Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 42 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πρώτη φορά χθες πρηστηκε το ενα μου ποδι στον αστραγαλο 🙄🙄 το πρωί που ξύπνησα είχε επανέλθει 🤷🏼‍♀️

Απο την ορθοστασία και την ζεστη ειναι σε συνδυασμό! Και εγω ετσι ξεκινησα πρήξιμο στους αστραγάλους το πρωι ξεπρηζομουν μετα το μεσημέρι το ιδιο.. Μεχρι που την τελευταία βδομάδα πριν σταματησω την δουλειά ηταν μονιμως πρησμενα εκατσα 3 μερες και επανηλθαν αλλα αν βγω έξω  και περπατησω παλι πρηζονται.. Θα ξεπρηστουμε μια κ εξω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Lia5 τα αλλα καλοκαιρια δεν ησουν έγκυος 😂 εγω προσπαθώ να την παλεψω με την ζεστη αλλα δεν είναι καθόλου εύκολο.. Αλλα φυσαει λιγο 2 μερες τωρα και ψιλο παλεύεται. Υπομονή... Λετε η @Starrrνα γεννησε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Lia5 τα αλλα καλοκαιρια δεν ησουν έγκυος 😂 εγω προσπαθώ να την παλεψω με την ζεστη αλλα δεν είναι καθόλου εύκολο.. Αλλα φυσαει λιγο 2 μερες τωρα και ψιλο παλεύεται. Υπομονή... Λετε η @Starrrνα γεννησε; 

Χαχαχα γι αυτό είναι εγώ δεν ήμουν έτσι 🤣 Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα με το καλό να γίνεις μανούλα ❤ Λογικά θα γεννάει, μακάρι να της πάρει λιγότερο από 20 ώρες αυτή τη φορά 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Έχεις ορθοστασία στη δουλειά; Γιατί εγώ το έπαθα ότι σιδερωσα τα ρουχαλάκια του μωρού... Ρε κορίτσια εγώ ζεσταίνομαι και ιδρώνω! Δεν το είχα αυτό αλλά καλοκαίρια 😫

Και εγώ ακριβώς αυτό! Ιδρωνα πολύ δύσκολα ακόμα και το καλοκαίρι και τώρα κάθομαι και ιδρώνω! 😩 Τα αιρ κοντισιον ούτε να τα βλέπω δεν ήθελα και τώρα δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Χαχαχα γι αυτό είναι εγώ δεν ήμουν έτσι 🤣 Χρόνια πολλά κι ευτυχισμένα με το καλό να γίνεις μανούλα ❤ Λογικά θα γεννάει, μακάρι να της πάρει λιγότερο από 20 ώρες αυτή τη φορά 😏

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Σε ολες μας εύχομαι τα καλύτερα! Με υγεία σε εμας στα μωρακια μας και δτην ευρύτερη οικογένεια μας! 

Ναι.. Λογικα.. Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί γιατί στην πρωτη ταλαιπωρηθηκε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μαριλου1 είπε:

Και εγώ ακριβώς αυτό! Ιδρωνα πολύ δύσκολα ακόμα και το καλοκαίρι και τώρα κάθομαι και ιδρώνω! 😩 Τα αιρ κοντισιον ούτε να τα βλέπω δεν ήθελα και τώρα δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά! 

Εγω αυτο έπαθα με το κρύο νερό.. Επινα πάντα ζεστό και τωρα μονο από ψυγείο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!!! Σε ολες μας εύχομαι τα καλύτερα! Με υγεία σε εμας στα μωρακια μας και δτην ευρύτερη οικογένεια μας! 

Ναι.. Λογικα.. Εύχομαι να μην ταλαιπωρηθεί γιατί στην πρωτη ταλαιπωρηθηκε. 

 

Χρόνια πολλά και ευτυχισμένα!!! 🎉🎊🎂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina happy birthday 🎂🥳🤩 ό,τι επιθυμείς κορίτσι!!! Υγεία και όλα τα καλά!!! Του χρόνου θα σβήσει τα κεράκια σου αγκαλιά με τη μπουμπου σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Και εγώ ακριβώς αυτό! Ιδρωνα πολύ δύσκολα ακόμα και το καλοκαίρι και τώρα κάθομαι και ιδρώνω! 😩 Τα αιρ κοντισιον ούτε να τα βλέπω δεν ήθελα και τώρα δεν μπορώ να ζήσω χωρίς αυτά! 

