Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ληξιαρχική πράξη γάμου έχω γιατί μας έδωσαν όταν παντρευτηκαμε. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ζητούσα πάντα από τον πατέρα μου όταν χρειαζόμουν και με έγραφε μέλος. Τώρα που είμαι παντρεμένη πρέπει να είναι του άντρα μου;

Μπες στο govgr με κωδικούς taxis και ζητά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Θυμάμαι όταν παντρεύτηκα κ εγώ κάτι αλλάξαμε στην οικογενειακη μερίδα έφυγα από τον μπαμπά μου κ πήγα στου άνδρα μου. https://www.gov.gr/ipiresies/oikogeneia/oikogeneiake-katastase

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Ναι τους αρέσει γενικά γιατί θυμίζει το περιβάλλον της μήτρας....η κόρη μου π.χ που γεννήθηκε Δεκέμβρη κοιμόταν πάντα ήρεμη με φασκιωμα κανονικό μέχρι και 5μηνων Ιούνη την φασκιωνα το ήθελε πολύ! Τώρα με τον μικρό που γεννήθηκε Ιούνη δεν μπορώ να τον φασκιωσω γιατί σκάει και ιδρώνει ακόμα και γυμνός!

Πω καταλαβα..Κι εγώ του βαζω αιρ κοντισιον για να μην ζεσταθεί..Αχ θελω να ηρεμήσει λιγο Δεν ξερω τι αλλο να κάνω να τον βοηθήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια.. Πρέπει να κάνουμε ένα πινακάκι με το πότε γέννησε η καθεμία. 

Εμενα από την 1η μέρα που γεννήθηκε δυσκολεύεται να κάνει κακά ακριβώς το αντίθετο από τον γιο μου που εχεζε όλο τον κόσμο 😂 Ευτυχώς δεν έχει κολικούς, 2-3 φορές την έχω δει να ποναει, ευτυχώς γιατί με τον μικρό είχα τρελαθεί! 

@nik_olμου να σας ζήσει ο μικρούλης σου, να είναι πάντα γερός κ καλοτυχος στην ζωούλα του.. Καλή ανάρρωση να έχεις, με το καλο μ να πάτε σπίτι σας!

@Natasha24έχετε αποκλείσει γοπ;; υπάρχει κ η κρυφή κ αν θυμάμαι καλά μπορεί να φανεί μονο με υπέρηχο.. Η φώτο που έβαλε η Λία βοηθάει στους κολικούς. Νομίζω αυτό που περνάς το περασα εγώ με τον μικρό κ ο μόνος τρόπος για να ηρεμήσει τότε ήταν η στάση εκείνη. Βέβαια με την πάροδο του χρόνου κατάλαβα πολλά..προσπάθησε να μην βρίσκεσαι σε πανικό-άγχος όταν είναι έτσι, σβήσε τα πάντα από το κεφάλι σου βάλτον να ακουμπήσει πάνω σου, το κεφάλακι του να ακουμπάει στο ύψος της καρδιάς σου κ η επαφή να ειναι δέρμα με δέρμα. Μάρσιπο αγκαλιάς έχεις; επίσης βόλτα με το αυτοκίνητο στο καθίσματακι του ίσως τον ηρεμεί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Ληξιαρχική πράξη γάμου έχω γιατί μας έδωσαν όταν παντρευτηκαμε. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ζητούσα πάντα από τον πατέρα μου όταν χρειαζόμουν και με έγραφε μέλος. Τώρα που είμαι παντρεμένη πρέπει να είναι του άντρα μου;

Μολις παντρευτεις δημιουργειται αυτοματα νεα μεριδα. Βγαινεις απο του πατερα σου και σε βαζουν σε δικη σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πρέπει να κάνουμε ένα πινακάκι με το πότε γέννησε η καθεμία. 

Εμενα από την 1η μέρα που γεννήθηκε δυσκολεύεται να κάνει κακά ακριβώς το αντίθετο από τον γιο μου που εχεζε όλο τον κόσμο 😂 Ευτυχώς δεν έχει κολικούς, 2-3 φορές την έχω δει να ποναει, ευτυχώς γιατί με τον μικρό είχα τρελαθεί! 

