Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε???

Τελικά δεν έχει αλλάξει τίποτα με τους συνοδούς και τις επισκέψεις έτσι.?

Προσπαθώ να ξεκινήσω τη διαδικασία της εξωσης με πιπέρι, ανανά κλπ αλλά ούτε μισή συσπασουλα 🙄 Για τις επισκέψεις ευτυχώς ανεβαίνουν τα κρούσματα και αποκλείεται να αλλάξει κάτι. Για τον συνοδό πρέπει να ρωτήσεις τι ισχύει στο μαιευτήριο που θα γεννήσεις ή τον γιατρό σου που θα ξέρει 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Τον βγάζεις ε; εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό, απλά αν κάτι επείγει τα κάνω ταυτόχρονα...δεν θέλει να θηλάζει σε όρθια στάση αλλιώς θα την έβαζα στον μάρσιπο κ θα θήλαζα. Σκέφτομαι να αγοράσω μ άλλον έναν που να μπορώ να την θηλάσω έτσι όπως την βολεύει, θα το δω. Εμένα ο μικρός έκοψε την πανα όταν ήθελε εκείνος χωρίς ατυχήματα κ έτσι αυτό το στάδιο δεν το πέρασα ποτέ. Μήπως δεν ειναι έτοιμη η μικρούλα; 

Και εγώ κάνω ταυτόχρονα πράγματα δεν το συζητώ απλά μπορεί να θελήσει να της βάλω το βρακί να την σκουπίσω να βάλει κάτι πέδιλα δύσκολα....η μικρή είναι 31μηνων και μόνη της ζήτησε να κάτσει κάναμε μια προετοιμασία με την συζήτηση έκατσε καμια πέντε μέρες ίσα να δει πως είναι χωρίς να κάνει τίποτα και μετά έβαλε ξανά πάνα  και μετά το αφήσαμε δύο τρεις μέρες και μετά ζητησε ξανά έκανε λίγα τα άλλα μισά στο βρακί και στο πάτωμα την επόμενη φορα λίγα περισσότερα στο γιογιο και λίγα στο βρακί γιατί φαινόταν ότι δεν είχε πλήρη αισθηση των σφικτηρων μέχρι το τέλος της ημέρας είχε ζητήσει μόνη της πριν κάνει οπουδήποτε και έτσι το συνεχίσαμε την δεύτερη μέρα τα κράτησε τρεις ώρες και δεν έκανε μέχρι που αποφάσισε μόνη της και ενώ της φοράω στον ύπνο πάνα στον μεσημεριανό με φώναξε να της πάω το γιογιό και εχθές 3η μέρα μεσημέρι ξύπνησε με στεγνή πάνα άρα θεωρώ πως είναι έτοιμη λίγο γκρινιάζει αλλά θεωρώ πως πάει καλά!!!! Συγνώμη που λέω τα δικά μου ο μάρσιπος είναι μια καλή λύση τον σκέφτηκα και εγώ εχθές εμένα θηλάζει σε όρθια στάση το έχω δοκιμάσει όταν έχει πονακια αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο δικός μου θα βολεύεται εκεί μέσα γιατί γενικά θηλάζει με ανησυχία

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2021 at 5:22 ΜΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κορίτσια από αποφρακτηρα μύτης τι πήρατε; Ή όσες έχετε ήδη χρησιμοποιήσει κάποιον κ ήταν καλός, θα εκτιμούσα προτάσεις! 😊

Λοιπόν, επισκέφτηκα μία παιδίατρο θεωρείται πολύ καλή εδώ στην πόλη μου και είναι και σύμβουλος θηλασμού. Μου είπε να πάρω αποφρακτηρα μυτης otrisalin ! Γιατί συμφέρει και τα ανταλλακτικά μπορείς να το αποστειρώνει και να τα χρησιμοποιείς πάλι δεν χρειάζεται να τα πετάς. Φυσικά δεν το χρησιμοποιούμε ακόμα αλλά θα χρειαστεί μάλλον για αυτό μου το 'πε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Ναι. Είχα κ λορδωση.. Κ από την επισκληριδιο. Κ στο γιο μου με φυσιολογικό τοκετο 1 μήνα χάλια ήμουν... 

