Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; μήπως ξέρετε τι δικαιολογητικά χρειάζονται για το επίδομα λοχειας; θα προσπαθησω να επικοινωνήσω κ με το ΙΚΑ 

ΙΒΑΝ, ληξιαρχική πραξη γεννησης παιδιού και ταυτότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις On 8/7/2021 at 10:45 ΠΜ, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι!! 

@Mommy to be εδω ειναι ο οδηγός που προσφερει το Λητώ 

Συνοπτικός-Οδηγός-Ψηφιακή-Δήλωση-Γέννησης.pdf 935.53 kB · 3 downloads

Σε ευχαριστώ πολύ....εγώ θα γεννήσω σε δημόσιο νοσοκομείο...και θα πρέπει να τα κάνω μόνη αυτά τα διαδικαστικά....😍🥰πινάκια ,σουβλιτσες και άλλα τέτοια είχα γενικά και στην αρχή της κύησης είναι που μεγαλώνει η μήτρα και το μέγεθος του εμβρύου.....όσο για τις συσπάσεις του τοκετού..και να μν θέλουμε θα τις καταλάβουμε νομίζω😜😲😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nik_olειμαι σε μια ομάδα στο φβ που λέγεται έγκυος & νεα μαμα και ειδα μια παρόμοια ερώτηση

Στα σχόλια ανεφεραν κάποιοι βεβαίωση απο το μαιευτήριο (δεν θυμάμαι αν λέγεται έτσι ακριβώς) την ληξ. Πραξη και συμβουλευουν να ασφαλισεις το μωρο πρωτα σε εσένα για να παρεις 10% προσαύξηση στο επιδομα! Στην ουσία πας στο μητρώο ασφαλιζεις το μωρο σε εσενα (το μόνο που ξέρω για αυτό είναι οτι θελεις υπεύθυνη δήλωση του συζύγου οτι θα το ασφαλισεις σε εσενα το μωρο) και έπειτα αφου το ασφαλισεις πας στις παροχές για το λοχειας😉 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

@nik_olειμαι σε μια ομάδα στο φβ που λέγεται έγκυος & νεα μαμα και ειδα μια παρόμοια ερώτηση

Στα σχόλια ανεφεραν κάποιοι βεβαίωση απο το μαιευτήριο (δεν θυμάμαι αν λέγεται έτσι ακριβώς) την ληξ. Πραξη και συμβουλευουν να ασφαλισεις το μωρο πρωτα σε εσένα για να παρεις 10% προσαύξηση στο επιδομα! Στην ουσία πας στο μητρώο ασφαλιζεις το μωρο σε εσενα (το μόνο που ξέρω για αυτό είναι οτι θελεις υπεύθυνη δήλωση του συζύγου οτι θα το ασφαλισεις σε εσενα το μωρο) και έπειτα αφου το ασφαλισεις πας στις παροχές για το λοχειας😉 

 

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα πάω κ τη Δευτέρα στο ΙΚΑ να ρωτήσω. Τα έχεις ψάξει όλα εσυ 😉 οργανωμένη και έτοιμη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/7/2021 at 1:34 ΜΜ, ο/η Lia5 είπε:

Με το καλό 🤱🏼 Όλα θα πάνε καλά ✌ Η βλενη και οι συσπάσεις που είχες χθες δε συνεχίστηκαν;

Κορίτσια γεννησαμε. Πολύ ζόρικα. Πάλι σε μενα έτυχαν. Θα σας εξηγήσω αύριο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γεννησαμε. Πολύ ζόρικα. Πάλι σε μενα έτυχαν. Θα σας εξηγήσω αύριο.... 

Να σου ζήσει κορίτσι μου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Θα πάω κ τη Δευτέρα στο ΙΚΑ να ρωτήσω. Τα έχεις ψάξει όλα εσυ 😉 οργανωμένη και έτοιμη!!! 

Χαχαχαχ προσπαθώ! 😂 Αφου τις προάλλες διαβαζα πως θα φυγει ο λεκες απο φρουτοκρεμα.. Να μην ξερουμε; 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γεννησαμε. Πολύ ζόρικα. Πάλι σε μενα έτυχαν. Θα σας εξηγήσω αύριο.... 

Να σας ζησει κορίτσι να ειναι γερο και καλοτυχο το παιδάκι σας!! Καλη ανάρρωση 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γεννησαμε. Πολύ ζόρικα. Πάλι σε μενα έτυχαν. Θα σας εξηγήσω αύριο.... 

Να σας ζήσει κοριτσι μου!! Γερή και καλοτυχη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κορίτσια πώς είστε?

