Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μπραβο σας πώς περπατάτε με τέτοια ζέστη??? Εγω με το αυτοκίνητο πήγα για δουλειές και πέθανα..γύρισα με πρησμένα πόδια πού να στεκόμουν και όρθια δηλαδή. Τις επόμενες μέρες θα ανέβει κ άλλο η θερμοκρασία. Προσοχή κορίτσια!

Θέλει προσοχή τώρα με τη ζέστη εγώ προχθές μόνο που δεν λιποθύμησα!!

Α και ο γιατρός με μένα υποστηρίζει ότι είτε περπατήσεις είτε δεν περπατήσεις άμα είναι να κατέβει το μωρό θα κατέβει! Ότι και καλά δεν ισχύουν αυτά!!! Τι να πω δεν ξέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Θέλει προσοχή τώρα με τη ζέστη εγώ προχθές μόνο που δεν λιποθύμησα!!

Α και ο γιατρός με μένα υποστηρίζει ότι είτε περπατήσεις είτε δεν περπατήσεις άμα είναι να κατέβει το μωρό θα κατέβει! Ότι και καλά δεν ισχύουν αυτά!!! Τι να πω δεν ξέρω

Α ετσι σου είπε? Ενω συνήθως έτσι λένε σκαλες, περπάτημα και επαφή. Σίγουρα η ακινησία στο κρεβάτι πάντως δεν βοηθάει και πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Α ετσι σου είπε? Ενω συνήθως έτσι λένε σκαλες, περπάτημα και επαφή. Σίγουρα η ακινησία στο κρεβάτι πάντως δεν βοηθάει και πολύ.

Η μαία μου είπε αυτά , περπάτημα σκάλες πιλάτες σεξ.Ο γιατρός μου που ήταν εξωτερικό χρόνια έχει μια άλλη φιλοσοφία γενικώς ,λέει ότι δεν παίζουν ρόλο.ετσι κι εγώ τα κάνω με μέτρο .Το περπάτημα μου το πρότεινει για τη φυσική κατάσταση ,για να μην βαραινουμε!την άσκηση την υποστηρίζει αλλά όχι για να κατέβει το παιδί!!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαα πώς είστε?? Εγώ βγαίνω αργά για περπάτημα και είναι ωραία το ευχαριστιεμαι!! Κατά της 8 κ μισή που έχει φύγει η πολύ η ζέστη και μια χαρά!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Θέλει προσοχή τώρα με τη ζέστη εγώ προχθές μόνο που δεν λιποθύμησα!!

Α και ο γιατρός με μένα υποστηρίζει ότι είτε περπατήσεις είτε δεν περπατήσεις άμα είναι να κατέβει το μωρό θα κατέβει! Ότι και καλά δεν ισχύουν αυτά!!! Τι να πω δεν ξέρω

Κ εγώ που είχα ρωτήσει τη γιατρό, μου είχε πει ότι αν δεν θέλει το μωρό δεν κατεβαίνει που να βαράω τον κωλο μου κάτω! 😄😄😄 Κ για σκάλες που τη ρώτησα μου είπε να μην ταλαιπωρούμαι με σκαλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσιαα πώς είστε?? Εγώ βγαίνω αργά για περπάτημα και είναι ωραία το ευχαριστιεμαι!! Κατά της 8 κ μισή που έχει φύγει η πολύ η ζέστη και μια χαρά!

 

 

Βραδάκι είναι ωραία ναι!! Απλώς τώρα με τα 40αρια δεν ξέρω τι υγρασία θα έχει!🥺🥺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κ εγώ που είχα ρωτήσει τη γιατρό, μου είχε πει ότι αν δεν θέλει το μωρό δεν κατεβαίνει που να βαράω τον κωλο μου κάτω! 😄😄😄 Κ για σκάλες που τη ρώτησα μου είπε να μην ταλαιπωρούμαι με σκαλιά. 

Εδώ η κολλητή μου,δασκαλα γιόγκα,τα έκανε όλα κ πάλι δεν κατέβηκε το μωρό.η άσκηση είναι καλή για το σώμα μας για να μην πονανε οι πλάτες κλπ!!

Η μαία μου μου είπε κ μου έδειξε μαλάξεις για το στήθος  για να κατέβει το γαλατάκι πιο εύκολα κ να ρουφήξει το νινι πιο άνετα.σαςτο είπε εσάς κάποιος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εδώ η κολλητή μου,δασκαλα γιόγκα,τα έκανε όλα κ πάλι δεν κατέβηκε το μωρό.η άσκηση είναι καλή για το σώμα μας για να μην πίνανε οι πλάτες κλπ!!

Η μαία μου μου είπε κ μου έδειξε μαλάξεις γιαα το στήθος  ή α να κατέβει το γαλατάκι πιο εύκολα κ να ρουφήξει το νινι πιο άνετα.σαςτο είπε εσάς κάποιος?

