Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια. Τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απίστευτη κούραση και υπνηλία.. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια λες κι έχω ξενυχτησει ενώ εχω κοιμηθεί κανονικα το βράδυ και μαλλιστα 9ωρο. Σήμερα είμαι 37 και 2, το έχει πάθει καμία άλλη αυτό στον μήνα της; Μέχρι και covid φοβήθηκα ότι κόλλησα αλλά εκανα rapid test και βγήκε αρνητικό συν ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα πέρα από την υπνηλία... 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απίστευτη κούραση και υπνηλία.. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια λες κι έχω ξενυχτησει ενώ εχω κοιμηθεί κανονικα το βράδυ και μαλλιστα 9ωρο. Σήμερα είμαι 37 και 2, το έχει πάθει καμία άλλη αυτό στον μήνα της; Μέχρι και covid φοβήθηκα ότι κόλλησα αλλά εκανα rapid test και βγήκε αρνητικό συν ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα πέρα από την υπνηλία... 🙄

Νομίζω οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να συμβεί αυτό. Εγώ αύριο μπαίνω στην 30η και εδώ και μια βδομάδα κοιμάμαι ασταμάτητα. Ξυπνάω για κανα 4ωρο και πάλι νιώθω πτώμα χωρίς να έχω κάνει τίποτα και πάλι ξάπλα. Κοιμήσου όσο θες όσο έχεις ανάγκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

Οχι το σπίτι είναι διαρακι και θα δω μήπως και δεν χρειάζεται, αν δω οτι χρειάζεται θέλω να βρω αυτο που στηνεις την καμερα κ εχεις μαζι σου μια οθονιτσα! Εσυ; 

Μας έδωσε ένας φίλος μόνο ήχο ! Δεν νομίζω ότι αν χρειάζεσαι ενδοεπικοινωνια είναι βολικό καλύτερα με οθόνη! Θα το δω στην πορεία να σ πω την αλήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμενα να ζυγίζει και αποφασίζει μόνο του πόσες ώρες θέλει 🙄🤦🏼‍♀️

Χαχαχ σώπα δεν το έχω ξανά ακουσει πλάκα έχει. 

στις πριν 29 λεπτά, ο/η lenaki92 είπε:

Και εγώ έτσι. Και τώρα τα ξεπετάω και έτοιμα για ντουλάπες!! 😉

Εγώ τα σιδερωνω κιολλας να σ πω την αλήθεια 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχ σώπα δεν το έχω ξανά ακουσει πλάκα έχει. 

Εγώ τα σιδερωνω κιολλας να σ πω την αλήθεια 😂

Εγω βάζω ένα πρόγραμμα που λέγεται έτοιμα για κρέμασμα 🤣😉 για μένα δημιουργήθηκε αυτό το πλυντήριο 😋 σίδερο μόνο τα απαραίτητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Νομίζω οποιαδήποτε στιγμή μπορεί να συμβεί αυτό. Εγώ αύριο μπαίνω στην 30η και εδώ και μια βδομάδα κοιμάμαι ασταμάτητα. Ξυπνάω για κανα 4ωρο και πάλι νιώθω πτώμα χωρίς να έχω κάνει τίποτα και πάλι ξάπλα. Κοιμήσου όσο θες όσο έχεις ανάγκη.

Εμένα δεν με είχε πιάσει ξανά μετά το πρώτο τρίμηνο όπου και τότε κοιμόμουν πολύ γι αυτό ανησύχησα... και δεν είναι ότι δεν κοιμάμαι, κοιμάμαι αρκετές ώρες και ξυπνάω αργά το πρωί... σήμερα ξύπνησα 12 το μεσημέρι και μετά κατά τις 5 ξανά κοιμήθηκα και ξύπνησα στις 7...και τώρα πάλι ψιλονυσταζω...😅 Και δεν είναι ότι με ξεκουράζει ιδιαίτερα ο ύπνος, ξυπνάει πιασμένη και πονεμένη 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Εγω βάζω ένα πρόγραμμα που λέγεται έτοιμα για κρέμασμα 🤣😉 για μένα δημιουργήθηκε αυτό το πλυντήριο 😋 σίδερο μόνο τα απαραίτητα 

Η αλήθεια είναι ότι τα περισσότερα δεν χρειάζονται ! Καλά κάνεις. 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Alexey είπε:

