Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Δεν κάνεις τίποτα λάθος ❤ Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Έχεις βοήθεια;

Όχι δυστυχώς δεν έχω κι αληθεια τα εχω παίξει.. ολο με πιάνουν τα κλαμματα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ,

Εχω να σας διαβάσω καιρο καθώς περναω πολυ ασχημα ο μπέμπης κλαίει ολη μερα ολα του φταινε κι δεν κάθεται πουθενα ουτε αγκαλια εχω αλλάξει πόσα γάλατα πίνει ξενο κι 3 παιδιατροθυς είναι καλα από άποψη παθολογική υπάρχει κάποια κοπέλα που περνάει το ίδιο είμαστε 2 μηνων..Αλήθεια δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. 

Υπομονή 💙 εχει κολικούς; άλλαξες μπιμπερό; υπάρχουν κάποια ειδικά που δεν αφήνουν αέρα να περάσει.. Μασάζ στην κοιλίτσα; λευκούς ήχους; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Υπομονή 💙 εχει κολικούς; άλλαξες μπιμπερό; υπάρχουν κάποια ειδικά που δεν αφήνουν αέρα να περάσει.. Μασάζ στην κοιλίτσα; λευκούς ήχους; 

Αχ προσπαθώ αληθεια τα εχω κάνει όλα Κι ειδικά μπιμπερο κι όλα.. στον ύπνο του ολο κουνιεται συνέχεια φτύνει πιπιλα ενώ την θέλει με σπρώχνει δεν ξέρω τι του φταιει.. δίνω κι σταγονες για κολικους..Απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί κλαίει ολη μερα?Ακόμα κι στην αγκαλια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Αχ προσπαθώ αληθεια τα εχω κάνει όλα Κι ειδικά μπιμπερο κι όλα.. στον ύπνο του ολο κουνιεται συνέχεια φτύνει πιπιλα ενώ την θέλει με σπρώχνει δεν ξέρω τι του φταιει.. δίνω κι σταγονες για κολικους..Απλά προσπαθώ να καταλάβω γιατί κλαίει ολη μερα?Ακόμα κι στην αγκαλια..

Από την αρχή ήταν έτσι η έχει εμφανιστεί τώρα; γτ αν είναι 2 μηνών είστε και πάνω σε άλμα ανάπτυξης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Από την αρχή ήταν έτσι η έχει εμφανιστεί τώρα; γτ αν είναι 2 μηνών είστε και πάνω σε άλμα 

Γενικά κλαίει αρκετά καμία σχέση με όταν γεννήθηκε.. τον τελευταίο ένα μήνα έχει αρχίσει αυτό.. την προηγούμενη εβδομάδα ήταν σχετικά ηρεμος...έτρωγε κι κοιμοτανε κι κάποιες ώρες την ημέρα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Γενικά κλαίει αρκετά καμία σχέση με όταν γεννήθηκε.. τον τελευταίο ένα μήνα έχει αρχίσει αυτό.. την προηγούμενη εβδομάδα ήταν σχετικά ηρεμος...έτρωγε κι κοιμοτανε κι κάποιες ώρες την ημέρα ...

Εμένα μου γκρινιάζει γιατί έχει παλινδρομιση. Έχεις κοιτάξει μπας και του ανεβαίνει γάλατακι και τον ξινιζει; επίσης για κολικούς εγω έχω και την κρεμουλα της frezyderm που με έχει βοηθήσει. Του κάνω μασαζακι στην κοιλίτσα. 