Πωπω,δεν ξέρουμε τι θα πάθουμε άλλο... Περαστικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε???

Τελικά δεν έχει αλλάξει τίποτα με τους συνοδούς και τις επισκέψεις έτσι.?

Τι τους θες;;😁

Καλύτερα χωρίς επισκεπτήριο με τετοια έξαρση κοβιντ!!

Στο Ιασώ πάντως που θα πάω εγώ δεν άλλαξε κάτι.ο συνοδός μπαίνει με τεστ και δεν ξαναβγαίνει. Πάρε ένα τηλ.εκει που θα γεννήσεις για να ξέρεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τι τους θες;;😁

Καλύτερα χωρίς επισκεπτήριο με τετοια έξαρση κοβιντ!!

Στο Ιασώ πάντως που θα πάω εγώ δεν άλλαξε κάτι.ο συνοδός μπαίνει με τεστ και δεν ξαναβγαίνει. Πάρε ένα τηλ.εκει που θα γεννήσεις για να ξέρεις.

Δεν ξανά βγαίνει??? Σοβαρά μιλάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Τι τους θες;;😁

Καλύτερα χωρίς επισκεπτήριο με τετοια έξαρση κοβιντ!!

Στο Ιασώ πάντως που θα πάω εγώ δεν άλλαξε κάτι.ο συνοδός μπαίνει με τεστ και δεν ξαναβγαίνει. Πάρε ένα τηλ.εκει που θα γεννήσεις για να ξέρεις.

Στο Ιασώ πήρα κ Μ είπαν ότι μπορεί να μπαινοβγαίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

@Diana_caterina τι έγινε; Που χάθηκες; Ελπίζω όλα να είναι καλά! 

Ολα καλα😂 καλημέρα! Απλα δεν εχω τι να προσθέσω στις κουβέντες αλλα σας διαβαζω! Σε δυο μερες μπαινω στον μηνα μου, με εχει πειραξει λιγο το εντερο μου κάποια αλλη που να εχει κατι τετοιο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ολα καλα😂 καλημέρα! Απλα δεν εχω τι να προσθέσω στις κουβέντες αλλα σας διαβαζω! Σε δυο μερες μπαινω στον μηνα μου, με εχει πειραξει λιγο το εντερο μου κάποια αλλη που να εχει κατι τετοιο; 

Πόνο εννοείς?? Εγώ! Αλλά συνεχίζω ακόμα 2 Σιδηρούς οπότε... Λογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Πόνο εννοείς?? Εγώ! Αλλά συνεχίζω ακόμα 2 Σιδηρούς οπότε... Λογικό.

Νιωθω φουσκωμενη και εχω αερια παιρνω ενα σιδηρο γιατι διαφορετικά δεν μπορω να ενεργηθω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Προς το τέλος ο γιατρός μας εξετάζει απο κατω?

Εχω ακουσει οτι εξεταζουν αλλα απο την @Tweema ξέρω ότι αν δεν ξεκινάει ο τοκετος δεν το κάνουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Και εγώ κάνω ταυτόχρονα πράγματα δεν το συζητώ απλά μπορεί να θελήσει να της βάλω το βρακί να την σκουπίσω να βάλει κάτι πέδιλα δύσκολα....η μικρή είναι 31μηνων και μόνη της ζήτησε να κάτσει κάναμε μια προετοιμασία με την συζήτηση έκατσε καμια πέντε μέρες ίσα να δει πως είναι χωρίς να κάνει τίποτα και μετά έβαλε ξανά πάνα  και μετά το αφήσαμε δύο τρεις μέρες και μετά ζητησε ξανά έκανε λίγα τα άλλα μισά στο βρακί και στο πάτωμα την επόμενη φορα λίγα περισσότερα στο γιογιο και λίγα στο βρακί γιατί φαινόταν ότι δεν είχε πλήρη αισθηση των σφικτηρων μέχρι το τέλος της ημέρας είχε ζητήσει μόνη της πριν κάνει οπουδήποτε και έτσι το συνεχίσαμε την δεύτερη μέρα τα κράτησε τρεις ώρες και δεν έκανε μέχρι που αποφάσισε μόνη της και ενώ της φοράω στον ύπνο πάνα στον μεσημεριανό με φώναξε να της πάω το γιογιό και εχθές 3η μέρα μεσημέρι ξύπνησε με στεγνή πάνα άρα θεωρώ πως είναι έτοιμη λίγο γκρινιάζει αλλά θεωρώ πως πάει καλά!!!! Συγνώμη που λέω τα δικά μου ο μάρσιπος είναι μια καλή λύση τον σκέφτηκα και εγώ εχθές εμένα θηλάζει σε όρθια στάση το έχω δοκιμάσει όταν έχει πονακια αλλά δεν ξέρω κατά πόσο ο δικός μου θα βολεύεται εκεί μέσα γιατί γενικά θηλάζει με ανησυχία

