Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαν ζεστάνει η θαλασσα κ μυρισει καλοκαίρι, ο πελαργός στα χέρια μας μωράκια θα μας φέρει! Καλοκαιρινά μωράκια 2021


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Κορίτσια 2700 σήμερα ο μικρός μου.. Εδινε κάτι κλωτσιες στον υπέρηχο του γιατρού και είδα πιο ξεκάθαρα από ποτέ τα χεράκια του να κουνιούνται και να Ανοιγοκλεινουν. Εμπέδωση δεν έχει κάνει ακόμα. Τα αμνιακά μου είναι τέλεια, δεν φαίνεται καμία περιτυλιξη. Η καλλιέργεια μου έβγαλε μυκητες και μου έδωσε υποθετα για 6 μέρες. Μου είπε ότι μέχρι τις 39 και 4 εβδομάδες δεν πρόκειται να μου κάνει τίποτα και τότε αποφασίζω εγώ πως θέλω να δοκιμάσουμε είτε πρόσκληση είτε καισαρική.. Κορίτσια σε εσάς στο 1ο παιδάκι πότε έκανε εμπεδωση; 

Κορίτσι μου εμένα είχε εμπεδωθεί στις 32εβδ είχα κ ροζ μια μέρα κ μου είπε ο γιατρός να καθίσω να μπω στον μήνα μου. 

Θα σου έλεγα αφού θα μπεις στον μήνα σου τώρα να κοιτάξεις να κάνεις ασκήσεις με μπάλα γυμναστικής που βοηθάνε στην εμπέδωση του εμβρύου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 17.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

  • Diana_caterina

    2124

  • Clairy.

    1671

  • Tweema

    1530

  • Love32

    1488

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου εμένα είχε εμπεδωθεί στις 32εβδ είχα κ ροζ μια μέρα κ μου είπε ο γιατρός να καθίσω να μπω στον μήνα μου. 

Θα σου έλεγα αφού θα μπεις στον μήνα σου τώρα να κοιτάξεις να κάνεις ασκήσεις με μπάλα γυμναστικής που βοηθάνε στην εμπέδωση του εμβρύου. 

Να ρωτήσω κάτι.. Το περπάτημα δε βοηθάει γενικά για εμπεδωση; θα αρχίσω να ανεβαίνω και σκάλες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Να ρωτήσω κάτι.. Το περπάτημα δε βοηθάει γενικά για εμπεδωση; θα αρχίσω να ανεβαίνω και σκάλες.

Εμένα είναι νωρίς ακόμα να εμπεδωθεί οπότε δεν κάνω κάτι εκτός από περπάτημα. Μίλησα όμως με τη μαία που κανόνισα μάθημα θηλασμού για την επόμενη βδομάδα και προετοιμασία τοκετού για τη μεθεπόμενη. Εκτός από περπάτημα, σκάλες και μπάλα, μου ανέφερε τα βαθιά καθίσματα και το κάθισμα οκλαδόν, αλλά αφού μπεις στον μήνα σου 🤰🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα δυστυχώς ο μπέμπης μας δεν παίρνει βάρος έμεινε στα 1900 γραμμάρια και την επόμενη εβδομάδα μπαίνω για πρόκληση είμαι πάρα πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα δυστυχώς ο μπέμπης μας δεν παίρνει βάρος έμεινε στα 1900 γραμμάρια και την επόμενη εβδομάδα μπαίνω για πρόκληση είμαι πάρα πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη....

Σας είπε τον λόγο που μπορεί να μην παίρνει; όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά. Φίλη είχε το ίδιο θέμα γέννησε και εκείνη ένα μικρό αγοράκι σε κιλά και τώρα πάει δημοτικό και είναι όλα καλα ❤️

 

Σήμερα ξύπνησα το πρωί με πρησμένα χέρια που στην αρχή ήταν σαν μουδιασμένα. Σας έχει τύχει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

Σας είπε τον λόγο που μπορεί να μην παίρνει; όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά. Φίλη είχε το ίδιο θέμα γέννησε και εκείνη ένα μικρό αγοράκι σε κιλά και τώρα πάει δημοτικό και είναι όλα καλα ❤️

 

Σήμερα ξύπνησα το πρωί με πρησμένα χέρια που στην αρχή ήταν σαν μουδιασμένα. Σας έχει τύχει; 

καλή σου μέρα! 

