Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Και εμένα μ λείπουν κάποια πράγματακια όπως σουτιέν θηλασμού δεν έχω να πάρει και δεν ξέρω κ τι να πάρω δεν έχω φτιάξει βαλίτσα!! Σιγά σιγά όλα θα γίνουν!! Πολύ καλά πήρες τις πάνες @Diana_caterina !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Οι παιδίατροι εδώ δεν είναι υποστηρικτικοι ως προς τον θηλασμό, οπότε θα πηγαίνουμε σε κάποιον όταν χρειάζεται χωρίς να τον συμβουλευομαι. Εστιασα εξ αρχής στη σύμβουλο για να είμαι προετοιμασμένη και αν χρειαστώ να έχω βοήθεια μέχρι να εδραιωθεί ο θηλασμός 😉

Ακριβώς γι αυτό  ρώτησα κ εγώ γιατί μου είπαν ότι όλοι οι παιδίατροι δεν υποστηρίζουν!Και από τι ς πρώτες μερες πρέπει να ρολαρει ο θηλασμός ,μετα γίνεται πιο δύσκολο αν το

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Πως ειστε; @Love32εγω παλουκοθηκα λιγακι γιατι σήμερα παροτι δεν εκανα παρα πολλες δουλειες με πιανει ενα σφίξιμο χαμηλα σαν αυτο οταν περπατας πολλή ώρα!

Μου ηρθαν τα πράγματα του φαρμακειου 18€  168τμχ πανες! 

Πηρα κρεμα λανολινης, επιθέματα και φυσιολογικό ορο για την μπουμπου! 

Και εγω σκεφτηκα να δω κανένα βίντεο στοyoutube με την φροντιδα του μωρου για να φρεσκαρω τις γνώσεις 😂 κατα τα αλλα ψαχνω κορδελα κοκκινη και δεν βρισκω στο ίντερνετ κατι που να μου αρεσει. 

Και κορμακια λευκα ψαχνω αλλα δεν κοιταξα ακομη. 

Παιδιατρο εχω κατα νου μια εδω κοντα απλα θέλω να μαθω απο κανεναν γνωστο αποψη αλλα εχει καλες κριτικές στο doctor anytime 

Απο θεμα θηλασμου θελω να ειναι υποστηρικτικη αν και τον πρωτο καιρο θα εχω την μαια μου να ερθει σπιτι

Και γάζες αποστειρωμενες πάρε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μιντόρι είπε:

Ακριβώς γι αυτό  ρώτησα κ εγώ γιατί μου είπαν ότι όλοι οι παιδίατροι δεν υποστηρίζουν!Και από τι ς πρώτες μερες πρέπει να ρολαρει ο θηλασμός ,μετα γίνεται πιο δύσκολο αν το

 

Και γάζες αποστειρωμενες πάρε!

Έτσι είναι γι αυτό χρειάζεται η σύμβουλος τις πρώτες μέρες. Μετά την εδραίωση δεν έχεις ανάγκη. Ο παιδίατρος και να σου πει ότι είναι υπέρ στην αρχή μετά θα σε ζαλίζει για ρυζαλευρα και μπισκοτοκρεμες οπότε δεν είναι να ασχολείσαι 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Έτσι είναι γι αυτό χρειάζεται η σύμβουλος τις πρώτες μέρες. Μετά την εδραίωση δεν έχεις ανάγκη. Ο παιδίατρος και να σου πει ότι είναι υπέρ στην αρχή μετά θα σε ζαλίζει για ρυζαλευρα και μπισκοτοκρεμες οπότε δεν είναι να ασχολείσαι 😜

(Όπως να 'ναι τα γράφω αλλά καταλαβαίνετε! 😁)

Μου είπαν για μια α ην πόλη μου ότι είναι παιδίατρος αλλά κ σύμβουλος θηλασμού..θα κάνω ένα τηλ!!

Εν τω μεταξύ πολλοί θα είναι και σε αδεια!!Πήρα τηλ.μια παιδίατρο κ μου λέει θα λείπω!!😎😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ισχύει να τι ξέχασα! Θα κοιτάξω να βρω και γαζες. 