 

 

 

 

Αγχώθηκα με την όλη διαδικασία χαχα κοιτα ακολούθησε την, όπως κάνεις,αφου το ζήτησε κάπου θα το βρει. Εμενα 30 μηνών ζήτησε να κοιμηθεί 1 βράδυ χώρις πάνα.. Πριν τα 2 ξυπνουσε με στεγνή πάνα αλλά να σου πω το φοβήθηκα λίγο, επέμενε κ το έκανα, μέσα στην ημέρα είχαμε ένα θέμα δεν ήθελε το γιογιό, ήθελε να είναι με βρακάκι όμως κ δεν ήθελε ούτε τουαλέτα. Κατάλαβες μου έλεγε θέλω τσισα αλλά φοβοταν να κάνει αλλού. Το αποτέλεσμα ήταν να βάζω πάνα για να κάνει τσισα. Έξω όμως δεν γινόταν να ακολουθήσω αυτό κ έτσι ξεκίνησε να κάνει εκτός σπιτιού κ στο σπίτι έκανε πρώτα στην τουαλέτα κ μετά γιογιό. Μια εβδ έκανε να καταλήξει πως θέλει να κάνει. Αλλά... Κακά έχει 3-4 μήνες που κάνει εκτός πάνας!! 2 χρόνια έχει σταματήσει την πανα για τσισα κ 2 χρόνια μου έλεγε ότι φοβοται να κάνει κακά αλλού, πάντα τον ρωτούσα αλλά δεν... Βγήκαμε το πρωί παιδική χαρά κ η μικρή αγκαλίτσα στήθος. Θα ξαναπροσπαθησω μπας κ θηλάσει μέσα στον μάρσιπο γιατί τα χέρια μου έχουν αρχίσει κ δεν βάστανε άλλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Προς το τέλος ο γιατρός μας εξετάζει απο κατω?

Κάποιοι σου λένε να σε εξετάζουν από όταν μπεις στον μήνα σου για να ξέρουν άμα μαλακώνει ο τράχηλος. Εγώ δε θέλω οπότε δεν το κάνουμε, αλλά μου είπε ότι όταν πάω να γεννήσω θα πρέπει να με δει 1-2 φορές να ξέρει πώς εξελίσσεται 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Προς το τέλος ο γιατρός μας εξετάζει απο κατω?

Εμένα σε δύο εβδομάδες που θα ξαναπάω στη γιατρό μου είπε ότι θα αρχίσει να με κοιτάει κ από κάτω. 37η εβδ θα είμαι τοτε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όποια ξέρει μπορεί να μου πει πως γίνεται αυτή η εξέταση που λέμε και γιατί επιλέγετε να μην εξεταστειτε με αυτόν τον τρόπο; Μπορεί να κάνει κακό σε μας ή στο έμβρυο; Δεν έχω ιδέα γι'αυτό και οι πολλαπλές ερωτήσεις 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όποια ξέρει μπορεί να μου πει πως γίνεται αυτή η εξέταση που λέμε και γιατί επιλέγετε να μην εξεταστειτε με αυτόν τον τρόπο; Μπορεί να κάνει κακό σε μας ή στο έμβρυο; Δεν έχω ιδέα γι'αυτό και οι πολλαπλές ερωτήσεις 😊

Εγώ δεν ξέρω απλά έχω διαβάσει εδώ απο κοπέλες ότι δεν κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όποια ξέρει μπορεί να μου πει πως γίνεται αυτή η εξέταση που λέμε και γιατί επιλέγετε να μην εξεταστειτε με αυτόν τον τρόπο; Μπορεί να κάνει κακό σε μας ή στο έμβρυο; Δεν έχω ιδέα γι'αυτό και οι πολλαπλές ερωτήσεις 😊

