Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κανονίσαμε τα τελευταία! Χαχαχα που λέει ο λόγος γιατί δεν είχα τίποτα έτοιμα από χαρτιά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν έχω καν βιβλιάριο ανοιχτό(για το επίδομα γέννας) με το όνομα μου ένα που είχα όσο δούλευα έχει τεθει σε αδρανεια γιατί έχει να λειτουργήσει χρόνια και τρέχουμε τελευταία στιγμή...Δευτέρα 7η ώρα κάνω εισαγωγή για πρόκληση έδωσα αίμα σήμερα για τον προγεννητικό να είναι έτοιμα και να έχω μόνο να κάνω το τεστ κοβιντ εκείνη την ημέρα! 

Μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι κοπέλα για να κάνει pcr στην πεθερά μου σε περίπτωση που την χρειαστώ σύνοδο να μπορεί να μπει....

Τώρα εκτός απροόπτου γιατί μεσολαβεί σκ κ ποτέ δεν ξέρεις Δευτέρα μπαίνω! Λίγο πελαγωσα με την χαρτουρα μάλλον γιατί εργάσιμη είναι μόνο σήμερα και αύριο αλλά πιστεύω θα γίνουν όλα!

Αντε με το καλό βρε κορίτσι..... Ανυπομονούμε να μας πεις την εμπειρία σου....... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

@Valxris μια χαρά οργανωμένη σε βρίσκω!! Όλα καλά λπν! Το βιβλιάριο πρέπει να το έχουμε μαζί μας στο μαιευτήριο? Το ΑΜΚΑ δεν αρκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Valxris μια χαρά οργανωμένη σε βρίσκω!! Όλα καλά λπν! Το βιβλιάριο πρέπει να το έχουμε μαζί μας στο μαιευτήριο? Το ΑΜΚΑ δεν αρκεί?

Και εγώ παντού διαβάζω βιβλιάριο. Αλλά δεν μου το θεωρούν πια.. Απλά θα το πάρω μαζί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Και εγώ παντού διαβάζω βιβλιάριο. Αλλά δεν μου το θεωρούν πια.. Απλά θα το πάρω μαζί.. 

Το αμκα θα ζητήσουν, εμένα βιβλιάριο δεν μου ζήτησαν ποτέ το 19😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

@Valxris μια χαρά οργανωμένη σε βρίσκω!! Όλα καλά λπν! Το βιβλιάριο πρέπει να το έχουμε μαζί μας στο μαιευτήριο? Το ΑΜΚΑ δεν αρκεί?

Βιβλιάριο τραπέζης εννοούσα....για υγείας το ΑΜΚΑ χρειάζεται μόνο και να ξέρεις σε ποιο ταμείο είσαι ασφαλισμένη ΙΚΑ ΕΦΚΑ κλπ τίποτα αλλο

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Valxris είπε:

Βιβλιάριο τραπέζης εννοούσα....για υγείας το ΑΜΚΑ χρειάζεται μόνο και να ξέρεις σε ποιο ταμείο είσαι ασφαλισμένη ΙΚΑ ΕΦΚΑ κλπ τίποτα αλλο

Σας ευχαριστώ όλες κορίτσια μου!!!!

 

Α για την τράπεζα ρώτησα κ μου είπαν μόνο ΙΒΑΝ χρειάζονται!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Liiida είπε:

Α για την τράπεζα ρώτησα κ μου είπαν μόνο ΙΒΑΝ χρειάζονται!

Ναι δεν έχω καν κάποιο που να είμαι μεσα🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ εγώ φωτοτυπία πρώτης σελίδας i bank η από εφαρμογή στο κινητό..... Κ για το αμκα. Έχω χάσει το βιβλιάριο μου.... Δεν δίνουν νέο βιβλιάριο. Απλά δίνουμε το αμκα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Καλά είμαι εδώ στη δουλειά!!! Υπομονή νιώθω πολύ κουρασμένη ρε συ!!

Ειναι επειδή μεινανε λιγες μερες και ανυπομονεις και σου βγαίνει η κούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ειναι επειδή μεινανε λιγες μερες και ανυπομονεις και σου βγαίνει η κούραση 

Ίσως !!! Εσύ ποτέ σταματάς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Valxris είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κανονίσαμε τα τελευταία! Χαχαχα που λέει ο λόγος γιατί δεν είχα τίποτα έτοιμα από χαρτιά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν έχω καν βιβλιάριο ανοιχτό(για το επίδομα γέννας) με το όνομα μου ένα που είχα όσο δούλευα έχει τεθει σε αδρανεια γιατί έχει να λειτουργήσει χρόνια και τρέχουμε τελευταία στιγμή...Δευτέρα 7η ώρα κάνω εισαγωγή για πρόκληση έδωσα αίμα σήμερα για τον προγεννητικό να είναι έτοιμα και να έχω μόνο να κάνω το τεστ κοβιντ εκείνη την ημέρα! 

Μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι κοπέλα για να κάνει pcr στην πεθερά μου σε περίπτωση που την χρειαστώ σύνοδο να μπορεί να μπει....

