Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η lenaki92 είπε:

Εσένα εχει πάρει όλες τις θέσεις χεχε αναποφάσιστο!!!

Χαχαχαχ ναι κοβει βολτες😂😂😂 ειναι αρκετά ενεργητική μες στην ημέρα και ακόμα νομίζω αλλαζει θεσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ή τα αντισώματα που κάνουμε.. Αυτά είναι στάνταρ.. Η έχεις περάσει κάτι ή όχι. 

Thanks κορίτσι!! Φαντάζομαι αν πάει κάποιος στο μικροβιολογικό μεσημέρι για να κάνει ζάχαρο πχ του λένε ότι χρειάζεται προετοιμασία 😝

Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο, έτσι πληροφοριακά ο αιματοκριτης έχει να κάνει κ με το κάπνισμα ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Thanks κορίτσι!! Φαντάζομαι αν πάει κάποιος στο μικροβιολογικό μεσημέρι για να κάνει ζάχαρο πχ του λένε ότι χρειάζεται προετοιμασία 😝

Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο, έτσι πληροφοριακά ο αιματοκριτης έχει να κάνει κ με το κάπνισμα ή όχι;

Εμείς το λέμε. Υπάρχει κόσμος που λέει δεν πειράζει τι έφαγα.. Μισό γουρουνάκι μόνο 😂😂

Λένε ότι μπορεί να ανέβει ψευδως ο αιματοκρίτης στους καπνιστές δεν ξέρω όμως αν έχει τεράστια διαφορά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η nik_ol είπε:

Thanks κορίτσι!! Φαντάζομαι αν πάει κάποιος στο μικροβιολογικό μεσημέρι για να κάνει ζάχαρο πχ του λένε ότι χρειάζεται προετοιμασία 😝

Να σε ρωτήσω κ κάτι άλλο, έτσι πληροφοριακά ο αιματοκριτης έχει να κάνει κ με το κάπνισμα ή όχι;

Εμένα ο πατέρας μου έτσι με κατάλαβε πάντως ότι κάπνιζα πριν χρόνια..μου λέει "Ο αιματοκρίτης σου καλουτσικος για νέα κοπέλα, αλλά είναι που καπνίζεις κρυφά 🤣🤣🤣"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Liiida είπε:

Εμένα ο πατέρας μου έτσι με κατάλαβε πάντως ότι κάπνιζα πριν χρόνια..μου λέει "Ο αιματοκρίτης σου καλουτσικος για νέα κοπέλα, αλλά είναι που καπνίζεις κρυφά 🤣🤣🤣"

Χαχαχα αλήθεια;;;

Μου το είπε μια μέρα μια φίλη κ δεν το πιστευα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες! Στις κοπέλες που είναι στις τελευταίες εβδομάδες, σας είπε ο γυναικολόγος σας να κάνετε εξέταση για τα μάτια (βυθοσκόπηση); 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Στις κοπέλες που είναι στις τελευταίες εβδομάδες, σας είπε ο γυναικολόγος σας να κάνετε εξέταση για τα μάτια (βυθοσκόπηση); 

Εχεις υψηλή μυωπία; δεν κάνουν όλοι, μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εχεις υψηλή μυωπία; δεν κάνουν όλοι, μόνο σε ορισμένες περιπτώσεις 

Είχα παλιά αλλά την έχω διορθώσει με λέιζερ. Ίσως για αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Καλησπέρα σε όλες! Στις κοπέλες που είναι στις τελευταίες εβδομάδες, σας είπε ο γυναικολόγος σας να κάνετε εξέταση για τα μάτια (βυθοσκόπηση); 

Όχι...Χωρίς προϋπάρχουσα κατάσταση γιατί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Όχι...Χωρίς προϋπάρχουσα κατάσταση γιατί?

Για να αποκλείσεις την πιθανότητα αποκόλλησης κατά τον φ.τ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Για να αποκλείσεις την πιθανότητα αποκόλλησης κατά τον φ.τ

Κ εγώ ήξερα ότι ζητάνε μόνο σε περιπτωσεις με υψηλή μυωπία ωστόσο κάπου διάβασα ότι καλό είναι να γίνεται η εξέταση σε όλες τις περιπτώσεις γιατί η αποκόλληση δε συνδέεται με τους βαθμούς της μυωπίας. Έχω σκοπό να ρωτήσω τον γυναικολόγο σε δυο εβδομάδες που θα πάω ξανά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ΜελίναΚ είπε:

Είχα παλιά αλλά την έχω διορθώσει με λέιζερ. Ίσως για αυτό... 

Ξέρω ότι και λέιζερ να έχεις κάνει πάλι πρέπει να κάνεις έλεγχο. Γνωστή μου με μεγάλη μυωπία έκανε λέιζερ αλλά επειδή στην εξέταση που έκανε κάτι είδε ο γιατρός την πήγε καισαρική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Όχι...Χωρίς προϋπάρχουσα κατάσταση γιατί?

