Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Και ο μικρός τώρα έχει κολικούς εχθές το βράδυ από τις 9 ως τις 12 ήθελε μόνο στήθος αλλιώς ούρλιαζε και τον πιάνουν και πρωί κάποια πρωινά...και να θέλει να φάει η μεγαλη 9μιση και να πάει για ύπνο αλλά που δύο χέρια έχω δυστηχως κάποια στιγμή τον άφησα στο Πορτ μπεμπέ την τάισα γρήγορα και πήγα την άφησα για ύπνο φυσικά δεν ήταν 9μιση αλλά 10κ τι να κανω

 

Σε καταλαβαίνω.. Είναι πολύ δύσκολα με τους κολικούς. Εμείς έχουμε ξεφύγει στο ωράριο κ είναι μαχαίρι στην καρδιά για μένα αυτό. Αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Tweema @Valxris πραγματικά μπράβο σας!!! Δυσκολο ακουγεται να είσαι μόνη σου όλη μέρα με δυο μικρά! 

@Love32 όλα στους 30 τα έπλυνα. Αφού δεν είχαν λεκέδες. Να μην μπουν κιόλας, να τα φορέσει έστω κ μια φορά 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ το επίδομα γέννησης το έκανα μόνη μου. Μόλις πήγαμε κ την δηλώσαμε στο ληξιαρχειο μου ηρθε μήνυμα στο κινητό το αμκα της, μπήκα να κάνω την αίτηση βάζοντας το αμκα της κ οριστικοποιησα την αίτηση. Μιυ ήρθε απευθείας μήνυμα στο κινητό ότι εγκρίθηκε.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σε καταλαβαίνω.. Είναι πολύ δύσκολα με τους κολικούς. Εμείς έχουμε ξεφύγει στο ωράριο κ είναι μαχαίρι στην καρδιά για μένα αυτό. Αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. 

Ξεφυγες κ εσύ στο πρόγραμμα του μεγάλου ε? Και εμένα με ενοχλεί πάρα πολύ όλο αυτό αλλά δεν γίνεται και αλλιώς! Το χειρότερο δε όλων είναι το μεσημέρι που θέλω να την βάλω για ύπνο και ξυπνάει ο μικρός και κλαίει σπαρακτικά και μέχρι να την πάρει ο ύπνος καλά δυσκολεύεται να κοιμηθεί που τον ακούει να κλαίει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

@nik_ol λες ε? Μάλλον θα τα βάλω στους 30 !

Επίσης κόψατε τα ταμπελακια από μέσα? Μερικά έχουν αρκετά μεγάλα ταμπελακια!

Ναι στους 30 βαλ τα. Δεν τα έκοψα αλλά νομίζω ότι πρέπει γιατί όντως κάποια έχουν αρκετά μεγάλα. Μου αρέσουν αυτά που απλά γράφουν τις πληροφορίες πάνω στο ρουχαλακι 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλημέρα κοριτσιααα!! Τι κάνετε?? 

Ξύπνησα με απορίες!! Μερικά ρούχακια γράφουν στους 40βαθμους και άλλα 30 βαθμούς !! 

30 δεν είναι λίγο?

Καλημέρα! Κι εμένα 2-3 λένε 30 αλλά τα έβαλα όλα μαζί στους 40 και δεν έπαθαν τίποτα. Μεγαλώνουν γρήγορα οπότε δε θα προλάβει να τα φορέσει πολύ καιρό για να χαλάσουν από τα πλυσιματα. Επίσης κόβω πάντα όλες τις ετικέτες σύριζα 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/7/2021 at 4:57 ΠΜ, ο/η Starrr είπε:

Κατευθείαν. Εμείς είχαμε στείλει στη συμβολαιογράφο χαρτιά, ταυτότητες κ οικ κατάσταση του καθένα... Τα χε έτοιμα εκείνη. Μας ανέγνωσε στην ουσία το σύμφωνο υπογράψαμε κ την επόμενη δηλώσαμε στο ληξιαρχείο τον γάμο. Κ έτοιμο!!!!! 