@nik_olμου να σας ζήσει ο μικρούλης σου, να είναι πάντα γερός κ καλοτυχος στην ζωούλα του.. Καλή ανάρρωση να έχεις, με το καλο μ να πάτε σπίτι σας!

@Natasha24έχετε αποκλείσει γοπ;; υπάρχει κ η κρυφή κ αν θυμάμαι καλά μπορεί να φανεί μονο με υπέρηχο.. Η φώτο που έβαλε η Λία βοηθάει στους κολικούς. Νομίζω αυτό που περνάς το περασα εγώ με τον μικρό κ ο μόνος τρόπος για να ηρεμήσει τότε ήταν η στάση εκείνη. Βέβαια με την πάροδο του χρόνου κατάλαβα πολλά..προσπάθησε να μην βρίσκεσαι σε πανικό-άγχος όταν είναι έτσι, σβήσε τα πάντα από το κεφάλι σου βάλτον να ακουμπήσει πάνω σου, το κεφάλακι του να ακουμπάει στο ύψος της καρδιάς σου κ η επαφή να ειναι δέρμα με δέρμα. Μάρσιπο αγκαλιάς έχεις; επίσης βόλτα με το αυτοκίνητο στο καθίσματακι του ίσως τον ηρεμεί. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου έχει παλλινδομιση, ακόμα κι πανω μου όμως κλαίει.. όντως στο καθισματακι του αυτοκινήτου ηρεμεί.. Πότε περνάει αυτο όμως?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. Πρέπει να κάνουμε ένα πινακάκι με το πότε γέννησε η καθεμία. 

Εμενα από την 1η μέρα που γεννήθηκε δυσκολεύεται να κάνει κακά ακριβώς το αντίθετο από τον γιο μου που εχεζε όλο τον κόσμο 😂 Ευτυχώς δεν έχει κολικούς, 2-3 φορές την έχω δει να ποναει, ευτυχώς γιατί με τον μικρό είχα τρελαθεί! 

@nik_olμου να σας ζήσει ο μικρούλης σου, να είναι πάντα γερός κ καλοτυχος στην ζωούλα του.. Καλή ανάρρωση να έχεις, με το καλο μ να πάτε σπίτι σας!

@Natasha24έχετε αποκλείσει γοπ;; υπάρχει κ η κρυφή κ αν θυμάμαι καλά μπορεί να φανεί μονο με υπέρηχο.. Η φώτο που έβαλε η Λία βοηθάει στους κολικούς. Νομίζω αυτό που περνάς το περασα εγώ με τον μικρό κ ο μόνος τρόπος για να ηρεμήσει τότε ήταν η στάση εκείνη. Βέβαια με την πάροδο του χρόνου κατάλαβα πολλά..προσπάθησε να μην βρίσκεσαι σε πανικό-άγχος όταν είναι έτσι, σβήσε τα πάντα από το κεφάλι σου βάλτον να ακουμπήσει πάνω σου, το κεφάλακι του να ακουμπάει στο ύψος της καρδιάς σου κ η επαφή να ειναι δέρμα με δέρμα. Μάρσιπο αγκαλιάς έχεις; επίσης βόλτα με το αυτοκίνητο στο καθίσματακι του ίσως τον ηρεμεί. 

 

Κάτι ξέρουν και οι τίγρεις που τα κρεμάνε έτσι 🐯 Χαίρομαι που είναι δοκιμασμένο θα το κάνω κι εγώ άμα είναι γκρινιάρης 😜 Μου δημιουργήθηκε απορία τώρα με τον μικρό σου που εχεζε όλο τον κόσμο 😂 Εφόσον εσύ κάνεις το ίδιο και στα 2 μωρά (αποκλειστικό θηλασμό) γιατί το εντερακι τους λειτουργεί τόσο διαφορετικά; Είναι καθαρά θέμα προδιαθεσης; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Εγω τωρα στην εβδομάδα είμαι καλύτερα.. Αν κ με ενοχλούσε περισσότερο η μέση πάρα η τομή..... Αυτή η μέση την διέλυσε η μπέμπα.. 