Ξύπνησα από τη ζέστη και τον ιδρώτα σήμερα και ο άντρας μου νόμιζε ότι έσπασαν τα νερά 🌡🔥

Screenshot_20210710-125825_Video Player.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια δοκίμασε τελικά κάποια το planet απολυμαντικό ? Δεν μυρίζει πολύ έντονα? Θέλει ξεβγαλμα?

Φευγει μετά από λίγο η μυρωδιά. Το χρησιμοποιώ σε επιφάνειες. Είναι έντονο ναι αλλά εξατμίζεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Diana_caterinaχρόνια πολλά κορίτσι μου,με το καλο να κρατήσεις το κοριτσάκι σου αγκαλίτσα!

@Lia5συγκοπή ο άντρας σου; πόσα χρώματα άλλαξε; 😂 τον γιο μου τον γέννησα Ιανουαρίο, όλο τον Δεκέμβρη είχε πολύ κρύο, λίγο χιονακι κ εγώ ήμουν με καλοκαιρινά, ζεσταίνομουν πολύ, γινόμουν μούσκεμα. Κ αυτό κράτησε κ αφού γέννησα για σχεδόν 1 χρόνο! Αυτήν τη φορά είμαι πολύ καλύτερα! Αλλά εσυ κ τα υπόλοιπα κορίτσια είστε κ μέσα στο καλοκαίρι έτοιμο γέννες κ φέτος έχει υψηλές θερμοκρασίες είναι λογικό να σταζετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lia5 είπε:

Έχεις ορθοστασία στη δουλειά; Γιατί εγώ το έπαθα ότι σιδερωσα τα ρουχαλάκια του μωρού... Ρε κορίτσια εγώ ζεσταίνομαι και ιδρώνω! Δεν το είχα αυτό αλλά καλοκαίρια 😫

Εχω ναι αλλα όχι όλη μερα.. Λογικά απο αυτό θα είναι, ήταν κ τέλος της εβδομάδας μπορεί να βγήκε η κούραση απ τις προηγούμενες και να πρηστηκε..

Κι εγω σκαωωωωωω, δεν μπορώ 😭

 

Χρόνια πολλά @Diana_caterina😁😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! 

@Diana_caterinaχρόνια πολλά κορίτσι μου,με το καλο να κρατήσεις το κοριτσάκι σου αγκαλίτσα!

@Lia5συγκοπή ο άντρας σου; πόσα χρώματα άλλαξε; 😂 τον γιο μου τον γέννησα Ιανουαρίο, όλο τον Δεκέμβρη είχε πολύ κρύο, λίγο χιονακι κ εγώ ήμουν με καλοκαιρινά, ζεσταίνομουν πολύ, γινόμουν μούσκεμα. Κ αυτό κράτησε κ αφού γέννησα για σχεδόν 1 χρόνο! Αυτήν τη φορά είμαι πολύ καλύτερα! Αλλά εσυ κ τα υπόλοιπα κορίτσια είστε κ μέσα στο καλοκαίρι έτοιμο γέννες κ φέτος έχει υψηλές θερμοκρασίες είναι λογικό να σταζετε. 

Άσε πανικός 😂 Την πληροφορία για τον 1 χρόνο μετά τη γέννα δεν ξέρω αν ήμουν έτοιμη να την ακούσω στην παρούσα φάση 😥

 

στις πριν 25 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εχω ναι αλλα όχι όλη μερα.. Λογικά απο αυτό θα είναι, ήταν κ τέλος της εβδομάδας μπορεί να βγήκε η κούραση απ τις προηγούμενες και να πρηστηκε..

Κι εγω σκαωωωωωω, δεν μπορώ 😭

 

Χρόνια πολλά @Diana_caterina😁😍😍

Εσύ αφού ξέρεις ότι θα γεννήσεις λίγες μέρες πιο νωρίς δε γίνεται να πεις στον γιατρό να σου γράψει αυτήν για ΠΗΤ να σταματήσεις νωρίτερα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ ολες για τις ευχες!! Εύχομαι καθε χρόνο να εχουμε και μεγαλυτερες χαρες ολες μας!! 

@Love32 εγω οταν ψωνισα τα μυρισα γιατι δεν τα παω καλα με τα έντονα αρώματα.. & διαλεξα τελικα της ευρηκα baby ειναι πολυ απαλο και πραγματικά οταν ανοιξα την πορτα του πλυντηρίου χαρηκα πολυ για την επιλογή μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σας ευχαριστώ ολες για τις ευχες!! Εύχομαι καθε χρόνο να εχουμε και μεγαλυτερες χαρες ολες μας!! 