Εμένα μου ζήτησε η γιατρός και έκανα χτες..ο οφθαλμίατρος με πληροφόρησε ότι αποκόλληση δεν παθαίνουμε λόγω της πίεσης που νιώθουμε λόγω τοκετού αλλά ο μόνος κίνδυνος που υπάρχει είναι σε περίπτωση που κάνουμε κάποια πολύ βίαιη κίνηση του κεφαλιού σε οποιαδήποτε συνθήκη όμως όχι λόγω τοκετού. Γενικά η πιθανότητα αποκόλλησης δεν έχει σχέση με υψηλή μυωπία ή όχι και είναι καλό να ελέγχεται..από μόνη της πάντως η πιθανότητα δεν οδηγεί σε καισαρική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια... Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο.. 35 και 4.κ η μπέμπα είναι 3.150 κιλακια.... Ξανά την επόμενη Παρασκευή ραντεβού... Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.... Απο αγ πνεύματος κ μετά μπορώ να γεννήσω λέει να ενημερώσω τη μπέμπα 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Starrr είπε:

Γειά σας κορίτσια... Πήγαμε σήμερα γυναικολόγο.. 35 και 4.κ η μπέμπα είναι 3.150 κιλακια.... Ξανά την επόμενη Παρασκευή ραντεβού... Δεν έχει εμπεδωθεί ακόμη.... Απο αγ πνεύματος κ μετά μπορώ να γεννήσω λέει να ενημερώσω τη μπέμπα 😂😂😂

Μπαμπατσικη εε;; στην ίδια ακριβως μερα την Τρίτη δλδ εμένα ήταν 2700.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Να σας ζήσει.. Να είναι καλότυχος ❤️❤️ πήγες με ραντεβού ή σε έπιασαν πόνοι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Να σου ζήσει ο μπεμπακος καλή αρχή στο σπιτάκι σας! Καλή ανάρρωση κορίτσι μου σε εσένα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Να σας ζησει!! Να ναι υγιής και τυχερος στην ζωη του και καλη ανάρρωση σε σενα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η chaotic είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά. 

Εγω γέννησα την Πέμπτη με φυσιολογικο τοκετό ένα υγείεστατο μωράκι 3.600 και 52 πόντους! Όλα πήγαν καλά και για τους 2 μας!Είναι πολύ φαγανος κ ήρεμος!! Τελευταία μέρα σήμερα στο μαιευτήριο και ανυπομονουμε να πάμε σπίτι μας!  Η στιγμή της γέννας ήταν μοναδική εμπειρία και το συναίσθημα απλά δεν μπορεί να περιγράφει με λόγια γιατί όλα μοιάζουν φτωχά μπροστά σε αυτό. 

Σας εύχομαι να είναι έτσι όμορφα κ για σας κ ακόμα καλύτερα αν γίνεται! 

 

Να ζήσει ο μπεμπακος και καλή ανάρρωση 💙 πες μας λεπτομέρειες όταν μπορέσεις 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες!!! Με το καλό να έρθει και η σειρά σας! 

Πήγα με ραντεβού όπως σας είχα πει από τα μεσάνυχτα και μέσα στη χαρά! 

Ξεκινήσαμε με τα υποθετα προσταγλανδινες και άρχισαν αμέσως οι πόνοι και οι συσπάσεις. Είχα από πριν αρκετές οπότε μόνο με τα κολπικα ξεκίνησε η διαδικασία άμεσα. Τις συσπάσεις παρόλο που ήταν από 60 έως και 118 τις διαχειριζομουν πολύ καλά αλλά τον διαρκή πόνο στη μέση δεν τον άντεχα. Μετά από 4 ώρες είπα μη βασάνιζεσαι άλλο, στον εαυτό μου, αφού θα κάνεις που θα κάνεις επισκληριδιο κάνε από τώρα. Έκανα λοιπόν κ όλα ήταν σούπερ χωρίς τον πόνο στη μέση. Η διαστολή είχε κολλήσει στο 3 με 4 οπότε μετά μπήκε κ η ωκυτοκυνη και πέρα από μια ναυτία που μου έγινε δύσκολη όλα συνέχισαν καλά και εκεί που είχα απογοητευτεί ότι δεν θα τα καταφέρω για φυσιολογικο τοτεκο άρχισε να προχωραει η διαστολή και το μωρό μου να κατεβαίνει. Από εκεί και πέρα αρχίσαμε κάποιες εξωθησεις με τη μαία οι δύο μας για να κατεβάσουμε το μωρό και περιττό να σας πω πως όταν επιασα το κεφαλάκι του ήθελα να αρχίσω να κλαίω..Μετά με μια εξωθηση διαρκείας ομολογώ, ήρθε η ώρα να γνωριστούμε από κοντά και όλα ήταν υπέροχα για μας όπως και ο γιος μας! Η συγκίνηση, η αγάπη και η ευτυχία μας δεν περιγράφεται.. Εσείς οι μαμάδες το ξερετε καλά κ εσείς που θα γίνεται πρώτη φορά σας περιμένουν έντονα όμορφα πράγματα! 

Έχω περινεοτομη μιας κ το μωρό ερχόταν με τον ώμο σαν τον σούπερ μαν όπως είπε ο γιατρός αλλά εκείνη την ώρα δε μας είπαν τίποτα σε εμένα κ το σύντροφό μου αν κ αυτός το κατάλαβε κ. Του έκανε νόημα ο γιατρός, όλα οκ. Οπότε εχω αυτό το κομμάτι της ανάρρωσης που με ταλαιπωρεί λίγο αλλά μπροστά στα υπόλοιπα είναι ένα τίποτα. 

Κατά τα άλλα όλα είναι καλά, η εμπειρία μας με το μωρό που είναι συνέχεια μαζί μας και ο θηλασμός που δείχνει να πηγαίνει καλά!

Αν θέλει κάποια να ρωτήσει κάτι ευχαρίστως να απαντήσω! 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Τι κάνετε; δεν μπορώ να ξυπνήσω εγω και οι φυτρες μου πετανε σαν τρελες! Και σγουριναν ενω εχω ισιο μαλλι 😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
    • Εμένα μου ήρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν είχα ποτε τέτοιο θέμα 🤷‍♀️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...