Ρε παιδιά κ κάποια άλλη το έγραψε! Εγώ ξέρω ότι το στήθος δεν το πειράζουμε καθόλου μέχρι να γεννήσουμε🤔 καλά όχι εγώ που θηλάζω ακόμα την 1η αλλά οι υπόλοιπες 😂 κάνει συσπάσεις στη μήτρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εδώ η κολλητή μου,δασκαλα γιόγκα,τα έκανε όλα κ πάλι δεν κατέβηκε το μωρό.η άσκηση είναι καλή για το σώμα μας για να μην πίνανε οι πλάτες κλπ!!

Η μαία μου μου είπε κ μου έδειξε μαλάξεις γιαα το στήθος  ή α να κατέβει το γαλατάκι πιο εύκολα κ να ρουφήξει το νινι πιο άνετα.σαςτο είπε εσάς κάποιος?

Το έχω ακούσει και χθες μάλιστα έψαχνα στο ιντερνετ να βρω αυτές τις μαλάξεις πώς γίνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά κ κάποια άλλη το έγραψε! Εγώ ξέρω ότι το στήθος δεν το πειράζουμε καθόλου μέχρι να γεννήσουμε🤔 καλά όχι εγώ που θηλάζω ακόμα την 1η αλλά οι υπόλοιπες 😂 κάνει συσπάσεις στη μήτρα! 

Μάλλον ξεκινάς αυτές τις μαλάξεις μετά τη γέννα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Μπραβο σας πώς περπατάτε με τέτοια ζέστη??? Εγω με το αυτοκίνητο πήγα για δουλειές και πέθανα..γύρισα με πρησμένα πόδια πού να στεκόμουν και όρθια δηλαδή. Τις επόμενες μέρες θα ανέβει κ άλλο η θερμοκρασία. Προσοχή κορίτσια!

Συνήθως αν έχω δουλειες παίρνω τον πεθερο μου αλλά έπρεπε να παει σε μια τελετη και δεν μπορουσε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου ειπε να μην ζοριζομαι στο περπάτημα να κανω στασεις αλλα δεν μου ειπε αν κατεβαίνει ή οχι! Η μαια μου ειπε για ασκησεις εμπεδωσης.. 

Κορίτσια εχετε ακουσει για την αναγνώριση κυοφορουμενου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το έχω ακούσει και χθες μάλιστα έψαχνα στο ιντερνετ να βρω αυτές τις μαλάξεις πώς γίνονται.

Βρήκες τπτ; Εγώ μαία δεν έχω αλλά πιστεύω όταν γεννησουμε θα μας δείξουν οι μαίες εκεί πως να τα κάνουμε όλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε; 

Εμένα ο γιατρός μου ειπε να μην ζοριζομαι στο περπάτημα να κανω στασεις αλλα δεν μου ειπε αν κατεβαίνει ή οχι! Η μαια μου ειπε για ασκησεις εμπεδωσης.. 

Κορίτσια εχετε ακουσει για την αναγνώριση κυοφορουμενου; 

Ναι το είχε κάνει μια φίλη μου σε συμβολαιογράφο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βρήκες τπτ; Εγώ μαία δεν έχω αλλά πιστεύω όταν γεννησουμε θα μας δείξουν οι μαίες εκεί πως να τα κάνουμε όλα

Μπείτε στο φβ στην ομάδα θηλασμού της περιοχής σας και διαβάστε τα αρχεία, τα έχει όλα μέσα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι το είχε κάνει μια φίλη μου σε συμβολαιογράφο

Τα δεχονται στα μαιευτηρια; ξέρεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Βρήκες τπτ; Εγώ μαία δεν έχω αλλά πιστεύω όταν γεννησουμε θα μας δείξουν οι μαίες εκεί πως να τα κάνουμε όλα

Όχι δεν βρήκα κάτι και δεν έχω και δική μου μαία. Αλλά χθες μίλησα 1η φορά με την παιδίατρο που θα έχουμε μετά και μου είπε πως ο,τι χρειαστώ θα με βοηθήσουν στο νοσοκομείο και θα μου δώσουν και ολες τις πρώτες οδηγίες για μετά οπότε δεν ξανασχοληθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τα δεχονται στα μαιευτηρια; ξέρεις; 

Ναι στο μητέρα στην Αθήνα γέννησε,δεν είχε κάποιο πρόβλημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Διαστολή είχες οταν έσπασαν τα νερά;ή όλα εγιναν με την σειρά τους,εμπεδωση κ μετά διαστολή;;

Νομίζω ότι ο κάθε τοκετος είναι τελείως διαφορετικος...

Εννοειται πως κάθε τοκετός είναι διαφορετικός. Πρώτα έσπασαν τα νερά και μέτα άρχισαν οι συσπάσεις και κατά τη διάρκεια των συσπάσεων ανοιγε η διαστολη και κατέβαινε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε παιδιά κ κάποια άλλη το έγραψε! Εγώ ξέρω ότι το στήθος δεν το πειράζουμε καθόλου μέχρι να γεννήσουμε🤔 καλά όχι εγώ που θηλάζω ακόμα την 1η αλλά οι υπόλοιπες 😂 κάνει συσπάσεις στη μήτρα! 

