολύ κ με το αιρκοντισιον. 

Εμενα ο μικρός καλα είναι. Εχουμε ΓΟΠ και ειναι καποιες μέρες πιο έντονο. Για παράδειγμα σημερα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ουτε 1 ωρα σερί. Τρώει και ενω τον έχω μιση ωρα τουλάχιστον ορθιο οταν τον αφήσω μετα απο 1 ωρα μου βγαζει γάλα... Ειχαμε ηρεμισει λίγο τωρα 3 μερες παλι ειναι έντονο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα ο μικρός καλα είναι. Εχουμε ΓΟΠ και ειναι καποιες μέρες πιο έντονο. Για παράδειγμα σημερα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ουτε 1 ωρα σερί. Τρώει και ενω τον έχω μιση ωρα τουλάχιστον ορθιο οταν τον αφήσω μετα απο 1 ωρα μου βγαζει γάλα... Ειχαμε ηρεμισει λίγο τωρα 3 μερες παλι ειναι έντονο 

Και εμείς το ίδιο το προχθεσινό βράδυ ήταν απαίσιο κοιμήθηκε μόνο ένα μισάωρο το υπόλοιπο αγκαλιά ή γκρίνια και γουλιες...

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα ο μικρός καλα είναι. Εχουμε ΓΟΠ και ειναι καποιες μέρες πιο έντονο. Για παράδειγμα σημερα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ουτε 1 ωρα σερί. Τρώει και ενω τον έχω μιση ωρα τουλάχιστον ορθιο οταν τον αφήσω μετα απο 1 ωρα μου βγαζει γάλα... Ειχαμε ηρεμισει λίγο τωρα 3 μερες παλι ειναι έντονο 

Και εμείς το ίδιο το προχθεσινό βράδυ ήταν απαίσιο κοιμήθηκε μόνο ένα μισάωρο το υπόλοιπο αγκαλιά ή γκρίνια και γουλιες...

 

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και εμείς το ίδιο το προχθεσινό βράδυ ήταν απαίσιο κοιμήθηκε μόνο ένα μισάωρο το υπόλοιπο αγκαλιά ή γκρίνια και γουλιες...

 

 

 

 

 

 

 

Εμενα βγαζει παραπάνω απο γουλιες.. Εντωμεταξύ το πρωί και ολη τη μερα ειναι πιο ήρεμος. Τωρα προσπαθώ να αποσυμφόρω γιατι εχω συντριβανια. Εχω δηλαδή και αρκετη ροή και φυσικά τρέχει και αρκετές φορές γαλα μονο του. Αυτό ξέρετε πότε φτιάχνει; εντωμεταξύ τρώει γρήγορα. Δηλαδή το πολύ δεκαπενταλεπτο.. Πολυ σπανια φτανει και τόσο.. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Περαστικά δεν είναι τίποτα! Εμένα μου ανέβασε πολύ ικτερο και σήμερα τον είχα στη λάμπα όλη μέρα. Τώρα άρχισε να πέφτει και να παίρνει βάρος οπότε βγήκε από τη λάμπα. Αύριο πρωί λογικά πάμε σπίτι. 

 Μωρέ το μικρακι....περαστικά,με το  καλό να βγείτε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια...έκανα τον καρδιοτοκογραφο σήμερα....34+5 όλα καλά ήταν....2400γρ ο μικρός....σπορακι που λέω και γω.🥰...έκανα και ένα ραντεβού προληπτικά με την αναισθησιολογο ...ο μικρός δεν έχει εμπεδωθεί είναι και νωρίς βέβαια μου είπε...επόμενο ραντεβού την Παρασκευή...όπου θα κάνουμε και την καλλιέργεια ....από φάρμακα συνεχίζουμε σίδηρο..τα υπόλοιπα ως ότου τελειώσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...έκανα τον καρδιοτοκογραφο σήμερα....34+5 όλα καλά ήταν....2400γρ ο μικρός....σπορακι που λέω και γω.🥰...έκανα και ένα ραντεβού προληπτικά με την αναισθησιολογο ...ο μικρός δεν έχει εμπεδωθεί είναι και νωρίς βέβαια μου είπε...επόμενο ραντεβού την Παρασκευή...όπου θα κάνουμε και την καλλιέργεια ....από φάρμακα συνεχίζουμε σίδηρο..τα υπόλοιπα ως ότου τελειώσουν....