Εμένα δεν με είχε πιάσει ξανά μετά το πρώτο τρίμηνο όπου και τότε κοιμόμουν πολύ γι αυτό ανησύχησα... και δεν είναι ότι δεν κοιμάμαι, κοιμάμαι αρκετές ώρες και ξυπνάω αργά το πρωί... σήμερα ξύπνησα 12 το μεσημέρι και μετά κατά τις 5 ξανά κοιμήθηκα και ξύπνησα στις 7...και τώρα πάλι ψιλονυσταζω...😅 Και δεν είναι ότι με ξεκουράζει ιδιαίτερα ο ύπνος, ξυπνάει πιασμένη και πονεμένη 😂

Και εγώ το ίδιο. Στο 1ο τρίμηνο με είχε πιάσει για λίγο πάλι υπνηλία και ξανά  τώρα. Όσο νιώθεις ότι νυστάζεις να κοιμάσαι σημαίνει ότι το έχεις ανάγκη 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλα ειμαι και εγωω στην δουλεια.. Ψαχνω την βεβαίωση εργοδότη στο ίντερνετ αλλα δεν βγάζω άκρη! @Clairy.Την βεβαίωση εργοδότη στην εδωσε ο εργοδότης ή το ικα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια! Σήμερα ξύπνησα με το προαίσθημα ότι γεννάω άμεσα, όχι σήμερα τώρα, αλλά σύντομα...παρά το γεγονός ότι πριν 3 μέρες κ η γιατρός μου κ η μαία μου είπαν ότι θα το πάω μέχρι τέρμα κ άρα υποτίθεται ότι έχω 2,5 βδομάδες ακόμα...Δε νιώθω κτ περίεργο, απλά με αυτή τη βεβαιότητα ξύπνησα!🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Καλα ειμαι και εγωω στην δουλεια.. Ψαχνω την βεβαίωση εργοδότη στο ίντερνετ αλλα δεν βγάζω άκρη! @Clairy.Την βεβαίωση εργοδότη στην εδωσε ο εργοδότης ή το ικα; 

Κοιτα εμένα μου το εφτιαξε στη δουλειά. Αλλά ξέρω ότι κανονικά πας και παίρνεις από το ΙΚΑ τα χαρτιά που πρέπει να συμπληρωθούν. Εμένα τα είχαν κρατήσει από άλλη κοπέλα που έβγαινε σε άδεια για να μην τρέχω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Καλημέρα κι από μένα κορίτσια! Σήμερα ξύπνησα με το προαίσθημα ότι γεννάω άμεσα, όχι σήμερα τώρα, αλλά σύντομα...παρά το γεγονός ότι πριν 3 μέρες κ η γιατρός μου κ η μαία μου είπαν ότι θα το πάω μέχρι τέρμα κ άρα υποτίθεται ότι έχω 2,5 βδομάδες ακόμα...Δε νιώθω κτ περίεργο, απλά με αυτή τη βεβαιότητα ξύπνησα!🤔

Εγώ εδώ και 3 4 μέρες νιώθω έτσι αλλά εχθές πήγα για nst και μου είπαν ότι αυτός περνάει πολύ καλά εκεί μέσα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Εγώ αυτό που μπορώ να πω είναι ότι στη μικρή μου μια μέρα πριν nst έκανα αλλά δεν έδειχνε και κάτι το ιδιαίτερο. Αφού συζητήσαμε και για πρόκληση... Είχα μερικές μέρες διαστολή βέβαια αλλά η ουσία είναι ότι παρόλα τα δεδομένα ,συζητούσαμε με τον γιατρό μέχρι πότε μπορεί -επιτρεπεται να με αφήσει. Ε την ίδια μέρα το βράδυ με έπιασαν οι πόνοι και την επόμενη το πρωί είχα γεννήσει!

Πάντως καλό είναι κορίτσια την πρόκληση να την αποφύγετε αν δεν υπάρχει λόγος γιατί είναι και πιο επίπονη σαν διαδικασία σε σχέση με τη φυσική έναρξη, πράγμα φυσιολογικό αφού είναι τεχνητή...

Να σας ζήσουν κορίτσια μου σε όσες Γεννησατε τα μωράκια σας και με το καλό σε εμάς που έχουμε ακόμη. Τρίτη έχω doppler. 

