Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Χρειάζεται και τους κρίκους. Αυτούς αν πάρεις από το αστεράκι ξέρεις σίγουρα ότι είναι καλοί. Αλλιώς μπορείς να πάρεις και μεταχειρισμένο από marketplace. Που μένεις; Αν είσαι Αθήνα μπορείς με ραντεβού να πας να δοκιμάσεις όλα τα είδη να δεις τι σε βολεύει..

Παρήγγειλα τους κρίκους από αστεράκι αλλά το ύφασμα από ifasma.eu βέβαια το βίντεο που είδα δένει χωρίς κρίκους με δέσιμο να ρυθμίζεται φυσικά θα δω τι θα βολεψει καλυτερα....όχι δεν είμαι Αθήνα αλλά καμία σχέση όμως Κατερίνη μένω σε χωριό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ναι μπράβο τέτοιο ψάχνω κι εγώ 😂έχει ένα μαγαζί στο golden, θα πάω εκεί να δω 

 

Άπαπα νερά ποιος τα μαζεύει μετά; 😂 😂 🤿

Και η κούκλα αυτήν από τοπικό εδώ είναι! Δεν την είχα δει νωρίτερα και αυτήν που πήραμε το κλαψουλινι το πήραμε από το γνωστό πολυκατάστημα παιχνιδιών

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η AlKate είπε:

Χρειάζεται και τους κρίκους. Αυτούς αν πάρεις από το αστεράκι ξέρεις σίγουρα ότι είναι καλοί. Αλλιώς μπορείς να πάρεις και μεταχειρισμένο από marketplace. Που μένεις; Αν είσαι Αθήνα μπορείς με ραντεβού να πας να δοκιμάσεις όλα τα είδη να δεις τι σε βολεύει..

Εντομεταξυ έχω μάρσιπο της kinderkraft γιατί η κόρη μου είχε χρειαστεί να βάλει γύψο στο πόδι 9μηνων και τον είχα πάρει για να την κουβαλάω εκεί αλλά είναι από 3μηνων και πάνω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Με το καλό κορίτσι!!! Εννοείς προγραμματισμενα ε?

Αν δεν βγει μόνη της μεχρι την Τριτη, θα μπω Τριτη βραδυ με προκληση, εφόσον ηδη εχει ψιλοαρχισει η διαδικασια απο  μονη της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Με το καλο!!! Εύχομαι να εχεις μια εύκολη και ευχαριστη εμπειρία αλλα απο αυτα που λες δεν πρόκειται να ταλαιπωρηθεις καθολου

Ευχαριστώ παρα πολυυυυ!!!! Μακαρι!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna90 με το καλό κορίτσι μου σίγουρα θα πάει καλά και εγώ προγραμματισμένα πήγα χωρίς διαστολή καν με άνοιξε ο γιατρός με το χέρι πριν μπει το φάρμακο 3εκ και μέσα σε 5ωρες είχα γεννήσει! Όλα να πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα!!!! Απο το πρωι εχω πολλη βλεννη και αιματακι.....η γαιτρος θελει να με ξαναδει το απογευμα. Πιστεύει οτι κατι μπορει να γινεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; προσπαθώ να σας προλαβαίνω αλλά κάπου σας χάνω... Γέννησε η @Lia5

@Valxris πηρα μαρσιπο από babywearing 365, τον mini monkey στα 35€. Είναι εργονομικος! Η κοπέλα που τους πουλάει πολυ καλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα!!!! Απο το πρωι εχω πολλη βλεννη και αιματακι.....η γαιτρος θελει να με ξαναδει το απογευμα. Πιστεύει οτι κατι μπορει να γινεται.....

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!! 🎈 Έχει καταλάβει ότι δεν κρατιεσαι να την γνωρίσεις και ειπε να σου κάνει τη χάρη!!! 😊 Περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Τι κάνετε; προσπαθώ να σας προλαβαίνω αλλά κάπου σας χάνω... Γέννησε η @Lia5

@Valxris πηρα μαρσιπο από babywearing 365, τον mini monkey στα 35€. Είναι εργονομικος! Η κοπέλα που τους πουλάει πολυ καλή! 

