Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Natasha24σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, έχεις δίκιο, γιαυτό σου είπα να σβήσεις τα πάντα από το μυαλό σου να τον πάρεις αγκαλιά να κα ετε επαφή δέρμα με δέρμα, να συνδεθείτε. Θα περάσει σύντομα.

@PanBέχεις μπει στην ομάδα ταντεμ; 

@AlKateυπομονή κορίτσι μου.. Τελειώνεις κ εσύ σιγά σιγά.. Εγώ είπα για σλινγκ. Δεν αντέχουν άλλο τα χέρια θα πάρω κ αυτό να θηλάζει ξαπλωτη. 

@Valxrisθρεφταρακι γίνεται κ σένα σαν την δική μου.😍

Στην 1η εγκυμοσύνη με έξετασε ο γυναικολογος 2 φορές πριν γεννησω κ πονεσα κ δεν προκάλεσε τοκετό, στο νοσοκομείο βέβαια με εξέτασαν άπειρες φορές, βιάστηκα βέβαια κ πήγα νωρίς ! Εάν δεν βρίσκεστε σε φάση τοκετού δεν χρειάζεται να γίνεται δαχτυλικη εξέταση. Το να σας πει είναι ψηλά ή χαμηλά ή σκληρός ή μαλακός δεν πρόκειται να δώσει πληροφορίες για το πότε θα γίνει τοκετός γιατί ένας τοκετός μπορεί να κρατήσει μέρες ή ώρα. Κ να σας πω μόνο άγχος φέρνει αυτό σε μια έγκυο. Κ ναι μπορεί να προκαλέσει τοκετο κ να μην το καταλάβετε κ έχω φίλες, γνωστές, άγνωστες που έχει γίνει αυτό. Γιατί να το κάνουν αυτό; για τους δικούς τους λόγους! Στο έμβρυο δεν κάνουν κάτι καθώς βρίσκεται μέσα στον σάκο. 

Βρε @Lia5πολύ τον πάω τν γιατρό σου. Είναι πολύ θετικό που έχεις βρει έναν γιατρό που σέβεται τις επιλογές σου.

 

Εχω μπει αλλά είπα μήπως κάνει καμία εδώ να μου πει έτσι πιο άμεσα 😁

Από πόνο κι εγώ όταν σηκώνομαι νιώθω πόνο χαμηλά στην πυελο λες και θα βγει ο μπέμπης 🙄 ευτυχώς ο τράχηλος είναι μακρύς ακόμα 😐

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Βρε κορίτσια εγώ στις 1/8 έχω ΠΗΤ αλλά χαλαρα...δεν βλέπω φως...😊

Αυτές τις τελευταίες μέρες ,ενώ ε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν εγκρατής με το φαγητό,τα πήγα μια χαρά...τώρα με πιάσει μια τρέλα!!!θέλω να πάρω ένα μονοκιλο πάγωτο να το πλακώσω...να φάω ότι σαβουρα υπάρχει!!!!Γιατί έτσι;;;το έπαθε καμιά;;Έχω αφηνιασει!!🤪🤪🤪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Βρε κορίτσια εγώ στις 1/8 έχω ΠΗΤ αλλά χαλαρα...δεν βλέπω φως...😊

Αυτές τις τελευταίες μέρες ,ενώ ε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν εγκρατής με το φαγητό,τα πήγα μια χαρά...τώρα με πιάσει μια τρέλα!!!θέλω να πάρω ένα μονοκιλο πάγωτο να το πλακώσω...να φάω ότι σαβουρα υπάρχει!!!!Γιατί έτσι;;;το έπαθε καμιά;;Έχω αφηνιασει!!🤪🤪🤪

 

Αυτή είναι ολη μου η εγκυμοσύνη 🤭😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Αυτή είναι ολη μου η εγκυμοσύνη 🤭😅

Εγώ στη μισή και παραπάνω έκανα εμετούς... Μετά δεν μπορούσα να φάω έτρωγα πολύ συγκεκριμένα πράγματα.... Και πολύ υγιεινα κλπ.... Τώρα έχω τρελαθεί..!!!😁 Μπορεί και από  την αγωνία, από την αμηχανία δεν ξέρω...