@Tweemaπολύ σε ζηλεύω που γεννησες σπίτι! Μακάρι οι συνθήκες να ευνοούσαν και για εμένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Clairy.Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ. @Liiidaμηπως επειδή πλησιάζετε εχετε αυτην την αίσθηση; μπορεί βέβαια να είναι και ενστικτο δεν ξερω... Θα μας πειτε αν βγηκατε αληθινες😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Diana_caterina είπε:

@Clairy.Κατάλαβα, ευχαριστώ πολύ. @Liiidaμηπως επειδή πλησιάζετε εχετε αυτην την αίσθηση; μπορεί βέβαια να είναι και ενστικτο δεν ξερω... Θα μας πειτε αν βγηκατε αληθινες😂

Καλά, εννοείται ότι θα ενημερωθείτε το συντομότερο με έκτακτο ανακοινωθέν όπως κάνουμε όλες σε αυτό το γκρουπ 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@AlKate από όσο το έχω ψάξει κι έχω συζητήσει με τη μαία συμφωνώ κι εγώ μαζί σου. Αν δεν υπάρχει ιατρικός λόγος δε βρίσκω λόγο για πρόκληση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

@Diana_caterina εμένα μου έδωσε τη δήλωση ο γιατρός που πήγα στο ΙΚΑ. Παρόμοια με αυτή ήταν. 

Screenshot_2021-06-08-08-44-50-023_com.facebook.katana.jpg

Εγω θα παω σε γιατρό συμβεβλημενο με εοππυ, δεν ξέρω αν θα εχει... Θα δω μήπως πάω στο ικα κ μου τα δωσουν ή παρω τηλέφωνο πρωτου παω μήπως μπορούν να τα προωθησουν με email τα υπόδειγματα για να μην πηγαινω δυο φορες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Alexey είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Τις τελευταίες μέρες με έχει πιάσει μια απίστευτη κούραση και υπνηλία.. Θέλω να κοιμάμαι συνέχεια λες κι έχω ξενυχτησει ενώ εχω κοιμηθεί κανονικα το βράδυ και μαλλιστα 9ωρο. Σήμερα είμαι 37 και 2, το έχει πάθει καμία άλλη αυτό στον μήνα της; Μέχρι και covid φοβήθηκα ότι κόλλησα αλλά εκανα rapid test και βγήκε αρνητικό συν ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα πέρα από την υπνηλία... 🙄

Καλησπέρα κορίτσι !!! Εγώ ενώ από την  αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα καθόλου υπνηλία (το αντίθετο,είχα αϋπνίες) έχει εδώ και κάνα δυο βδομάδες που κοιμαμαι ασυστολα😂 το αποδίδω είτε στον καιρό,είτε στο γεγονός ότι δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ λόγω συχνοουριας και επειδή δεν βολεύομαι πια με την κοιλιά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σαςςς!!! Να σας ρωτήσω κάτι να μου φύγει η απορία !!! 29η εβδομάδα,πόσο ήταν τα μωράκια σας;;; Εμείς 28+3 είμαστε 1.300 και μου λένε όλοι ότι είναι πολύ!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sofoula28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι !!! Εγώ ενώ από την  αρχή της εγκυμοσύνης δεν είχα καθόλου υπνηλία (το αντίθετο,είχα αϋπνίες) έχει εδώ και κάνα δυο βδομάδες που κοιμαμαι ασυστολα😂 το αποδίδω είτε στον καιρό,είτε στο γεγονός ότι δεν κοιμάμαι καλά το βράδυ λόγω συχνοουριας και επειδή δεν βολεύομαι πια με την κοιλιά !!