Γέννησε ναι, όλα τέλεια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα @Diana_caterina μια χαρά δόξα το Θεό εσύ??? Ξεμπερδεψες καθόλου με την χαρτουρα??

Ναι σήμερα θα παρω τηλέφωνο να δω μήπως μας βολεψουν την πρώτη βδομάδα του Αυγούστου μου ειπαν για 19 του μηνα αλλα ειναι ρισκο αν γεννησω νωρίτερα ή αν δεν μπορώ να παω μεχρι το δημαρχείο με αυτην την κοιλιά.. Αλλιώς σεπτεμβριο με την μπεμπα παρεα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η anna90 είπε:

Καλημερα!!!! Απο το πρωι εχω πολλη βλεννη και αιματακι.....η γαιτρος θελει να με ξαναδει το απογευμα. Πιστεύει οτι κατι μπορει να γινεται.....

Αχ ωραία με το καλο!! Περιμένουμε να μας πεις τι γίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@lenaki92ρώτησα για την τιμη του τρικλινου για φυσιολογικό τοκετο ειναι 1240+24%φπα = 1537 δηλαδή

Και ρωτησα για τον τρόπο που επιτρέπεται να βγει το μωρο απο το μαιευτήριο επειδή εμείς θα εχουμε στο αμαξι το 0-36κιλα κάθισμα και μου ειπαν οτι μπορω να το βγαλω στην αγκαλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@lenaki92ρώτησα για την τιμη του τρικλινου για φυσιολογικό τοκετο ειναι 1240+24%φπα = 1537 δηλαδή

Και ρωτησα για τον τρόπο που επιτρέπεται να βγει το μωρο απο το μαιευτήριο επειδή εμείς θα εχουμε στο αμαξι το 0-36κιλα κάθισμα και μου ειπαν οτι μπορω να το βγαλω στην αγκαλια 

Η τιμή περιλαμβάνει αναισθησιολογο κλπ; βασικές εξετάσεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η τιμή περιλαμβάνει αναισθησιολογο κλπ; βασικές εξετάσεις; 

Δεν ξερω 🤔 ρώτησα για την τιμη του τρικλινου και μου είπαν αυτο.. Συνήθως είναι έξτρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@lenaki92ρώτησα για την τιμη του τρικλινου για φυσιολογικό τοκετο ειναι 1240+24%φπα = 1537 δηλαδή

Και ρωτησα για τον τρόπο που επιτρέπεται να βγει το μωρο απο το μαιευτήριο επειδή εμείς θα εχουμε στο αμαξι το 0-36κιλα κάθισμα και μου ειπαν οτι μπορω να το βγαλω στην αγκαλια 

Ναι το αυγο ειναι προαιρετικό ετσι λεει στις οδηγιες εξοδου στο ιντερνετ. Ναι εγώ δεν ειμαι εοππυ αλλα και εμένα κάπου τόσα είναι νομίζω.  Σου είπαν κατι αλλο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Η τιμή περιλαμβάνει αναισθησιολογο κλπ; βασικές εξετάσεις; 

Νομίζω περιλαμβάνονται ολα αυτά στην τιμή. Μόνο οι εξτρα εξετάσεις του μωρου δεν περιλαμβάνονται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι το αυγο ειναι προαιρετικό ετσι λεει στις οδηγιες εξοδου στο ιντερνετ. Ναι εγώ δεν ειμαι εοππυ αλλα και εμένα κάπου τόσα είναι νομίζω.  Σου είπαν κατι αλλο?

Πως ξέρεις αν εισαι ή δεν εισαι εοππυ; εγω απο τοτε που καταργηθηκαν τα βιβλιαρια πολυ εχω μπερδευτει.. Οχι με ρωτησαν αν εχω αλλη ερώτηση αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ξέρεις αν εισαι ή δεν εισαι εοππυ; εγω απο τοτε που καταργηθηκαν τα βιβλιαρια πολυ εχω μπερδευτει.. Οχι με ρωτησαν αν εχω αλλη ερώτηση αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.. 