Το πρήξιμο στην εγκυμοσύνη είναι συχνό. Παρόλα αυτά κοίταξε το γιατί εάν είναι ξαφνικό μπορεί να κρύβει αυξημένη αρτηριακή πίεση. Τίποτα φυσικά δεν είναι απόλυτο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου εμένα είχε εμπεδωθεί στις 32εβδ είχα κ ροζ μια μέρα κ μου είπε ο γιατρός να καθίσω να μπω στον μήνα μου. 

Θα σου έλεγα αφού θα μπεις στον μήνα σου τώρα να κοιτάξεις να κάνεις ασκήσεις με μπάλα γυμναστικής που βοηθάνε στην εμπέδωση του εμβρύου. 

Kαλημέρα, να σε ρωτήσω για ποιο λόγο να πάτε για καισαρική ή πρόκληση; υπάρχει κάποιο πρόβλημα υγείας που σε εμποδίζει να γεννήσεις φυσιολογικά;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα δυστυχώς ο μπέμπης μας δεν παίρνει βάρος έμεινε στα 1900 γραμμάρια και την επόμενη εβδομάδα μπαίνω για πρόκληση είμαι πάρα πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη....

Μία χαρά θα είναι κορίτσι μου. Έχει τύχει κ σε μενα σ εμια φίλη μου. Όλα ήταν οκ. Κ γεννήθηκε 37 και 3. 1.900 κιλακια. Μια χαρά.... Απλά λογικά θα μπει λίγες μέρες θερμοκοιτίδα για να ζεσταθεί... Κ ολα καλα θα πάνε.... Μην ανησυχείς καθόλου!!! ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Σας είπε τον λόγο που μπορεί να μην παίρνει; όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά. Φίλη είχε το ίδιο θέμα γέννησε και εκείνη ένα μικρό αγοράκι σε κιλά και τώρα πάει δημοτικό και είναι όλα καλα ❤️

 

Σήμερα ξύπνησα το πρωί με πρησμένα χέρια που στην αρχή ήταν σαν μουδιασμένα. Σας έχει τύχει; 

Πρησμένα χέρια πρησμένα πόδια..... Άστα.... 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Clairy. είπε:

Σας είπε τον λόγο που μπορεί να μην παίρνει; όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά. Φίλη είχε το ίδιο θέμα γέννησε και εκείνη ένα μικρό αγοράκι σε κιλά και τώρα πάει δημοτικό και είναι όλα καλα ❤️

 

Σήμερα ξύπνησα το πρωί με πρησμένα χέρια που στην αρχή ήταν σαν μουδιασμένα. Σας έχει τύχει; 

Ξυπναω καθε μερα πρισμενη παντου 😂 χερια ποδια προσωπο 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Σας είπε τον λόγο που μπορεί να μην παίρνει; όπως και να έχει θα πάνε όλα καλά. Φίλη είχε το ίδιο θέμα γέννησε και εκείνη ένα μικρό αγοράκι σε κιλά και τώρα πάει δημοτικό και είναι όλα καλα ❤️

 

Σήμερα ξύπνησα το πρωί με πρησμένα χέρια που στην αρχή ήταν σαν μουδιασμένα. Σας έχει τύχει; 

Μου συμβαίνει κάθε μέρα, είναι από την κατακράτηση υγρών - δημιουργείται το σύνδρομο του καρπιαίου σωλήνα. Αύξησε λίγο την ποσότητα των υγρών που καταναλώνεις, μείωσε το αλάτι και κάνε κάποιες ασκησουλες στα χέρια (π.χ περιστροφές καρπών) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πρέπει να δείτε τα χέρια μου μετά από περπάτημα...δάχτυλα λουκάνικα και φλέβες του Hulk 🤣

@Clairy. μου είστε άψογοι κ εσύ κ ο μικρός!!!