Αυτό με τη συχνοουρια που δεν μου έχει συμβεί ακόμα κι ας πίνω σίγουρα 2 λίτρα νερό την ημέρα (συν ό,τι άλλο) κ δε σηκώνομαι ούτε 1 φορά το βράδυ πρέπει να με ανησυχήσει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ραμ μου!!!! ❤️🎉 αληθεια δεν το πιστευω... να ειμαστε ολες καλα σε υγεια και να παιρνουμε τοσο ευχαριστα νεα!!! εχω τρελαθει σημερα!!! το ειχαμε εννοια κι αυτο το κουκουνι αν θα τα καταφερει και να π τα καταφερε!!! ο αντρας μου μου λεει αυτο το πιο αδυναμο (+1 ακομα) θελω να βαλουμε!! [ειναι διδυμος και ο αντρας μου και η αδερφη του εμεινε πολυ καιρο στο νοσοκομειο ως νεογεννητο.. νομιζω την ειχαν θερμοκοιτιδα και διασωληνωμενη για 1 μηνα περιπου και ειναι πολυ ευαισθητος με αυτο το θεμα. ολοι οι γιατροι τους ελεγαν οτι τα καταφερε επειδη ηταν κοριτσακι γτ εχουμε πιο καλη κραση απο τα αγορια] Αχ μονο χαρες απο εδω και περα σε ολες μας!!! 🙏
    • Καλησπέρα κορίτσια μ!!! Εκανα τεστ πάλι τώρα το μεσημέρι!  νομιζω τελικά πάει καλά το πράγμα!   
    • Έλα κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον❤️ η μητρα και ο τράχηλος είναι πεντακάθαρα! Ίσως η περίοδος να αργησει και να έρθει μέχρι και σε 50 μέρες και να μην ανησυχήσω! Μου έβαλε να κάνω κάποιες εξετάσεις για αυτοάνοσα και θρομβοφιλια τις έκανα και θα βγουν μέχρι την Τρίτη! Επίσης περιμενουμε να βγουν και οι καρυοτυποι (εμβρύου και οι δικοί μας) και μετά το πασχα έκλεισα ραντεβού να με δει και να συζητήσουμε τι θα βγάλουν οι εξετάσεις και έχει στο μυαλό του να μου δώσει κάποια αγωγη γτ έπεσαν λίγο και τα ανδρογονα μου και με βάση το ιστορικό μου και τος εξετάσεις να μου δώσει αγωγη! Επίσης μου είπε να μη τρώω κάποια τρόφιμα και να μη περνώ κάποιες βιταμίνες γτ πυροδοτούν τις ενδορφινες με αποτελεσμα να μη κάνω ποιοτικά ωάρια! Τελος μου είπε πως αφού θα λείπει ο σύντροφος το καλοκαιρι μπορούμε να καταψηξει ο σύντροφος σπερμα και να κάνω σπερματεγχυνση κάποια στιγμή το καλοκαιρι αφού παρω την αγωγη και μετά🙏
    • Ναι ακούγονται ενθαρρυντικά 🙏μου είπε θα το παλέψουμε μαζί και είμαι σίγουρος ότι το μωρακι θα έρθει🙏 δυστυχώς τις γιορτές δεν θα είναι ο σύντροφος εδώ όποτε θα τις περάσουμε μοναχικά! Θα πάω στα πεθερικά μου βέβαια αλλά όσο να ναι δεν είναι το ίδιο😢 ευτυχως μου το είπε και από μόνος του ότι αν λείπει ο σύντροφος θα κάνουμε μαζί την προσπάθεια 🙏 Ενδιαφέρεται πολύ γ αυτό και εγώ τον εμπιστεύομαι πολύ! Δεν με ξεπετάει και μας εξηγεί τα πάντα 🙏 Ναι ενοιωσα μια ανακούφιση γτ θέλει να το ψάξουμε λιγακι αλλά και μου δεν μας άφησε να προσπαθησουμε μόνοι μας και βλεπουμε! Από μονος του μας είπε ότι αν θελουμε να κάνουμε σπερματεγχυνση  να καταλήξουμε σπερμα και ας λείπει ο συζυγος θα το κάνουμε μαζί με τον γιατρό 🙏 Κορίτσι μου η διατροφή που ανέφερα προφανώς είναι για την δικιά μου περίπτωση με βάση το ιστορικό μου (ΣΠΩ, υψηλή αμη, χαμηλά ανδρογονα, υπερινσουλιναιμια κτλ) μη βάζεις κατά νου αυτά που είπα γτ κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Μου είπε να αποφεύγω αυτά καθώς πυροδοτούν τις ενδορφινες και κατά συνέπεια δεν βοηθούν σε ποιοτικά ωάρια! Μου είπε επακριβώς πως αν σας πηγαινα για εξωσωματικη θα σας έπαιρναν 4000-5000 και θα περνάμε τα τέτοια μας τώρα! Έτσι ακριβώς μου είπε🤪 θέλει λέει να το παλέψουμε ακόμη να βγουν και οι εξετάσεις και από εκεί και περα να δούμε πως θα προχωρήσουμε🙏 αχ κοριτσάκι μου τι έχεις περάσει και εσυ😩
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...