 

Η μέση; Γιατί; Από όλη την εγκυμοσύνη επιβαρύνθηκε εννοείς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ποιο Το δίμηνο πριν τον τοκετό;

Εγώ που κατέθεσα τα χαρτιά τη Δευτέρα για πριν τον τοκετό μου είπαν θα πληρωθώ 5/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εγώ που κατέθεσα τα χαρτιά τη Δευτέρα για πριν τον τοκετό μου είπαν θα πληρωθώ 5/8

Εγώ κατέθεσα 7 του μήνα και δεν πληρώθηκα χθες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου έχει παλλινδομιση, ακόμα κι πανω μου όμως κλαίει.. όντως στο καθισματακι του αυτοκινήτου ηρεμεί.. Πότε περνάει αυτο όμως?

Πίνει ειδικό γαλάτακι;μήπως δεν του κάνει; αυτήν την στιγμή βρίσκεστε κ σε άλμα, οπότε βάστα. Εισαι δύσκολα το ξέρω, αλλά θα περάσει, εύχομαι γρήγορα. Θα σου πρότεινα να πάρεις έναν μάρσιπο αγκαλιάς. Εάν βρίσκεσαι Αθήνα να ψάξω κ να σου στείλω που μπορείς να δοκιμάσεις ώστε να βρεις κάποιον που να ταιριάζει σε σένα κ το μωρό. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Κανε κ μια προσπάθεια ακριβώς έτσι όπως σου ειπα στο προηγούμενο μήνυμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Κάτι ξέρουν και οι τίγρεις που τα κρεμάνε έτσι 🐯 Χαίρομαι που είναι δοκιμασμένο θα το κάνω κι εγώ άμα είναι γκρινιάρης 😜 Μου δημιουργήθηκε απορία τώρα με τον μικρό σου που εχεζε όλο τον κόσμο 😂 Εφόσον εσύ κάνεις το ίδιο και στα 2 μωρά (αποκλειστικό θηλασμό) γιατί το εντερακι τους λειτουργεί τόσο διαφορετικά; Είναι καθαρά θέμα προδιαθεσης; 🤔

Στα δικά μου χέρια δεν έχει ηρεμήσει παιδί 😂μόνο στον άντρα μου . Υποψιάζομαι ότι φταίει το 3πλο χέρι 😂

 Ο μικρός απο την 1η μέρα έκανε κακά φουλ χωρίς καμία δυσκολία, ξεκίνησε κολικούς στις 2 εβδ κ σταμάτησαν στους 3,5 μήνες. Η μικρή άργησε να κάνει το μηκωνιο συγκριτικά με τον μικρό κ έβγαζε ελάχιστη ποσότητα όσο ένα φουντούκι κ αυτό με δυσκολία, την 2η μέρα έκανε καλη ποσότητα με δυσκολία παντα. Κάνει κακά καθημερινά αλλά δυσκολεύεται, έχει τύχει να κανει κ 6 φορές κ είναι καλύτερα. Έχω μια υποψία ότι την ενοχλούν τα λαχανικά. Από τον 5ο μήνα εγκυμοσύνης δεν μπορούσα να φάω λαχανικά κ όσπρια γιατί με πονούσε το έντερο μου κ πιστεύω ότι έχει περάσει κ στην μικρή αυτό. Δεν είμαι σίγουρη όμως γιαυτό είμαι μόνη μου κ πολλές φορές τρώω ότι βρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Πίνει ειδικό γαλάτακι;μήπως δεν του κάνει; αυτήν την στιγμή βρίσκεστε κ σε άλμα, οπότε βάστα. Εισαι δύσκολα το ξέρω, αλλά θα περάσει, εύχομαι γρήγορα. Θα σου πρότεινα να πάρεις έναν μάρσιπο αγκαλιάς. Εάν βρίσκεσαι Αθήνα να ψάξω κ να σου στείλω που μπορείς να δοκιμάσεις ώστε να βρεις κάποιον που να ταιριάζει σε σένα κ το μωρό. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ. Κανε κ μια προσπάθεια ακριβώς έτσι όπως σου ειπα στο προηγούμενο μήνυμα.