@Μαρικαλλη κι εγώ ξέρω 1-2 αντίστοιχες περιπτώσεις...Αν υπήρχε κίνδυνος θα σε είχαν κρατήσει για τοκετό χθες, όχι την επόμενη βδομάδα! Όλα καλά θα πάνε, είναι σίγουρο 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα δυστυχώς ο μπέμπης μας δεν παίρνει βάρος έμεινε στα 1900 γραμμάρια και την επόμενη εβδομάδα μπαίνω για πρόκληση είμαι πάρα πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη....

Μην αγχώνεσαι, να σκέφτεσαι πως έχει απόκλιση ο υπέρηχος, μπορεί να είναι κ παραπάνω.. Επίσης κάπου διάβαζα ότι στο εξωτερικό αν γεννηθούν εκεί στα 1900γρ δεν τα βάζουν καν στην μονάδα! 

Plus, το μωρό θεωρείται ήδη τελειομηνο στην εβδομάδα σου 😁

Που οφείλεται το ότι δεν παίρνει βάρος; σου εξήγησε ο γιατρός σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Klimentini την πίεση την μετράω συνέχεια είναι χαμηλή αρκετά.

Όντως μερικές μέρες είχα μειώσει τα υγρα... Πάντως συνηλθαν αρκετά όταν ξύπνησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Love32 είπε:

@Valxris @chaotic όλα να πάνε καλα κορίτσια μου!!! Με το καλό!!!

Ευχαριστώ πολύ!! Να πάνε όλα καλά για όλες μας εύχομαι!!! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tweema είπε:

Κορίτσι μου είναι δική σου απόφαση αυτή.. Από την στιγμή που το θέλεις να το κάνεις.. Όλα θα πάνε τέλεια!! ❤️ Με το καλο να έρθει το μωράκι σας 😍

 

Όπως αισθανεσαι εσύ κορίτσι μου. Φαίνεσαι πολύ σίγουρη για τις επιλογές σου. Με το καλο να έρθει το μωράκι σας ❤️

 

Ευχαριστώ! Ελπίζω να πάνε όλα καλά! Θα περιμένω νέα σου, πιστεύω είσαι η επόμενη!! 

στις πριν 14 ώρες, ο/η Diana_caterina είπε:

@chaotic @Valxrisμε το καλο και στις δυο και ευχομαι να εχετε οσο λιγότερο εφικτο ανωδυνο τοκετο και να εχετε μια υπέροχη εμπειρία! Θα περιμένουμε νεα σας να μας πειτε πως ειναι τα ζουζουνακια με τα ομορφα πατουσάκια 😍

Ευχαριστώ πολύ!! Θα σας στείλω τα νέα μου και ελπίζω να είναι μόνο ευχάριστα!! 

στις πριν 13 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Ο τζεφερακος είναι ο γιατρός σου; Αυτός ήταν ο γιατρός της μαμάς σου σε μένα. Εγκυμοσύνη με πολλά προβλήματα. Αν δεν ήταν αυτός η μαμά μου πιστεύει ότι δε θα τα είχε καταφέρει. 

Όχι δεν είναι ο γιατρός μου, απλά είχε κ εκείνος ανεβάσει την έρευνα που μου έλεγε ο δικός μου γιατρός και σας έστειλα το λινκ! 