Δεν έχει κατέβει στη λεκάνη ακόμα... Δεν νιώθω πίεση κάτω που λέτε όλες.... Φοβάμαι μην περάσουν οι μέρες κ σπάσουν  τίποτα νερά και μετά φάω την καισαρική..😥

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια από την αρχή μου έβαλα φρένο!!!  Γενικά πριν σαβουρωνα αρκετά Χαχα !! Το σουβλάκι @Diana_caterina ηχεί πολύ στα αυτιά μου χαχαχχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@PanB Κόριτσι μ να σε ρωτήσω διάβασα στο άλλο θέμα για το αμνιακό! Σ είπε ο γιατρός να κάνετε κάτι π είναι αυξημένο?

Όχι μου είπε να μην κουράζομαι και να μην τρωω γλυκά 😂 απλά παίζει να γεννήσω νωρίτερα, μου είπε ίσως μ σπάσουν τα νερά, πράγμα που δεν θα ήθελα, θέλω να πάω κυρία με το ραντεβού μου 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Όχι μου είπε να μην κουράζομαι και να μην τρωω γλυκά 😂 απλά παίζει να γεννήσω νωρίτερα, μου είπε ίσως μ σπάσουν τα νερά, πράγμα που δεν θα ήθελα, θέλω να πάω κυρία με το ραντεβού μου 😂

Χαχαχαχ τέλεια εντάξει! Ποτε έχετε πει? Στις πόσες εβδομάδες?@

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Εγώ στη μισή και παραπάνω έκανα εμετούς... Μετά δεν μπορούσα να φάω έτρωγα πολύ συγκεκριμένα πράγματα.... Και πολύ υγιεινα κλπ.... Τώρα έχω τρελαθεί..!!!😁 Μπορεί και από  την αγωνία, από την αμηχανία δεν ξέρω...

Δεν έχει κατέβει στη λεκάνη ακόμα... Δεν νιώθω πίεση κάτω που λέτε όλες.... Φοβάμαι μην περάσουν οι μέρες κ σπάσουν  τίποτα νερά και μετά φάω την καισαρική..😥

Οχι βρε μην σκας εχεις ακομη νομίζω ότι μεχρι και την ώρα του τοκετου υπάρχουν περιθώρια! Το οτι την νιώθω πιο κατω δεν σημαίνει ότι θα κατσει κιόλας την νιωθω οτι κοβει βολτες ακομη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ κορίτσια από την αρχή μου έβαλα φρένο!!!  Γενικά πριν σαβουρωνα αρκετά Χαχα !! Το σουβλάκι @Diana_caterina ηχεί πολύ στα αυτιά μου χαχαχχα!!!

Να δεις στο στομάχι μου πως ηχει... Ματι δεν έκλεισα πολυ ανησυχια.. Και γενικα δυσκολευομαι με την καουρα εκει που ελεγα οτι το κοντρολαρω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχαχ τέλεια εντάξει! Ποτε έχετε πει? Στις πόσες εβδομάδες?@

Είχαμε πει στις 39 ιδανικά αλλά δεν με βλέπω 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Να δεις στο στομάχι μου πως ηχει... Ματι δεν έκλεισα πολυ ανησυχια.. Και γενικα δυσκολευομαι με την καουρα εκει που ελεγα οτι το κοντρολαρω.. 

Εμένα με πιάνει για κανένα 10λπετο όταν τρώω κ μετά με αφήνει ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα από καούρες. Δεν πάθαινα ποτέ γενικά ίσως γι'αυτό. Φαντάσου δεν ήξερα τι είναι η καούρα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! 

@Natasha24σε καταλαβαίνω πως νιώθεις, έχεις δίκιο, γιαυτό σου είπα να σβήσεις τα πάντα από το μυαλό σου να τον πάρεις αγκαλιά να κα ετε επαφή δέρμα με δέρμα, να συνδεθείτε. Θα περάσει σύντομα.

@PanBέχεις μπει στην ομάδα ταντεμ; 

@AlKateυπομονή κορίτσι μου.. Τελειώνεις κ εσύ σιγά σιγά.. Εγώ είπα για σλινγκ. Δεν αντέχουν άλλο τα χέρια θα πάρω κ αυτό να θηλάζει ξαπλωτη. 

