Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Α σε βλέπει κ κολπικά? Εμένα δεν με βλέπει.... Έχω κ εγώ αυξημένα υγρά.... 

Μέχρι τώρα δε με έχει δει.. Αλλά μου είχε πει ότι από αυτήν την εβδομάδα αν το κρίνει θα αρχίσει να με βλέπει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχετε πάρει από κάπου σουτιέν θηλασμού και νυχτικό?

Σουτιέν θηλασμού orchestra, h and m και τζάμπο.... Νυχτικό εννοείς φορεματάκι? Είχα πάρει ένα από Orchestra... Και τα υπόλοιπα τα έχω σορτσάκι-μπλουζάκι, απλά μεγαλύτερο νούμερο.... Όχι εγκυμοσύνης.... Κ μπλουζάκια απλά θηλασμού από h and m. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Σουτιέν θηλασμού orchestra, h and m και τζάμπο.... Νυχτικό εννοείς φορεματάκι? Είχα πάρει ένα από Orchestra... Και τα υπόλοιπα τα έχω σορτσάκι-μπλουζάκι, απλά μεγαλύτερο νούμερο.... Όχι εγκυμοσύνης.... Κ μπλουζάκια απλά θηλασμού από h and m. 

Ναι νυχτικακι με ρομπα! Παντόφλες φανταζομαι καλοκαιρινές έτσι? Σαγιονάρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχετε πάρει από κάπου σουτιέν θηλασμού και νυχτικό?

Εγώ πήρα αυτά τα 2 και το 1 το φορούσα σήμερα στο μάθημα θηλασμού και η μαία μου είπε ότι είναι πολύ καλό όπως και οι θηλές μου 🤩🤱🏼 Νυχτικο έχω οπότε δε θα χρειαστώ 😋

Screenshot_20210615-163755_Instagram.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εγώ πήρα αυτά τα 2 και το 1 το φορούσα σήμερα στο μάθημα θηλασμού και η μαία μου είπε ότι είναι πολύ καλό όπως και οι θηλές μου 🤩🤱🏼 Νυχτικο έχω οπότε δε θα χρειαστώ 😋

Screenshot_20210615-163755_Instagram.jpg

Χεχε κομπλιμέντο σούπερ αχαχα!!! Τα παράγγειλες? Γιατί δεν έχω μεγάλο στήθος με αποτέλεσμα κάθε φορά π αγόραζα σουτιέν να πρέπει να το δοκιμάσω να μου κάτσει π λένε. Κ δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω! Νυχτικακι κανονικό έχεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Love32εγω σουτιέν θηλασμου πηρα του τζαμπο, νυχτικα εχει το celestino με ρομπα και μπορεις να κοιταξεις και prenatal που εχει νυχτικο θηλασμου.. Με ρομπα να σου πω την αλήθεια δεν εχει παρει το ματι μου σε συγκεκριμένο κατάστημα αλλα εχει στο σκρουτζ πολλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χεχε κομπλιμέντο σούπερ αχαχα!!! Τα παράγγειλες? Γιατί δεν έχω μεγάλο στήθος με αποτέλεσμα κάθε φορά π αγόραζα σουτιέν να πρέπει να το δοκιμάσω να μου κάτσει π λένε. Κ δεν ξέρω τι νούμερο να πάρω! Νυχτικακι κανονικό έχεις?

Ούτε εγώ έχω μεγάλο στήθος και δεν έχει μεγαλώσει ιδιαίτερα τώρα στην εγκυμοσύνη. Δεν τα δοκίμασα, από το internet τα πήρα, πήρα το medium και μου είναι πολύ άνετα, αλλά αισθάνομαι ότι έχουν αρκετό περιθώριο για όταν πριστει κι άλλο γιατί είναι πολύ ελαστικά. Νυχτικα έχω 2 που δεν τα πολυφορουσα γιατί μου ήταν λίγο μεγάλα αλλά τώρα με έχουν καταβολεψει. Είναι βαμβακερα και έχουν και 3 κουμπάκια μπροστά στο στήθος οπότε αυτά θα πάρω και στο μαιευτήριο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Love32εγω σουτιέν θηλασμου πηρα του τζαμπο, νυχτικα εχει το celestino με ρομπα και μπορεις να κοιταξεις και prenatal που εχει νυχτικο θηλασμου.. Με ρομπα να σου πω την αλήθεια δεν εχει παρει το ματι μου σε συγκεκριμένο κατάστημα αλλα εχει στο σκρουτζ πολλα

Ναι έχω δει πολλά στον σκρουτζ απλά θα ήθελα να τα δοκιμάσω. Θα πάω hnm για φανελάκια να σου πω την αλήθεια. Κ για τα υπόλοιπα θα δω. 