Έμεινα είχε γυρίσει από τις 31 με 32 εβδομάδες αλλά ακόμα σκέψου δεν έχει γυρίσει το κεφάλι του προς την σπονδυλική μου στήλη.. Βέβαια ο γιατρός μου είπε ότι γεννάμε και έτσι αν με τις συσπάσεις δεν γυρίσει, να μην αγχώνομαι. Εμένα με βοήθησε νομίζω το περπάτημα συν ότι καθόμουν πολλές ώρες καθιστή με ίσια πλάτη κ τα ποδια οκλαδον. Νομίζω πως με αυτή τη στάση δεν είχε πολύ χώρο κ αναγκάστηκε να γυρίσει προς τα κάτω. 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Clairy. είπε:

Να ρωτήσω κάτι.. Το περπάτημα δε βοηθάει γενικά για εμπεδωση; θα αρχίσω να ανεβαίνω και σκάλες.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μαρικαλλη είπε:

Καλημέρα κορίτσια σήμερα μπήκα στην 37 εβδομάδα δυστυχώς ο μπέμπης μας δεν παίρνει βάρος έμεινε στα 1900 γραμμάρια και την επόμενη εβδομάδα μπαίνω για πρόκληση είμαι πάρα πολύ αγχωμενη και στεναχωρημένη....

Εύχομαι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου! Προσπάθησε να μην στεναχωριέσαι για να μην αγχώνεται το μωρό σου.. Να σκέφτεσαι ότι είσαι στο μήνα σου και δεν είναι πρόωρακι και πως υπάρχει απόκλιση στις μετρήσεις των γιατρών οπότε να είναι κ λίγο μεγαλύτερο. 

Σου είπε ο γιατρός για ποιους λόγους μπορεί να έγινε αυτό; υπάρχει κάποιο θέμα υγείας σου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Clairy. είπε:

@chaotic γυρισμένο προς τα κάτω είναι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Εμπεδωση δεν έχει γίνει.. 

Αγχωθηκε ο γιατρός σου για αυτό; ή εσένα σε ανησυχεί; εμένα μου είπε πολλές φορές ο γιατρός μου να μην αγχώνομαι καθόλου για αυτό γιατί το πιθανότερο είναι να εμπέδωθει με τις συσπάσεις του τοκετού αλλά ακόμα κ αν δεν γίνει θα γέννησω έτσι, δεν υπάρχει πρόβλημα, το έχει κάνει πολλές φορές. Οπότε έχεις ακόμα ουσιαστικά χρόνο. Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

 

Χθες απόγευμα είχα πάει σούπερ πήρα ανανά, χουρμάδες κ ρόφημα δικταμου να τα έχω για σκ 😂έβγαλα το σκύλι το βράδυ μια ωρίτσα περίπου έφαγα 2 χουρμάδες κ κατά τις 1 κοιμήθηκα. Στις 3.10 ξυπνάω από μια συσπαση κ μουε ερχόνται τσισα πάω να σηκωθώ μου φεύγουν, σκέφτομαι ή θα μου σπάσουν τα νερά ή κατουρηθηκα τελικά ήταν αίμα. Είχα ακανονιστες συσπάσεις που τις διαχειριζομουν. Μετά από 1,5 ώρα μετά από 1 καλή συσπαση μου φεύγουν πάλι αίμα. Κ αρχίζουν 5 λεπτές συσπάσεις συντονισμενες. Όταν είδα ότι δεν αντέχω γέμισα την μπανιέρα με νερό, ειλικρινά τέτοια ανακούφιση δεν υπάρχει. Κατά τις 7 δεν μπορούσα να διαχειριστώ τις συσπάσεις κ Γέννησα στις 8:10, 2900 η μικρούλα μου❤️ η μαία ήρθε στις 7:30 είχα 4λεπτες συσπάσεις αλλά πονουσα πολύ μου λέει θέλεις να σε δω από κάτω; λέω ναι με κοιτάζει διαστολή 8 έπαθε λιγάκι σοκ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να γεννήσω τόσο γρήγορα γιατί στο σπίτι δεν βάζουν όρο =ωκυτοκινη. 