@Valxrisθρεφταρακι γίνεται κ σένα σαν την δική μου.😍

Στην 1η εγκυμοσύνη με έξετασε ο γυναικολογος 2 φορές πριν γεννησω κ πονεσα κ δεν προκάλεσε τοκετό, στο νοσοκομείο βέβαια με εξέτασαν άπειρες φορές, βιάστηκα βέβαια κ πήγα νωρίς ! Εάν δεν βρίσκεστε σε φάση τοκετού δεν χρειάζεται να γίνεται δαχτυλικη εξέταση. Το να σας πει είναι ψηλά ή χαμηλά ή σκληρός ή μαλακός δεν πρόκειται να δώσει πληροφορίες για το πότε θα γίνει τοκετός γιατί ένας τοκετός μπορεί να κρατήσει μέρες ή ώρα. Κ να σας πω μόνο άγχος φέρνει αυτό σε μια έγκυο. Κ ναι μπορεί να προκαλέσει τοκετο κ να μην το καταλάβετε κ έχω φίλες, γνωστές, άγνωστες που έχει γίνει αυτό. Γιατί να το κάνουν αυτό; για τους δικούς τους λόγους! Στο έμβρυο δεν κάνουν κάτι καθώς βρίσκεται μέσα στον σάκο. 

Βρε @Lia5πολύ τον πάω τν γιατρό σου. Είναι πολύ θετικό που έχεις βρει έναν γιατρό που σέβεται τις επιλογές σου.

 

Κι εγώ αλλά κάτσε να τον δούμε και στην πράξη 😜 37+6 σήμερα πήγαμε να δούμε τον μπέμπη. 3114 κιλά έχει αρχίσει να κατεβαίνει αλλά περνάει καλά και δε δείχνει να βιάζεται 😆 Έκανα και το καρδιογράφημα όλα καλά ☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα με πιάνει για κανένα 10λπετο όταν τρώω κ μετά με αφήνει ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα από καούρες. Δεν πάθαινα ποτέ γενικά ίσως γι'αυτό. Φαντάσου δεν ήξερα τι είναι η καούρα 😂😂😂

Τυχερουλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Βρε κορίτσια εγώ στις 1/8 έχω ΠΗΤ αλλά χαλαρα...δεν βλέπω φως...😊

Αυτές τις τελευταίες μέρες ,ενώ ε όλη την εγκυμοσύνη ήμουν εγκρατής με το φαγητό,τα πήγα μια χαρά...τώρα με πιάσει μια τρέλα!!!θέλω να πάρω ένα μονοκιλο πάγωτο να το πλακώσω...να φάω ότι σαβουρα υπάρχει!!!!Γιατί έτσι;;;το έπαθε καμιά;;Έχω αφηνιασει!!🤪🤪🤪

 

Ίσως το μωρό έχει αρχίσει να κατεβαίνει και δε σε πιέζει στο στομάχι. Το πιστεύω γιατί κι εγώ πλέον δε φουσκωνω τόσο εύκολα. Συνήθως όταν σπάνε τα νερά εξελίσσεται πιο γρήγορα ο τοκετός. 

 

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα με πιάνει για κανένα 10λπετο όταν τρώω κ μετά με αφήνει ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα από καούρες. Δεν πάθαινα ποτέ γενικά ίσως γι'αυτό. Φαντάσου δεν ήξερα τι είναι η καούρα 😂😂😂

Ούτε εγώ ήξερα αλλά κάποιος φρόντισε να μάθω 🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι βρε μην σκας εχεις ακομη νομίζω ότι μεχρι και την ώρα του τοκετου υπάρχουν περιθώρια! Το οτι την νιώθω πιο κατω δεν σημαίνει ότι θα κατσει κιόλας την νιωθω οτι κοβει βολτες ακομη

Καλά την νιώθω όλη μέρα χορεύει!θα φύγει η κοιλιά από το σώμα μου!😊

Ο γιατρός μου έλεγε ότι επειδή στα πρώτα είμαστε πιο στρεσαρισμένες και αγχωμένες για αυτό και κατεβαίνουνκαι πιο δύσκολα τα μωράκια🥺

Μακάρι να είναι όπως τα λες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Να δεις στο στομάχι μου πως ηχει... Ματι δεν έκλεισα πολυ ανησυχια.. Και γενικα δυσκολευομαι με την καουρα εκει που ελεγα οτι το κοντρολαρω.. 