@Lia5 έτσι κ εμένα δεν μεγαλωσε ελάχιστα 😂 έχω και εγώ νυχτικακια π Μ είναι πολυ άνετα τώρα αλλά δεν έχουν κουμπάκια καθόλου ίσως πάρω ένα σετ με ρομπιτσα !

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια έχετε πάρει από κάπου σουτιέν θηλασμού και νυχτικό?

Εγώ πήρα δύο νυχτικά θηλασμού από το la redoute και είναι τέλεια!!! Τα παρήγγειλα Τετάρτη κ Παρασκευή ήταν εδώ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι έχω δει πολλά στον σκρουτζ απλά θα ήθελα να τα δοκιμάσω. Θα πάω hnm για φανελάκια να σου πω την αλήθεια. Κ για τα υπόλοιπα θα δω. 

@Lia5 έτσι κ εμένα δεν μεγαλωσε ελάχιστα 😂 έχω και εγώ νυχτικακια π Μ είναι πολυ άνετα τώρα αλλά δεν έχουν κουμπάκια καθόλου ίσως πάρω ένα σετ με ρομπιτσα !

 

Σας εχω εξηγησει την τακτική μου στο σκρουτζ 🤣 βρισκεις καταστημα με πρόσβαση σε σενα και πας και τα δοκιμαζεις.. Μπορεις να βρεις και συνοικιακα μαγαζια ειχα δυο στην γειτονιά μου αλλα ειχα ηδη ψωνισει 

Δεν πηρα νυχτικα γιατι εγω δεν εβρισκα σε λογικες τιμες βαμβακερα και πηρα δυο φορέματα βαμβακερα απο τζαμπο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Σας εχω εξηγησει την τακτική μου στο σκρουτζ 🤣 βρισκεις καταστημα με πρόσβαση σε σενα και πας και τα δοκιμαζεις.. Μπορεις να βρεις και συνοικιακα μαγαζια ειχα δυο στην γειτονιά μου αλλα ειχα ηδη ψωνισει 

Δεν πηρα νυχτικα γιατι εγω δεν εβρισκα σε λογικες τιμες βαμβακερα και πηρα δυο φορέματα βαμβακερα απο τζαμπο 

Μια γνωστή επίσης μ είπε ότι γύρω στον 8ο ξεκίνησε να βάζει στης θηλές κρέμα medela  και δεν αντιμετωπίσε θέματα με τις θηλές κ πονο η πληγές.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Valxrisνα σας ζήσει κοπέλα μου να είναι πάντα γερός κ καλοτυχος στην ζωούλα του!!

Κορίτσια όσον αφορά τις πάνες εμενα αύριο κλείνει εβδ κ έχουμε χρησιμοποιήσει γύρω στις 100 πάνες Νο1. Κ σίγουρα θα το χρησιμοποιήσουμε κ άλλο. Στον μικρό μου όμως θυμάμαι ότι είχα χρησιμοποιήσει 2 πακέτα Νο1 κ μετά άλλαξε. Επίσης θα συμφωνήσω με την @Starrrμην κοιτάτε τα κιλά που γράφουν πάνω εάν υπάρχουν διαρροές πιθανόν χρειάζεται αλλαγή νούμερο. Αθήνα κάποια στιγμή σταμάτησα να κοιτάζω που έχει προσφορές πήγαινα στον χαρμανη κ έπαιρνα που τα είχε μόνιμα σε χαμηλή τιμή.

Οσον αφορά Σερβιέτες στον μικρό είχα πάρει μεγάλες δεν με βολεψαν καθόλου!! Τώρα πήρα πάνα βρακάκι τέλεια, με βολεψαν πάρα πολύ αλλά θαρρω πως είναι είναι για 3-4 μέρες μαξιμουμ μετά θέλεις απλά κανονική σερβιέτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γύρισα και εγώ.. Σχεδόν 3000 κιλά ο μικρός.. Φυσικά και δεν έχει κατέβει.. Και ο τράχηλος είναι κλειστός και ψηλά επίσης.. Μου είπε ο γιατρός τα λέμε σίγουρα την άλλη εβδομάδα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema εγώ έχω βάλει στο βαλιτσάκι μου κανονικά huge εσώρουχα, νοσοκομειακά εσώρουχα μίας χρήσης και πάνες ακράτειας. Δε θα βολευτώ λες? 

