Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μαριλου1 είπε:

Ναι από το spitishop! Έχει πολύ ωραία πράγματα και σε καλές τιμές! Ριχτάρια και μαξιλάρια καναπέ πήρα για μια πιο καλοκαιρινή νότα! 😁

Αλήθεια;;; πηρα κ εγώ κάτι ριχτάρια από εκεί κ τα περιμένω! Χαχαχα😄😄😄😄

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω απο διάθεση καλα ειμαι απλα βαριέμαι πολύ! Εμεις πάντως δεν εχουμε αιρ κοντισιον😭 

Είναι τουλάχιστον κάπως δροσερό το σπίτι σας; ανεμιστήρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω απο διάθεση καλα ειμαι απλα βαριέμαι πολύ! Εμεις πάντως δεν εχουμε αιρ κοντισιον😭 

Εγώ πολλές φορές δεν το ανάβω κιολλας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Εννοείται 😂 κάθε πρωι νομίζω ότι θα σπάσω 

Ρε εγώ πάω να γυρίσω το βράδυ και κάνω κρακ παντού σαν να σπάω 😂😂 πονάω παντουυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Κ τα δικά μου... Βέβαια κάποιο μου έβγαλε κ έβαψε ένα φορμακι 😝

Μόλις τα άπλωσα, δεν ξέβαψε τίποτα 😁 Μούσκεμα έγινα, είχα να απλώσω ρούχα από τον Δεκέμβριο 🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω απο διάθεση καλα ειμαι απλα βαριέμαι πολύ! Εμεις πάντως δεν εχουμε αιρ κοντισιον😭 

Ούτε εγώ έχω πάρει γιατί έχω αλλεργική ρινίτιδα και με ενοχλεί 😛 Ευτυχώς το σπίτι μας είναι πέτρινο και διαμπερές και γύρω γύρω όλο δέντρα οπότε έχουμε δροσιά 😌 Και απλώς το μεσημέρι δε βγαίνω έξω για κανένα λόγο 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Ρε εγώ πάω να γυρίσω το βράδυ και κάνω κρακ παντού σαν να σπάω 😂😂 πονάω παντουυυ

Συναρμολόγηση θα θέλουμε σε λίγο! Στο πρώτο σου ήσουν πάλι καλοκαίρι έγκυος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Εγώ πολλές φορές δεν το ανάβω κιολλας !

Εμάς κάποιες στιγμές δεν αντέχεται η ζέστη. Θέλω να το έχω ανοιχτό σε συνδυασμό με ανοιχτό παράθυρο αλλά δε γίνεται 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Ούτε εγώ έχω πάρει γιατί έχω αλλεργική ρινίτιδα και με ενοχλεί 😛 Ευτυχώς το σπίτι μας είναι πέτρινο και διαμπερές και γύρω γύρω όλο δέντρα οπότε έχουμε δροσιά 😌 Και απλώς το μεσημέρι δε βγαίνω έξω για κανένα λόγο 😄

Αχ, τι ωραίο σπίτι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Μόλις τα άπλωσα, δεν ξέβαψε τίποτα 😁 Μούσκεμα έγινα, είχα να απλώσω ρούχα από τον Δεκέμβριο 🤭

Τέλεια!!! Αντε με το καλό να τα φορέσετε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Είναι τουλάχιστον κάπως δροσερό το σπίτι σας; ανεμιστήρα;

Ναι κλείνω τα παντζούρια για να μενει δροσερο και βαζω τον ανεμιστήρα.. Κρυα ντους και τον σταυρό μου! Εξω δεν βγαίνω χωρις βεντάλια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Μου είπε ναι για απλό. Να σου πω την αλήθεια θα το προτιμουσα έτσι κ αλλιώς για να έχω κ τον έλεγχο αν κάτι με ενοχλήσει (δικό μου κόλλημα αυτό). Επίσης, κάνω μόνο πόδια για να έχω λιγότερα χημικά πάνω μου (κ αυτό δική μου σκέψη). 