Εμενα μου έκανε 2 φορές όταν μπήκα στον μήνα μου... Απλά στο κραβατι που είσαι ξαπλωμένη σου λέει να κάτσεις κάπως να δει με το χέρι κολπικά πως είναι ο τράχηλος. ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Αγχώθηκα με την όλη διαδικασία χαχα κοιτα ακολούθησε την, όπως κάνεις,αφου το ζήτησε κάπου θα το βρει. Εμενα 30 μηνών ζήτησε να κοιμηθεί 1 βράδυ χώρις πάνα.. Πριν τα 2 ξυπνουσε με στεγνή πάνα αλλά να σου πω το φοβήθηκα λίγο, επέμενε κ το έκανα, μέσα στην ημέρα είχαμε ένα θέμα δεν ήθελε το γιογιό, ήθελε να είναι με βρακάκι όμως κ δεν ήθελε ούτε τουαλέτα. Κατάλαβες μου έλεγε θέλω τσισα αλλά φοβοταν να κάνει αλλού. Το αποτέλεσμα ήταν να βάζω πάνα για να κάνει τσισα. Έξω όμως δεν γινόταν να ακολουθήσω αυτό κ έτσι ξεκίνησε να κάνει εκτός σπιτιού κ στο σπίτι έκανε πρώτα στην τουαλέτα κ μετά γιογιό. Μια εβδ έκανε να καταλήξει πως θέλει να κάνει. Αλλά... Κακά έχει 3-4 μήνες που κάνει εκτός πάνας!! 2 χρόνια έχει σταματήσει την πανα για τσισα κ 2 χρόνια μου έλεγε ότι φοβοται να κάνει κακά αλλού, πάντα τον ρωτούσα αλλά δεν... Βγήκαμε το πρωί παιδική χαρά κ η μικρή αγκαλίτσα στήθος. Θα ξαναπροσπαθησω μπας κ θηλάσει μέσα στον μάρσιπο γιατί τα χέρια μου έχουν αρχίσει κ δεν βάστανε άλλο. 

Κακά έκανε κανονικά από την πρώτη μέρα αλλά σίγουρα με φόβο κάνουμε αγγαλιτσα εκείνη την ώρα και ότι άλλο την χαλαρώνει μπορεί να βλέπει λίγο youtube μπορεί να έχει αγγαλια την κουβερτουλα που δεν αποχωρίζεται ποτέ αλλά κάνει! Έξω δεν μπορώ ούτε εγώ να το ακολουθήσω π.χ για παιδική χαρά που πάμε κάθε απόγευμα πλέον από τότε που γεννήθηκε ο μικρός της βάζω πάνα φυσικά και στην παιδική έχει την αίσθηση ότι φοράει βρακί και μου λέει γιογιό της λέω: ότι η παιδική χαρά δεν έχει γιογιό σαν αστείο και μπορεί να κάνει στην πάνα όταν πάμε σπίτι θα την βγάλουμε και θα βάλουμε όποιο βρακάκι επιλέξεις(ευτυχώς έχουμε καμιά 20αρια και επιλέγει αυτήν κάθε φορά σαν παιχνίδι) σήμερα βέβαια το ρίσκαρα κ πήγαμε σούπερ μάρκετ με το βρακάκι πρώτη φορά....το απόγευμα π.χ που έχουμε να πάμε τον μικρό παιδίατρο (και εμένα τα χέρια μου πέφτουν,θα σας πω το απόγευμα πως πάμε) και θα την πάμε στην πεθερά μου θα πάρουμε και το γιογιό μαζί..... Και εμείς στην παιδική χαρά θηλάζουμε κανονικά!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Κορίτσια να σας ρωτήσω. Προς το τέλος ο γιατρός μας εξετάζει απο κατω?