Αχ ωραία μπράβο! Να μας κρατας ενημερες. Εμενα 36η και δεν με στελνει πουθενα στην 38η θα με δει παλι αφου στεναχωριεμαι κιολας πιστευα οτι θα πηγαινουμε συχνότερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ωραία μπράβο! Να μας κρατας ενημερες. Εμενα 36η και δεν με στελνει πουθενα στην 38η θα με δει παλι αφου στεναχωριεμαι κιολας πιστευα οτι θα πηγαινουμε συχνότερα! 

Μην στεναχωριέσαι είναι καλό που δεν σε βλέπει συνέχεια σημαίνει ότι ολα ειναι καλά και δεν υπάρχει λόγος να σε δει συχνότερα. Γενικά πώς ειστε οι εγκυουλες του Αυγουστου? Πέρασε και η 1η βδομάδα του μηνα μας! Εγώ πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα πάντως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Περαστικα σας να το περάσουν γρήγορα και αναίμακτα και τα δύο!!!! Σίγουρα η παιδική την έκανε την ζημιά! Είναι της εποχής τώρα

Εγώ δεν ξέρω αν την έπαθα ο μικρός το ξεπρηζει και μετά ξανά πρήζεται σχετικά γρήγορα ενώ όταν τελειώνει το θηλασμό αδειάζω ότι μπορώ με το χερι δεν ξέρω, πυρετό δεν ανέβασα καθόλου από εχθές το πρωί βέβαια είναι δύσκολο σημείο εκεί που έχουν τα σουτιεν την μπανελα όχι από μασχάλη μέχρι την θηλή όπως την άλλη φορά! Θα το δω πως θα πάει και ίσως πάρω ξανα αντιβίωση....βέβαια δεν πονάει μόνο αν το πιέσω..

 

 

Νομίζω πως δεν πας για μαστίτιδα, έτσι καταλαβαίνω. 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα βγαζει παραπάνω απο γουλιες.. Εντωμεταξύ το πρωί και ολη τη μερα ειναι πιο ήρεμος. Τωρα προσπαθώ να αποσυμφόρω γιατι εχω συντριβανια. Εχω δηλαδή και αρκετη ροή και φυσικά τρέχει και αρκετές φορές γαλα μονο του. Αυτό ξέρετε πότε φτιάχνει; εντωμεταξύ τρώει γρήγορα. Δηλαδή το πολύ δεκαπενταλεπτο.. Πολυ σπανια φτανει και τόσο.. 

Ο παιδίατρος τι σου λέει; 

Λογικά δεν έχει ρυθμιστεί η παραγωγή σου. Τρώει γρήγορα έχεις συντριβάνια  αυτό σημαίνει ότι έχεις έντονη ροή. Όταν τον βάζεις στο στήθος σου κ αρχίζει κ κατεβαίνει το γάλα, το ακούς ν α καταπινει γρήγορα τον βγάζεις να έχεις εννοείται πετσέτα για να βγάζεις λιγάκι κ να τον βάζεις πάλι. Λόγω γοπ θήλαζε τον σε  συγκεκριμενες στάσεις μπορεί να τον βοηθήσουν. Πότε θα σταματήσει να τρέχει γάλα το στήθος δυστυχώς κάνεις δεν ξέρει,από αυτά που έχω διαβασει. Εμένα το στήθος έτρεχε γάλα μέχρι κ 2 χρόνων κ μέχρι να πάει 6 μηνών είχα υπερπαραγωγή κ έντονη ροή, από 2 εβδ θήλαζε μάξιμουμ 5λεπτα, εκτός όταν αρρωσταίνε που ήταν συνέχεια στηθος .. Σκεψου το αντανακλαστικο καθόδου το ένιωθα μέχρι κ τον Δεκέμβρη που θηλαζε κανονικά όμως όχι σε όλους τους θηλασμους! Κ τωρα έχω έντονη ροή η μικρή το βγάζει μόνη της πετάγεται όλο το γάλα στο πρόσωπο της κ το βάζει ξανά. Τρέχει πολλή γάλα γίνομαι μούσκεμα συνέχεια. 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Περαστικά δεν είναι τίποτα! Εμένα μου ανέβασε πολύ ικτερο και σήμερα τον είχα στη λάμπα όλη μέρα. Τώρα άρχισε να πέφτει και να παίρνει βάρος οπότε βγήκε από τη λάμπα. Αύριο πρωί λογικά πάμε σπίτι. 