Πήρα και εγώ τηλέφωνο. Αλλά ξεχασα να ρωτησω στο Λητώ ρωτησα μόνο το Ρεα. Ρώτησα για αν γεννήσεις φυσιολογικά αντί για 3 βράδια να κάτσεις μέσα 2 και όντως ισχύει αλλά για όσους ειναι εοππυ είναι κάτι σαν προσφορά που κάνουν άρα πληρώνεις και λιγότερα. Το λέω μήπως ενδιαφέρεται κάποια να το έχει υπόψη. Επίσης οι εξτρα εξετάσεις του μωρού κοστιζουν 250 ευρώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ξερω 🤔 ρώτησα για την τιμη του τρικλινου και μου είπαν αυτο.. Συνήθως είναι έξτρα; 

Στο ιασω είναι σίγουρα μέσα αυτά, εγώ για καισαρική έδωσα 1814 νομίζω κ ήταν μέσα, αλλά σε κάποια μαιευτήρια διάβασα ότι ειναι έξτρα χρήματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Πως ξέρεις αν εισαι ή δεν εισαι εοππυ; εγω απο τοτε που καταργηθηκαν τα βιβλιαρια πολυ εχω μπερδευτει.. Οχι με ρωτησαν αν εχω αλλη ερώτηση αλλα δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο.. 

Είσαι ρε συ λογικά! Τις εξετάσεις κλπ δεν στις γράφει ο γιατρός σου και πληρώνεις απλά συμμετοχή; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! 

Θα σχολιάσω ότι θυμάμαι, γιατί τα διάβασα όλα πολύ γρήγορα!! 

@Μιντόριόταν θ έρθει η ώρα θα το καταλάβεις!! Στον μικρό ήμουν μόνη μου σπιτι όταν μου έσπασαν τα νερά, ο άντρας μου δούλευε κ στο πλάνο μας δεν ήταν να ρθει κάποιος άλλος σπίτι. Απλά ένα 24ωρο πριν είχα το ένστικτο ότι θα γεννησω τις επόμενες 2 μέρες, το είχαμε συζητήσει.. Κάποιες ώρες πριν σπάσουν τα νερά τελείως που είχε φύγει το πώμα κ πάλι ήμουν μόνη μου!! Η συμβουλή που θα σου έδινα είναι να περιμένεις να σε πιάσουν πόνοι, βασικά αυτό το λέω σε όλες, για να μην κουραστείτε.

@anna90με το καλο κοπέλα μου όπου να ναι θα κρατήσεις το μικρό σου αγκαλίτσα!!

@Valxrisεγώ πήρα τελικά κ ένα σλινγκ απο άλλη κοπέλα για να με βολεύει στον θηλασμό. Να σου πω δεν κοίταξα να φτιάξω, δεν μου πέρασε από το μυαλό.

Δεν θυμάμαι κάποια είπε για μαλαξεις στο στήθος.. Μην πειράζετε το στήθος σας δεν χρειάζεται να κάνετε τίποτα!! Όλες μας τις πρώτες μέρες έχουμε πρώτο γάλα κ στο 3ο 24ωρο περίπου κατεβαίνει κανονικά το γάλα, πρηζεται πάρα πάρα πολύ το στήθος. Εκει χρειάζεται να βάζετε το μωρό στο στήθος χωρίς πρόγραμμα. Μπορείτε για να ανακουφίζεστε να πηγαίνετε να κάνετε ένα ντους ζεστό κ να κάνετε μασάζ το στήθος απαλά κ να αποσυμφορειτε με το χέρι. Μπείτε σε ομάδα της περιοχής, μπείτε στη σελίδα la lache βρείτε φωτογραφίες για να κάνετε μαλαξεις αλλιώς οποία θέλει να της στείλω. Μην το πειράζετε όμως πριν γέννησετε!! 

@Diana_caterina νομίζω εσύ ρώτησες για τν αναγνώριση κυοφορουμενου. Πάρε ένα τηλ στο ληξιαρχειο του νοσοκομείου που θα γεννήσεις να ρωτήσεις αν δέχονται το χαρτί. Στο Έλενα είχα ρωτήσει εγώ κ στο μητέρα που γέννησε γνωστή δεν το δέχονται!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...