Νομιζω ότι εξαρτάται από τον γιατρό.εγω είμαι 38+4. Προχτές που πήγα τον ρώτησα αν θα με εξετάσει και αφού είδε στον υπέρηχο ότι το μωρό δεν είναι αρκετά κάτω,με ρώτησε αν είχα καθόλου βλεννες  ,που δεν εχω,μου λέει δεν σε εξετάζω γιατί δεν θα δω τίποτα!Δεν θα έχει διαστολη ο τράχηλος καθόλου.οποτε όχι.

Γιατί να κάνει κακό σε σένα ή στο μωρό??όχι.Μην μπαίνεις σε τέτοιες σκέψεις ,ξέρει ο γιατρός σου τι κάνει,είσαι σε αυτόν γιατί τον εμπιστεύεσαι και όλα οκ!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μαριλου1 νομίζω αν έχω καταλάβει καλά μπορεί να προκαλέσει τοκετο καποιοι γιατροι κανιυν κατι σαν ελικοπτερακι οπως το λενε και εσυ προκαλείτε τοκετος

Σίγουρα θα σου εξηγησει και κάποια άλλη καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Όποια ξέρει μπορεί να μου πει πως γίνεται αυτή η εξέταση που λέμε και γιατί επιλέγετε να μην εξεταστειτε με αυτόν τον τρόπο; Μπορεί να κάνει κακό σε μας ή στο έμβρυο; Δεν έχω ιδέα γι'αυτό και οι πολλαπλές ερωτήσεις 😊

Βάζει τον δείκτη και τον μέσο όπως φαίνεται στη φωτογραφία και αν τα ανοίξει, καταλαβαίνει εμπειρικά το μέγεθος της διαστολής από την απόσταση που έχουν μεταξύ τους. Δεν κάνει κακό, δεν ακουμπάει καν το έμβρυο. Το ελικοπτερακι είναι άλλο πράγμα, πονάει, προκαλεί τοκετό και αποτελεί μαιευτική βία. Η κολπική εξέταση αν γίνει με προσοχή και σεβασμό δεν πονάει. Εγώ επειδή θα αισθάνομαι άβολα (και να μην πονέσει δεν είναι κάτι ευχάριστο) δε θα μπορώ να χαλαρώσω, θα σφιγγομαι. Έχουμε πει όμως ότι όταν νιώσω ότι ξεκινάει ο τοκετός θα πάω πρώτα στο ιατρείο του γιατρού μου να δούμε τι γίνεται στον καρδιοτοκογραφο και αν έχω όντως συσπάσεις τοκετού να ελέγξει διαστολή για να πάω στο μαιευτήριο μόνο άμα έχει ξεκινήσει. Μετά θα με εξετάσει να δούμε άμα είναι τέλεια η διαστολή και αρκετά χαμηλά το κεφάλι για να μην ξεκινήσω να σπρώχνω νωρίς και κουραστώ. 

Screenshot_20210722-153936_Google.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Βάζει τον δείκτη και τον μέσο όπως φαίνεται στη φωτογραφία και αν τα ανοίξει, καταλαβαίνει εμπειρικά το μέγεθος της διαστολής από την απόσταση που έχουν μεταξύ τους. Δεν κάνει κακό, δεν ακουμπάει καν το έμβρυο. Το ελικοπτερακι είναι άλλο πράγμα, πονάει, προκαλεί τοκετό και αποτελεί μαιευτική βία. Η κολπική εξέταση αν γίνει με προσοχή και σεβασμό δεν πονάει. Εγώ επειδή θα αισθάνομαι άβολα (και να μην πονέσει δεν είναι κάτι ευχάριστο) δε θα μπορώ να χαλαρώσω, θα σφιγγομαι. Έχουμε πει όμως ότι όταν νιώσω ότι ξεκινάει ο τοκετός θα πάω πρώτα στο ιατρείο του γιατρού μου να δούμε τι γίνεται στον καρδιοτοκογραφο και αν έχω όντως συσπάσεις τοκετού να ελέγξει διαστολή για να πάω στο μαιευτήριο μόνο άμα έχει ξεκινήσει. Μετά θα με εξετάσει να δούμε άμα είναι τέλεια η διαστολή και αρκετά χαμηλά το κεφάλι για να μην ξεκινήσω να σπρώχνω νωρίς και κουραστώ. 

Screenshot_20210722-153936_Google.jpg

Είσαι πολύ ψαγμένη εσύ 😋😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...