Εγω σκέφτομαι να αποφυγω ρυζάλευρο σκέφτομαι οταν ερθει η ωρα να ρωτήσω ποτε μπορουμε να δωσουμε σιμιγδάλι και να της φτιαχνω σιμιγδαλενια κρεμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι ισχύει να τι ξέχασα! Θα κοιτάξω να βρω και γαζες. 

Εγω σκέφτομαι να αποφυγω ρυζάλευρο σκέφτομαι οταν ερθει η ωρα να ρωτήσω ποτε μπορουμε να δωσουμε σιμιγδάλι και να της φτιαχνω σιμιγδαλενια κρεμα! 

 

Πωπω σιμιγδαλένια κρέμα έχω να φάω χρόνια και την πέθαινα!!! 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Και εμένα μ λείπουν κάποια πράγματακια όπως σουτιέν θηλασμού δεν έχω να πάρει και δεν ξέρω κ τι να πάρω δεν έχω φτιάξει βαλίτσα!! Σιγά σιγά όλα θα γίνουν!! Πολύ καλά πήρες τις πάνες @Diana_caterina !

Σουτιέν θηλασμου τελικά πήρα από πρενατάλ μετά από ερωτήσεις,σε ειδικούς  μη και πήρα κ δύο σαν μπουστακια που ανοίγουν (θηλασμού πάλι!)από τζάμπο,εφεδρικά!Να δούμε τι θα βολέψει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/7/2021 at 5:22 ΜΜ, ο/η Μαριλου1 είπε:

Κορίτσια από αποφρακτηρα μύτης τι πήρατε; Ή όσες έχετε ήδη χρησιμοποιήσει κάποιον κ ήταν καλός, θα εκτιμούσα προτάσεις! 😊

Δεν πήρα ακόμα ,η μαία μου είπε πως στην αρχη δεν τον χρησιμοποιούμε..μόνο πήρα όρο clinofar(που είναι και για μάτια και για μύτη) και γάζες αποστειρωμενες.Αυτα μου τα ειπε η μαία,όχι από μονη μου.Για τον αποφρακτηρα καλύτερα να σου πει ο παιδίατρος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μιντόρι είπε:

Δεν πήρα ακόμα ,η μαία μου είπε πως στην αρχη δεν τον χρησιμοποιούμε..μόνο πήρα όρο clinofar(που είναι και για μάτια και για μύτη) και γάζες αποστειρωμενες.Αυτα μου τα ειπε η μαία,όχι από μονη μου.Για τον αποφρακτηρα καλύτερα να σου πει ο παιδίατρος...

Σ'ευχαριστώ πολύ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριλου1 είπε:

Πωπω σιμιγδαλένια κρέμα έχω να φάω χρόνια και την πέθαινα!!! 🤭

Αχ ναι και μενα ειναι η καλύτερη παιδικη ανάμνηση!! Και η γιαγια μου οταν μεγαλωσα μου την εφτιαχνε το πρωι και μου εβαζε και λιγο μαρμαλαδα μυρτιλο 😉 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια. Από τους θηλασμού της μπεμπας... Μπορώ να σας διαβάζω μόνο τέτοιες ώρες πλέον.... Παίρνουν σειρά κ οι υπόλοιπες σιγά σιγά... Εμείς πάνω που συνήθιζε ο ένας τον άλλον. Ο μικρός μου ανέβασε πυρετό κ είναι από Παρασκευή στη μαμά μου... Να αποφύγουμε να κολλήσει τη μπέμπα.... Μας έχει λείψει. Λέμε αύριο να τον πάρουμε να κοιμηθεί εδώ... Κ Τετάρτη σχολείο.. 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Να σου ζήσει 😍😍😍😊 τέλος καλό όμως ολα καλά! Καλή ανάρρωση να έχεις. Πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Καλημέρα κορίτσι μου!! Να σας ζήσει το αντράκι σας!! Να είναι γερό και καλότυχο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Να σας ζήσει το αγοράκι σας, γερός και καλότυχος να είναι!!! Καλή ανάρρωση και σε σένα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Να σου ζήσει να είναι γερός και τυχερός ❤️❤️ σε 2 μέρες θα είσαι περδίκι. Καλή ανάρρωση και στους δύο σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Τι ξαφνικό ήταν αυτό 😯 Να σας ζήσει ❤ Να τον χαίρεστε και εσύ να έχεις καλή ανάρρωση 😊 And guess who is the next one 🙋🏼‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η lenaki92 είπε:

Να σου ζήσει 😍😍😍😊 τέλος καλό όμως ολα καλά! Καλή ανάρρωση να έχεις. Πόσο γεννήθηκε ο μπέμπης ? 

