Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 47 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι κάθε φορά που θα έρχονται θα πρέπει να κάνουν ραπιντ το οποίο αν κατάλαβα καλά στο κάνουν εκεί. Το μοριακό κανει τουλαχιστον 7-10 ώρες να βγει άρα όλο αυτό θα το περάσουμε μονες μας όλη αυτή την αναμονή ☹

Νομίζω ναι 3 βράδια μένεις. Αν γεννήσεις φυσιολογικά και επιτρεψει και ο γιατρός σου εχω ακούσει μπορεις να κάτσεις και 2 βραδια. Ξέρει καμία αν ισχύει αυτο?

Για το Ιασώ Θεσσαλίας πάλι, ισχύει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 54 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι κάθε φορά που θα έρχονται θα πρέπει να κάνουν ραπιντ το οποίο αν κατάλαβα καλά στο κάνουν εκεί. Το μοριακό κανει τουλαχιστον 7-10 ώρες να βγει άρα όλο αυτό θα το περάσουμε μονες μας όλη αυτή την αναμονή ☹

Νομίζω ναι 3 βράδια μένεις. Αν γεννήσεις φυσιολογικά και επιτρεψει και ο γιατρός σου εχω ακούσει μπορεις να κάτσεις και 2 βραδια. Ξέρει καμία αν ισχύει αυτο?

Θα ρωτήσω αν γίνεται να γίνει εξω το ραπιντ. Τοσες πολλες ωρες; 😭 δεν θέλω να γεννησω μονη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχετε παρατηρησει οτι τα αγορακια εχουν ερθει πριν την πητ? 

Άρα εμείς εεεχουμε δρόμο ακόμα!!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Θα ρωτήσω αν γίνεται να γίνει εξω το ραπιντ. Τοσες πολλες ωρες; 😭 δεν θέλω να γεννησω μονη μου. 

Μα όταν θα πας να κάνεις εισαγωγή θα σου κάνουν  μοριακό όχι ραπιντ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Για το Ιασώ Θεσσαλίας πάλι, ισχύει.

Με τα ίδια λεφτά να φανταστώ που θα πληρωνες αν καθόσουν 3 βραδια ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εχετε παρατηρησει οτι τα αγορακια εχουν ερθει πριν την πητ? 

Συνήθως έτσι λένε ότι τα κορίτσια παίρνουν όλον τον μήνα. Ε δεν νομίζω να πας μεχρι Σεπτεμβρη 🤣😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δεν έχω πόνους αλλά μου είπε να πάω στο μαιευτήριο 😕

Καλή  δύναμη και υπομονή!! Ολα θα πανε καλα!!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Μα όταν θα πας να κάνεις εισαγωγή θα σου κάνουν  μοριακό όχι ραπιντ

Το ξερω για τον άντρα μου το λεω γιατι κοντα στην δουλειά του σε μικροβιολογικο το ραπιντ κανει 10 € να μου πεις νταξει θα δωσεις τοσα λεφτα και θα κοιταξεις τα 30€; πιστεψε με προτιμω να τα δωσω εξω τα 30€ παρα σε ιδιωτικο μαιευτήριο γιατι χρεωνουν λες και ειναι ξενοδοχείο στην μυκονο😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δεν έχω πόνους αλλά μου είπε να πάω στο μαιευτήριο 😕

Νομίζω ετσι είναι συνήθως αν σπασουν τα νερα δεν πονας. Ευχομαι τα καλύτερα κορίτσι μου με το καλο και με εναν πονο😊😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Συνήθως έτσι λένε ότι τα κορίτσια παίρνουν όλον τον μήνα. Ε δεν νομίζω να πας μεχρι Σεπτεμβρη 🤣😁😁

Δεν ξερω τι να σου πω😂 εμενα μου εχουν πει οτι τα κορίτσια έρχονται νωρίτερα αλλα τι να πω 🤷🏼‍♀️ εκεινα ερχονται χωρις να ρωτησουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Το ξερω για τον άντρα μου το λεω γιατι κοντα στην δουλειά του σε μικροβιολογικο το ραπιντ κανει 10 € να μου πεις νταξει θα δωσεις τοσα λεφτα και θα κοιταξεις τα 30€; πιστεψε με προτιμω να τα δωσω εξω τα 30€ παρα σε ιδιωτικο μαιευτήριο γιατι χρεωνουν λες και ειναι ξενοδοχείο στην μυκονο😂