Κορίτσια επειδή και εμείς θα κάνουμε συμφωνο μιας και δεν προλαβαίνουμε πολιτικό, τι χαρτιά είναι αυτά που χρειάζονται ;; Επίσης πόσο σας κόστισε ;;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Κορίτσια επειδή και εμείς θα κάνουμε συμφωνο μιας και δεν προλαβαίνουμε πολιτικό, τι χαρτιά είναι αυτά που χρειάζονται ;; Επίσης πόσο σας κόστισε ;;;  

Εμένα 60 ευρώ νομίζω κάπου εκεί..... Κ νομίζω είχαμε στείλει με μεηλ ταυτότητες κ οικ κατάσταση... Αυτό θυμάμαι. Πριν 2 έτη είχαμε κάνει εμείς. Είναι κ ανάλογα τη συμπολαιογραφο τι θα σου ζητήσει κ πόσα χρήματα.... Κάποιας φίλης είχαν ζητήσει 120 ευρώ.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια εγώ το επίδομα γέννησης το έκανα μόνη μου. Μόλις πήγαμε κ την δηλώσαμε στο ληξιαρχειο μου ηρθε μήνυμα στο κινητό το αμκα της, μπήκα να κάνω την αίτηση βάζοντας το αμκα της κ οριστικοποιησα την αίτηση. Μιυ ήρθε απευθείας μήνυμα στο κινητό ότι εγκρίθηκε.. 

 

Το αμκα δεν σου το έβγαλαν από τκ μαιευτήριο?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Valxris είπε:

Ξεφυγες κ εσύ στο πρόγραμμα του μεγάλου ε? Και εμένα με ενοχλεί πάρα πολύ όλο αυτό αλλά δεν γίνεται και αλλιώς! Το χειρότερο δε όλων είναι το μεσημέρι που θέλω να την βάλω για ύπνο και ξυπνάει ο μικρός και κλαίει σπαρακτικά και μέχρι να την πάρει ο ύπνος καλά δυσκολεύεται να κοιμηθεί που τον ακούει να κλαίει!

Ναι άσε με!!κοίτα εμενα δυστυχώς σταμάτησε τον μεσημεριανό όταν πήγε παιδικό αλλά καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι. Θα την πας παιδικό τον Σεπτέμβριο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια να κανω μια ερώτηση; 

Οσες πληρωθηκαν το επιδομα κύησης τι αιτιολογία κατάθεσης ειχαν; εχω μια καταθεση με αιτιολογία POI και δεν μπορώ να καταλάβω απο που ειναι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Γέννησα σπίτι!!!! Δεν πήγα μαιευτήριο καθόλου. 

Α ναι... Το ξέχασα... Γιατί μπερδεύτηκα. Γιατί εμάς μας το βγάζουν μαιευτήριο... Κ λέω τώρα τι έγινε. 😎😂 Με φοβίσες. 😇😋😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα ρούχα της μικρής τα βαζω στους 40 ότι κ να λένε κ δεν έχουν πάθει τίποτα.

Ενημερωση.. Μου έφεραν κορμάκια από Orchestra για 3μηνων κ της κάνουν οριακά πλέον. Κοίταξα οδηγίες μεγεθών στα orchestra κ για τους 3 μήνες είναι μέχρι 4500 κιλά. Από αλί που πήρα πολλά ρούχα της είναι καλά τα μεγέθη. Με είχαν φοβίσει λιγάκι ότι θα είναι μεγάλα. 

Ερώτηση.. Περιμένει κάποια από πατ πατ δέμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια να κανω μια ερώτηση; 

Οσες πληρωθηκαν το επιδομα κύησης τι αιτιολογία κατάθεσης ειχαν; εχω μια καταθεση με αιτιολογία POI και δεν μπορώ να καταλάβω απο που ειναι.. 

