Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες 😍

@Clairy.μου ο μικρός ξύπνησε 7 πάρα εκείνη την στιγμή είχα μπει στην μπανιέρα. Μόλις με άκουσε να φωνάζω έρχεται κ λέει μαμά πονάς; λέω ναι.. Θα σε κάνω αγκαλίτσα κ θα σου δώσω φιλάκια μόλις βγει. Νομίζω μέχρι να γεννήσω το έκανε 3 φορές αυτό. Τώρα κάθεται εδώ δίπλα μου την χαϊδεύει.

Ξέχασα να πω τα νερά μου έσπασαν στην 2η εξωθηση δευτερόλεπτα πριν βγει η μικρή. 

Τι υπέροχα όλα 😍 Να σας ζήσει και να είστε πάντα ευτυχισμένοι 👨‍👩‍👧‍👦

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 1 ώρα, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια ξύπνησα σήμερα με ενα ανχος δεν ξέρω ότι πρέπει να ετοιμαστώ και να καθαρίσω το σπίτι κλπ. 

https://www.google.com/amp/s/amp.mothersblog.gr/egkymosyni/story/65280/syndromo-tis-folias-stin-egkymosyni-giati-niothete-tin-anagki-na-symmazeyete-synexos

 

😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χάθηκε να με πιάσει κι εμένα αυτό το σύνδρομο??? Το μόνο που έχω εγώ είναι το σύνδρομο "έπεσε? κρίμα. εκεί θα μείνει!" 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μπαααα το έχω αυτό το σύνδρομο από 32η εβδομάδα τίποτα δεν έγινε ακόμα!!!🥴

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Liiida είπε:

Χάθηκε να με πιάσει κι εμένα αυτό το σύνδρομο??? Το μόνο που έχω εγώ είναι το σύνδρομο "έπεσε? κρίμα. εκεί θα μείνει!" 🤣🤣🤣

Γέλασα πολυυυυυ αλλά μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα!!!🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Valxris είπε:

Γέλασα πολυυυυυ αλλά μου τελείωσαν οι αντιδράσεις για σήμερα!!!🤣

Μη νομίζεις ότι κ πριν την εγκυμοσύνη ήταν πολύ διαφορετικά τα πράγματα..απλά τότε δεν είχα δικαιολογία 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαχαχαχ κοίτα να δεις! Εντομεταξυ το όταν πέφτει κάτι δεν σηκώνεται είναι στάνταρ!!! @Liiida επίσης μόνο με  ανχος ξύπνησα δεν έκανα κάτι χαχχαα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Liiida είπε:

Χάθηκε να με πιάσει κι εμένα αυτό το σύνδρομο??? Το μόνο που έχω εγώ είναι το σύνδρομο "έπεσε? κρίμα. εκεί θα μείνει!" 🤣🤣🤣

Δεν ξέρω αν σε εσάς συμβαίνει αλλά εμένα μου πέφτουν τα πάντα.. Εδώ και μήνες.. Λες και γίνεται επίτηδες.. Ή πάντα έτσι ήταν και δεν το είχα καταλάβει.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Love32 είπε:

Βρε κορίτσια ξύπνησα σήμερα με ενα ανχος δεν ξέρω ότι πρέπει να ετοιμαστώ και να καθαρίσω το σπίτι κλπ. 

Αχ μην το κανεις αυτό! Χαλαρα μην αγχώνεσαι δεν χαλασε και ο κοσμος αν κατι δεν προλαβεις! Στο λεω γιατί και εγω τα ίδια σκέφτομαι και οχι μονο τα σκέφτομαι αλλα τα κανω κιολας και εχθες εφτασα σε σημείο να μην μπορω να περπατησω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Liiidaεισαι θεα 😂

@Clairy. Και εγω το ίδιο σκέφτομαι και μακάρι να είχα την ιδια αντίδραση με την Liiida 😂 εγω ομως μονιμως παω να σκυψω και ακουω πίσω απο την πλατη μου μην σκυβεις 😂 με κυνηγάει ο αντρας μου και ενας συναδελφος μου συνέχεια για αυτο το πράγμα

Δυστυχώς δεν έχω βρει λυσεις για να μαζέψω κατι χωρις σκυψιμο εκτος απο τα ποτηρια του καφε αφου πεσανε και θα πανε για πεταμα τα χωνω στην μυτη του παπουτσιου και σηκωνω το ποδι προς τα εμένα 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Liiidaεισαι θεα 😂

@Clairy. Και εγω το ίδιο σκέφτομαι και μακάρι να είχα την ιδια αντίδραση με την Liiida 😂 εγω ομως μονιμως παω να σκυψω και ακουω πίσω απο την πλατη μου μην σκυβεις 😂 με κυνηγάει ο αντρας μου και ενας συναδελφος μου συνέχεια για αυτο το πράγμα

Δυστυχώς δεν έχω βρει λυσεις για να μαζέψω κατι χωρις σκυψιμο εκτος απο τα ποτηρια του καφε αφου πεσανε και θα πανε για πεταμα τα χωνω στην μυτη του παπουτσιου και σηκωνω το ποδι προς τα εμένα 😂

Ούτε εμείς έχουμε βρει τρόπο, απλώς τα αφήνουμε κάτω για πάντα ή μέχρι να τα μαζέψει κάποιος 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι κάνω βαθιά καθίσματα κ μαζεύω ότι έπεσε γτ αν ότι μου έπεφτε το άφηνα εκεί το σπίτι θα ήταν ναρκοπέδιο. Λες κ γίνεται επίτηδες,όλα μου πέφτουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Diana_caterina είπε:

@Liiidaεισαι θεα 😂

@Clairy. Και εγω το ίδιο σκέφτομαι και μακάρι να είχα την ιδια αντίδραση με την Liiida 😂 εγω ομως μονιμως παω να σκυψω και ακουω πίσω απο την πλατη μου μην σκυβεις 😂 με κυνηγάει ο αντρας μου και ενας συναδελφος μου συνέχεια για αυτο το πράγμα

Δυστυχώς δεν έχω βρει λυσεις για να μαζέψω κατι χωρις σκυψιμο εκτος απο τα ποτηρια του καφε αφου πεσανε και θα πανε για πεταμα τα χωνω στην μυτη του παπουτσιου και σηκωνω το ποδι προς τα εμένα 😂

Στη δουλειά και εμένα ήταν από πίσω μου και μου φώναζαν. Σπίτι τώρα είμαι πολλές ώρες μόνη.. Πλέον είμαι ξυπόλυτη και ότι μπορώ τα ανεβάζω με τα πόδια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όλα καλά εκτός από τα κακάκια του σκύλου. Φαντάζεστε να τα σήκωνα με το παπούτσι???😅😅😅 

Εντάξει, πέρα από την πλάκα, σε τέτοιες περιπτώσεις, βαθιά καθίσματα στα γόνατα κ ο Θεός βοηθός. Κάποιος καλός άνθρωπος θα βρεθεί να μας σηκώσει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Κορίτσια εσείς π καταθέσατε χαρτιά πληρωθηκατε??

Ναιι.. Έκανα τα χαρτιά 17 Μαΐου και την περασμένη Παρασκευή μου τα εβαλαν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Ναιι.. Έκανα τα χαρτιά 17 Μαΐου και την περασμένη Παρασκευή μου τα εβαλαν

Και πήρες κ τις 56 μέρες? Το ποσό είναι στάνταρ η πάει ανάλογα τον μισθό.?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Love32 είπε:

Και πήρες κ τις 56 μέρες? Το ποσό είναι στάνταρ η πάει ανάλογα τον μισθό.?

Ναι όλα μαζί τα βάζουν. Νομίζω είναι ανάλογα του μισθού. Είναι λιγότερα βέβαια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tweema τι ωραία ιστορία... συγκινήθηκα 🥰🥰 να σας ζήσει η μικρή...γερή και καλότυχη!! Καλή ανάρρωση και σε σένα τώρα και καλούς θηλασμούς!! Έγιναν όλα έτσι όπως τα φανταστηκες 🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε;

@Love32 η επιδότηση της κυοφοριας κ της λοχειας υπολογίζεται ως εξης.. Μπαινεις στο ικα κ συνδεεσαι με τους κωδικούς taxisnet πας στις ηλεκτρονικές υπηρεσίες και βρισκεις τον ατομικο λογαριασμο ασφαλισης και βαζεις τον τελευταίο μήνα του περασμένου χρονου δηλαδή Δεκεμβριο του 20 

Σου εμφανιζει τις μεικτες σου αποδοχες και εσυ υπολογιζεις ποιες ειναι οι καθαρες τις καθαρες αποδοχες σου τις διαιρεις με το 30 (ενας μηνας) και το αποτέλεσμα είναι ο μεσος ορος αποδοχων ενος μηνα! Ψάχνεις σε ποια ασφαλιστικη κλαση ανηκεις εγω το πιο πρόσφατο που βρηκα ειναι πινακας του 2008 και με βαση την κλαση που ανηκεις στην τελευταία στηλη σου γραφει ενα ποσο αυτο το διαιρεις με το δυο (αναφέρεται το μισο του τεκμαρτου μισθου) και το αποτέλεσμα που θα βρεις το πολλαπλασιαζεις με το 56 (κυοφοριας) ή το 63(λοχειας) αναλογως ποιο επιδομα θες να υπολογισεις! 

Μην το δεσεις κομπο το ποσο που θα βγει λογω οτι ο πινακας ασφαλιστικης κλασης  ειναι παλιος και σίγουρα εχει αλλαξει.. Αλλα τουλάχιστον εχεις ενα ενδεικτικό ποσο στο μυαλό σου. Ισως ο λογιστής σου να ξερει ποιο πρόσφατα δεδομένα και να μπορει να σε βοηθήσει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diana_caterina είπε:

Τίποτα κορίτσι τι κανεξς; 

Καλά είμαι εδώ στη δουλειά!!! Υπομονή νιώθω πολύ κουρασμένη ρε συ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

 

Καλημέρα κορίτσια!!! Σήμερα κανονίσαμε τα τελευταία! Χαχαχα που λέει ο λόγος γιατί δεν είχα τίποτα έτοιμα από χαρτιά πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης,δεν έχω καν βιβλιάριο ανοιχτό(για το επίδομα γέννας) με το όνομα μου ένα που είχα όσο δούλευα έχει τεθει σε αδρανεια γιατί έχει να λειτουργήσει χρόνια και τρέχουμε τελευταία στιγμή...Δευτέρα 7η ώρα κάνω εισαγωγή για πρόκληση έδωσα αίμα σήμερα για τον προγεννητικό να είναι έτοιμα και να έχω μόνο να κάνω το τεστ κοβιντ εκείνη την ημέρα! 

Μεθαύριο θα έρθει στο σπίτι κοπέλα για να κάνει pcr στην πεθερά μου σε περίπτωση που την χρειαστώ σύνοδο να μπορεί να μπει....

Τώρα εκτός απροόπτου γιατί μεσολαβεί σκ κ ποτέ δεν ξέρεις Δευτέρα μπαίνω! Λίγο πελαγωσα με την χαρτουρα μάλλον γιατί εργάσιμη είναι μόνο σήμερα και αύριο αλλά πιστεύω θα γίνουν όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...