Έχω πήξει στα κριτσίνια!!🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εμένα με πιάνει για κανένα 10λπετο όταν τρώω κ μετά με αφήνει ευτυχώς δεν ταλαιπωρήθηκα από καούρες. Δεν πάθαινα ποτέ γενικά ίσως γι'αυτό. Φαντάσου δεν ήξερα τι είναι η καούρα 😂😂😂

Ήσουν τυχερή και δεν είχες!!! Και εγώ δεν είχα ιδέα αλλά έμαθα!!! Ένιωθα σαν δράκος!!!🤪🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Ήσουν τυχερή και δεν είχες!!! Και εγώ δεν είχα ιδέα αλλά έμαθα!!! Ένιωθα σαν δράκος!!!🤪🤪

Εγώ φρυγανιές ξανεφαγα τώρα στον 8.....η ναυτια ακόμη να φύγει και δεν θα φύγει ποτέ....βέβαια άρχισα να θέλω να φάω καμία βλακιουλα και μετά την μετανιώνω πίκρα...κάτι αλμυρό δηλαδή πχ...πατατάκια...για γλυκά ούτε λόγος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Εγώ φρυγανιές ξανεφαγα τώρα στον 8.....η ναυτια ακόμη να φύγει και δεν θα φύγει ποτέ....βέβαια άρχισα να θέλω να φάω καμία βλακιουλα και μετά την μετανιώνω πίκρα...κάτι αλμυρό δηλαδή πχ...πατατάκια...για γλυκά ούτε λόγος.... 

Και εγώ τα ίδια... Νομίζω ότανκάνεις τόσο καιρό εμετό το στομάχι διαλύεται.... Και ένα περίεργο άλλο είναι ότι μπορεί να φάω τη μία μέρα π.χ. 5 φράουλες και να είμαι okay και να φάω και το άλλο απόγευμα και να με πειράξουν!! Τώρα έφαγα σταφίδες με αμύγδαλα που υποτίθεται είναι το τοπ που δεν με ενοχλεί και σήμερα Με ενόχλησε!!🤪🤪🤪 Σκεφτόμουν ότι μόλις τελειώσει η εγκυμοσύνη θα τα φάω όλα!!!!! Δρακουλίνια ,πατατάκια.. τα πάντα!! Αλλά λένε στονθηλασμό πρέπει να προσέχεις περισσότερο..🥺🥺🥺

Δεν ξέρω πόσο να προσέξω περισσότερο έλεος... Θα βάλω τα κλάματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Και εγώ τα ίδια... Νομίζω ότανκάνεις τόσο καιρό εμετό το στομάχι διαλύεται.... Και ένα περίεργο άλλο είναι ότι μπορεί να φάω τη μία μέρα π.χ. 5 φράουλες και να είμαι okay και να φάω και το άλλο απόγευμα και να με πειράξουν!! Τώρα έφαγα σταφίδες με αμύγδαλα που υποτίθεται είναι το τοπ που δεν με ενοχλεί και σήμερα Με ενόχλησε!!🤪🤪🤪 Σκεφτόμουν ότι μόλις τελειώσει η εγκυμοσύνη θα τα φάω όλα!!!!! Δρακουλίνια ,πατατάκια.. τα πάντα!! Αλλά λέβε στονθηλασμό πρέπει να προσέχεις περισσότερο..🥺🥺🥺

Δεν ξέρω πόσο να προσέξω περισσότερο έλεος... Θα βάλω τα κλάματα...

Θα έρθουν καλύτερες μέρες και για εμάς...έτσι και γω τρωωω πολλά φρούτα και την μια μέρα είμαι οκ και την άλλη δεν κατάλαβα την φταίει...το σκ έχω στόχο να φάω παγωτό....να δούμε πως θα πάει....😜😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω στο φαγητο το πάθαινα στην αρχή με τους εμετούς! Τωρα με ειχαν πειραξει τα κερασια αλλα ηταν στάνταρ και τις 2 φορες με πειραξαν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια συνεχίζετε την οδήγηση κανονικά ή έχετε σταματήσει?

Ποια οδήγηση; Εγώ ή που δε θα χωράω ή που δε θα φτάνω το τιμόνι 🤣

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω στο φαγητο το πάθαινα στην αρχή με τους εμετούς! Τωρα με ειχαν πειραξει τα κερασια αλλα ηταν στάνταρ και τις 2 φορες με πειραξαν! 

Εγώ από τον 5ο έχω σταματήσει τους εμετούς αλλά 2 φορές που έφαγα κεράσια μου κάθισαν πολύ βαριά και δεν ξαναδοκιμασα ενώ γενικά έτρωγα μπόλικα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...