Αααααα οκ ναι... στο λητω 20 ευρω μου ειπαν παντως. Το μοριακό ειναι το θέμα πόσο χρεώνουν και αν μπορούμε να βρούμε κάποιο οικονομικοτερο. Αν το χρεώνουν πχ 100 ευρω και έξω 60 αξιζει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Αααααα οκ ναι... στο λητω 20 ευρω μου ειπαν παντως. Το μοριακό ειναι το θέμα πόσο χρεώνουν και αν μπορούμε να βρούμε κάποιο οικονομικοτερο. Αν το χρεώνουν πχ 100 ευρω και έξω 60 αξιζει

Στα 70€ στο μαιευτήριο και εξω παιζουν 50-60€ απλα αν πας απρογραμματιστα και πεις οτι κανεις το τεστ 2μερες νωρίτερα και τελικα περασεις την πητ σου θα εχεις χασει λεφτα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δεν έχω πόνους αλλά μου είπε να πάω στο μαιευτήριο 😕

Όλα να πάνε καλά, καλή δύναμη κορίτσι!!! 💪✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαχαχαχα λες να πιασουμε Σεπτέμβρη; 😂😭

Για αυτό εμείς μείναμε πίσω;;;😁😁😁εμάς θα βγουν ακριβώς στις ΠΗΤ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Δεν ξερω τι να σου πω😂 εμενα μου εχουν πει οτι τα κορίτσια έρχονται νωρίτερα αλλα τι να πω 🤷🏼‍♀️ εκεινα ερχονται χωρις να ρωτησουν 

Όλα σχετικά είναι,δεν  υπάρχει Φιξ κατάσταση,αυτό κατάλαβαινω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Με τα ίδια λεφτά να φανταστώ που θα πληρωνες αν καθόσουν 3 βραδια ε?

Στο Ιασώ τουλάχιστον αφαιρούν 100€-150€ ανάλογα με το δώματιο..

Αλλά καμία σχέση οι τιμές με Αθήνα απ'ό,τι είδα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Μα όταν θα πας να κάνεις εισαγωγή θα σου κάνουν  μοριακό όχι ραπιντ

Αν είσαι εμβολιασμενος σου κάνουν ραπίντ κ ανεμβολιαστος μοριακό.Ετσι μου ειπαν εμένα εδώ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μιντόρι είπε:

Αν είσαι εμβολιασμενος σου κάνουν ραπίντ κ ανεμβολιαστος μοριακό.

Αα είναι πιο χαλαρά εκει τι ωραία! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ναι δεν έχω πόνους αλλά μου είπε να πάω στο μαιευτήριο 😕

Καλή δύναμη,όλα να πάνε τέλεια!!♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αα είναι πιο χαλαρά εκει τι ωραία! 

Εγώ δεν εμβόλιαστηκα..αν μπω απρογραμμάτιστα θα πληρώσω 80€ κ ο άντρας μου 20 που είναι πλήρως εμβολιασμενος.κ επίσης ο συνοδός εδώ μπαίνει κ δεν ξαναβγαίνει 3 μέρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ δεν εμβόλιαστηκα..αν μπω απρογραμμάτιστα θα πληρώσω 80€ κ ο άντρας μου 20 που είναι πλήρως εμβολιασμενος.κ επίσης ο συνοδός εδώ μπαίνει κ δεν ξαναβγαίνει 3 μέρες..

Εμάς εδώ στην Πάτρα μας είπαν και οι δύο ένα ραπίντ θα κάνουμε μόλις φτάσουμε,χωρίς να με ρωτήσουν αν είμαστε εμβολιασμενοι και ο συνοδός μπαινοβγαίνει χωρίς να χρειάζεται ξανά τεστ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...