Επίσης, μεγάλη παραγωγή μους σοκολάτας ο μικρός σου, ε??? 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαίρομαι παρα πολυ που μας εγραψες @Tweema πολυ χρησιμο αυτο με τον χαρμανη, ψωνιζω το eubos που χρησιμοποιώ ως αφρόλουτρο και ως σαπουνι για το πρόσωπο με εχει βοηθήσει με τα σπυράκια και όντως εχει πολυ καλες τιμες σε ΟΛΑ @lenaki92 μπράβο ο μπέμπης! Μια χαρα ειναι τα κιλακια του παμε πολυ καλα! @Clairy.Τον ρωτησες για τις εκκρισεις; ολα καλα;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Diana_caterina είπε:

Χαίρομαι παρα πολυ που μας εγραψες @Tweema πολυ χρησιμο αυτο με τον χαρμανη, ψωνιζω το eubos που χρησιμοποιώ ως αφρόλουτρο και ως σαπουνι για το πρόσωπο με εχει βοηθήσει με τα σπυράκια και όντως εχει πολυ καλες τιμες σε ΟΛΑ @lenaki92 μπράβο ο μπέμπης! Μια χαρα ειναι τα κιλακια του παμε πολυ καλα! @Clairy.Τον ρωτησες για τις εκκρισεις; ολα καλα;

 

Ναι τον ρώτησα.. Είναι φυσιολογικό από τη στιγμή που δεν έχω και μικρόβιο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω πάντως πηρα σερβιέτες.. Και σκέφτομαι ότι θα μας δωσουν εσώρουχα μιας χρησης στο νοσοκομείο οπότε θα γινει η δουλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Clairy. είπε:

Ναι τον ρώτησα.. Είναι φυσιολογικό από τη στιγμή που δεν έχω και μικρόβιο.. 

Τελεια μια χαρά τότε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Τελεια μια χαρά τότε! 

Θα ήθελα ιδανικά να είναι το τραχηλικο πώμα 😂😂😂

Οχι τίποτα.. Μας είπε ο γιατρός να έχουμε επαφές με τον άντρα μου.. Και δεν κάθεται.. Φοβάται.. Έτσι νηστικό θα τον αφήσω μέχρι τον Αύγουστο να μάθει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Ναι νυχτικακι με ρομπα! Παντόφλες φανταζομαι καλοκαιρινές έτσι? Σαγιονάρες?

Ναι σαγιονάρα τζάμπο 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Θα ήθελα ιδανικά να είναι το τραχηλικο πώμα 😂😂😂

Οχι τίποτα.. Μας είπε ο γιατρός να έχουμε επαφές με τον άντρα μου.. Και δεν κάθεται.. Φοβάται.. Έτσι νηστικό θα τον αφήσω μέχρι τον Αύγουστο να μάθει 😂

Εμένα το πωμα μάλλον φεύγει σιγά-σιγά αλλά ούτε ο δικός μου θα καθίσει... Ο οργασμός χωρίς διείσδυση και σπέρμα λες να κάνει δουλειά; 🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lia5 είπε:

Εμένα το πωμα μάλλον φεύγει σιγά-σιγά αλλά ούτε ο δικός μου θα καθίσει... Ο οργασμός χωρίς διείσδυση και σπέρμα λες να κάνει δουλειά; 🤔

Μπααα... Το σπέρμα είναι που κάνει τη δουλειά από ότι ξέρω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Μια γνωστή επίσης μ είπε ότι γύρω στον 8ο ξεκίνησε να βάζει στης θηλές κρέμα medela  και δεν αντιμετωπίσε θέματα με τις θηλές κ πονο η πληγές.

 

 

 

 

Κι εμένα αυτή με τη λανολινη μου έδωσε η μαία για ενδιάμεσα από τους θηλασμους. Αλλά το πιο σημαντικό για την αποφυγή των πληγών είναι το στόμα του μωρού να βεντουζαρει σωστά στη θηλαια αλω και να μην τραβάει τη θηλή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...