Εύχομαι να είστε αν όχι σπίτι στον γυρισμό για το σπίτι. Εσύ είσαι καλα; 

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Εμενα ο μικρός καλα είναι. Εχουμε ΓΟΠ και ειναι καποιες μέρες πιο έντονο. Για παράδειγμα σημερα ολο το βράδυ δεν κοιμήθηκα ουτε 1 ωρα σερί. Τρώει και ενω τον έχω μιση ωρα τουλάχιστον ορθιο οταν τον αφήσω μετα απο 1 ωρα μου βγαζει γάλα... Ειχαμε ηρεμισει λίγο τωρα 3 μερες παλι ειναι έντονο 

Αχ κορίτσι μου ταλαιπωρειστε πάρα πολύ. Είναι δύσκολο πολύ για το μωρό αλλά κ αγχωτικό για σένα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μην στεναχωριέσαι είναι καλό που δεν σε βλέπει συνέχεια σημαίνει ότι ολα ειναι καλά και δεν υπάρχει λόγος να σε δει συχνότερα. Γενικά πώς ειστε οι εγκυουλες του Αυγουστου? Πέρασε και η 1η βδομάδα του μηνα μας! Εγώ πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα πάντως. 

Εγώ προσωπικά (έχω ΠΗΤ 23/8) σκάω απ' τη ζέστη !!!😂 Έχω αρχίσει εδώ και λίγο καιρό έχω πονακια περιόδου και εν τέλει κάνοντας τον καρδιοτοκογραφο κατάλαβα ότι κάνω και συσπασουλες!! Είναι το πρώτο μου οπότε νομίζα ότι αυτό που νιώθω ώρες ώρες είναι απ' τη ζέστη ! Ούτε καν μου πέρασε απ' το μυαλό ότι είναι συσπάσεις χαχαχα και εγώ έχω μια αίσθηση ότι θα γεννήσω νωρίτερα και νομίζω και ο γιατρός μου συμφωνεί 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μην στεναχωριέσαι είναι καλό που δεν σε βλέπει συνέχεια σημαίνει ότι ολα ειναι καλά και δεν υπάρχει λόγος να σε δει συχνότερα. Γενικά πώς ειστε οι εγκυουλες του Αυγουστου? Πέρασε και η 1η βδομάδα του μηνα μας! Εγώ πιστεύω θα γεννήσω νωρίτερα πάντως. 

Και εγω αυτο πιστεύω για σενα🤭😂 εγω σαν μπαλόνι έτοιμο να σκασει ζεσταινομαι απίστευτα και περα απο το οτι ποναω χαμηλά ανάμεσα στους προσαγωγούς αν περπατησω υποφερω κουραζομαι 😂 εσυ πως εισαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω την βλέπω πολυ χαλαρη την κυρια.. Και ο γιατρός το εχει στάνταρ οτι θα φτασω στην πητ 😭 αν και ποτε δεν ξερεις τι γίνεται γιατι ποσες φορες εχουμε ακουσει οτι πηγαν γιατρο και τους ελεγε εχεις ακομη και ξαφνικα γεννησανε μπορει να θελει να μου κανει εκπληξη η μικρη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αχ ωραία μπράβο! Να μας κρατας ενημερες. Εμενα 36η και δεν με στελνει πουθενα στην 38η θα με δει παλι αφου στεναχωριεμαι κιολας πιστευα οτι θα πηγαινουμε συχνότερα! 

Εγώ πάλι αργότερα νόμιζα θα πάω...🤪ο κάθε γιατρός έχει την δική του ρουτίνα μάλλον.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...