Εγω τα κάνω κανινικα όπως πριν μείνω έγκυος, αν δεν τα έχω βαμμενα τα τρωω

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Valxris είπε:

Γενικά να ξέρετε ότι το στήθος είναι ζήτηση και προσφορά δηλαδή όσο βγάζεις και θηλάζει και το μωρό τόσο παράγει αλλιώς σαμποτάρει τον θηλασμό αν θέλεις να βγάζεις για τράπεζα ή για ώρα ανάγκης θα νοικιάσεις νοσοκομειακό κ θα βγάζεις μετά τον θηλασμό!!!

Δηλ αν θηλασεις τώρα και βγάλεις γάλα σε μια ώρα το στήθος όλο θα γεμίζει γιατί θα νομίζει ότι θηλάζει το μωρό συχνά...δεν θα μπορέσει να προσαρμοστεί που σημαίνει ότι θα είσαι πιο επιρρεπείς σε πέτρωμα κλπ

Αυτο ακριβώς!! 

 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Mommy to be είπε:

Τα κοχύλια ποτέ τα φοράμε;;για να μν πληγώσουμε τις θηλές;;εγώ λέω να πάρω και ένα θηλαστρο οικονομικό να βγάζω τουλάχιστον μία φορά την ημέρα...μν πετρώσει...και άντε να διορθωθεί αυτό...

Εγω τα φορούσα αφου κατέβηκε το γάλα και πληγώθηκαν οι θηλες για να μην ακουμπάνε στις μπλούζες κ να θρέψει πιο γρήγορα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι κλείνω τα παντζούρια για να μενει δροσερο και βαζω τον ανεμιστήρα.. Κρυα ντους και τον σταυρό μου! Εξω δεν βγαίνω χωρις βεντάλια 

Εντάξει μια χαρά είσαι κ έτσι, κόβει λίγο η ζέστη! Βεντάλια απαραίτητο αξεσουάρ 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι κλείνω τα παντζούρια για να μενει δροσερο και βαζω τον ανεμιστήρα.. Κρυα ντους και τον σταυρό μου! Εξω δεν βγαίνω χωρις βεντάλια 

Χωρίς βεντάλια κ σπρέι να ψεκαζομαι δεν βγαίνω πια ούτε κ εγώ!!! 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Για κρακ κρακ δνε το συζητάμε..... Δνε υπάρχει. Σιδερωνω κάτω από το κλιματιστικό... Σιδερωνω μια μπλούζα, σκύβω, κάνω λικνισματα, μήπως και.. Μάλλον η μπέμπα με θέλει γυμνασμένη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν έχω καθόλου πιασίματα και κοιμάμαι κ ξυπνάω μια χαρά. Δεν ξέρω αλλά ίσως βοηθάνε οι πιλάτες. Στην αρχή ξυπνούσα με πιασμένη μέση πλεον μετά τις πιλάτες όλα είναι μια χαρά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μιντόρι είπε:

Κηραλοιφή με τι υλικά έκανες; Γιατί εγώ έκανα πριν την εγκυμοσύνη αλλά με πολλά υλικά και αιθέρια έλαια, Αλλά τώρα που θέλω να ξαναφτιάξω δεν ξέρω τι απαγορεύεται. Να μπορείς να τη χρησιμοποιήσεις και για το σύγκαμα του μωρού... Μήπως συμβουλευτικές κάποιον παιδίατρο; Για τα υλικά εννοω,  γιατί το ψάχνω και δεν βγάζω άκρη

Μελισσοκερι, ελαιόλαδο κ σπαθολαδο 1 προς 5 (τα λάδια). Αυτή η κεραλοιφη μπορεί να μπει κ στο στήθος. Επίσης μπορείς να κάνεις μόνο με ελαιόλαδο ή σπαθολαδο. 

 

στις πριν 20 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Εγω ελεγα για τον πλακούντα εχθες! Απο την ντομπλερ και ύστερα δεν είναι που ο γιατρός παρακολουθει συχνότερα μεσα στο μηνα; 

Αναλογως τον γιατρό. Πάντως σίγουρα στον μήνα σου θα ελέγχει κ πλακούντα. 