Ευχαριστώ πολυυυυ!!! 3200

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Να σου ζήσει το μωράκι σου!!Ο,τι καλύτερο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια. Από τους θηλασμού της μπεμπας... Μπορώ να σας διαβάζω μόνο τέτοιες ώρες πλέον.... Παίρνουν σειρά κ οι υπόλοιπες σιγά σιγά... Εμείς πάνω που συνήθιζε ο ένας τον άλλον. Ο μικρός μου ανέβασε πυρετό κ είναι από Παρασκευή στη μαμά μου... Να αποφύγουμε να κολλήσει τη μπέμπα.... Μας έχει λείψει. Λέμε αύριο να τον πάρουμε να κοιμηθεί εδώ... Κ Τετάρτη σχολείο.. 😁

Περαστικά κορίτσι.. Ευχομαι τώρα με το σχολείο να μην έχεις τέτοια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Καλημέρα κοριτσι! Το σημαντικότερο όλων είναι ότι είστε καλά!!να είστε πάντα υγιής και να τον καμαρωνετε όπως επιθυμείτε πάντα! Σου εύχομαι καλή ανάρρωση! Τον έχεις μαζι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!! Να σας ζήσει το αντράκι σας!! Να είναι γερό και καλότυχο!!!!!

Ευχαριστούμε πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

Γέννησα χθες το βράδυ.... Είναι όλα καλά με τον μπέμπη, ευτυχώς!!! Ταλαιπωρηθήκαμε αρκετά κ οι δυο αλλά τα καταφέραμε!!!! Εσπασαν τα νερά αλλά ο μπέμπης δε χώραγε, αναβοκατεβαινε, πιεζοταν κ κάποια στιγμή έχασε παλμους κ  αποφασίσαμε καισαρική. Δεν άντεξα τον πανικο γυρω μου όταν έχασε δυο φορές παλμους κ ζήτησα στον γιατρό να κάνει ότι είναι καλυτερο για το μωρό τη δεδομένη στιγμή! Καλές γέννες στις υπόλοιπες, ήρεμες, ανώδυνες κ όπως τις έχετε ονειρευτεί 🥰

Κορίτσι μου να σου ζήσει ο μπέμπης σας! Να είναι πάντα γερός και δυνατός! Να τον δείτε όπως επιθυμεί ο ίδιος! Καλή ανάρρωση σε εσένα! Τελικά δεν πρόλαβες να πας τεταρτη στον γιατρό σωστά!!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια μου ,

Εχω να σας διαβάσω καιρο καθώς περναω πολυ ασχημα ο μπέμπης κλαίει ολη μερα ολα του φταινε κι δεν κάθεται πουθενα ουτε αγκαλια εχω αλλάξει πόσα γάλατα πίνει ξενο κι 3 παιδιατροθυς είναι καλα από άποψη παθολογική υπάρχει κάποια κοπέλα που περνάει το ίδιο είμαστε 2 μηνων..Αλήθεια δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natasha24 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια μου ,

Εχω να σας διαβάσω καιρο καθώς περναω πολυ ασχημα ο μπέμπης κλαίει ολη μερα ολα του φταινε κι δεν κάθεται πουθενα ουτε αγκαλια εχω αλλάξει πόσα γάλατα πίνει ξενο κι 3 παιδιατροθυς είναι καλα από άποψη παθολογική υπάρχει κάποια κοπέλα που περνάει το ίδιο είμαστε 2 μηνων..Αλήθεια δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. 

Δεν κάνεις τίποτα λάθος ❤ Να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς! Έχεις βοήθεια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...