Στο τέλος της εγκυμοσύνης όχι νωρίτερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Lia5 να σας ζήσει κοριτσι μ να είναι γερός και καλότυχος ο μπεμπακος σας!!! 

 

Είχες κάποιο σημάδι π έσπασαν τα νερά η ξαφνικά? Έτρεξαν?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Το έχω ακούσει και χθες μάλιστα έψαχνα στο ιντερνετ να βρω αυτές τις μαλάξεις πώς γίνονται.

Εμένα μου είπε στις 38 εβδομάδες ας πούμε όχι πιο νωρίς... Αν θες μπορώ να σου στείλω... Αλλά ρωτά πρώτα τον γιατρό σου να μην το πάρω πάνω μου!!!

Και πριν θηλάσεις μου είπε ότι πατάς με έναν τρόπο τη θηλη για να τρέξει λίγο γαλατάκι και μετά να ξεκινήσει το μωρό να παίρνει.. μου τα είπε αυτά η μαία... Απόψεις υπάρχουν πάρα πολλές η καθεμία ακολουθεί ότι νομίζει σωστό! 😊πάτα στο youtube : βίντεο θηλασμού από το all4baby.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρώτησα τη γιατρό μου για το τεστ που θα κάνουμε στο μαιευτήριο, μου είπε ραπιντ ο σύζυγος αν είναι εμβολιασμενος και μοριακό εγώ! (ιασω Αθήνας) 

Την εβδομάδα πριν τον 15αυγουστο θα πάω για nst και θα ρωτήσω και εκεί για σίγουρα 😁

Κατά τ άλλα 33+6 και 2900γρ ο μπέμπης 😅 μου είπε να κάθομαι στα αυγά μου, να μην περπατάω και να μην κουράζομαι μην μου σπάσουν τα νερά, θέλουμε τουλάχιστον 3 εβδομάδες να μείνει μέσα. Το αγχωτικό της υπόθεσης είναι ότι κλείνει κ το ιατρείο για 3 εβδομάδες οπότε  της ειπα να το κανονίσουμε όπως καΙ να έχει την εβδομαδα 23 Αυγούστου εκεί και συμφώνησε! Ελπίζω να κάτσει στα αυγά του κι αυτός 😂 τράχηλος κομπλέ κλειστός, 4.3εκ👌 πιστεύω το χω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Ρώτησα τη γιατρό μου για το τεστ που θα κάνουμε στο μαιευτήριο, μου είπε ραπιντ ο σύζυγος αν είναι εμβολιασμενος και μοριακό εγώ! (ιασω Αθήνας) 

Την εβδομάδα πριν τον 15αυγουστο θα πάω για nst και θα ρωτήσω και εκεί για σίγουρα 😁

Κατά τ άλλα 33+6 και 2900γρ ο μπέμπης 😅 μου είπε να κάθομαι στα αυγά μου, να μην περπατάω και να μην κουράζομαι μην μου σπάσουν τα νερά, θέλουμε τουλάχιστον 3 εβδομάδες να μείνει μέσα. Το αγχωτικό της υπόθεσης είναι ότι κλείνει κ το ιατρείο για 3 εβδομάδες οπότε  της ειπα να το κανονίσουμε όπως καΙ να έχει την εβδομαδα 23 Αυγούστου εκεί και συμφώνησε! Ελπίζω να κάτσει στα αυγά του κι αυτός 😂 τράχηλος κομπλέ κλειστός, 4.3εκ👌 πιστεύω το χω 

33+6 και 2900? Μπραβοοοο καλε θα γινει μεγαλος ο μπεμπης σου!!😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρώτησα τη γιατρό μου για το τεστ που θα κάνουμε στο μαιευτήριο, μου είπε ραπιντ ο σύζυγος αν είναι εμβολιασμενος και μοριακό εγώ! (ιασω Αθήνας) 

Την εβδομάδα πριν τον 15αυγουστο θα πάω για nst και θα ρωτήσω και εκεί για σίγουρα 😁

Κατά τ άλλα 33+6 και 2900γρ ο μπέμπης 😅 μου είπε να κάθομαι στα αυγά μου, να μην περπατάω και να μην κουράζομαι μην μου σπάσουν τα νερά, θέλουμε τουλάχιστον 3 εβδομάδες να μείνει μέσα. Το αγχωτικό της υπόθεσης είναι ότι κλείνει κ το ιατρείο για 3 εβδομάδες οπότε  της ειπα να το κανονίσουμε όπως καΙ να έχει την εβδομαδα 23 Αυγούστου εκεί και συμφώνησε! Ελπίζω να κάτσει στα αυγά του κι αυτός 😂 τράχηλος κομπλέ κλειστός, 4.3εκ👌 πιστεύω το χω 

Το χεις, το χεις!!! Για 3 εβδομάδες κλείνει;;; Είπαμε να κάνει διακοπές αλλά όχι κ έτσι! 😄😄😄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...