στις πριν 19 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Πώς είστε κορίτσια είδα αυτή την προσφορά αν ενδιαφέρεστε ☺️

Screenshot_2021-07-06-16-57-52-997_com.instagram.android.jpg

Μου έδωσε φίλη πάνες αγνοτις κ μπορώ να πω ότι δεν μου άρεσαν καθόλου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η nik_ol είπε:

Αν τα έχω καταλάβει καλά τα κοχυλια τα φοράς για να αφήνεις το στήθος σου να παίρνει αέρα. Επειδή μπορεί να τρέξει το γάλα συγκεντρώνεται εκεί για να μη στάζει. 

Το οικιακό θηλαστρο γενικά λένε ότι δε βολευει. Σκέφτηκα ότι σε περιπτωση που το χρειαστώ θα νοικιάσω νοσοκομειακό. 

Ας μας τα πει βέβαια κ κάποια που έχει ήδη παιδάκια κ τα ξέρει καλυτερα 😉

Σωστά τα λες.. Μέχρι να πάω για δουλειά είχε χρειαστεί να βγάλω γάλα κ το έκανα με το χέρι. Ένα 2μηνο πριν πάω γαι δουλειά νοίκιασα νοσοκομειακο θήλαστρο γαι να κάνω τράπεζα αν κ δεν χρειαζόταν απλά ήθελα να έχω σε περίπτωση που θελήσει. Εντέλει δεν γύρισα στην δουλειά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Σωστά τα λες.. Μέχρι να πάω για δουλειά είχε χρειαστεί να βγάλω γάλα κ το έκανα με το χέρι. Ένα 2μηνο πριν πάω γαι δουλειά νοίκιασα νοσοκομειακο θήλαστρο γαι να κάνω τράπεζα αν κ δεν χρειαζόταν απλά ήθελα να έχω σε περίπτωση που θελήσει. Εντέλει δεν γύρισα στην δουλειά 😂

Αλήθεια δε γυρισες; ακόμα καλυτερα 😝 για το μωρό όχι για τα υπόλοιπα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς γυρίσαμε πριν από τον παιδίατρο.. 28 ημερών σήμερα κ πήγε η μικρούλα 4540 γρ κ 57,5εκ.. Γεννήθηκε 2900γρ κ 53εκ..

@Valxrisτα βράδια δεν κλείνουν τα μάτια σου; εμένα τις τελευταίες μέρες ούτε με το κινητό δεν μένουν ανοιχτά.

Στο ρηλαξ δεν πρέπει να κοιμούνται τα μικράκια δεν κάνει για το κορμάκι τους, ούτε κ να κάθονται πολλη ώρα, ότι ισχύει κ για το αυγό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Αλήθεια δε γυρισες; ακόμα καλυτερα 😝 για το μωρό όχι για τα υπόλοιπα

Ήταν να γυρίσω όταν ήταν 8,5μηνων μολις τελείωσε το επίδομα μητρότητας από οαεδ αλλά έμαθα πως μπορούσα να μπω στο ταμείο ανεργίας. Άργησα λιγάκι αλλά μπήκα! Πήγα για δουλειά 2 μήνες πριν κλείσει τα 3 αλλά παραιτήθηκα στα 3,5. Κ τωρα θα αργήσω αρκετά να ξαναπαω για δουλειά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Εμείς γυρίσαμε πριν από τον παιδίατρο.. 28 ημερών σήμερα κ πήγε η μικρούλα 4540 γρ κ 57,5εκ.. Γεννήθηκε 2900γρ κ 53εκ..

@Valxrisτα βράδια δεν κλείνουν τα μάτια σου; εμένα τις τελευταίες μέρες ούτε με το κινητό δεν μένουν ανοιχτά.

Στο ρηλαξ δεν πρέπει να κοιμούνται τα μικράκια δεν κάνει για το κορμάκι τους, ούτε κ να κάθονται πολλη ώρα, ότι ισχύει κ για το αυγό. 

Πω πω τι μικρούλα αυτήν έγινε θηρίο φτου σας!!!! Κλείνουν με τα πάντα τα μάτια μου αλλά τι να κάνω κάνα δυο φορές έφυγε το Κιν από τα χέρια χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...