Κορίτσια πληρώθηκε καμία σήμερα από το εφκα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_ol γερό και καλότυχο να είναι το αντράκι σου κ περαστικά σε σένα κορίτσι μου! Έκανες το σωστό! Άλλη δυσκολία να μην σας βρει εύχομαι 🙂

@Natasha24 κτ παρόμοιο περνάμε κι εμείς, όχι σε τέτοιο βαθμό όμως...Θεωρώ ότι στην περίπτωση μας είναι συνδυασμός κολικων κ άλματος ανάπτυξης κ κάνω υπομονή. Βοήθεια έχεις? Μητέρα, πεθερά κλπ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@nik_ol γερό και καλότυχο να είναι το αντράκι σου κ περαστικά σε σένα κορίτσι μου! Έκανες το σωστό! Άλλη δυσκολία να μην σας βρει εύχομαι 🙂

@Natasha24 κτ παρόμοιο περνάμε κι εμείς, όχι σε τέτοιο βαθμό όμως...Θεωρώ ότι στην περίπτωση μας είναι συνδυασμός κολικων κ άλματος ανάπτυξης κ κάνω υπομονή. Βοήθεια έχεις? Μητέρα, πεθερά κλπ?

Βοηθεια δεν έχω ουσιαστική πχ σε καθημερινή βάση.. οι κολικοί δεν λένε ότι είναι μόνο βράδυ?Εμένα την ημερα κάνει μόνο.. 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natasha24 είπε:

Βοηθεια δεν έχω ουσιαστική πχ σε καθημερινή βάση.. οι κολικοί δεν λένε ότι είναι μόνο βράδυ?Εμένα την ημερα κάνει μόνο.. 🙄

Όχι δεν είναι απαραίτητο να είναι μόνο βράδυ η κόρη μου είχε ευτυχώς για λίγο π.χ δέκα μέρες και την έπιαναν 5-6 το πρωί κ κρατούσαν 1.5-2ωρες

Και εμείς όμως με τον μικρό περνάμε κάτι παρόμοιο αλλά σε πιο light ζήτημα να κοιμάται 7-8 ώρες την ημέρα την υπόλοιπη γκρίνια και στήθος και εκεί νευριάζει γιατί θέλει να πιπίλαει για χαλάρωση και το στήθος βγάζει γάλα και νευριάζει ακόμα παραπάνω....σταγόνες παίρνουμε και εμείς τις biogaia αλλά δεν βλέπω αλλαγή και στον ύπνο του ανήσυχος σφίγγεται κοκκινιζει μουγκριζει και πάλι ξυπνάει τί να πω υπομονή? Υπομονή θα πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να σου ζήσει να είναι γερός και τυχερός ❤️❤️ σε 2 μέρες θα είσαι περδίκι. Καλή ανάρρωση και στους δύο σας. 

Ναι; πονάω παρα πολυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!Ο,τι καλύτερο!!!

Με έφαγες στη γωνία!😊Καλη αρχή στη νέα σας ζωή τώρα ...πώς πάνε τα πράγματα,θηλάσες,θηλάζεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα κοριτσι! Το σημαντικότερο όλων είναι ότι είστε καλά!!να είστε πάντα υγιής και να τον καμαρωνετε όπως επιθυμείτε πάντα! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση! Τον έχεις μαζι; 

Ναι, τον έχω μαζί κ τον δίνω για περιποιηση. Η αλήθεια είναι ότι πονάω αρκετά κ δεν μπορώ να τον έχω όπως θα ήθελα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Με έφαγες στη γωνία!😊Καλη αρχή στη νέα σας ζωή τώρα ...πώς πάνε τα πράγματα,θηλάσες,θηλάζεις;;

Ευχαριστούμε πολύ! Προσπαθώ να θηλασω κ ο μπέμπης κάνει φιλότιμες προσπάθειες κ εκείνος 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Όχι δεν είναι απαραίτητο να είναι μόνο βράδυ η κόρη μου είχε ευτυχώς για λίγο π.χ δέκα μέρες και την έπιαναν 5-6 το πρωί κ κρατούσαν 1.5-2ωρες

Και εμείς όμως με τον μικρό περνάμε κάτι παρόμοιο αλλά σε πιο light ζήτημα να κοιμάται 7-8 ώρες την ημέρα την υπόλοιπη γκρίνια και στήθος και εκεί νευριάζει γιατί θέλει να πιπίλαει για χαλάρωση και το στήθος βγάζει γάλα και νευριάζει ακόμα παραπάνω....σταγόνες παίρνουμε και εμείς τις biogaia αλλά δεν βλέπω αλλαγή και στον ύπνο του ανήσυχος σφίγγεται κοκκινιζει μουγκριζει και πάλι ξυπνάει τί να πω υπομονή? Υπομονή θα πω!