Υγεία. ΕΦΚΑ. Παροχές έγραφε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nik_ol είπε:

Υγεία. ΕΦΚΑ. Παροχές έγραφε 

Δεν ξέρω... Μήπως είναι απο την δουλειά.. Γιατι τωρα εχουν αλλαξει πολλα στις τράπεζες και για τις επιχειρήσεις βγαζουν γκρουπ και μεσα ειναι οι λογαριασμοί μας.. Δεν ξέρω απλα τα αρχικα δεν μου θυμιζουν την δουλειά 🤷🏼‍♀️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ ξεκινησαμε εχθες να φτιάχνουμε την συρταριέρα και ειναι τραγικο ο τρόπος Παρασκευής τους δεν ξερω γιατί ολα σε μενα😂😂 αλλα θα κανει πατέντα ο αντρας μου να γλιτωσουμε τα περα δωθε. 

Περπατησα παρα πολυ σήμερα... Ξανα πηγα στο Ικα ανεβηκα παλι την ανηφορα... Και κατεβηκα και κεντρο για τα χαρτια.. Γυρισα σπιτι και πονανε οι προσαγωγοι μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ δεν θυμάμαι καν τι έλεγε θα το κοιτάξω και θα σ πω όμως. 

Πάντως το πινακακι δεν υσχυει,πήρα τηλ κ Μ είπαν Αυγούστο να περιμένω και κατέθεσα Ιουνίο 😏 μπορεί να είναι και τα όλα διαφορετικά δεν νομίζω βέβαια από αλλού μπαίνουν τα λεφτά όχι από αυτούς .

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Εμένα 60 ευρώ νομίζω κάπου εκεί..... Κ νομίζω είχαμε στείλει με μεηλ ταυτότητες κ οικ κατάσταση... Αυτό θυμάμαι. Πριν 2 έτη είχαμε κάνει εμείς. Είναι κ ανάλογα τη συμπολαιογραφο τι θα σου ζητήσει κ πόσα χρήματα.... Κάποιας φίλης είχαν ζητήσει 120 ευρώ.... 

Εμάς μας είπαν ότι δε χρειάζονται οικ κατάσταση ! Και λέω μήπως κατάλαβα λάθος ! Είναι δυνατόν ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Είχα γιατρό σήμερα,όλα καλά! Μου έγραψε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη και αφού γεννήσω θα κάνω κ το εμβόλιο για covid, μου είπε ότι πια το συστήνουν όλοι οι παιδίατροι! Σε δύο εβδομάδες θα ξαναπάω να μου πάρει δείγμα για καλλιέργεια για τον στρεπτόκοκκο. Αυτά! @Love32 τα ρουχαλακια τα έπλυνα όλα στους 40 κ έκοψα τις μεγάλες ταμπέλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια!!! Βλέπω κάποιες ετοιμασίες. Ζήλεψε η μία την άλλη... Εγώ από τις 11 το πρωι έχω βλεννη. Λογικά βγαίνει το πωμα.... Έχω κάποιες συσπάσεις... Βλέπουμε.... Μήπως και εξελιχθεί κάτι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια!!! Βλέπω κάποιες ετοιμασίες. Ζήλεψε η μία την άλλη... Εγώ από τις 11 το πρωι έχω βλεννη. Λογικά βγαίνει το πωμα.... Έχω κάποιες συσπάσεις... Βλέπουμε.... Μήπως και εξελιχθεί κάτι. 

Άντε έγινε η αρχή!!! Εύχομαι όλα να πάνε καλά και όπως τα θέλεις!!! 😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είχα γιατρό σήμερα,όλα καλά! Μου έγραψε να κάνω το εμβόλιο του κοκκυτη και αφού γεννήσω θα κάνω κ το εμβόλιο για covid, μου είπε ότι πια το συστήνουν όλοι οι παιδίατροι! Σε δύο εβδομάδες θα ξαναπάω να μου πάρει δείγμα για καλλιέργεια για τον στρεπτόκοκκο. Αυτά! @Love32 τα ρουχαλακια τα έπλυνα όλα στους 40 κ έκοψα τις μεγάλες ταμπέλες! 

Το εμβόλιο του κοκκυτη γιατι; 

Εμας μας ειχαν πει να κανουμε μονο της γριπης αλλα το ειχαμε κανει ούτως ή άλλως! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...