Κ να σας πω χθες το βράδυ για άλλη μια φορά έκλαιγα χωρίς λόγο ξαφνικά επειδή ένιωθα τα χεράκια της κ σκέφτομουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες μας οι 2 μας κ όλο αυτό δεν θα το νιώσω ξανά. 

Με το καλο κοριτσάκια μου σε όλες σας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

 

Χθες απόγευμα είχα πάει σούπερ πήρα ανανά, χουρμάδες κ ρόφημα δικταμου να τα έχω για σκ 😂έβγαλα το σκύλι το βράδυ μια ωρίτσα περίπου έφαγα 2 χουρμάδες κ κατά τις 1 κοιμήθηκα. Στις 3.10 ξυπνάω από μια συσπαση κ μουε ερχόνται τσισα πάω να σηκωθώ μου φεύγουν, σκέφτομαι ή θα μου σπάσουν τα νερά ή κατουρηθηκα τελικά ήταν αίμα. Είχα ακανονιστες συσπάσεις που τις διαχειριζομουν. Μετά από 1,5 ώρα μετά από 1 καλή συσπαση μου φεύγουν πάλι αίμα. Κ αρχίζουν 5 λεπτές συσπάσεις συντονισμενες. Όταν είδα ότι δεν αντέχω γέμισα την μπανιέρα με νερό, ειλικρινά τέτοια ανακούφιση δεν υπάρχει. Κατά τις 7 δεν μπορούσα να διαχειριστώ τις συσπάσεις κ Γέννησα στις 8:10, 2900 η μικρούλα μου❤️ η μαία ήρθε στις 7:30 είχα 4λεπτες συσπάσεις αλλά πονουσα πολύ μου λέει θέλεις να σε δω από κάτω; λέω ναι με κοιτάζει διαστολή 8 έπαθε λιγάκι σοκ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να γεννήσω τόσο γρήγορα γιατί στο σπίτι δεν βάζουν όρο =ωκυτοκινη. 

Κ να σας πω χθες το βράδυ για άλλη μια φορά έκλαιγα χωρίς λόγο ξαφνικά επειδή ένιωθα τα χεράκια της κ σκέφτομουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες μας οι 2 μας κ όλο αυτό δεν θα το νιώσω ξανά. 

Με το καλο κοριτσάκια μου σε όλες σας ❤️

Αααα!!! Καλημέρα!!! Να σου ζήσει!💕💕💕 Καλότυχη και γερή να είναι!!! Η περιγραφή σου τέλεια!!! Χαίρομαι πολύ που σου πήγαν όλα καλά και όπως τα ήθελες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Clairy. είπε:

@chaotic γυρισμένο προς τα κάτω είναι εδώ και πάρα πολύ καιρό. Εμπεδωση δεν έχει γίνει.. 

Στην ίδια φάση είμαστε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

 

Χθες απόγευμα είχα πάει σούπερ πήρα ανανά, χουρμάδες κ ρόφημα δικταμου να τα έχω για σκ 😂έβγαλα το σκύλι το βράδυ μια ωρίτσα περίπου έφαγα 2 χουρμάδες κ κατά τις 1 κοιμήθηκα. Στις 3.10 ξυπνάω από μια συσπαση κ μουε ερχόνται τσισα πάω να σηκωθώ μου φεύγουν, σκέφτομαι ή θα μου σπάσουν τα νερά ή κατουρηθηκα τελικά ήταν αίμα. Είχα ακανονιστες συσπάσεις που τις διαχειριζομουν. Μετά από 1,5 ώρα μετά από 1 καλή συσπαση μου φεύγουν πάλι αίμα. Κ αρχίζουν 5 λεπτές συσπάσεις συντονισμενες. Όταν είδα ότι δεν αντέχω γέμισα την μπανιέρα με νερό, ειλικρινά τέτοια ανακούφιση δεν υπάρχει. Κατά τις 7 δεν μπορούσα να διαχειριστώ τις συσπάσεις κ Γέννησα στις 8:10, 2900 η μικρούλα μου❤️ η μαία ήρθε στις 7:30 είχα 4λεπτες συσπάσεις αλλά πονουσα πολύ μου λέει θέλεις να σε δω από κάτω; λέω ναι με κοιτάζει διαστολή 8 έπαθε λιγάκι σοκ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να γεννήσω τόσο γρήγορα γιατί στο σπίτι δεν βάζουν όρο =ωκυτοκινη. 