Α πολύ ωραία..καταλαβααα εγω ειδα λίγη διαφορα με ελαφρύ φασκιωμα στο θέμα υπνου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ευχαριστούμε πολύ! Προσπαθώ να θηλασω κ ο μπέμπης κάνει φιλότιμες προσπάθειες κ εκείνος 🥰

Να σας ζήσει γέρος και καλότυχος!!τοσσο καιρό συζηταμε για αυτά και πλέον τον έχεις μαζί σου !!!!καλή ανάρρωση και σε εσένα!!!👶🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Ναι; πονάω παρα πολυ! 

Ναι την 3η μέρα θα αρχίσεις να ηρεμείς.. Την 4η θα σε ενοχλεί η τομή.. Την 5η εγώ καθάριζα μπαλκόνια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Ναι την 3η μέρα θα αρχίσεις να ηρεμείς.. Την 4η θα σε ενοχλεί η τομή.. Την 5η εγώ καθάριζα μπαλκόνια 

Αχ, μακάρι! Ώρες ώρες δεν αντέχω γιατί με εμποδίζει η τομή κ όταν έχω το μωρό! Δώσε μου κουράγιο 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, μακάρι! Ώρες ώρες δεν αντέχω γιατί με εμποδίζει η τομή κ όταν έχω το μωρό! Δώσε μου κουράγιο 😝

Σε 2 μέρες πραγματικά θα πετάς.. Να σηκώνεσαι μη μένεις πολύ ώρα στο κρεβάτι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αχ, μακάρι! Ώρες ώρες δεν αντέχω γιατί με εμποδίζει η τομή κ όταν έχω το μωρό! Δώσε μου κουράγιο 😝

Εγω τωρα στην εβδομάδα είμαι καλύτερα.. Αν κ με ενοχλούσε περισσότερο η μέση πάρα η τομή..... Αυτή η μέση την διέλυσε η μπέμπα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ φτιάχνω βαλίτσα γιατί γέννησε η @nik_ol και κατάλαβα ότι κοντοζυγωνει 😛 Για τη δήλωση γέννησης μου γράφει εδώ ο γιατρός ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Άλλο το ένα άλλο το άλλο; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Natasha24 είπε:

Α πολύ ωραία..καταλαβααα εγω ειδα λίγη διαφορα με ελαφρύ φασκιωμα στο θέμα υπνου..

Ναι τους αρέσει γενικά γιατί θυμίζει το περιβάλλον της μήτρας....η κόρη μου π.χ που γεννήθηκε Δεκέμβρη κοιμόταν πάντα ήρεμη με φασκιωμα κανονικό μέχρι και 5μηνων Ιούνη την φασκιωνα το ήθελε πολύ! Τώρα με τον μικρό που γεννήθηκε Ιούνη δεν μπορώ να τον φασκιωσω γιατί σκάει και ιδρώνει ακόμα και γυμνός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ φτιάχνω βαλίτσα γιατί γέννησε η @nik_ol και κατάλαβα ότι κοντοζυγωνει 😛 Για τη δήλωση γέννησης μου γράφει εδώ ο γιατρός ληξιαρχική πράξη γάμου και πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης. Άλλο το ένα άλλο το άλλο; 🤔

Ναι αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Και ηλεκτρονικα τα βγαζεις αυτα μπαμ μπαμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

Ναι αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Και ηλεκτρονικα τα βγαζεις αυτα μπαμ μπαμ

Ληξιαρχική πράξη γάμου έχω γιατί μας έδωσαν όταν παντρευτηκαμε. Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης ζητούσα πάντα από τον πατέρα μου όταν χρειαζόμουν και με έγραφε μέλος. Τώρα που είμαι παντρεμένη πρέπει να είναι του άντρα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...