Καλημέρα!! Σήμερα εφυγαν τα χαρτια και εχω μια ωραία διαθεση! Κάθομαι στα πεθερικά μου και πινω καφε😂 εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Starrr είπε:

Κορίτσια γεννησαμε. Πολύ ζόρικα. Πάλι σε μενα έτυχαν. Θα σας εξηγήσω αύριο.... 

Να σας ζήσει η μπεμπουλα σας!!! 🎈🎈🎈 Καλή ανάρρωση! 💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλημέρα!! Σήμερα εφυγαν τα χαρτια και εχω μια ωραία διαθεση! Κάθομαι στα πεθερικά μου και πινω καφε😂 εσυ; 

Καλά εδώ στο σπίτι!!! Κάθομαι κ σε λίγο θα κάνω καμιά δουλίτσα! Βρε κορίτσια όπως κάθομαι τώρα  έχω στάμπες στα μπούτια σαν κάτι να έχει τρέξει! 😏 Λευκές συγνώμη για την περιγραφή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 αυξημενα υγρα λογικα;

Εχω χρειάζομαι σερβιετα αλλιως ειναι λες και εχω κατουρηθει! 

@lenaki92 οχι καθημερινά και οχι τίποτα το ιδιαίτερο ηπιες αλλα ναι νομίζω προετοιμαζεται η μητρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32 κολπικά υγρά θα είναι λογικά 

@lenaki92 εγώ δεν έχω καθόλου ή δεν τις νιώθω σε σημείο που έχω αρχίσει να ανησυχώ 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lenaki92 είπε:

@Starrr Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας. Πάντα χαρές και καλή ανάρρωση!!!!! 

Kορίτσια έχετε καθόλου πόνους περιόδου?

Εγω εχω 2 3 μέρες τώρα, στον ύπνο 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32αα αυτό δεν το ξερω δεν παίρνω utrogestan

Αυτο πάντως με τα πονακια και εγω αμα κουραστω εχω..οπως και οταν περπαταω ανηφορες ή με γοργο βημα με πιανει ενα πετρωμα στην κατω μερια της κοιλιας 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τις τελευταίες μέρες πόνους περιόδου. Όχι κάτι το ιδιαίτερο έτσι απλά μια μικρή ενόχληση που κρατάει σχετικά λίγο απλά δεν το είχα ξανανιώσει και παραξενεύτηκα. Άρα είναι προετοιμασία της μήτρας. Καλά Τρίτη έχω ραντεβού και στον γιατρό οπότε θα τον ρωτήσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Εγώ έχω τις τελευταίες μέρες πόνους περιόδου. Όχι κάτι το ιδιαίτερο έτσι απλά μια μικρή ενόχληση που κρατάει σχετικά λίγο απλά δεν το είχα ξανανιώσει και παραξενεύτηκα. Άρα είναι προετοιμασία της μήτρας. Καλά Τρίτη έχω ραντεβού και στον γιατρό οπότε θα τον ρωτήσω. 

Δοκιμασε οταν το ξανανιωσεις να ακουμπησεις την κοιλιά σου να δεις.. Αν είναι σκληρή ειναι συσπάσεις εγω εχω παθει αλλα ημουν ξαπλωμενη και δεν μπορουσα να καθορισω αν εχω και πονο περιοδου δεν ξερω δεν θυμάμαι αλλα δες το! Και εννοείται ρώτα και τον γιατρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Starrr να σας ζήσει!!! Ό,τι καλυτερό ευχομαι!!! 😍😍😍😍😍

@Diana_caterina είσαι πολύ μπροστά!!! 😄😄

Κ εμένα έχουν αρχίσει κάτι πόνοι περιόδου, αραιά κ που κ στιγμιαία. Σχετικά με τα υγρά δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή. 

Ποιες έχουν μείνει ακόμα για Ιουλιο; περιμένουμε άλλα μπεμπακια Ιουλίου;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! 

@Starrr να σας ζήσει!!! Ό,τι καλυτερό ευχομαι!!! 😍😍😍😍😍

@Diana_caterina είσαι πολύ μπροστά!!! 😄😄

Κ εμένα έχουν αρχίσει κάτι πόνοι περιόδου, αραιά κ που κ στιγμιαία. Σχετικά με τα υγρά δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή. 

Ποιες έχουν μείνει ακόμα για Ιουλιο; περιμένουμε άλλα μπεμπακια Ιουλίου;;

Τέλος ο Ιούλιος. Είσαι η επόμενη 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...