Κ να σας πω χθες το βράδυ για άλλη μια φορά έκλαιγα χωρίς λόγο ξαφνικά επειδή ένιωθα τα χεράκια της κ σκέφτομουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες μας οι 2 μας κ όλο αυτό δεν θα το νιώσω ξανά. 

Με το καλο κοριτσάκια μου σε όλες σας ❤️

Να σας ζήσει το μικρούλι!!! Χαίρομαι πολύ που πήγαν όλα καλά και υπέροχα!!! 

Τι όμορφη ιστορία ήταν αυτή καλέ;;; πολύ εύκολα γέννησες τελικά!! 

Χαίρομαι πολύ για σένα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η chaotic είπε:

Αγχωθηκε ο γιατρός σου για αυτό; ή εσένα σε ανησυχεί; εμένα μου είπε πολλές φορές ο γιατρός μου να μην αγχώνομαι καθόλου για αυτό γιατί το πιθανότερο είναι να εμπέδωθει με τις συσπάσεις του τοκετού αλλά ακόμα κ αν δεν γίνει θα γέννησω έτσι, δεν υπάρχει πρόβλημα, το έχει κάνει πολλές φορές. Οπότε έχεις ακόμα ουσιαστικά χρόνο. Σε ποια εβδομάδα είσαι; 

Κ μένα την ώρα του τοκετού εμπεδωθηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tweema είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! 

 

Χθες απόγευμα είχα πάει σούπερ πήρα ανανά, χουρμάδες κ ρόφημα δικταμου να τα έχω για σκ 😂έβγαλα το σκύλι το βράδυ μια ωρίτσα περίπου έφαγα 2 χουρμάδες κ κατά τις 1 κοιμήθηκα. Στις 3.10 ξυπνάω από μια συσπαση κ μουε ερχόνται τσισα πάω να σηκωθώ μου φεύγουν, σκέφτομαι ή θα μου σπάσουν τα νερά ή κατουρηθηκα τελικά ήταν αίμα. Είχα ακανονιστες συσπάσεις που τις διαχειριζομουν. Μετά από 1,5 ώρα μετά από 1 καλή συσπαση μου φεύγουν πάλι αίμα. Κ αρχίζουν 5 λεπτές συσπάσεις συντονισμενες. Όταν είδα ότι δεν αντέχω γέμισα την μπανιέρα με νερό, ειλικρινά τέτοια ανακούφιση δεν υπάρχει. Κατά τις 7 δεν μπορούσα να διαχειριστώ τις συσπάσεις κ Γέννησα στις 8:10, 2900 η μικρούλα μου❤️ η μαία ήρθε στις 7:30 είχα 4λεπτες συσπάσεις αλλά πονουσα πολύ μου λέει θέλεις να σε δω από κάτω; λέω ναι με κοιτάζει διαστολή 8 έπαθε λιγάκι σοκ. Ομολογώ πως δεν περίμενα να γεννήσω τόσο γρήγορα γιατί στο σπίτι δεν βάζουν όρο =ωκυτοκινη. 

Κ να σας πω χθες το βράδυ για άλλη μια φορά έκλαιγα χωρίς λόγο ξαφνικά επειδή ένιωθα τα χεράκια της κ σκέφτομουν ότι είναι οι τελευταίες μέρες μας οι 2 μας κ όλο αυτό δεν θα το νιώσω ξανά. 

Με το καλο κοριτσάκια μου σε όλες σας ❤️

Συγχαρητήρια.. Υπέροχα.... Να σου ζήσει. Καλή ανατροφή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...