Πίνει αντιαναγωγικο γαλα..εχω αλλάξει 5 γάλατα κι με αυτό ήταν πιο καλα από ολα..Εχθές πηγα κι πηρα έναν μάρσιπο για να ελευθερωθούν λίγο τα χέρια μου γιατί αληθεια δεν αντέχουν άλλο,βεβαια αν δεν περπατάω κλαίει θέλει βολτες🤣Προσπαθώ γενικα να βρω λύσεις..πάντως που του κανω μασαζακι  στην κοιλια βογκαει κι κάνει πορδουλες οποτε μάλλον σίγουρα είναι κολικοι απλα μάλλον είμαστε ανάποδοι εμείς τους έχουμε ολη μερα😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Η μέση; Γιατί; Από όλη την εγκυμοσύνη επιβαρύνθηκε εννοείς?

Ναι. Είχα κ λορδωση.. Κ από την επισκληριδιο. Κ στο γιο μου με φυσιολογικό τοκετο 1 μήνα χάλια ήμουν... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Άυπνη σήμερα πρέπει να περνάμε το πρώτο μας άλμα! Η κόρη μου τα είχε περάσει όλα κανένα δεν είχε αφήσει αφήστε....ακούστε πρόγραμμα ύπνου από το απόγευμα που θυμάμαι και μετά:::έφαγε 6:30 το απόγευμα τα πήγα παιδική χαρά και δεν κοιμήθηκε μέχρι τις 8:30 που γυρίσαμε θήλασε και ξανά και ξανά ώσπου και τον πήρε 10:30 μετά ξύπνησε 12:30 και κοιμήθηκε 04:30🙄(όλη αυτήν την ώρα στήθος και υπερένταση) ξυπνησε 06:30 και κατάφερα να τον κοιμισω στις 07:15 σε λίγο θα ξυπνήσει η κόρη μου! Τουτέστιν είμαι με 2ωρες ύπνου 4:30-6:30! Σήμερα έχουμε παιδίατρο να μας δεί για 40ντισμο το Σαββάτο 40ντιζουμε αύριο θα πάω να πάρω την ευχή! Καλημέρα είπαμε? Δεν είπαμε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Πίνει αντιαναγωγικο γαλα..εχω αλλάξει 5 γάλατα κι με αυτό ήταν πιο καλα από ολα..Εχθές πηγα κι πηρα έναν μάρσιπο για να ελευθερωθούν λίγο τα χέρια μου γιατί αληθεια δεν αντέχουν άλλο,βεβαια αν δεν περπατάω κλαίει θέλει βολτες🤣Προσπαθώ γενικα να βρω λύσεις..πάντως που του κανω μασαζακι  στην κοιλια βογκαει κι κάνει πορδουλες οποτε μάλλον σίγουρα είναι κολικοι απλα μάλλον είμαστε ανάποδοι εμείς τους έχουμε ολη μερα😅😅😅

Με τον μάρσιπο θα σου λυθούν τα χέρια κ αυτός θα ηρεμήσει γιατί θα είναι αγκαλίτσα σου. Κ ναι είναι σίγουρα κολικοι. Κάθε φορά που γράφω θα θυμάμαι κ κάτι για τους κολικούς 😂 ζεστά πανάκια στην κοιλίτσα, θερμοφόρα κ εδώ θα γελάσεις λιγάκι κ μικρός ήρεμουσε κ με κουμπάρα (είχαμε μέσα κέρματα κ τον κουνουσαμε). 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Άυπνη σήμερα πρέπει να περνάμε το πρώτο μας άλμα! Η κόρη μου τα είχε περάσει όλα κανένα δεν είχε αφήσει αφήστε....ακούστε πρόγραμμα ύπνου από το απόγευμα που θυμάμαι και μετά:::έφαγε 6:30 το απόγευμα τα πήγα παιδική χαρά και δεν κοιμήθηκε μέχρι τις 8:30 που γυρίσαμε θήλασε και ξανά και ξανά ώσπου και τον πήρε 10:30 μετά ξύπνησε 12:30 και κοιμήθηκε 04:30🙄(όλη αυτήν την ώρα στήθος και υπερένταση) ξυπνησε 06:30 και κατάφερα να τον κοιμισω στις 07:15 σε λίγο θα ξυπνήσει η κόρη μου! Τουτέστιν είμαι με 2ωρες ύπνου 4:30-6:30! Σήμερα έχουμε παιδίατρο να μας δεί για 40ντισμο το Σαββάτο 40ντιζουμε αύριο θα πάω να πάρω την ευχή! Καλημέρα είπαμε? Δεν είπαμε!!!!