Τώρα εκτός απροόπτου γιατί μεσολαβεί σκ κ ποτέ δεν ξέρεις Δευτέρα μπαίνω! Λίγο πελαγωσα με την χαρτουρα μάλλον γιατί εργάσιμη είναι μόνο σήμερα και αύριο αλλά πιστεύω θα γίνουν όλα!

Κορίτσι μου με το καλο να υποδεχτείτε το μωράκι σας ❤️θα περιμένουμε νεα σου.. Είδες τελικά ο μικρούλης σου σας διέψευσε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου με το καλο να υποδεχτείτε το μωράκι σας ❤️θα περιμένουμε νεα σου.. Είδες τελικά ο μικρούλης σου σας διέψευσε 😍

Πραγματικά ίδιο πείσμα με την αδερφή του και αυτός!!! Χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2021 at 10:20 ΠΜ, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

 

Χθες απόγευμα είχα πάει σούπερ πήρα ανανά, χουρμάδες κ ρόφημα δικταμου να τα έχω για σκ 😂έβγαλα το σκύλι το βράδυ μια ωρίτσα περίπου έφαγα 2 χουρμάδες κ κατά τις 1 κοιμήθηκα. Στις 3.10 ξυπνάω από μια συσπαση κ μουε ερχόνται τσισα πάω να σηκωθώ μου φεύγουν, σκέφτομαι ή θα μου σπάσουν τα νερά ή κατουρηθηκα τελικά ήταν αίμα. Είχα ακανονιστες συσπάσεις που τις διαχειριζομουν. Μετά από 1,5 ώρα μετά από 1 καλή συσπαση μου φεύγουν πάλι αίμα. Κ αρχίζουν 5 λεπτές συσπάσεις συντονισμενες. Όταν είδα ότι δεν αντέχω γέμισα την μπανιέρα με νερό, ειλικρινά τέτοια ανακούφιση δεν υπάρχει. Κατά τις 7 δεν μπορούσα να διαχειριστώ τις συσπάσεις κ Γέννησα στις 8:10, 2900 η μικρούλα μου❤️ η μαία ήρθε στις 7:30 είχα 4λεπτες συσπάσεις αλλά πονουσα πολύ μου λέει θέλεις να σε δω από κάτω; λέω ναι με κοιτάζει διαστολή 8 έπαθε λιγάκι σοκ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να γεννήσω τόσο γρήγορα γιατί στο σπίτι δεν βάζουν όρο =ωκυτοκινη. 

Κ να σας πω χθες το βράδυ για άλλη μια φορά έκλαιγα χωρίς λόγο ξαφνικά επειδή ένιωθα τα χεράκια της κ σκέφτομουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες μας οι 2 μας κ όλο αυτό δεν θα το νιώσω ξανά. 

Με το καλο κοριτσάκια μου σε όλες σας ❤️

Υπεροχα!!!! Να σας ζησει η μπεμπα!!! Γερη και καλοτυχη να ειναι!! Καλη ανάρρωση να εχεις κουκλα μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; 

Εχω μια απορία.. Και δεν ξέρω αν θα το περιγράψω σωστά... Νιώθετε καμια φορα κατι σαν μπουρμπουλιθρα να σκαει στην κοιλιά σας; Δεν μου έρχεται κάτι άλλο γνωριμο σαν αίσθηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Κορίτσια καλησπέρα τι κάνετε; 

Εχω μια απορία.. Και δεν ξέρω αν θα το περιγράψω σωστά... Νιώθετε καμια φορα κατι σαν μπουρμπουλιθρα να σκαει στην κοιλιά σας; Δεν μου έρχεται κάτι άλλο γνωριμο σαν αίσθηση 

Εννοείς χαμηλά σαν φυσαλίδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ναι νομίζω ναι! 

Ναι το έχω νιωσει και εγώ. Δεν μπορώ κ εγώ να το περιγράψω αλλιώς δεν ξέρω τι είναι. 😏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Ναι το έχω νιωσει και εγώ. Δεν μπορώ κ εγώ να το περιγράψω αλλιώς δεν ξέρω τι είναι. 😏

Ο αντρας μου λεει οτι μπορεί να είναι αερια της μικρης και γέλασα πολύ με αυτο γιατι πριν λιγους μηνες του ελεγα για τον λοξυγκα και δεν με πιστευε😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Ο αντρας μου λεει οτι μπορεί να είναι αερια της μικρης και γέλασα πολύ με αυτο γιατι πριν λιγους μηνες του ελεγα για τον λοξυγκα και δεν με πιστευε😂😂😂 

Χαχαχα δεν νομίζω ότι αερίζονται χαχαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Χαχαχα δεν νομίζω ότι αερίζονται χαχαχαχ

Του το πα και εγω αφου δεν κάνουν ουτε κακακια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

Του το πα και εγω αφου δεν κάνουν ουτε κακακια 

Τα ετοιμάζουν τα κακάκια...Απλά ελπίζουμε να τα κάνουν αφού γεννηθούν γτ πριν...πρόβλημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...