@Love32 εγω οταν ψωνισα τα μυρισα γιατι δεν τα παω καλα με τα έντονα αρώματα.. & διαλεξα τελικα της ευρηκα baby ειναι πολυ απαλο και πραγματικά οταν ανοιξα την πορτα του πλυντηρίου χαρηκα πολυ για την επιλογή μου!! 

Όχι βρε αν κατάλαβα καλά η @Love32 λέει για το απολυμαντικό επιφανειών baby planet που όντως έχει πολύ έντονη μυρωδιά, εμένα ετσουξαν κ τα μάτια μου, αλλά μετά από λίγο δεν μυρίζει τπτ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Άσε πανικός 😂 Την πληροφορία για τον 1 χρόνο μετά τη γέννα δεν ξέρω αν ήμουν έτοιμη να την ακούσω στην παρούσα φάση 😥

 

Εσύ αφού ξέρεις ότι θα γεννήσεις λίγες μέρες πιο νωρίς δε γίνεται να πεις στον γιατρό να σου γράψει αυτήν για ΠΗΤ να σταματήσεις νωρίτερα;

Οχι βρε αγνόησε την δεν ήθελα να σε αγχωσω ..ανέφερα  την 1η φορά γιατί γέννησα μες το χειμώνα. Τώρα πάλι ζεσταίνομουν πολύ αλλά μετά την γέννα έχω κρυάδες ειδικά τα βράδια αφού σκεπαζομαι τις περισσότερες φορές με σεντονακι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι το απολυμαντικό λέω μιλάμε οινόπνευμα μου την έδωσε εη μυρωδιά του! Για τα ρουχακια πήρα το baby planet πάλι αλλά δεν έχω πλύνει ακόμα για να σ πω! Νομίζω όμως πως μια χαρά είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Diana_caterina χρόνια πολλά κορίτσι μου και ευτυχισμένα με το καλό το νέο μέλος της οικογένειας σας!!!!🥰

Κορίτσια αφήστε με την ζέστη ζεσταίνομαι που ζεσταίνομαι θηλάζει και ο μικρός συνέχεια και όταν τον αφήσω στάζουμε και οι δύο γάλατα ιδρώτα ότι θέτε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lia5 είπε:

Άσε πανικός 😂 Την πληροφορία για τον 1 χρόνο μετά τη γέννα δεν ξέρω αν ήμουν έτοιμη να την ακούσω στην παρούσα φάση 😥

 

Εσύ αφού ξέρεις ότι θα γεννήσεις λίγες μέρες πιο νωρίς δε γίνεται να πεις στον γιατρό να σου γράψει αυτήν για ΠΗΤ να σταματήσεις νωρίτερα;

Οχι, φαίνονται στην αυχενική και στην β επιπέδου οι ημερομηνίες που είναι απ το μαιευτήριο και στο ικα που γράφουν την άδεια ζητάνε αυτες τις εξετάσεις για να σου γράψουν την άδεια, δεν δέχονται χαρτί απο ιδιωτη 🤣 ωραία θα ήταν πάντως.. Νταξει λιγο έμεινε! Παρασκευή θα πάω να καταθέσω στο ικα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Οχι, φαίνονται στην αυχενική και στην β επιπέδου οι ημερομηνίες που είναι απ το μαιευτήριο και στο ικα που γράφουν την άδεια ζητάνε αυτες τις εξετάσεις για να σου γράψουν την άδεια, δεν δέχονται χαρτί απο ιδιωτη 🤣 ωραία θα ήταν πάντως.. Νταξει λιγο έμεινε! Παρασκευή θα πάω να καταθέσω στο ικα! 

Κουραγιο ποσες μερες ακομη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; μήπως ξέρετε τι δικαιολογητικά χρειάζονται για το επίδομα λοχειας; θα προσπαθησω να επικοινωνήσω κ με το ΙΚΑ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω εγώ κάτι άλλο; μήπως ξέρετε τι δικαιολογητικά χρειάζονται για το επίδομα λοχειας; θα προσπαθησω να επικοινωνήσω κ με το ΙΚΑ 

Μ τα είπαν στο ΙΚΑ όταν κατέθεσα τα προηγούμενα θα στα γράψω το βράδυ 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...