Καλημέρα κορίτσι!! Χαιρετίσματα 😂😂 όλα τα άλματα τα περνάνε απλά κάποια τα περνάνε πιο αισθητά προς εμάς κ κάποια άλλα όχι. Έχω ζήσει μεγάλες στιγμές στον γιο, αλλά είμαι καλα😂 εμένα από την 4η εβδ κ μέτα η μικρή κάνει μαραθώνιους θηλασμους!  Κ επίσης τα βράδια από κάποια ώρα κ μετά κοιμάται μόνο πάνω μου, καταλαβαίνεις !! Αλλά είμαι καλά έχω συνηθίσει, μονο το μεσημέρι ζορίζομαι λιγάκι γιατί ζεσταινομαι πολύ ακόμα κ με το αιρκοντισιον. Τα πρωινά έρχεται κ με βρίσκει ο άντρας μου με την μικρή στα χέρια να κοιμάμαι ορθια😂😂, ο μικρός έρχεται με φιλάει κ μου λέει μαμά κοιμήθηκες; ίσα που ακούω την φωνή του εκείνη την στιγμή 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Με τον μάρσιπο θα σου λυθούν τα χέρια κ αυτός θα ηρεμήσει γιατί θα είναι αγκαλίτσα σου. Κ ναι είναι σίγουρα κολικοι. Κάθε φορά που γράφω θα θυμάμαι κ κάτι για τους κολικούς 😂 ζεστά πανάκια στην κοιλίτσα, θερμοφόρα κ εδώ θα γελάσεις λιγάκι κ μικρός ήρεμουσε κ με κουμπάρα (είχαμε μέσα κέρματα κ τον κουνουσαμε). 

Αχ τι θα ζήσουμε ακομααα😂😂😂 τουλάχιστον κοιμαται το βράδυ κατι είναι Κι αυτό από το τίποτα!!Τώρα που το λες κι εμένα με κουδουνηστρες καθεται του αρέσουν 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσι!! Χαιρετίσματα 😂😂 όλα τα άλματα τα περνάνε απλά κάποια τα περνάνε πιο αισθητά προς εμάς κ κάποια άλλα όχι. Έχω ζήσει μεγάλες στιγμές στον γιο, αλλά είμαι καλα😂 εμένα από την 4η εβδ κ μέτα η μικρή κάνει μαραθώνιους θηλασμους!  Κ επίσης τα βράδια από κάποια ώρα κ μετά κοιμάται μόνο πάνω μου, καταλαβαίνεις !! Αλλά είμαι καλά έχω συνηθίσει, μονο το μεσημέρι ζορίζομαι λιγάκι γιατί ζεσταινομαι πολύ ακόμα κ με το αιρκοντισιον. Τα πρωινά έρχεται κ με βρίσκει ο άντρας μου με την μικρή στα χέρια να κοιμάμαι ορθια😂😂, ο μικρός έρχεται με φιλάει κ μου λέει μαμά κοιμήθηκες; ίσα που ακούω την φωνή του εκείνη την στιγμή 😂

Μαραθώνιους θηλασμους θέλει να κάνει και ο μικρός αλλά δεν γίνεται πάντα γιατί και η μικρή θέλει πράγματα είμαστε στην 4η μέρα που κόβουμε πάνα και καταλαβαίνεις κάθε τρεις και λίγο καθόμαστε μας φεύγουν λίγα στο βρακί κλπ κλπ! Τι να κάνουμε υπομονή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Ληξιαρχική πράξη γάμου έχω γιατί μας έδωσαν όταν παντρευτηκαμε. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ζητούσα πάντα από τον πατέρα μου όταν χρειαζόμουν και με έγραφε μέλος. Τώρα που είμαι παντρεμένη πρέπει να είναι του άντρα μου;

Μπαίνει με κωδικούς taxisnet..και βγάζεις μία για εσένα και μία για τον σύζυγό σου...με δικούς του κωδικούς ο καθένας..τα εκτυπώνεις και έτοιμα...η πράξη προσδιορισμού επωνύμου με μπέρδεψε λίγο..αλλά μετά διάβασα ότι αν δεν υπάρχει πάει απευθείας στο επωνυμο του συζύγου...τα ετοίμασα και εγώ αυτά μν τρέχουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Αχ τι θα ζήσουμε ακομααα😂😂😂 τουλάχιστον κοιμαται το βράδυ κατι είναι Κι αυτό από το τίποτα!!Τώρα που το λες κι εμένα με κουδουνηστρες καθεται του αρέσουν 🤣

Την μέθοδο με τον κουμπάρα κ αυτήν την χρησιμοποιούσε ο άντρας μου αλλά δεν τον κουνουσε σε ρυθμό κουδουνίστρας, αλλά πολύ δυνατα κ μου έσπαγε τα νεύρα ρε συ αλλά αυτόν τον ήρεμουσε. Πάντως επειδή κ εγώ δεν περάσα καλά τα θυμάμαι ολα σαν μια δύσκολη περίοδο,θα έρθουν πολύ καλές στιγμές σιγά σιγά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mommy to be είπε:

Μπαίνει με κωδικούς taxisnet..και βγάζεις μία για εσένα και μία για τον σύζυγό σου...με δικούς του κωδικούς ο καθένας..τα εκτυπώνεις και έτοιμα...η πράξη προσδιορισμού επωνύμου με μπέρδεψε λίγο..αλλά μετά διάβασα ότι αν δεν υπάρχει πάει απευθείας στο επωνυμο του συζύγου...τα ετοίμασα και εγώ αυτά μν τρέχουμε...

Εμάς για το επώνυμο των παιδιών μας ρώτησαν όταν παντρευτηκαμε ποιο θα πάρουν και το συμπλήρωσαν στη ληξιαρχική πράξη γάμου. Αυτή την έχουμε. Θα βγάλουμε και το πιστοποιητικό και όλα έτοιμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Μαραθώνιους θηλασμους θέλει να κάνει και ο μικρός αλλά δεν γίνεται πάντα γιατί και η μικρή θέλει πράγματα είμαστε στην 4η μέρα που κόβουμε πάνα και καταλαβαίνεις κάθε τρεις και λίγο καθόμαστε μας φεύγουν λίγα στο βρακί κλπ κλπ! Τι να κάνουμε υπομονή 

Τον βγάζεις ε; εγώ δεν μπορώ να το κάνω αυτό, απλά αν κάτι επείγει τα κάνω ταυτόχρονα...δεν θέλει να θηλάζει σε όρθια στάση αλλιώς θα την έβαζα στον μάρσιπο κ θα θήλαζα. Σκέφτομαι να αγοράσω μ άλλον έναν που να μπορώ να την θηλάσω έτσι όπως την βολεύει, θα το δω. Εμένα ο μικρός έκοψε την πανα όταν ήθελε εκείνος χωρίς ατυχήματα κ έτσι αυτό το στάδιο δεν το πέρασα ποτέ. Μήπως δεν ειναι έτοιμη η μικρούλα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Παντα βγαίνει δεύτερη γραμμή γιατί έχουμε αυτή την ορμόνη λίγο πολύ στον οργανισμό μας..για να είναι θετικό πρέπει η γραμμή να είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου ή και περισσότερο.. σου βάζω δυο εικόνες για παράδειγμα..
    • Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσενα εύχομαι τα καλύτερα και πολύ συντομα🙏❤️ μου είπε να αποφεύγω όσο μπορώ κρέας, πορτοκάλια φράουλες σταφύλια ξηρούς καρπούς βιταμίνη c και b12,τζίντζερ και μαυρη σοκολάτα!  εσυ ποτέ θα πας να σε δει ο γιατρός;
    • @Mpourmpoulo @Raf123χρόνια σας πολλά και ευτυχισμένα! Εύχομαι και στις δύο ότι επιθυμείτε! Μία ερώτηση σχετικά με τα τεστ ωορρηξίας. Αν σε ένα κύκλο δεν γίνει ωορρηξία, το τεστ δείχνει αχνό θετικό ή δεν βγαίνει καν δεύτερη γραμμή;
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...